Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Odsłon : 2862964


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Uwaga Rodzice!
piątek, 09 kwietnia 2021 20:15, odsłon: 270

Uwaga !!!

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego

woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia

od 12.04.2021 r.  do 23.04.2021 r.

 

Druk oświadczenia należy pobrać z naszej strony internetowej

 http://przedszkole3.hajnowka.pl/ 

lub w przedszkolu i dostarczyć do

Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

 Dorota Ewelina Durzyńska

 

 

Druk oświadczenia do pobrania:

images/stories/pliki/21.04.09_oswiadczenie_woli.odt

 

 
Gdy wiosny ciągle brak…
czwartek, 08 kwietnia 2021 19:59, odsłon: 417

Na razie jej nie widać, pomimo, że wszystkie nasze przedszkolaki 19 marca pożegnały już zimę na dobre. Ale wiosna przyjdzie, na pewno i niedługo. A jeśli ktoś z rodziców ma chwilę, żeby jeszcze bardziej wiosnę przywołać, zapraszam do przeczytania swoim pociechom wierszyka. Myślę, ze wtedy zima poczuje się naprawdę obrażona i sobie wreszcie pójdzie.

Więcej…
 
Wiosenno - świąteczne zajęcia logopedyczne
wtorek, 06 kwietnia 2021 16:20, odsłon: 313

W ostatnich dniach marca w przedszkolu zrobiło się nieco mniej gwarnie, aby umilić dzieciom ten czas odbyły się w grupach zajęcia logopedyczne. Przedszkolaki miały okazję wzbogacić słownictwo związane z wiosną i Świętami Wielkanocnymi. Dzieci doskonaliły percepcję słuchową nasłuchując dźwięków jajka - grzechotki i koordynację wzrokowo – ruchową tańcząc z "Kubkiem Jakubkiem" w kałużach i spacerując między nimi. Z pisankami ćwiczyły aparat artykulacyjny. W rytmie wiosennej piosenki „Deszczyk pada” dzieci gestami ilustrowały jej treść.

Więcej…
 
Woda zdrowia doda - zajęcia w grupie Jeżyków
wtorek, 06 kwietnia 2021 14:33, odsłon: 310

Dlaczego woda jest tak potrzebna człowiekowi? Ile tak naprawdę wody powinny pić dzieci, aby zachować dobre samopoczucie? Czy woda jest zdrowsza niż soki i inne słodzone napoje? Które owoce zawierają najwięcej wody? Nad tymi zagadnieniami wspólnie z paniami zastanawiały się dzieci z grupy Jeżyków, ponieważ o tym że woda jest bardzo ważna dla zdrowia człowieka warto uświadamiać dzieci już od przedszkola. Dzieci  dowiedziały się też ile wody ma człowiek w swoim organizmie i jak się czujemy, kiedy tej wody nam brakuje.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne
piątek, 02 kwietnia 2021 19:35, odsłon: 243

życzy

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

 Dorota Ewelina Durzyńska,

grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi.

 
Światowy Dzień Wody w grupie Żuberków.
czwartek, 01 kwietnia 2021 20:14, odsłon: 330

Przedszkolaki wiedzą, że należy oszczędzać wodę. Dobrze jest to uświadamiać dzieciom już od przedszkola. Żuberki ubrane na niebiesko uczestniczyły w  zajęciach  edukacyjnych podkreślających  ten problem. Po obejrzeniu  prezentacji multimedialnej odpowiadaliśmy na pytania: ,Co by było gdyby wody nie było? Jak oszczędzać wodę?” Do czego potrzebna jest woda? Skąd bierze się woda? Dowiedzieliśmy się także, że nie każdy ma tak dobrze jak my, bo są miejsca gdzie wody brakuje.

Więcej…
 
Ogłoszenie
wtorek, 30 marca 2021 19:30, odsłon: 263

Drodzy Rodzice!

W związku z ograniczeniem funkcjonowania przedszkola,

zachęcamy dzieci, które nie korzystają z edukacji w trybie stacjonarnym,

do odwiedzenia naszej Zakładki

Pompikowe Domowe Przedszkole

Zapraszamy do skorzystania z udostępnionych materiałów, treści i linków,

które są przygotowane przez naszych nauczycieli oraz wszystkich specjalistów.

 

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 
Zajączki zakładają wiosenny ogródek
poniedziałek, 29 marca 2021 22:06, odsłon: 339

Przyszła wiosna. Wszystko zaczyna budzić się z zimowego snu. Na zewnątrz jest trochę więcej słońca, trochę więcej ciepła, coraz częściej można usłyszeć radosny śpiew ptaków. Dwa tygodnie temu Zajączki aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych  - „Od nasionka do roślinki”, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca w zespole. Przed rozpoczęciem pracy dzieci poznały warunki jakie rośliny potrzebują do wzrostu. Szczegółowo przeanalizowały proces kiełkowania na przykładzie fasoli. Zdobytą wiedzę utrwaliły w czasie zabawy ruchowej – „Czego potrzebują rośliny?”

Więcej…
 
Konkurs literacki: „Hajnówka – moja mała ojczyzna” w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika - rozstrzygnięty
poniedziałek, 29 marca 2021 21:44, odsłon: 463

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci! Rozstrzygnęliśmy konkurs literacki na wiersz o naszym mieście. Konkurs zorganizowaliśmy wraz z Urzędem Miasta Hajnówka - w ramach obchodów Jubileuszu 70 -lecia  Praw Miejskich  Hajnówki. Spośród wielu nadesłanych utworów o naszym mieście, komisja konkursowa, w składzie: Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika – Pani Dorota Ewelina Durzyńska – przewodnicząca jury, Pani Elżbieta Wołkowycka – logopeda oraz Pani Anna Hałaburda – nauczycielka – wyłoniła trzy miejsca.

Więcej…
 
Ogłoszenie
poniedziałek, 29 marca 2021 07:20, odsłon: 215

Szanowni Rodzice!

W związku ze zmianami w funkcjonowaniu stacjonarnym placówek, które prowadzą działalność opiekuńczo – wychowawczą dzieci oraz rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki od dnia 29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. ogranicza się funkcjonowanie Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

Prosimy więc o kierowanie wniosków:

1)  rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,

2) rodziców dzieci, którzy są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz rodziców dzieci, którzy realizują zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Od  29 marca 2021 r. do dnia 11 kwietnia 2021 r. w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce zajęcia edukacyjne są zawieszone.   

 

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 
„W marcu jak w garncu” - "Gimnastyka buzi i języka" w grupie Jeżyków
niedziela, 28 marca 2021 22:57, odsłon: 252

W marcu wszystko budzi się do życia, jednak zimowa aura jeszcze co najmniej przez jakiś czas daje się we znaki. Stąd wszyscy dobrze znają przysłowie „W marcu jak w garncu”. To właśnie powiedzenie było głównym tematem zajęć innowacji pedagogicznej w tym miesiącu w grupie Jeżyków. Zaproponowane dzieciom wiosenne ćwiczenia logopedyczne przeprowadzone w formie zabaw, z pewnością wzbogaciły ich słownictwo, poprawiły wymowę, słuch, umiejętność prawidłowego oddychania, a także sprawność psychoruchową. Wśród podjętych przez dzieci działań znalazły się między innymi ćwiczenia oddechowe podczas, których trzeba było wykonać głęboki wdech nosem, a następnie powoli wypuszczać powietrze przez usta.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wody w grupie Zajączków
niedziela, 28 marca 2021 22:31, odsłon: 264

22 marcaprzedszkolaki z grupy Zajączków obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na niebiesko. Nasze zabawy miały na celu rozwinięcie zainteresowania otaczającym światem. Rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za zasoby wody pitnej. A przede wszystkim zrozumienie tego jak ważna jest wody dla życia i zdrowia wszystkich mieszkańców naszej planety. Temat zajęć został zakodowany. Przedszkolaki odkrywając kolejne elementy układanki szybko odgadły, że pod spodem kryje się kropelka wody. W czasie rozmowy pojawiło się wiele pomysłów jak, można oszczędzać wodzę i co by się stało gdyby zabrakło wody.

Więcej…
 
Gdzie można znaleźć wodę i do czego służy? - poszukiwania Wiewiórek z okazji Dnia Wody.
niedziela, 28 marca 2021 22:15, odsłon: 255

Do czego potrzebna jest nam woda? Gdzie możemy ją znaleźć?  Skąd się wzięła w kranie? Odpowiedzi na te pytania Wiewiórki szukały 22 marca, czyli dokładnie wtedy, kiedy obchodzimy Dzień Wody. Najmłodsza przedszkolna grupa już wie, że bez wody nie ma żadnego życia: nie przeżyje człowiek, roślina, zwierzę ani ptak. Woda jest potrzebna do wszystkiego. Wiewióreczki podlewały wodą kwiatki w swojej sali, bo przecież bez podlewania  by uschły; myły ręce, żeby były czyste, dokładnie umyły jabłka do zjedzenia,  a także robiły doświadczenia z wodą.

Więcej…
 
Razem z Marzanną i Żubrem Pompikiem przedszkolaki powitały Wiosnę
niedziela, 28 marca 2021 21:35, odsłon: 270

Jak co roku i tym razem, dzieci z naszego przedszkola wyruszyły razem z Marzanną pożegnać zimę i przywitać nową porę roku – Wiosnę. Długim korowodem, grupa za grupą, przedszkolaki pomaszerowały ulicami naszego miasta by zamanifestować swoje przyrodniczo – ekologiczne zainteresowania. Co chwilę było słychać głośne skandowanie: „Precz zimo zła!” oraz „Witaj Wiosno!”. Pochód dzieci ubarwili nasi przyjaciele –  Żubra Pompik i Polinka oraz bociany, żabki a także baloniki i gałązki z bibułą. I mimo, że ostatecznie nie wrzuciliśmy Marzanny do rzeki ani jej nie podpaliliśmy (oczywiście z troski o środowisko), nasze przedszkolaki poznały tę starą, ludową tradycję. 

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022
poniedziałek, 22 marca 2021 22:58, odsłon: 198

W związku z trwającą rekrutacją na rok szkolny 2021/2022,

zapraszamy Rodziców i Dzieci do obejrzenia krótkiej prezentacji o naszym przedszkolu.

W formie zdjęć przedstawione zostały nasze najważniejsze osiągnięcia, uroczystości, konkursy, inicjatywy i wydarzenia.

Radość, nauka i zabawa – to na pewno odnajdziecie w naszym przedszkolu.

 

Zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=2I9U7M-7DmQ

 

Dyrektor  Przedszkola Nr 3 z Oddz. Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

z Kadrą Pedagogiczną

 
Uroczyste podsumowanie cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kobieta w oczach dziecka - Kobieta promująca zdrowy styl życia"
niedziela, 14 marca 2021 18:16, odsłon: 1051

Dzień Kobiet to niezwykły dzień dla wszystkich pań i dziewczynek. W tym szczególnym dniu co roku przedszkolaki przygotowały dla wszystkich pracowników naszej placówki program artystyczny, który z wielkim zachwytem wszyscy oglądali.  Ze względu na szczególną sytuację  zmieniliśmy  program uroczystości. Tym razem to panie przygotowały wyjątkowe zajęcia mające na celu promocję zdrowia.

Więcej…
 
IV Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logowierszyki”
środa, 10 marca 2021 22:40, odsłon: 388

Tegoroczna, czwarta już edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego odbyła się 5 marca, w przeddzień Europejskiego Dnia Logopedy. Celem festiwalu było kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie zajęć terapii logopedycznej. Przedszkolaki uczyły się w domu z rodzicami wierszyka utrwalającego ćwiczone głoski i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące jego treść. Swoje umiejętności artykulacyjne i recytatorskie, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem, dzieci zaprezentowały przed swoimi rówieśnikami w poszczególnych grupach przedszkolnych.

Więcej…
 
Kolorowy tor przeszkód w grupie Wiewiórek
wtorek, 02 marca 2021 22:14, odsłon: 324

Zima małymi kroczkami nas opuszcza. Odczuwamy coraz większą temperaturę na zewnątrz, słońce zagląda przez szyby naszych okien, świergot ptaków wita nas częściej. Taka wspaniała aura zachęciła „Wiewióreczki” do ćwiczeń ruchowych pobudzających zmysły w ramach Innowacji pedagogicznej „SENSOprzedszkolaki”. Ćwiczyliśmy równowagę i koordynację podczas zabawy na kolorowym torze przeszkód, takich zajęć w naszej grupie jeszcze nie było.

Więcej…
 
Dzień Kota w grupie Żuberków.
wtorek, 02 marca 2021 21:50, odsłon: 282

Dzieci z grupy Żuberków obchodziły  nietypowe święto - Święto Kota. Z tej okazji zamieniły się tego dnia w kociaki i z wąsikami na buzi tańczyły przy muzyce. Oglądały ilustracje przedstawiające koty, oraz obejrzały prezentację  i dowiedziały się wiele ciekawostek o kotach: jakie są rasy i zwyczaje kotów, co lubią a czego nie tolerują. Zdobyta wiedza przydała się podczas rozwiązywania zagadek. Na zakończenie wykonały swojego kota i nadały mu imię. Wesołe kolorowe koty zdobią naszą salę.

Więcej…
 
Żuberki na zajęciach religii katolickiej poznały moc Jezusa
niedziela, 28 lutego 2021 20:30, odsłon: 249

23 lutego grupa ,,Żuberków” na zajęciach religii katolickiej - Poznawała moc Jezusa. Pan Jezus swoim słowem uciszył burzę na jeziorze, po którym płynął  z uczniami. Tylko On ma taką moc, jakiej nie ma żaden człowiek. Pan Jezus potrafi czynić nadzwyczajne rzeczy, które nazywamy cudami. Cuda może czynić tylko Bóg. Uczniowie, którzy byli razem w łodzi podziwiali niezwykłą moc Jezusa i zrozumieli, że On jest Bogiem i wszystko może. Na naszym spotkaniu dzieci budowały łódki (widoczne na zdjęciach) i zabrały je do domów. 

Więcej…
 
Zabawy z gazetami u Jeżyków
niedziela, 28 lutego 2021 19:37, odsłon: 322

Nietypową atrakcją, która dostarczyła przyjemności zabawy oraz oderwała dzieci z grupy Jeżyków od codziennych przedszkolnych zajęć była propozycja wykorzystania gazet do treningu umiejętności językowych w ramach innowacji pedagogicznej „Gimnastyka buzi i języka”. Podczas tańca z gazetami przy muzyce dzieci doskonaliły koordynację słuchowo – ruchową, rozwijały sprawne wykonywanie ruchu, szybką orientację w czasie i przestrzeni oraz umiejętność koncentracji uwagi.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information