Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 
Odsłon : 1405462


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Wiewiórki i Zajączki odkrywają bogactwo świata książek
wtorek, 28 listopada 2017 00:08, odsłon: 267

To było już kolejne spotkanie z cyklu lekcji bibliotecznych dla najmłodszych przedszkolaków z naszego przedszkola. Tym razem dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków poznały różnorodność i bogactwo świata książek. Zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, pani Agnieszka Kazberuk i Asia Ksielewicz, w przystępny sposób przedstawiły dzieciom wybrane pozycje książkowe dla małych czytelników.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie zoologicznym
poniedziałek, 27 listopada 2017 22:29, odsłon: 231

Sarenki  udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Bogusia przedstawiła nam zwierzęta mieszkające w sklepie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć zwierzątka, ptaki i rybki. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. 

Więcej…
 
Jak gimnazjaliści z „Białorusa” zorganizowali akcję charytatywną dla dzieci z naszego przedszkola?
poniedziałek, 27 listopada 2017 21:28, odsłon: 199

Z inicjatywy pani Kasi Opolskiej, przedstawicielki Rady Rodziców a przede wszystkim mamy naszego wychowanka Jonasza, powstał pomysł zbiórki zabawek wśród uczniów Zespołu Szkół z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce dla dzieci z naszego przedszkola. Pod kierunkiem wychowawcy, pana Kamila Kulika uczniowie klasy III B gimnazjum zorganizowali akcję pt. „Zabawka dla przedszkolaka”.

Więcej…
 
Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai”
niedziela, 19 listopada 2017 21:52, odsłon: 268

Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, na której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Najmłodsze przedszkolaki poznały dziś tą interesującą technikę teatralną.

Więcej…
 
Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu.
środa, 15 listopada 2017 08:07, odsłon: 544

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski odbyły się 10 listopada 2017r. W uroczystości wzięli udział: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz z dziećmi z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Dzieci jak i dorośli byli w tym dniu wyjątkowo elegancko ubrani z kotylionami i zaprezentowały, bogaty, kolorowy i niezwykle wzruszający program artystyczny. Opowiedziały jak kochają swoją ojczyznę, znają jej historię i cieszą się, że jest wolna.

Więcej…
 
Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
niedziela, 12 listopada 2017 23:04, odsłon: 312

Pewnego popołudnia spotkaliśmy się  z panią  Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagadką  było dla nas słowo „leporello”. Ale już wiemy, że pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa. Aby ją zrobić potrzebny jest  np. bardzo długi arkusz papieru.Tworzenie takiej książki okazało się ciekawą frajdą.

Więcej…
 
"Znów na zamku w Bajaderze" - spektakl w wykonaniu artystów Teatru Co Nieco.
niedziela, 12 listopada 2017 22:28, odsłon: 252

"Znów na zamku w Bajaderze" to kolejna pełna humoru ale i morału bajka Teatru Co Nieco. Tym razem artyści zaprosili do współpracy dzieci ze starszych grup, wcieliły się one w role dam dworu i rycerzy. Wspólnie z dziećmi aktorzy zaprezentowali historię rodziny królewskiej z Bajadery. Otóż król Sernik i księżniczka Anka Jagodzianka gościli na zamku księcia Biszkopta, który wysoko zadzierał nosa, kłamał i wciąż się przechwalał.

Więcej…
 
Listopadowe spotkania „Jeżyków”
środa, 08 listopada 2017 05:47, odsłon: 272

Grupę „Jeżyków” odwiedzili goście z Biblioteki Miejskiej, z papierowym teatrzykiem Kamishibai  ze sztuką  „Bajka o Wiśle” pani Agnieszka Kazberuk i pani Joanna Kisielewicz. Pani Agnieszka  wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na coś niesamowitego, na sali zapanowała cisza i „popłynęła” opowieść z „okienka”. Kolejno przesuwające się ilustracje i spokojny głos pani Agnieszki „zaczarował” małych słuchaczy i skupił uwagę na tym, co będzie dalej….

Więcej…
 
Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las…
wtorek, 07 listopada 2017 22:08, odsłon: 263

W ubiegły czwartek, drugiego listopada, Żuberki miały okazję bliżej poznać bohatera  swojego oddziału oraz niekwestionowanego władcę Puszczy Białowieskiej – żubra. Wskazywaliśmy też zwierzęta mieszkające w puszczy, nazywaliśmy wybrane ptaki; oglądaliśmy film przyrodniczy o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób leśnicy pomagają zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas oraz jak my możemy dokarmiać ptaki pozostające u nas zimą.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w naszym przedszkolu
piątek, 03 listopada 2017 00:00, odsłon: 378

Już od wielu lat obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Jak zwykle staramy się angażować do działań jak najwięcej dzieci, rodziców i nas samych nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy wykonanie rodzinnych zdjęć przy wybranym przez siebie drzewie. Doczekaliśmy się blisko 100 zdjęć, zaangażowaliśmy do naszego pomysłu aż 34 rodziny, w tym 40 przedszkolaków (plus rodzeństwo).

Więcej…
 
„Mały Wolontariat”- Sarenki odwiedziły cmentarz i schronisko Ciapek.
czwartek, 02 listopada 2017 23:26, odsłon: 280

Sarenki realizując program „Mały wolontariat” udały się na cmentarz, a później do schroniska Ciapek. Dzięki pomocy pana Burmistrza Andrzeja Skiepko, który zapewnił nam darmowy przejazd MZK, mogliśmy nawet w deszczową pogodę zrealizować swój plan. Dziękujemy mu pięknie za okazanie pomocy.

Więcej…
 
Zabawy Sarenek i Jeżyków z „Autochodzikami”.
czwartek, 02 listopada 2017 08:14, odsłon: 258

„Autochodzik”– to zestaw edukacyjny, wykorzystywany przez pracowników Komendy Powiatowej w Hajnówce do nauki poprzez zabawę. Przedszkolaki mogły  poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a na mini miasteczku ruchu drogowego mogły przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, pieszego.

Więcej…
 
Sarenki w TVP3 Białystok i kinie Helios.
poniedziałek, 30 października 2017 19:07, odsłon: 313

Wraz z naszymi starszymi o rok koleżankami i kolegami wyruszyliśmy po przygodę. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowaniem mediów publicznych oraz infrastrukturą ośrodka medialnego. Nasze dzieciaczki wykazały się zainteresowaniem. Dzięki przesympatycznej przewodniczce pani Agnieszce Giełażyn - Sasimowicz, mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP3.

Więcej…
 
Grupa Jeżyków i Żuberków na spotkaniu…
poniedziałek, 30 października 2017 18:22, odsłon: 240

Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Zaproszona na spotkanie pani Monika  Sawicka z Nadleśnictwa Hajnówka referent ds. edukacji i turystyki przyszła z gościem, czym od razu wzbudziła zainteresowanie i ciekawość dzieci. Na środku sali stał prawdziwy borsuk - nie plastikowy, dzieci bardzo chciały się z nim od razu zaprzyjaźnić, pogłaskać, przytulić.

Więcej…
 
Zajączki w Rezerwacie Pokazowym Żubrów
niedziela, 29 października 2017 23:57, odsłon: 244

Pewnego jesiennego dnia grupa Zajączków wyruszyła na wycieczkę autobusową w kierunku Białowieży. Celem tej wyprawy był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dzięki zaproszeniu dziadka Pawełka oraz gościnności innych pracowników Rezerwatu mieliśmy możliwość z bliskiej odległości podziwiać zwierzęta Puszczy Białowieskiej oraz obserwować ich zwyczaje.

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakami i policją
niedziela, 29 października 2017 22:45, odsłon: 261

W ubiegłym tygodniu, w ramach realizowanej podczas zajęć tematyki o różnego rodzaju zagrożeniach, Żuberki zaprosiły do przedszkola panów strażaków oraz policję. Strażacy pokazali nam wyposażenie swojego wozu:  zobaczyliśmy węże strażackie, wiatrak do wydmuchiwania dymu z płonącego pomieszczenia, maski ochronne, wyposażenie strażackiej apteczki i oraz mnóstwo innych rzeczy o skomplikowanych nazwach.

 

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki na spotkaniu z leśnikiem, panią Pauliną Król
niedziela, 29 października 2017 17:39, odsłon: 300

Gdy o zwierzętach czy o lesie uczą się dzieci podczas zajęć z panią jest super, ale gdy do przedszkola zapraszamy leśników - edukatorów jest rewelacyjnie!!! Tym razem odwiedziła nas pani Paulina Król  z Nadleśnictwa w Hajnówce by opowiedzieć dzieciom z grup Wiewiórek i Zajączków o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

Więcej…
 
Zespół Teatralny „Antrakt” w naszym przedszkolu.
czwartek, 26 października 2017 18:41, odsłon: 354

Gościliśmy  Zespół Teatralny „Antrakt”, działający przy Bielskim Domu Kultury wraz z Dyrektorem panią Elżbietą Fionik i zaprzyjaźnioną z nami panią Anią Fionik.  Dzieci z grupy Sarenek i Jeżyków miały okazję obejrzeć  obrządek weselny w języku białoruskim.  Kultura białoruska bogata jest w wiele obrzędów związanych z weselem. Są to pieśni i muzyka weselna, oraz prawosławna ceremonia ślubu.

Więcej…
 
Wprowadzenie pojemników smakowych według pedagogiki M. Montessori - zajęcia w grupie Zajączków.
czwartek, 26 października 2017 18:14, odsłon: 421

O tym, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe to Zajączki już wiedzą. Ale co ze smakiem? Aby się tego dowiedzieć,  do zajęć wybraliśmy miejsce szczególne w naszym przedszkolu - gabinet M. Montessori, gdzie znajduje się szereg pomocy rozwojowych, które sprzyjają odkrywaniu przez dzieci radości płynącej z uczenia się i odpowiadają ich zainteresowaniom.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.
środa, 25 października 2017 18:01, odsłon: 633

W dniu 13.10.2017 r. obchodziliśmy niezwykle uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w sali „Żuberków” z udziałem wszystkich grup wiekowych dzieci, a także całego personelu. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska.
Na okoliczność tego święta dzieci z grup: „Żuberków”, „Sarenek”, „Jeżyków”, „Zajączków” i „Wiewiórek” pięknie się ubrały i przedstawiły występy w formie muzyczno-tanecznej i recytatorskiej.

Więcej…
 
Wiewiórki poznają warzywa
czwartek, 19 października 2017 08:04, odsłon: 404

Co to są warzywa? Jak się nazywają? Jak możemy je wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z grupy Wiewiórek. Podczas „warzywnego” tygodnia nie brakowało w naszej grupie zajęć, których głównymi bohaterami były właśnie one. Wspólnie utworzyliśmy kącik warzywny, który powstał dzięki rodzicom – serdecznie dziękujemy. Uczyliśmy się nazw warzyw, co nie było łatwą sprawą bo jest ich naprawdę bardzo dużo!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 6

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information