Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Odsłon : 2378318


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Pyszny podwieczorek
wtorek, 21 kwietnia 2020 08:40, odsłon: 276

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Komu, komu bo siedzimy w domu! Wiele prostych domowych czynności w różnoraki sposób wspiera rozwój dzieci. Jedną z nich jest wspólne gotowanie i pieczenie. Doskonała zabawa połączona z domowymi obowiązkami.

Warto razem gotować i piec gdyż między innymi:

- przełamuje bariery dotykowe,

- rozwija motorykę małą,

- zachęca do próbowania nowych smaków,

Więcej…
 
Przygoda z książką Elmer.
piątek, 17 kwietnia 2020 09:57, odsłon: 215

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

ELMER to słoń w kolorową kratkę. Zupełnie inny niż wszyscy jego przyjaciele i rodzina. Ma ochotę stać się słoniem zwyczajnym, szarym ale.... mu nie wyszło i to dobrze, bo wszystkie słonie bardzo lubią wesołego, kolorowego zawsze szczerze uśmiechniętego Elmera. Proponuję, byście wysłuchali wspólnie z dziećmi książki:
 

https://www.youtube.com/watch?v=ht5UG7uqnf8

Więcej…
 
Przedszkolna Galeria Domowych Pomysłów
czwartek, 16 kwietnia 2020 10:27, odsłon: 285

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Gdy pojawiła się myśl na stworzenie Przedszkolnej Galerii Domowych Pomysłów – a było to już prawie miesiąc temu, nikt z nas nie myślał, że tak długo będziemy poza przedszkolem, pracą, normalnym życiem… Zdjęcia, które prezentuję są dowodem jak różnorodnie spędzacie czas w tym trudnym dla wszystkich czasie. Jest to również potwierdzenie Waszej aktywności, zaangażowania i zaciekawienia tą propozycją.

Więcej…
 
Drodzy Rodzice!
czwartek, 16 kwietnia 2020 07:33, odsłon: 97

Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją

- zawieszeniem zajęć edukacyjnych w przedszkolu,

informujemy,

że zwrot uiszczonych opłat za miesiąc marzec 2020 r.

zostanie uregulowany w terminie gdy placówka rozpocznie działalność.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Trochę inny pomysł na spędzanie razem czasu w domu
środa, 15 kwietnia 2020 09:12, odsłon: 237

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

A może by tak oderwać się od  różnego rodzaju pracy „służbowo – zdalnej”, którą wykonywać muszą i starsi, i ci najmłodsi? Ta niecodzienna sytuacja, która spowodowała, że spędzamy ze sobą dużo więcej czasu, może być pretekstem na przygotowanie wspólnie małego co nieco. Czy dorośli – w dobie puchatych szarlotek z kruszonką i bitą śmietaną – pamiętają jeszcze zwykły placek ze śliwkami, murzynka czy biszkopt z jabłkami, który często kiedyś nasze mamy i babcie piekły w każdą sobotę gdy byliśmy mali?

Więcej…
 
Matematyczne kubeczki dla starszaków.
wtorek, 14 kwietnia 2020 08:14, odsłon: 374

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Nasze pociechy poprzez praktyczne działania przyswajają sobie wiedzę o wiele szybciej. Tak, więc dzisiaj przedstawiam pomysł na doskonalenie umiejętności matematycznych  i logiczne myślenie w bardzo prosty sposób. Potrzebujemy jedynie kilku artykułów, które zapewne znajdą się, w każdym domku.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne
piątek, 10 kwietnia 2020 10:09, odsłon: 108

 
Zabawy wielkanocne dla całej rodziny
piątek, 10 kwietnia 2020 09:34, odsłon: 171

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Okres Świąt Wielkanocnychto czas bardzo intensywnych przygotowań, trzeba połączyć pracę, sprzątanie, świąteczne zakupy, planowanie świąt, a w tym wszystkim znaleźć czas dla swoich pociech. Podczas wspólnie spędzanego czasu pomocne mogą okazać się proponowane wielkanocne zabawy, do wykorzystania w okresie przedświątecznym lub w czasie samych świąt. Prezentowane zabawy  są jedynie inspiracją, które, można dowolnie modyfikować, tak by dostosować je do wieku i możliwości dzieci.

Więcej…
 
Wielkanocne zabawy logopedyczne
piątek, 10 kwietnia 2020 09:18, odsłon: 192

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Wielkanoc to piękne, wiosenne, niosące nadzieję Święta. Przy tej okazji spędzając czas z dziećmi w domu możemy urozmaicić go zabawami logopedycznymi, które proponuję poniżej.

Zagadki wielkanocne – rodzice czytają zagadki a dzieci odpowiadają i wspólnie rysują rozwiązania.

Więcej…
 
Domowy spacerek po ścieżce sensorycznej
środa, 08 kwietnia 2020 07:34, odsłon: 185

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Bardzo ważnym elementem rozwoju małego dziecka jest kształtowanie się jego zmysłów. Fajnym pomysłem, jaki chcę Wam zaproponować jest ścieżka sensoryczna. Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest rozwijanie zmysłu dotyku u dzieci. Kilkulatek, który pokonuje taką ścieżkę musi stąpać boso po różnych materiałach, które czasem wywołują przyjemne, a innym razem dość niemiłe uczucia. Skład ścieżki sensorycznej zależy jedynie od naszej wyobraźni.

Więcej…
 
Zabawy edukacyjne bez zabawek - Metoda Montessori
wtorek, 07 kwietnia 2020 10:21, odsłon: 247

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Zabawy Montessori w domu to wspaniała odskocznia od wszystkiego, co komercyjne. Za wiele nie trzeba, wystarczy trochę wyobraźni, aby urozmaicić świat dziecka. Dla nas produkty codzienne, dla najmłodszych pole do fantastycznej zabawy. Przygotowała propozycje kilku zabaw edukacyjnych bez zabawek zgodnie z Metodą Montessori. Do zabaw wykorzystamy produkty codziennego użytku, które każdy z nas posiada. Wystarczy nieco chęci i zabawa jest przednia.

Więcej…
 
Naturalna pasja dzieci - odkrywanie świata
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:40, odsłon: 194

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Świat, który nas otacza nieustannie zmienia się. Ważny elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty. Dziecko podczas zabawy badawczej  poznaje różne właściwości, rozwija myślenie przyczynowo-skutkowe.
Proponuję kilka ciekawych eksperymentów:

Więcej…
 
Pasta jajeczna
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:22, odsłon: 203

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Pasta jajeczna to klasyczny dodatek do śniadań i przekąsek. Do jej przygotowania możecie wykorzystać nadmiar ugotowanych na twardo jajek. W tym przepisie pokażę Wam, jak zrobić pastę jajeczną, jak ją podawać i do czego będzie najlepiej pasować.

Więcej…
 
Rozszerzenie uprawnień Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce
niedziela, 05 kwietnia 2020 16:46, odsłon: 131

Drodzy Rodzice!

Na podstawie pisma Podlaskiego Kuratora Oświaty (PSP.542.14..2020 z dnia 19 marca 2020r.), informujemy, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Hajnówce otrzymała wskazanie Podlaskiego Kuratora Oświaty do wydawania orzeczeń i opinii w rejonie swojego działania dla dzieci i uczniów niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących, z autyzmem, w tym zespołem Aspergera.

Więcej…
 
Powiem wam bajeczkę miałam kokoszeczkę, a ta kokoszeczka znosiła …….
piątek, 03 kwietnia 2020 12:40, odsłon: 233

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego i programy nauczania uwzględniają cele i treści z zakresu kształtowania u dzieci świadomości konieczności opieki i szanowania zwierząt, a także wiedzy dotyczącej ich roli w życiu człowieka. Tego typu działania na pewno przyczyniają się do rozwoju sfery poznawczej i emocjonalnej przedszkolaków. A radość małych odkrywców świata na długo pozostaje w ich sercach. 

Więcej…
 
Drodzy Rodzice
czwartek, 02 kwietnia 2020 19:15, odsłon: 148

Drodzy Rodzice!

Z uwagi na obecną trudną sytuację i problemy,

jakie mogą się pojawić udostępniamy Wam kontakt do naszego

 

Psychologa - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska 

 
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
czwartek, 02 kwietnia 2020 10:04, odsłon: 199

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE 

Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym celem obchodów święta jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat  tego zaburzenia. W związku z tym zachęcamy do obejrzenia filmu:

 

Więcej…
 
Zabawy plastyczne z Panią Halinką
środa, 01 kwietnia 2020 20:31, odsłon: 178

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

W  tym trudnym i niespotykanym dla nas czasie, kiedy próbujemy żyć normalnie wykorzystajmy ten czas na poznanie lepiej swoich dzieci, na zabawę i naukę. Na łamach naszej przedszkolnej strony zachęcam rodziców do zabawy z dziećmi różnymi technikami plastycznymi. Potrzebne materiały znajdziecie Państwo w domu.

Więcej…
 
ZABAWY W RYSOWANIE - umiem już narysować kotka, domek i auto
wtorek, 31 marca 2020 13:25, odsłon: 223

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

 

Jak narysować lalę, statek, misia? Małe dzieci dużo kolorują. Prawdziwym jednak wyzwaniem jest narysowanie samemu czegoś rozpoznawalnego. Taki rysunek można potem powiesić na domowej wystawie.

Jak nauczyć dzieci rysowania obiektów ?

Oto kilka propozycji :

 

Więcej…
 
"SOKOLE OKO" - propozycje zabaw.
wtorek, 31 marca 2020 09:56, odsłon: 204

POMPKIOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Sokole oko - tę zabawę uwielbiają wszystkie przedszkolaki. Proponowane niżej zdania nie tylko doskonalą percepcję wzrokową, przede wszystkim pozwalają dzieciom zapomnieć o nudzie, a rodzicom pogłębiać swoje relacje z dzieckiem. Ćwiczenia można wykonywać wielokrotnie zmieniając tylko elementy układanek, a tych w każdym domu nie brakuje.

 

Więcej…
 
Wesoła nutka w TVP2 - pasmo dla najmłodszych
poniedziałek, 30 marca 2020 10:57, odsłon: 148

POMPIKOWE DOMOWE PRZEDSZKOLE

Mamy propozycję dla naszych przedszkolaków! 

Ofertę dla najmłodszych widzów, ich rodziców oraz nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej przygotował kanał TVP2. Już od dziś, 30 marca br. rusza pasmo „Wesoła Nauka”. Serdecznie zapraszamy do oglądania od godz. 11:05!

 

 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information