Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Odsłon : 1544263


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hajnówce
poniedziałek, 26 lutego 2018 21:18, odsłon: 303

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych kolejną wycieczkę, tym razem do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hajnówce. Pod kierunkiem Pani Katarzyny Szymczuk, wychowawczyni klasy III a, nasze dzieci uczestniczyły w lekcji matematyki. To była dobra okazja na oswojenie się z klasą lekcyjną, posiedzenie w szkolnej ławce, obserwację pracy uczniów podczas jednej z przykładowych lekcji.

Więcej…
 
Audycja muzyczna "O smutnym molu i wesołym durze"
niedziela, 25 lutego 2018 23:49, odsłon: 337

Przedszkolaki śledziły przygody dwójki przyjaciół, smutnego Mola i wesołego Dura. Dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Smutne melodie przeplatane były wesołymi wybrykami radosnego duszka, który lubił robić psikusy. Meldurka i Buźka, czyli panie artystki, wytłumaczyły nam dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno.

Więcej…
 
Wiewiórki na wycieczce w sklepie „Gama” PSS Społem
niedziela, 25 lutego 2018 23:34, odsłon: 408

Realizując tematykę tygodniową: „Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy” grupa Wiewiórek wybrała się na wycieczkę do sąsiadującego z przedszkolem sklepu „Gama” sieci PSS Społem.  Na wspólną wyprawę umówiliśmy się z panią intendentką Dototką oraz przedszkolnym woźnym Bogdanem, bowiem przy okazji zaplanowaliśmy zakupy do przedszkolnej kuchni.

Więcej…
 
II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
piątek, 09 lutego 2018 20:08, odsłon: 221

II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”

 

Patronat - Dorota Durzyńska - Dyrektor Przedszkola Nr 3

z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

CZĘŚĆ I – dla dzieci i rodziców
Prosimy przygotować do recytacji wierszyk LOGOPEDYCZNY (wybrany przez logopedę) z określoną trudnością artykulacyjną

(ćwiczoną – wywoływaną i utrwalaną głoską) zwracając uwagę na jak najpoprawniejszą wymowę.

Dzieci samodzielnie wykonują prace ilustrującą treść wiersza.
 

CZĘŚĆ II - dla dzieci i nauczycieli grup przedszkolnych
Prosimy ułożyć krótki rymowany wierszyk, z ustaloną z logopedą trudnością logopedyczną i prezentują go na festiwalu recytują nauczycielki i dzieci razem.

•    Miejsce - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
•    Składanie prac – do 28 lutego 2018 r.
•    Festiwal – 6 marca 2018 r. – Europejski Dzień Logopedy

 

Zachęcamy do udziału w Festiwalu:

Elżbieta Wołkowycka - przedszkolny logopeda

 

 

 
Niezwykłe spotkanie z aktorem w "Zajączkach"
poniedziałek, 05 lutego 2018 22:30, odsłon: 412

22 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Stasa Voitsehovskego. Pan Stas jest aktorem A3Teatru z Ukrainy, uczestniczy w Festiwalu Wertep oraz przedsięwzięciu Sputnik w Hajnówce. Dzieci z grup Zajączków i Wiewiórek miały możliwość obejrzenia animacji rosyjskojęzycznych (na język Polski tłumaczył na żywo Pan Stas). Cykl bajek z morałem o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, rodzinie i innych cennych wartościach dzieci obejrzały na dużym ekranie, prawie jak w kinie - na tablicy interaktywnej.

Więcej…
 
Babcie i Dziadkowie na spotkaniu w Sarenkach.
poniedziałek, 05 lutego 2018 13:59, odsłon: 543

Tradycyjnie w styczniu wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie obchodzą swoje święto. Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, natomiast 22 stycznia obchodzimy Dzień Dziadka. Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. Tylko pozazdrościć babci i dziadków naszych przedszkolaków. Weseli, uśmiechnięci przybyli do przedszkola, aby obejrzeć Jasełka w wykonaniu swoich wnuków. Dzieci pięknie się zaprezentowały i gromko Sto lat zaśpiewały.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Wiewiórek
środa, 31 stycznia 2018 23:25, odsłon: 533

Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola pierwszy raz gościły w swych progach ukochane babcie i dziadków z okazji ich święta. Co to był za dzień! Przygotowany występ, odświętne stroje, specjalna dekoracja, suto zastawione stoły -  to wszystko by móc zacząć tak ważną uroczystość. Tak też i było… Grupa Wiewiórek w niezwykle profesjonalny sposób wystąpiła ze swoim specjalnym repertuarem przed swoimi gośćmi. Pięknie odśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze oraz różnorodność zaprezentowanych tańców pokazała jak dużo umieją nasze przedszkolaki. 

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka w grupie Zajączków
środa, 31 stycznia 2018 22:14, odsłon: 480

Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe święta, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej. Jest to bowiem święto naszych kochanych babć i dziadków. My zawsze pamiętamy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach i nie wyobrażaliśmy sobie, aby mogło Ich zabraknąć w naszym życiu przedszkolnym.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 - ważne terminy
środa, 31 stycznia 2018 18:27, odsłon: 278

Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się:

 

z terminami przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Hajnówka na rok szkolny 2018/2019

 

Z poważaniem Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddzialami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Więcej…
 
Biblioteczne kolędowanie
wtorek, 30 stycznia 2018 22:40, odsłon: 359

W styczniowy poranek odwiedziliśmy czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Z chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia pań Joanny Kisielewicz i Agnieszki  Kazberuk i wzięliśmy udział w I edycji Bibliotecznego Kolędowania. W miłej i kameralnej atmosferze nasze przedszkolaki z grupy Sarenek zaprezentowały się w kolędach  "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy" i "Z nowy rokom idem".

Więcej…
 
Dla ukochanych Babć i Dziadków „Jeżyki”
wtorek, 30 stycznia 2018 22:01, odsłon: 418

 „Babciu droga, dziadku drogi zapraszamy w nasze progi i z okazji tego święta mamy buzie uśmiechnięte, więc uśmiechy dziś dajemy Babcię, Dziadka całujemy…” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystość związaną ze Świętem Babci i Dziadka, która odbyła się w grupie „Jeżyków”. Na uroczystość przybyli, bardzo licznie Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Na początku uroczystości pani dyrektor Dorota Durzyńska powitała  zebranych gości, przypomniała jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Więcej…
 
Święto Babć i Dziadków w grupie ,,Żuberków’’
niedziela, 28 stycznia 2018 23:18, odsłon: 403

Dnia 22 stycznia ,,Żuberki” gościły u siebie kochane Babcie oraz Dziadków. Zaczęliśmy, jeszcze świątecznym akcentem – zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Potem już nasi kochani goście mogli posłuchać piosenek i wierszy o tym ważnym , świątecznym dniu, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Zatańczyliśmy dla nich „Na plaży u Tchibo”, następnie Agatka, która doskonale czyta, przeczytała zabawne wiersze.

Więcej…
 
Czytanie z rodzicami u Sarenek
niedziela, 28 stycznia 2018 22:47, odsłon: 369

Julian Tuwim i jego "Okulary" zainspirował Sarenki do wspólnego czytania. Przeczytanym wierszem Pani Dyrektor Dorota Durzyńska rozpoczęła cykl spotkań z rodzicami poświęcony czytaniu dzieciom. Czytanie odbywa się we współpracy z rodzicami. Ci którzy odwiedzą grupę Sarenek mają okazję oprócz przeniesienia dzieci w magiczny świat bajek miło spędzić czas na wspólnych zabawach.

Więcej…
 
Pociągiem przez Krainy Emocji - podróż Zajączków z Panią Ewą
niedziela, 28 stycznia 2018 22:05, odsłon: 359

Pewnego dnia do sali Zajączków przyszła wszystkim przedszkolakom dobrze znana Pani Ewa. Jest ona naszym przedszkolnym psychologiem - specjalistą od emocji. Opowiedziała dzieciom o tym, czym zajmuje się na co dzień w swojej pracy i zaprosiła ich na wycieczkę. Wszyscy wyruszyliśmy pociągiem, zwiedziliśmy różne Krainy - Radość, Złość, Smutek, Zdziwienie, Strach... Dzieci doskonale poradziły sobie z naśladowaniem mieszkańców tych Krain.

Więcej…
 
Bal przebierańców w naszym przedszkolu
niedziela, 28 stycznia 2018 21:01, odsłon: 479

Tegoroczny Bal Karnawałowy prowadzony był już kolejny raz przez zaprzyjaźnionych aktorów Białostockiego Teatru CoNieco. Przedszkolną uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która razem ze swoją kadrą pedagogiczną zaprosiła wszystkich przebierańców do wspólnej zabawy. Jak zwykle wśród dziewczynek królowały księżniczki. Nie brakowało też czarownic, aniołków, wróżek, kotów, myszek i innych trudnych do odgadnięcia postaci z bajek.

Więcej…
 
Sarenki na Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną.
piątek, 26 stycznia 2018 06:12, odsłon: 514

Przedszkolaki tradycję  kolędowania podtrzymały i koladki zaśpiewały. Dawnym zwyczajem,na podlaskich wsiach po zapadnięciu zmroku zaczynały się "święte wieczory", na których ludzie spotykali się i śpiewali kolędy. Nasze przedszkolaki zaprezentowały dwie kolędy na eliminacjach, które wyrażają radość Bożego Narodzenia. Kolęda jest ludową formą wysławiania Boga, która w prosty sposób tłumaczy ludziom narodzenie Jezusa. Swoją dziecięcą radością śpiewając „Z nowym rokom„ i „Uczora zwiaczora” wyśpiewały II miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Więcej…
 
Ruch to zdrowie - Ollimpiada u Zajączków
poniedziałek, 22 stycznia 2018 23:25, odsłon: 427

Potrzeba ruchu jest bardzo ważna dla dzieci w wieku przedszkolnym. 3, 4, 5... latki uwielbiają zabawy ruchowe, tańce, wyścigi... Każde zajęcia, nawet te, które wydawałoby się muszą być "statyczne" (np. czytanie, nauka tekstów na pamięć...) nie będą dla dzieci atrakcyjne jeśli nie zostaną wsparte ruchem. Dzieci uważniej słuchają poleceń, szybciej uczą się ilustrując ruchem, manipulując przedmiotami, licząc podskoki, kroki, skłony...

Więcej…
 
"Białe święta się pamięta"- zimowe spotkanie z rodzicami w grupie Zajączków
piątek, 29 grudnia 2017 23:34, odsłon: 494

Pewnego zimowego wieczoru dzieci z grupy Zajączków zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Celem tego grudniowego spotkania było podkreślenie rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki pokazały gościom przedstawienie pt. "Białe święta się pamięta". Scenki odgrywane przez dzieci opowiadały o zimie oraz o świątecznych porządkach i tradycjach. Zające pięknie przedstawiły rodzicom przygotowania do świąt i zimy zwierząt leśnych, które przy pomocy Pani Zimy oraz śnieżynek pięknie posprzątały i przystroiły las.

Więcej…
 
Warsztaty z Barbarą Kędzia – doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego
czwartek, 28 grudnia 2017 06:56, odsłon: 382

11 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się  z doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego -  Barbarą Kędzia, która wprowadziła nas w świat dziecięcej matematyki. Starsze grupy naszych przedszkolaków miały okazję poprzez zabawę ćwiczyć matematykę w oparciu o  publikację  „Dziecięca matematyka 20 lat później” - książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków.

W książce autorki Edyty  Gruszczyk- Kolczyńska i Ewa Zielińska odpowiadają na pytania:

Więcej…
 
Wigilijne spotkanie w grupie Wiewiórek
czwartek, 28 grudnia 2017 00:18, odsłon: 508

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w  grupie Wiewiórek przygotowaliśmy rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. W świątecznych strojach Mikołajów dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny. Na przedszkolnej scenie pojawiły się wytańczone: „reniferowe zaprzęgi z dźwięczącymi dzwoneczkami wśród wielkich, śniegowych zasp”, wyśpiewane „Mikołaje z prezentami dla dużych i małych…”, wyrecytowana „Pani Zima na koniku białym”. Dużo wzruszeń, dziecięcych emocji, parę łezek w oku…

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie Wiewiórek z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce
środa, 27 grudnia 2017 23:57, odsłon: 436

19 grudnia w grupie Wiewiórek gościliśmy uczniów klasy III b  wraz z wychowawczynią panią Aliną Tichończuk oraz panią bibliotekarką Anną Panfiluk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce. To było niezwykle pracowite spotkanie naszych najmłodszych przedszkolaków ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły gdyż już od samego początku zabraliśmy się do samodzielnej produkcji pierników. W okamgnieniu powstało całe mnóstwo rozmaitego kształtu miodowych specjałów. Trudno tez powiedzieć,  które dzieci lepiej sobie radziły podczas pracy? Można za to stwierdzić, że  jedni i drudzy z jednakowym zapałem wykrawali  piernikowe kształty.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information