Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości 
Odsłon : 1238989


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Pierwsze oznaki wiosny
niedziela, 02 kwietnia 2017 20:39, odsłon: 249

31 marca 2017 r. zostały przeprowadzone zajęcia dzieci wraz z rodzicami. Przedszkolaki przy wsparciu rodziny wykonały prace plastyczne: kwiatki, drzewa, owady. Dzieci rozwijały wyobraźnię przestrzenną, uczyły się pracy w zespole, doskonaliły umiejętności łączenia różnych technik (malowania, wycinania, klejenia, dobierania barw). Uczestnicy włożyli w zajęcia dużo trudu.

Więcej…
 
Realizacja innowacji pedagogicznej -„Uczę się przez działanie” Zajęcia elementami metody Marii Montessori wspomagające rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych
niedziela, 02 kwietnia 2017 19:50, odsłon: 432

Innowacja pedagogiczna „Uczę się przez działanie – zajęcia elementami metody Marii Montessori wspomagające rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych” jest realizowana w naszym przedszkolu od października 2016 r. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w gabinecie M. Montessorii znajdującym się w naszej placówce, a uczestniczy w nich troje dzieci z grupy integracyjnej Wiewiórek.

Więcej…
 
„Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna…”
środa, 29 marca 2017 22:30, odsłon: 283

Jak się okazało to nie plotka, lecz naprawdę wiosnę czuć, słychać i widać wokół nas. Grupa „Jeżyków’ z naszego przedszkola cały tydzień poświęciła poszukiwaniu nowej pory roku, a spotkanie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce i panią logopedą Ewą Leoniuk, wprowadziło przedszkolaki w prawdziwie wiosenny nastrój.

Więcej…
 
W galerii Jadwigi Wiluk
środa, 29 marca 2017 21:48, odsłon: 235

Pani Jadwiga Wiluk od zawsze przejawiała talent do wszelkiego rodzaju prac plastycznych. Jako nauczycielka przedszkola (pracowała w naszej placówce od początku jej powstania) na co dzień wykorzystywała swoje umiejętności w pracy z dziećmi. Gdy odeszła na emeryturę oddała się swojej, jak się okazało pasji, na serio. Gdy tylko ma chwilę czasu i … natchnienia siada przy sztaludze i maluje.

Więcej…
 
"Nasza Puszcza Białowieska" - rodzinny konkurs plastyczny
wtorek, 28 marca 2017 23:12, odsłon: 126

 
Akcja „Nakarm pieska” - zakończona!
wtorek, 28 marca 2017 23:01, odsłon: 243

W naszym przedszkolu po raz kolejny przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt „Ciapek” w Hajnówce. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt ze schroniska, poza tym kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności.

Więcej…
 
Wycieczka Wiewiórek do fryzjera
wtorek, 28 marca 2017 22:23, odsłon: 284

Powitanie wiosny wielu z nas kojarzy się z porządkami - w domu, na podwórku, w ogrodzie, ale także z odświeżaniem swojego wizerunku - garderoby, fryzury. Także Wiewiórki są zainteresowane wiosennymi przemianami - w przyrodzie, w domu, w przedszkolu, w wyglądzie najbliższych.

Więcej…
 
Obchody Światowego Dnia Wody
wtorek, 28 marca 2017 21:57, odsłon: 262

Światowy Dzień Wody odbywa się co roku w dniu 22 marca w celu uświadomienia, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki uczciły w różnorodny sposób to ważne, ekologiczne święto.

Więcej…
 
Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu
niedziela, 26 marca 2017 23:35, odsłon: 260

Jak co roku 21 marca obchodzony jest kalendarzowy Dzień Wiosny. Przedszkolaki z Rzecznej bardzo uroczyście przywitały nową porę roku. Grupa Zajączków przygotowała sylwety bocianów – ptaków zwiastujących nadejście Wiosny. Wiewiórki, Sarenki oraz  Żubry z Jeżykami wykonały tradycyjne kukły -  Marzanny  symbolizujące odchodzącą Zimę. Przy wspólnych zabawach  przy muzyce o tematyce wiosennej w sposób naturalny następowała integracja młodszych i starszych przedszkolaków.

 

Więcej…
 
Co słychać na wsi? – zajęcia u Wiewiórek
niedziela, 26 marca 2017 20:38, odsłon: 307

W ramach realizacji tematu kompleksowego: „Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt w koło” maluszki nabyły wiedzę dotyczącą zwierząt gospodarskich. Wiele frajdy sprawiały dzieciom zabawy polegające na naśladowaniu sposobu poruszania się i odgłosów zwierząt. Własnoręcznie przygotowane kurki posłużyły do wspólnej inscenizacji wiersza:

Więcej…
 
Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "Wędrujące słówka - kolorowe miesiące" w grupie Wiewiórek
czwartek, 23 marca 2017 23:26, odsłon: 255

Marzec jest miesiącem, w którym żegnamy się z śniegowymi bałwanami, nartami i sankami... Witamy jednak znacznie więcej wspaniałych rzeczy - witamy bociany, ciepłe słońce, piękne przebiśniegi... Pierwszego dnia wiosny Wiewiórki gościły na zajęciach dwie wspaniałe kobiety z pasją - Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz nauczycielkę naszego przedszkola Panią Anettę Trusiewicz - Kolinko.

Więcej…
 
Spotkanie z logopedą w grupie Wiewiórek
czwartek, 23 marca 2017 22:34, odsłon: 213

16 marca 2017r. odbyło się zebranie rodziców dzieci z grupy I. Mając na uwadze prawidłowy rozwój mowy dzieci, zaprosiłyśmy na to niecodzienne spotkanie dwóch logopedów - Panią Justynę Pietryczuk z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Hajnówce oraz Panią Elżbietę Wołkowycką, która jest naszym przedszkolnym logopedą.

Więcej…
 
Żubry i Sarenki w Szkole Podstawowej Nr 6
poniedziałek, 20 marca 2017 23:06, odsłon: 273

Najstarsze przedszkolaki z naszej placówki po raz kolejny odwiedziły szkołę, tym razem skorzystały z zaproszenia uczniów i pań ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Hajnówce. Była to ponowna okazja by zobaczyć szkołę, która być może zostanie miejscem ich przyszłej edukacji. Dzieci odwiedziły wybrane klasy I-III, uczestniczyły w pokazowych zajęciach, siedziały w szkolnych ławkach a nawet wykonywały pracę grafomotoryczną według wskazówek wychowawczyni.

Więcej…
 
„Jeżyki” poznały tajemnice puszczańskich ssaków…
poniedziałek, 20 marca 2017 21:44, odsłon: 216

Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie przyrodniczym, poznawanie najbliższego otoczenia  miejsca zamieszkania - to bardzo ważne cele w edukacji przedszkolnej. Już czterolatki wiedzą, że Puszcza Białowieska to wielki las obok nas - nasz wielki skarb, o który trzeba dbać i chronić przed zniszczeniem. 10 marca 2017r., w przedwiosennym nastroju, kiedy rośliny i zwierzęta w Puszczy Białowieskiej powoli budzą się do życia z zimowego snu, grupę „Jeżyków” odwiedziła zaprzyjaźniona pani ekspert „od przyrody” - Joanna Bober – pracownik działu naukowo - edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego.

Więcej…
 
"Rosnąć jak na drożdżach" - Wiewiórki pieką drożdżówkę
poniedziałek, 20 marca 2017 21:13, odsłon: 196

"Rosnąć jak na drożdżach" - Wiewiórki przekonały się co oznacza to powiedzenie. Zaprosiliśmy na zajęcia babcię Toli - Panią Elę, która nauczyła nas sztuki pieczenia ciasta drożdżowego. Dzieci z uwagą przyglądały się pracy Pani Eli i starały się zapamiętać przepis. Z ciekawością wąchały drożdże, cukier waniliowy, obserwowały rosnący rozczyn drożdżowy oraz ciasto. Pyszną drożdżówkę z apetytem zjedliśmy na podwieczorek.

Więcej…
 
"Siostra łyżka, brat widelec" - łyżeczkowy teatrzyk Wiewiórek
poniedziałek, 20 marca 2017 20:33, odsłon: 201

"Wiewiórki" z naszego przedszkola poznały zwyczaje oraz zasady obowiązujące w teatrze. Maluszki już wiedzą jak należy ubrać się do teatru, jak zachowywać się podczas spektaklu, co to jest scena i kurtyna... Dzieci poznały różnice między kukiełką, pacynką, marionetką i aktorem. Zdolne przedszkolaki wykonały samodzielnie kukiełkę z drewnianej łyżki, a także wymyślały i inscenizowały scenki z wykorzystaniem swoich pięknych "rękodzieł". Mnóstwo radości sprawiły im zabawy w teatr kukiełkami i pacynkami.

Więcej…
 
Dzień Kobiet , Dzień kobiet niech każdy się dowie... występ Zajączków w HDK.
poniedziałek, 20 marca 2017 18:58, odsłon: 442

Przedszkolaki z grupy Zajączków zaprezentowały się na dużej scenie w Hajnowskim Domu Kultury dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Hajnówce oraz  swoim kochanym babciom. Dzień Kobiet  to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc ponad 100 lat temu.

 

Więcej…
 
,,Sarenki” zakładają wiosenny ogródek.
niedziela, 19 marca 2017 21:57, odsłon: 207

Wiosna jest tuż, tuż i dlatego założyliśmy ogródek w kąciku przyrody. Przygotowaliśmy skrzynki, przynieśliśmy cebule, nasiona fasoli, rzeżuchy oraz kwiatów. Powtórzyliśmy sobie kolejne czynności niezbędne przy zakładaniu hodowli i z wielkim zapałem posadziliśmy: cebulę na szczypior, posieliśmy wszystkie przyniesione nasiona. Oczywiście umieściliśmy skrzynki w słonecznym miejscu i obficie podleliśmy.

Więcej…
 
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet
czwartek, 16 marca 2017 22:04, odsłon: 274

Dnia 8 marca obchodziliśmy wspólnie ze wszystkimi paniami z naszego przedszkola – tymi małymi i tymi dużymi też, Międzynarodowy Dzień Kobiet. Każda grupa zaprezentowała krótki program artystyczny. Były piosenki w interpretacji najmłodszych przedszkolaków, okolicznościowe wiersze recytowane przez grupę starszych Zajączków. Z miotełkami w tańcu popisywały się starszaki z Sarenek, natomiast  chłopcy i dziewczynki z Żubrów przedstawiły autorską choreografię do piosenek Sylwii Grzeszczak i zespołu Enej.

Więcej…
 
Spotkanie przedszkolaków z Fernando i Gamusiem.
poniedziałek, 13 marca 2017 21:16, odsłon: 303

Nasze przedszkole odwiedzili fajni goście. Teatr Studio Artystyczne „Akada” z Suwałk zaprezentował wesołe  przedstawienie.  Główna bohaterka Hiacynta miała bardzo trudne zadanie mianowicie wypędzić lenia z Fernanda. Chłopiec nie chciał chodzić do szkoły, uczyć się. Pomogły leśne zwierzęta, które znalazły magiczny napój. Dzieci nie tylko były widzami, ale także brały udział w przedstawieniu. Po wesołych minkach można stwierdzić, że przedszkolakom bardzo się podobało. Uśmiech na ich twarzach gościł cały dzień.  

Więcej…
 
III Międzyprzedszkolny Przegląd Logopedyczny „Wierszyki łamiące języki”
niedziela, 12 marca 2017 22:32, odsłon: 303

7 marca pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w trzeciej edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Logopedycznego „Wierszyki łamiące języki” organizowanego przez Przedszkole Nr 5 w Hajnówce. Dzieci recytowały wiersze i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące ich treść.
Gosia zaprezentowała wiersz „Muszki w kaszce” Anny Paszkiewicz, Kuba - „Słoń”, Mikołaj - „Żółw Podróżnik”, Adam  - „Żubrza żona” Anny Paszkiewicz, oraz Krystian - „Żuk o żuka” Katarzyny Szoplik.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information