Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 
Odsłon : 1238993


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logozwierzaki”
niedziela, 12 marca 2017 21:59, odsłon: 305

6 marca 2017r. obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. W tym dniu, z tej okazji w naszym przedszkolu został zorganizowany Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „Logozwierzaki”. Pani Dyrektor otworzyła imprezę i powitała wszystkich zebranych. Dzieci, które uczęszczają na terapię logopedyczną miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artykulacyjne, recytatorskie i twórcze.

Więcej…
 
Zabawy serduszkowe w grupie Zajączków.
piątek, 10 marca 2017 21:57, odsłon: 297

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję". „Zajączki” miłość i przyjaźń okazują sobie każdego dnia.  W Walentynki dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z tym świętem oraz przebierały się w stroje karnawałowe i wesoło bawiły się przy skocznej muzyce.

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2017/2018
piątek, 10 marca 2017 18:32, odsłon: 229

Informujemy, że rekrutacja do przedszkoli samorządowych prowadzonych przez miasto Hajnówka na rok 2017/2018, z uwagi na zmiany w prawie oświatowym, rozpocznie się najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia 2017 r.

Projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli jest obecnie na etapie konsultacji.

Wszelkie informacje na temat rekrutacji umieszczone zostaną na stronie internetowej

www.hajnowka.pl

Jolanta Stefaniuk, Urząd Miasta Hajnówka

 
Spotkanie z reżyserem, panią Emilią Sadowską
czwartek, 09 marca 2017 23:24, odsłon: 260

W grupie Żubrów mieliśmy przyjemność gościć panią reżyser Emilię Sadowską, absolwentkę Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i tak zwanej „łódzkiej filmówki”. Podczas krótkiej rozmowy z panię Emilią dzieci dowiedziały się o pracy reżysera, poznały nowy, mało znany  jak dotąd zawód. Dużym wyzwaniem okazał się udział naszych przedszkolaków w castingu, w którym miały za zadanie opowiedzieć o sobie stojąc przed kamerą. Nie było ławo… Nawet najbardziej odważni, niby przebojowi podczas nagrania truchleli, zapominali o czym mają mówić, jak się zachować by dobrze wypaść.

Więcej…
 
Wiewiórki na wycieczce do sklepu spożywczego
poniedziałek, 06 marca 2017 21:10, odsłon: 229

Pewnego zimowego dnia dzieci z grupy Wiewiórek wybrały się na wycieczkę do osiedlowego sklepu spożywczego PSS Społem. Kulturalni przedszkolacy uprzejmie przywitały się z paniami ekspedientkami, a następnie spokojnie, grzecznie przeszli pomiędzy sklepowymi półkami poszukując znanych im zdrowych produktów spożywczych. Okazało się, że dzieci doskonale znają zasady zachowania się w sklepie, wiedzą też jak należy robić zakupy.

Więcej…
 
Zimowe wspomnienia „Jeżyków”
piątek, 03 marca 2017 07:00, odsłon: 277

Hu! Hu! Ha! Zima nie była taka „zła”… Ciesząc się z nadchodzącej wiosny „Jeżyki” z nostalgią  wspominają ważne wydarzenia z zimowych miesięcy. Jedno z najważniejszych to bal karnawałowy z Teatrem CoNieco z Białegostoku. Na balu „Jeżyki” zaprezentowały się w pięknych, bajkowych przebraniach bawiąc się z aktorami - „bałwankami”.

Więcej…
 
"Żubry" i "Sarenki" z wizytą w "Dwójce".
wtorek, 28 lutego 2017 22:57, odsłon: 267

23 lutego sześciolatki z grup „Żubrów”  i „Sarenek” wzięły udział w „Dniu Otwartym” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 w Hajnówce. Przedszkolaki miały przyjemność uczestniczyć w lekcjach w wybranych klasach I-III. Wśród wielu przygotowanych szkolnych atrakcji szczególną uwagę zwróciły lekcje: z udzielania pierwszej pomocy, nauki języka angielskiego, inscenizację słowno-muzyczną o porach roku oraz zajęcia plastyczne. Można było usiąść w szkolnej ławce i spojrzeć na klasę z innej, szkolnej perspektywy.

Więcej…
 
,,Sarenki’’ w sklepie zoologicznym.
wtorek, 28 lutego 2017 21:45, odsłon: 237

W dniu 22.02 2017 r. ,,Sarenki” odwiedziły sklep zoologiczny Pani Bogusi, w którym znajdują się: zwierzęta domowe, hodowlane, egzotyczne, a także wszystko co niezbędne do hodowli zwierząt: karma, domki, ozdoby, przysmaki i zabawki. Pani Bogusia kocha zwierzęta, dlatego stworzyła im jak najlepsze warunki i  troskliwie się nimi opiekuje. Posiada ogromną wiedzę o swoich podopiecznych, którą to podzieliła się z nami.

Więcej…
 
Walentynkowe spotkanie „Wiewióreczek” z „Sarenkami”
wtorek, 28 lutego 2017 21:13, odsłon: 267

Dnia 14 lutego grupa „Wiewióreczki” gościła starszaków z grupy „Sarenki”. Tego dnia królował kolor czerwony. „Sarenki” doskonale  znały różności w tym kolorze, ale wszystkie dzieci wiedziały, że tego dnia świętuje nie jabłuszko, lecz  SERDUSZKO!! Dzień Walentynek okazał się wspaniałą okazją do umocnienia więzi między grupami. Wspólne tańce, nie tylko przytulańce wyzwoliły we wszystkich radosną energię.

Więcej…
 
Zajączki biały puch uwielbiają.
niedziela, 26 lutego 2017 23:12, odsłon: 249

O tak, nie ma nic lepszego niż biały puch, z którego można zimą robić tyle wspaniałych rzeczy. Nasze Zajączki śnieżny puch uwielbiają i na  nim wesoło kicają. Zima nam nie straszna, a że już niedługo nas opuści , to skorzystaliśmy z pięknej pogody i się świetnie bawiliśmy na placu zabaw. Aniołki na śniegu lubią robić chyba wszyscy. Milutko jest poleżeć na mięciutkiej śnieżnej pierzynce.  No to hop siup  w śnieżny puch...

Więcej…
 
Tworzenie ekologicznych toreb w ramach innowacji „Z Babcią i dziadkiem miło spędzam czas”.
niedziela, 26 lutego 2017 22:37, odsłon: 355

Zajączki gościły w swojej sali dziadków oraz panią Natalię Gierasimiuk, prezesa hajnowskiej Fundacji na rzecz budowy otwartego społeczeństwa "ONI - TO MY". Zajęcia uatrakcyjniały pingwiny z lodowej krainy, które opowiedziały nam „Bajkę o pingwinim jaju”. Dowiedzieliśmy się kilka ciekawostek z życia pingwinów, oraz odpowiedzieliśmy na pytania np. Jak wygląda pingwin? Jak porusza się pingwin? Czy pingwin to ptak? Czy może latać? Gdzie żyje?

Więcej…
 
Pożegnanie zimy w grupie Sarenek
niedziela, 26 lutego 2017 22:05, odsłon: 240

Dnia 21 lutego, w grupie Sarenek odbyły się kolejne już zajęcia, w ramach innowacji pedagogicznej autorstwa Anetty Trusiewicz – Kolinko pt.  „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania: „Niebezpieczna zabawa”. Rozmawialiśmy o sposobach spędzania wolnego czasu zimą i o bezpiecznym uprawianiu sportów zimowych. Nasze mądre przedszkolaki wiedziały, że na sankach nie zjeżdżamy w pobliżu jezdni, śnieżkami rzucamy z daleka i nigdy w głowę,  i pod żadnym pozorem nie wchodzimy na zamarzniętą rzekę.

Więcej…
 
„Muzyczne sandały pędzącej strzały” – audycja muzyczna Filharmonii
poniedziałek, 20 lutego 2017 21:45, odsłon: 238

Za nami kolejna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej pt. „Muzyczne sandały pędzącej strzały”. Przedszkolaki poznały historię Indianki, która za pomocą zaczarowanych sandałów podąża w kierunku muzyki. Dzięki nim Pędząca Strzała poznaje muzykę różnych narodów. Tym razem muzyczne sandały zaprowadziły ją do ogniska, przy którym siedzą trzej kowboje. Mężczyźni grają i śpiewają piękne, wesołe piosenki. Indianka ogromnie zainteresowana tym co słyszy, zakrada się bliżej i chowa się za krzakiem.

Więcej…
 
Walentynkowe torby u Żubrów
niedziela, 19 lutego 2017 23:03, odsłon: 259

W walentynkowy dzień dzieci z grupy Żubrów gościły panią Natalię Gierasimiuk, prezesa hajnowskiej Fundacji na rzecz budowy otwartego społeczeństwa "ONI - TO MY". Mieliśmy niecodzienną okazję zaprojektować własną, ekologiczną torbę. Walentynki okazały się świetnym pretekstem by gotową, własnoręcznie wymalowaną torbę ofiarować bliskiej osobie. 

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota świętują Wiewiórki i Sarenki
niedziela, 19 lutego 2017 21:42, odsłon: 253

Wiewiórki i Sarenki poprzebierane w opaskach z uszkami i wąsikami zgromadziły się w sali Wiewiórek, aby uczcić święto jednego ze swoich ulubionych zwierząt – kota. Dzieci rozwiązały zagadkę o kotku, słuchały kociej muzyki i brały udział w konkursach: picia kaszy manny z kubeczka przez słomkę oraz zgadywanie imion kotów ze znanych dzieciom bajek. Bawiły się do starej ludowej zabawy muzycznej „Uciekaj myszko do dziury”.

Więcej…
 
Sarenki odwiedzają Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce.
niedziela, 19 lutego 2017 21:13, odsłon: 227

Dzieci z grupy Sarenek postanowiły przybliżyć wychowankom Ośrodka muzykę ich babć i dziadków poprzez piosenkę i taniec. Nie zabrakło takich przebojów, jak „Autostop” Karin Stanek, „Parostatku” w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka i „Takich ładnych oczu” Czerwonych Gitar. Hitem stała się piosenka zespołu Dwa plus jeden „Choć pomaluj mój świat”, w którym udział wzięli również wychowankowie ośrodka tańcząc z kolorowymi chusteczkami.

Więcej…
 
Babcia i dziadek z wizytą u Wiewiórek
środa, 15 lutego 2017 21:46, odsłon: 349

Babcia i dziadek to bardzo wyjątkowe osoby w życiu małego dziecka. Kochają oni swoje wnuczęta całym sercem, a one odwdzięczają się uczuciem równie pięknym. Dzień Babci i Dzień Dziadka to święta, które co roku są w przedszkolu obchodzone uroczyście i wyczekiwane niecierpliwie zarówno przez miłych gości jak i gospodarzy przyjęcia - przedszkolaków i ich panie.

Więcej…
 
Festiwal Logopedyczny "Logozwierzaki"
poniedziałek, 13 lutego 2017 21:57, odsłon: 142

 
Zabawy muzyczne w Paku Wodnym.
czwartek, 09 lutego 2017 22:28, odsłon: 297

Dzieci z grupy Sarenek podczas ferii odbyły wycieczkę do Parku Wodnego w Hajnówce. Pani Ela, mama Kuby  oprowadziła dzieci po obiekcie, pokazała saunę, duży i mały basen, pokazała nam również część techniczną parku, to, co nie widzi przeciętny użytkownik. Następnie przy muzyce były tańce, pląsy i wspólne śpiewnie nie tylko piosenek dziecięcych, ale także disco polo. Wycieczka była bardzo udana, w prezencie dzieci otrzymały małe gadżety i duży bezpłatny bilet na basen. Dziękujemy.

 

Więcej…
 
Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Sarenek.
czwartek, 09 lutego 2017 21:48, odsłon: 303

Najpiękniejszy dzień to ten, gdy gościmy w przedszkolu swoją ukochaną babcię i dziadka. Dzieci uroczyście ubrane, oczekują swoich najbliższych i oto zjawiają się oni najmilsi, najukochańszy Dziadkowie. Uroczystość czas rozpocząć. Po ciepłym powitaniu przenieśliśmy się do lat młodości babci i dziadka poznając w muzyce i piosence historię znajomości naszych dziadków. Dzieci zatańczyły taniec przy piosence „Dwudziestolatki”, „umówiły się z nią dziewiątą” i poszły do „Kawiarenki”.

Więcej…
 
Żuberki w zimowej odsłonie
poniedziałek, 06 lutego 2017 23:30, odsłon: 243

Dnia 30 stycznia w grupie Żuberków odbyły się zajęcia, w ramach innowacji pedagogicznej, prowadzonej od października w naszym przedszkolu -  „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”. Tym razem  spotkanie poprowadziła pani Joanna Ruszuk. Bohaterem zajęć zaś był styczeń i zima, w całej swej śnieżno-białej krasie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information