Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 43 gości 
Odsłon : 1544263


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Spotkanie świąteczne w grupie Sarenek
środa, 27 grudnia 2017 23:23, odsłon: 502

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. To nie tylko zapach piernika, choinki, ale również czas gdzie wszyscy dla siebie są milsi. Sarenki pielęgnując rytuał świąteczny zaprezentowały się w widowisku o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. Scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a mali aktorzy prezentowali się doskonale.

Więcej…
 
Hej kolęda, kolęda! - audycja muzyczna.
środa, 27 grudnia 2017 22:35, odsłon: 338

Odwiedzili nas kolędnicy muzycy - pasterz, król, aniołek i diabełek. Zaprezentowali przedszkolakom dźwięki kolęd i pastorałek. Zobaczyliśmy zwyczaj kolędowania z Gwiazdą, dzieci brały udział w występie wcielając się w pasterzy, aniołów i króla. Poznaliśmy Turonia, utrwaliliśmy piękne kolędy i znaleźliśmy się w krainie pięknego śpiewu i muzyki. Z radością podczas ciekawej zabawy dzieci doświadczyły niezwykłych wrażeń muzycznych. Spotkanie  z artystami Filharmonii Podlaskiej wprowadziło nas w świąteczny klimat.

Więcej…
 
Sarenki odwiedziły Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły.
środa, 27 grudnia 2017 21:53, odsłon: 299

Skorzystaliśmy z zaproszenia i w Dniu Otwartym szkoły mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie klas pierwszych. Podziwialiśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, z którymi w ubiegłym roku szkolnym bawiliśmy się w przedszkolu. Niedługo i my także przekroczymy progi szkoły. Przywitał nas dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, oraz nauczyciele, którzy pokazali nam sale lekcyjne, świetlicę , salę zabaw i bibliotekę.

Więcej…
 
Sarenki z wizytą u przedszkolaków z Red Bus Kids.
środa, 27 grudnia 2017 09:57, odsłon: 329

Wraz z naszą Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską odwiedziliśmy przedszkole Red Bus Kids. Pani Kasia i Sylwia przygotowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia o tematyce świątecznej. Przedszkolaki bawiły się wesoło ze swoimi kolegami w sali zabaw, a następnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Odwiedziliśmy także zwierzątka w mini zoo. Dziękujemy za zaproszenie i  do zobaczenia w karnawale w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Życzenia świąeczne
sobota, 23 grudnia 2017 23:33, odsłon: 177

 
,,Żuberki” w świątecznym nastroju.
sobota, 23 grudnia 2017 23:20, odsłon: 352

Dni 18 oraz 19 grudnia 2017r, wprowadziły ,,Żubry” w świąteczny, magiczny nastrój, a to dlatego, że w owych dniach pojawili się u nas goście. W poniedziałek  nasi rodzice przygotowali wigilijną kolację. Rozpoczęliśmy od jasełkowego występu, zaśpiewaliśmy też kolędy i pastorałki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, wręczyła dzieciom prezent grupowy. Wzajemnie obdarowywaliśmy się bombkami, piernikami, podzieliliśmy się opłatkiem i prosforą, a potem ucztowaliśmy.

Więcej…
 
Religia katolicka - Czas Adwentu
czwartek, 21 grudnia 2017 22:48, odsłon: 301

Wychowanie religijne dzieci od najmłodszych lat  jest tak zwanym „ziarnem Miłości, Dobroci, moralności i Prawdy” rzuconym w czyste, niewinne i szczere serca naszych pociech. Pragniemy by  wydało obfite owoce wzorcowych postaw, zrozumienia  i empatii w stosunku do drugiego człowieka i ukształtowało kręgosłup moralny dziecka i tym samym rokowało nadzieją na przyszłość. Wychowanie religijne jest podstawą dobrze ukształtowanego sumienia, nad którymi przede wszystkim czuwają jak „aniołowie stróżowie”- Rodzice, dając dobry przykład dzieciom w domu.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty w grupie „Jeżyków”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:22, odsłon: 341

Przygotowania przedświąteczne to czas i okazja do bycia razem bez pośpiechu, do obserwacji jak sobie radzi moja pociecha, a dzieci dostrzegają jak bardzo są kochane. Przedświąteczne warsztaty plastyczne w naszej grupie rozpoczęły się od zabawy muzycznej z inscenizacją tekstu do opowiadania „Przygoda z Mikołajem”. Zarówno rodzice jak i dzieci, ze wszystkich sił i z wielkim skupieniem starali się naśladować gesty pani Halinki, a było to nie lada zadanie gdyż tekst chwilami był dość szybki i trudno było się nie śmiać. Wszyscy jednak poradzili sobie z Tym zadaniem i przyszła pora na wykonanie ozdób choinkowych.

Więcej…
 
Mikołajkowe zabawy Zajączków
poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:44, odsłon: 386

"Mikołajki mogą być jak z bajki... Dla każdego! Dla Pawełka, dla Majki... Dla Milenki, dla Kuby, Łukasza... Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza! Takiemu zaproszeniu nie mogliśmy się oprzeć. 5 grudnia, zaraz po śniadaniu, skorzystaliśmy z zaproszenia Św. Mikołaja i w mikołajkowych czapeczkach udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Zabaw "A ku ku".

Więcej…
 
Wielkie święto w grupie „Wiewiórek”
środa, 13 grudnia 2017 00:05, odsłon: 513

30 listopada 2017 roku, to dzień w najmłodszej grupie „Wiewiórek” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, który pozostanie na zawsze w pamięci dzieci i ich rodziców. W tym dniu odbyła się bowiem pierwsza w  życiu najmłodszych przedszkolaków uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. To tegoroczne, wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością pan Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka,  który z podziwem oglądał popis talentów najmłodszych hajnowian.

Więcej…
 
Mikołajki u Sarenek w Pomigaczach
wtorek, 12 grudnia 2017 23:43, odsłon: 410

8 grudnia w "Majątku Howieny" w Pomigaczach Sarenki z naszego przedszkola odwiedziły Świętego Mikołaja, gdzie mogły poznać go osobiście, spędzić z nim trochę czasu podczas indywidualnych rozmów, recytacji wierszy i wspólnego śpiewania piosenek. Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, w której mogliśmy wziąć udział w warsztatach artystycznych z Elfami. Pomocnicy Świętego Mikołaja towarzyszyły dzieciom podczas tworzenia świątecznych dekoracji, a w świąteczny nastrój wprawił wszystkich rozlegający się wokół dźwięk kolęd.

Więcej…
 
,,Żuberki” w mikołajkowym nastroju.
wtorek, 12 grudnia 2017 21:54, odsłon: 475

Ranek 6 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy niezwykle wesoło i kolorowo. Nastrój iście świąteczny, wszyscy w czerwonych strojach i czapeczkach oraz kapeluszach. Pani Ania - Śnieżynka. A tu odwiedziła nas Pani Dyrektor Dorota Durzyńska w przebraniu Mikołajki i przeczytała dzieciom piękną opowieść o choince, która chciała mieć koniecznie łańcuch by jej nikt nie ukradł i by była piękna.

Więcej…
 
Sarenki w Dniu Mikołajek na rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu „Bajka” w Areszcie Śledczym w Hajnówce.
poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:44, odsłon: 342

„To jest bajka: na jej czele piasku ziarno, jakich wiele znajdzie każdy na pustyni, gdzie mieszkają Beduini. Ali baba ma swój skarbiec, a wielbłądy wodę w garbie, lecz ich bajka nie wymienia (...). W tym roku, tak jak i w ubiegłym, przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu Bajki, którego organizatorem jest Areszt Śledczy w Hajnówce i Fundacja na Rzecz Budowania Otwartego Społeczeństwa ONI – to MY.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Wiewiórek
poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:15, odsłon: 386

Już od dłuższego czasu dzieci z grupy Wiewiórek czekały na Mikołajki, pierwsze w przedszkolu tak wyjątkowe święto.  W czerwonych ubraniach i mikołajkowych czapkach  już od samego rana zaglądały w okna, nasłuchiwały kroków za drzwiami i starały się z całej mocy być najgrzeczniejsze jak nigdy dotąd… Wspólne zabawy przy muzyce o tematyce zimowo - świątecznej, śpiewanie piosenki o Mikołaju, jak najbardziej samodzielne zjadanie przedszkolnych posiłków – to wszystko miało zapewnić pozytywny finał tego najbardziej wyczekiwanego momentu.

Więcej…
 
,,Pedagogika Marii Montessori w edukacji dziecka”- warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków”
poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:45, odsłon: 378

W dniu 4 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty poświęcone metodzie Marii Montessori. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Panie nauczycielki z grupy, dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: Pedagogika Marii Montessori”, podczas której przybliżono sylwetkę Marii Montessori, omówiono główne założenia i zadania pedagogiki, a także oryginalny zestaw pomocy dydaktycznych i  jego cechy.

Więcej…
 
Spotkanie Sarenek z wyjątkowym gościem - Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą, tłumaczem mang i baśni japońskich.
środa, 06 grudnia 2017 21:34, odsłon: 510

Nasze przedszkolaki coraz więcej potrafią i wiedzą, ich zainteresowania się zmieniają, oraz poszerzają. To już przecież sześciolatki. Zaplanowaliśmy spotkanie z bardzo ciekawym gościem, panem Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą i tłumaczem. Nasz gość to autor przekładu kilkudziesięciu tomów mangi oraz opowiadania Junichiro Tanizaki „Opowieść o mojej miłości do matki”. Dla wydawnictwa Media Rodzina przetłumaczył baśń Tatsu Taro, a także wybrał i przełożył baśnie i legendy japońskie zatytułowane „Bezpowrotna góra”.

Więcej…
 
Logorytmika w rytmie deszczu
środa, 06 grudnia 2017 20:29, odsłon: 537

W listopadzie dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach logorytmiki „Jesienna pogoda”, które przeprowadziła logopeda Elżbieta Wołkowycka. Logorytmika to połączenie zajęć rytmiki i terapii logopedycznej, w ramach której prowadzone są ćwiczenia muzyczno – ruchowe oddziałujące na płaszczyznę słuchową, słuchowo – ruchową oraz ruchową. Zastosowane podczas zajęć ćwiczenia dają możliwość pracy wszystkim dzieciom niezależnie od występujących u nich deficytów rozwojowych.

Więcej…
 
Grupa „Jeżyków” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:11, odsłon: 363

Grupa „Jeżyków” kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki rozpoczęły od odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pięciolatki jak tylko znalazły się w budynku biblioteki wiedziały jak się zachować i zgodnie z obowiązującą w bibliotece zasadą weszły bardzo cicho.  Pani Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze pięciolatki. Jak wiadomo dzieci bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych, a jeszcze bardziej gdy czytają je takie sympatyczne panie.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją "Psi uśmiech" z Białegostoku
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:46, odsłon: 299

Już trzeci rok szkolny do naszego przedszkola przyjeżdża pedagog-dogoterapeuta wraz ze specjalnie przeszkolonym psem z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku. Cotygodniowe spotkania z cairn terrierem Cosmo mają charakter grupowy. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. W tym roku zajęciami objęte zostały trzy grupy. Podczas spotkań koncentrujemy się na edukacji poprzez zabawę z psem.

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszem Schroniska Ciapek i przygoda z psem Kasztanem
niedziela, 03 grudnia 2017 23:30, odsłon: 382

Sarenki wizytę w schronisku maja już za sobą, były tam na wycieczce, zawiozły zebrany pokarm dla psów. Podczas szybkiego spaceru, obejrzały zwierzęta tam przebywające. Deszcz  kropił, co  uniemożliwiło nam  dłuższy pobyt w schronisku. Natomiast odwiedziła nas wolontariusz pani Urszula, dzięki której poznaliśmy milusińskich. Opowiedziała nam o pomocy jaką mogą nieść wolontariusze.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji „Światowego Dnia Drzewa”
niedziela, 03 grudnia 2017 21:46, odsłon: 511

23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji  „Światowego Dnia Drzewa”.  Wśród zaproszonych gości byli: pani Dyrektor naszego przedszkola Dorota Durzyńska, specjalistka do spraw edukacji z Nadleśnictwa Hajnówka - Paulina Król, leśniczy do spraw łowieckich z Nadleśnictwa Browsk – Bogusław Dawidziuk oraz rodzice i dzieci z 35 przedszkolnych rodzin – uczestników konkursu.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information