Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 
Odsłon : 2061203


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
100 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę - uroczystość w naszym przedszkolu.
wtorek, 13 listopada 2018 18:35, odsłon: 872

Niezwykle uroczyście obchodziliśmy 100 - lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta Hajnówka, Pan Jerzy Sirak, Kierownik Zespołu Oświaty Kultury i Sportu, Pani Jolanta Stefaniuk, Siostra Zakonna Marta prowadząca u nas katechezę katolicką, Pani Justyna Popow - Suszcz przewodnicząca Rady Rodziców wraz z pozostałymi członkami rady i nasza Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska. A także: dzieci wraz z nauczycielami i pracownicy przedszkola, przedstawiciele Telewizji Kablowej Hajnówka. Wszyscy ubrani galowo z kotylionami.

Więcej…
 
Kurtyna w górę!
poniedziałek, 05 listopada 2018 23:23, odsłon: 736

Naturalną i spontaniczną aktywność dziecka rozbudzają i ukierunkowują między innymi różne formy sceniczne. Umożliwiają one dziecku odnalezienie własnego wyrazu oddającego przeżycie, wprowadzają w wymarzony świat ról i nastrojów, kształtują mowę poprzez interesujący, często dowcipny sposób, doskonalą spostrzegawczość.

W naszym przedszkolu działa koło teatralne „Kurtyna”, które już od września przygotowywało inscenizację pt. „Grzybobranie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Grzyby”. Praca nad przedstawieniem sprawiła wszystkim wiele radości. Były to nie tylko próby, ale wspólne przygotowywanie scenografii, kostiumów, zaproszeń i poczęstunku dla gości.

Więcej…
 
Razem z babcią Krysią układamy bukiety z liści
środa, 24 października 2018 22:40, odsłon: 729

Gdy jesienią spadają z drzew liście można mieć wiele pomysłów na to co by tu z nich zrobić. Jak się okazuje babcia Oliwki dobrze tę okazję umie wykorzystać. Gdy któregoś dnia zostałyśmy obdarowane bukietem z liści, długo się nie zastanawiałyśmy nad zaproszeniem tak ważnego gościa do przedszkola byśmy wspólnie z dziećmi zobaczyły jak to się robi? Mieliśmy szczęście - zaproszenie zostało przyjęte…

Więcej…
 
Konkurs „Kolorowa jesień w polskiej literaturze dziecięcej” - rozstrzygnięty!
środa, 24 października 2018 21:24, odsłon: 749

Dnia 18.10.2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Kolorowa jesień w polskiej literaturze dziecięcej”. Honorowymi gośćmi byli przede wszystkim laureaci i ich opiekunowie oraz przedstawiciele instytucji wspierających organizację przedsięwzięcia: Burmistrz Miasta Hajnówka - Pan Jerzy Sirak, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej - Pani Alla Gryc, Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce - Pani Dorota Durzyńska oraz Pan Marcin Kliszcz – edukator z Nadleśnictwa Browsk.

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe nr 3.1./RPOWP 2014-2020
środa, 24 października 2018 20:50, odsłon: 572

Zapytanie ofertowe nr 3.1./RPOWP 2014-2020 na dostawę cateringu gotowych potraw dla dzieci w wieku 2,5 - 7 lat do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, zapytanie realizowane w ramach projektu pt: Każdy przedszkolak ma szansę na sukces"

Więcej…
 
Jeżyki na wycieczce do piekarni „Podolszyńscy”.
środa, 24 października 2018 13:06, odsłon: 657

18 listopada Jeżyki wybrały się na wycieczkę do piekarni Podolszyńscy. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Pani Ala oprowadziła dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni. Pokazała magazyn z mąką, opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawiła etapy powstawania pieczywa.

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe nr 4/RPOWP 2014-2020
wtorek, 23 października 2018 06:57, odsłon: 552

Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce ogłasza:

Zapytanie ofertowe nr 4/RPOWP 2014-2020na przeprowadzenie 720 godzin zajęć terapeutycznych wPrzedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce,w ramach projektu pt: Każdy przedszkolak ma szansę na sukces", w tym:

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej
środa, 17 października 2018 20:38, odsłon: 768

Inauguracja tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Urzędzie Miasta Hajnówka, gdzie wręczone zostały nagrody dla najlepszych nauczycieli i dyrektorów wszystkich, hajnowskich szkół i przedszkoli. W tym roku szkolnym nagrodę Burmistrza otrzymały: Dorota Durzyńska – Dyrektor naszej placówki i Jolanta Wołkowycka – nauczycielka grupy II integracyjnej. Podziękowania oraz gratulacje za dotychczasową pracę nagrodzonym pracownikom przekazali Pan Jerzy Sirak – Burmistrz Miasta Hajnówka, Pan Andrzej Skiepko – zastępca Burmistrza Miasta Hajnówka oraz Pani Jolanta Stefaniuk – kierownik Zespołu Oświaty, Kultury i Sportu.

Więcej…
 
Zdrowo - owocowo w grupie Żuberków
wtorek, 16 października 2018 18:35, odsłon: 594

Przez cały ubiegły tydzień, grupa Żuberków  przygotowywała  pyszne i zdrowe przekąski jarzynowo-owocowe. Zajęcia odbywały się w ramach kręgu tematycznego: „Książka kucharska”. W poniedziałek, z produktów przyniesionych przez dzieci, robiliśmy tradycyjną sałatkę jarzynową. Znalazły się w niej: groszek, marchewka, ziemniak, jabłkai oraz ogórki kiszone.

Więcej…
 
„Sarenki” wśród drzew
poniedziałek, 15 października 2018 22:42, odsłon: 633

W minionym tygodniu „Sarenki” obchodziły ŚWIĘTO DRZEWA. Miały okazję bliżej przyjrzeć się drzewom, ich budowie. Wiemy, że każde ma korzenie, pień, konary, korę… zapach! Są drzewa liściaste i iglaste. Bożonarodzeniowa choinka to ozdobiony świerk. Wspólnie stwierdziliśmy, że drzewa są bardzo potrzebne, bo oczyszczają nasze powietrze, gdy jest gorąco możemy ukryć się w ich cieniu, a w lesie czy parku lubimy odpoczywać!

Więcej…
 
Jesienne szaty drzew- „Jeżyki” w parku
poniedziałek, 15 października 2018 22:28, odsłon: 604

Witamy dzieci w pięknym parku naszym – Już nowinę echo niesie, że Dzień Drzewa dzisiaj mamy, więc świętować zaczynamy! Dzień Drzewa „Jeżyki” obchodziły w Parku Miejskim w Hajnówce. Przy wejściu do parku dzieci zapoznały się z obowiązującym Regulaminem i już wiedziały co wolno, a czego nie należy robić. To jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym mieście o tej porze roku. Sześciolatki od razu zaobserwowały przepięknie ubarwione drzewa (mówiły, że są cytrynowe, złote itd.).

Więcej…
 
Święto Drzewa w grupie Zajączków i Wiewiórek
czwartek, 11 października 2018 21:39, odsłon: 824

Tym razem Święto Drzewa było pretekstem do wspólnego  bycia razem przedszkolaków z grupy Zajączków i Wiewiórek. Wspólnie wyjechaliśmy autokarem do Nadleśnictwa w Hajnówce by właśnie tam dowiedzieć się o drzewach jak najwięcej. Podczas spotkania z leśnikiem, panią Pauliną Król dzieci zgłębiały wiedzę botaniczną. W profesjonalnie urządzonej sali edukacyjnej słuchały ciekawostek na temat drzew, obserwowały i porównywały różne ich gatunki, kolorowały drzewa jesiennymi barwami, układały puzzle „Drzewo i jego mieszkańcy” a także bawiły się „pieńkami” z gąbki.

Więcej…
 
Święto Drzewa w grupie Żubrów
czwartek, 11 października 2018 20:19, odsłon: 665

Dzisiejszy dzień, 10 października  był świętem drzewa. Wszystkich drzew, które nas otaczają. Po śniadaniu, w pięknym, jesiennym słońcu, poszliśmy na spacer. Podziwialiśmy drzewa w pobliżu przedszkola: czerwone, złote, brązowe. Jesienne, piękne drzewa. Przeczytaliśmy list do drzewa:

Kochane drzewa! Dziękujemy, że upiększacie nasz świat.

Dzięki wam – mamy czyste powietrze.

Dzięki wam – mamy cień w upalne dni.

I możemy się schronić przed deszczem.

Niech was będzie jak najwięcej!

Więcej…
 
Wielki finał konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty – WYRÓŻNIENIE dla naszego przedszkola!
czwartek, 11 października 2018 05:32, odsłon: 776

8 października w siedzibie Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować o wyróżnieniu naszego przedszkola w projekcie, w którym udział wzięło 131 szkół i przedszkoli z województwa podlaskiego.

Więcej…
 
U Zajączków pachnie ciastem…
środa, 10 października 2018 20:30, odsłon: 738

Pewnego dnia w grupie Zajączków zapachniało ciastem… Nic dziwnego, bo właśnie wtedy przedszkolaki poznawały tajniki przygotowania wypieków z jabłkami. Specjalnym gościem podczas kulinarnych zajęć była mama naszego wychowanka Bronka – pani Justynka. To właśnie pod jej czujnym okiem powstało jedno z ciast, którego nazwa kojarzy się z zupełnie innymi smakami – mowa o salcesonie.

Więcej…
 
Cudze chwalicie swego nie znacie co za miedzą macie – Jeżyki na wycieczce w Borysówce
niedziela, 07 października 2018 23:36, odsłon: 824

Prawdziwa polska jesień, kolorowe liście oraz jeszcze ciepłe promienie słoneczka zachęcają do wycieczki. Dzieci z grupy 6-latków skorzystały z pięknej pogody i wybrały się na wycieczkę do wsi Borysówka - Wsi Drewnianej, wioski tematycznej. Wieś leży w pobliżu Hajnówki, więc już po 20 minutach byliśmy na miejscu. Przywitał nas Pan Mirek Maciejuk. Prowadzący, po krótkiej pogadance wprowadził dzieci w dawne czasy, które jeszcze niektórzy mogą pamiętać. Po kilku minutach weszliśmy do budynku świetlicy, a tam na nas czekały uśmiechnięte panie: Ewa i dwie Leny.

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki robią sok z jabłek
niedziela, 07 października 2018 22:57, odsłon: 936

To były pierwsze wspólne zajęcia dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków. Głównym tematem spotkania były jabłka i wszystko co można z nich zrobić do zjedzenia. Ciekawe wszystkiego przedszkolaki dowiedziały się co nieco o dżemach jabłkowych, suszu z jabłek ale najwięcej uwagi poświęciły obserwacji i pomocy podczas przygotowania soku  - oczywiście z jabłek.

Więcej…
 
Tak minął wrzesień u najmłodszych Wiewióreczek.
niedziela, 07 października 2018 22:22, odsłon: 924

Wrzesień w naszej grupie, to miesiąc adaptacji, podczas którego maluszki przyzwyczajały się do nowego środowiska, sali, pań a także  uczyły się rozłąki ze swoimi rodzicami. Ważnym zadaniem jakie miały do wykonania było przystosowanie się do innego rytmu dnia i zaakceptowanie zasad obowiązujących w przedszkolu. Oczywiście super sobie z tym poradziły i radzą nadal. Jesteśmy z nich dumne i z zadowoleniem obserwujemy jak wspólnie się bawią, wychodzą z wężem Marcelem na spacery, spożywają posiłki, jak świetnie pomagają sobie nawzajem.

Więcej…
 
Zajączki w gościnie u swojego kolegi Mikołaja
czwartek, 04 października 2018 19:30, odsłon: 816

Korzystając z zaproszenia rodziców naszego wychowanka Mikołaja, udaliśmy się w gościnę do ich domu. A tam czekały na nas same atrakcje… Mogliśmy obejrzeć pokój naszego kolegi, ba… nawet się pobawić jego zabawkami. Potem już szaleliśmy na podwórku. Bawiliśmy się w piaskownicy, huśtaliśmy się, skakaliśmy na trampolinie, graliśmy na instrumentach. Wielką uwagę dzieci przykuła waga szalkowa i zabawa w kupowanie i ważenie jabłek. To była naprawdę super frajda!

Więcej…
 
Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć! –„Sarenki” u stomatologa
środa, 03 października 2018 05:49, odsłon: 829

W ramach realizacji tematu kompleksowego: „Każdy czyścioch ci to powie, mycie to jest samo zdrowie!” dzieci z grupy III udały się do gabinetu stomatologicznego Pani Ireny Popow. Pani dentystka, babcia Inki przywitała nas bardzo serdecznie. Opowiedziała, jak istotne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Słodycze można jeść od czasu do czasu, a najlepiej zastąpić je owocami i warzywami. Bardzo ważne jest dokładne czyszczenie zębów.

Więcej…
 
Jesienna matematyka w grupie Żuberków
wtorek, 02 października 2018 21:47, odsłon: 1137

W dniu 2 października 2018 roku, dzieci z grupy Żuberków, poznały ciekawy sposób na wykorzystanie skarbów jesieni. Kiedy na dywanie znalazły się kosze wypełnione mnóstwem kasztanów i żołędzi, nikt się nie spodziewał, że czeka nas taka wspaniała zabawa. Starszaki doskonaliły umiejętność dodawania i odejmowania oraz posługiwania się liczebnikami porządkowymi w zakresie 10.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information