Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 83 gości 
Odsłon : 1405462


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Spotkanie Wiewiórek z panią stomatolog
środa, 18 października 2017 22:34, odsłon: 349

W przeddzień Światowego Dnia Uśmiechu, 5 października 2017 roku, dzieci z grupy „Wiewiórek” spotkały się z panią stomatolog Anettą Pietraszko – prywatnie mamą Konradą, kolegi z grupy. Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył też słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie.

Więcej…
 
Zajączki uczą się gotować zupę
wtorek, 17 października 2017 19:16, odsłon: 300

Czterolatki doskonale wiedzą jak cenne i ważne są warzywa w diecie człowieka. Choć nie wszystkie uważają za pyszne, zawsze starają się zjadać je bez marudzenia, gdyż nie lubią chorować. Wiedzą też, że ciepła zupa musi być codziennie zjedzona w przedszkolu do końca. "Świeżakowe szaleństwo" postanowiliśmy wykorzystać na przedszkolnych zajęciach.

Więcej…
 
Sarenki owoce i warzywa zajadają i o zdrowie dbają.
poniedziałek, 16 października 2017 22:55, odsłon: 331

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Jesienią i zimą są szczególnie ważne –słońca jest jak na lekarstwo, a o przeziębienie nietrudno. Wybraliśmy się na spacer na ogródki działkowe, aby  zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Właścicielka jednej z nich, oprowadziła nas po swojej pięknie zadbanej działce, skosztowaliśmy malin, winogron i jabłek.

Więcej…
 
Zajączki w kinie
poniedziałek, 16 października 2017 22:29, odsłon: 279

Festiwal filmów młodego widza "Wędrujące Ale Kino!" jest inicjatywą, która od kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród małych i młodych Hajnowian. Festiwal jest przedsięwzięciem 3dniowym, od 9 do 11 października codziennie prezentowane były na deskach Hajnowskiego Domu Kultury animacje oraz filmy dla dzieci w wieku 3 - 12 lat.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca do projektu pt. „Witamy w przedszkolu”
piątek, 13 października 2017 07:02, odsłon: 213

W okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku Gmina Miejska Hajnówka  kontynuuje realizację projektu pt. "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Pełna treść informacj: http://hajnowka.pl/miasto-i-okolice/oswiata/103-wydarzenia/9944-rekrutacja-uzupelniajaca-do-projektu-pt-witamy-w-przedszkolu.html

 

 
Wycieczka „Jeżyków” do Domu Bartnika
poniedziałek, 09 października 2017 20:22, odsłon: 325

Z niecierpliwością grupa „Jeżyków” czekała na zbliżający się wyjazd do Narewki. Wszystkie bardzo przeżywały, czy zaświeci nam słoneczko, ponieważ w planach było nie tylko zwiedzanie wewnątrz budynku, ale również okolicę. Gdy nadszedł dzień wyjazdu pogoda zapowiadała się pochmurna, ale na szczęście nie deszczowa. Grupa „Jeżyków” rozpoczęła swoją przygodę z pszczółkami od spotkania z panią dyrektor Dorotą Durzyńską.

Więcej…
 
Integracja sensoryczna (Sensory Integration SI) już od września w naszym przedszkolu
poniedziałek, 09 października 2017 18:32, odsłon: 417

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Nieprawidłowa integracja sensoryczna przejawia się tzw. dysfunkcjami, czyli zaburzeniami.
Wybrane objawy zaburzeń u dzieci w wieku przedszkolnym:

Więcej…
 
"Jestem sobie Podlasianka" - spektakl w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej
czwartek, 05 października 2017 21:11, odsłon: 361

Muzyka jest bardzo ważnym bodźcem dla rozwoju małego dziecka. Kształtuje bowiem pamięć, podzielność uwagi, wyobraźnię, oraz kompetencje poznawcze. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa więc w szczególny sposób na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Mając to na uwadze korzystamy systematycznie z szerokiego repertuaru Filharmonii Podlaskiej dla małych dzieci.

Więcej…
 
„Wakacje ze sztuką” .Wycieczki wakacyjne - wspomnień czas...
czwartek, 05 października 2017 20:38, odsłon: 332

W okresie wakacyjnym dzieci spędzające czas w Przedszkolu Nr 3 miały okazje zobaczyć świata sztuki w niecodziennej formie. Odbyły się trzy wycieczki do Białegostoku. Dzieci wraz z opiekunami  odwiedziły takie miejsca jak: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Centrum Ludwika Zamenhofa, Galerię Arsenał, Ratusz, Kino, Fabrykę Misia. Nie zabrakło nauki poprzez doświadczenie i zabawę. W Ratuszu, wzięliśmy udział w zajęciach "Pocztówka z Muzeum - moja pierwsza wizyta w muzeum".

Więcej…
 
Żubry poznają świat poprzez zmysły
czwartek, 05 października 2017 13:16, odsłon: 321

Dnia czwartego października grupa Żuberków  miała okazję w nietypowy sposób wypróbować swoje zmysły. Wykorzystaliśmy do tego nasz przedszkolny gabinet Marii Montessori. Materiał montessoriański posłużył nam do polisensorycznego doświadczania świata. Mieliśmy okazję popracować z tabliczkami dotykowymi, butelkami termicznymi, cylindrami, puszkami szmerowymi oraz dzwonkami. Doskonaliliśmy wszystkie zmysły.

Więcej…
 
Zabawy ze skrzypcami
środa, 04 października 2017 12:31, odsłon: 342

28 września mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Hannę Mackiewicz - osobę z niezwykłą pasją. Pani Hanna jest miłośniczką skrzypiec, gra na tym pięknym instrumencie od 5 roku życia. Jako dorosła osoba ukończyła Collage Sztuk im. Achremczyka w Mińsku. W zajęciach prowadzonych przez Panią Hannę wzięły udział dzieci z grup Wiewiórek, Zająców i Saren. Gościliśmy także Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, która zgodziła się przeczytać wiersz Anny Kaca "Świerszcz i skrzypce", czym w magiczny sposób rozbudziła ciekawość poznawczą i artystyczną dzieci. Dziękujemy!

Więcej…
 
Jesienią u Żuberków
poniedziałek, 02 października 2017 20:32, odsłon: 381

W piękny słoneczny wrześniowy dzień przedszkolaki z grupy Żuberków wybrały się na wycieczkę na ogródki działkowe. Dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody a także obserwowały zmiany zachodzące w środowisku naturalnym jesienią. Podczas spaceru szukały drzew owocowych i z uwagą przyglądały się pracom porządkowym: sprzątaniu ogrodników, zbieraniu owoców, grabieniu liści itp. Przedszkolaki podziwiały również jesienne kolory liści, kwiatów, owoców i warzyw, co stało się dla nich inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sarenkach.
czwartek, 28 września 2017 20:44, odsłon: 385

Ach, cóż to był za dzień? Oczywiście dzień pełen wrażeń! I o to chodziło, aby  dostarczyć  dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wspólnie z uczniami kl I b wysłuchaliśmy ciekawych  opowiadań, czytanych przez naszą panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz pana Adama Chudka – Dyrektora Zespołu  Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Zaprosiliśmy na to spotkanie klasę I b, w większości naszych absolwentów wraz z ich wychowawczynią  panią Bożeną Teresiak.

Więcej…
 
Jestem sobie przedszkolaczek…
wtorek, 26 września 2017 22:24, odsłon: 382

Minęły  pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu najmłodszych przedszkolaków z grupy „Wiewiórek”. Z dnia na dzień maluszki coraz lepiej czują się wśród rówieśników, beztrosko bawią się w swojej sali i chodzą na spacery z wężem Marcelem. 20 września 2017 roku wzięły udział w uroczystości  przygotowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Była to okazja to zapoznania najmłodszych z kodeksem przedszkolaka i do świętowania na sportowo i nie tylko…

Więcej…
 
Dzień przedszkolaka w grupie Żubrów
niedziela, 24 września 2017 23:06, odsłon: 331

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony 20 września to wyjątkowy dzień w życiu każdego przedszkola. Żuberki z naszego przedszkola z radością uczestniczyły w przygotowaniach związanych z uroczystością. Od samego rana zabrały się do pracy. Zrobiły kolorowe, owocowe galaretki, które były słodkim akcentem wspólnego świętowania.

Więcej…
 
Dzień przedszkolaka w grupie Zajączków
niedziela, 24 września 2017 22:26, odsłon: 380

20 września wszystkie przedszkolaki w całej Polsce obchodzą swoje święto, którego nazwa brzmi dumnie "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Panie Zajączkowe przygotowały Zajączkom z tej okazji "pyszne" zajęcia. Wykonaliśmy wspólnie gofry z bitą śmietaną i posypką czekoladową. Dzieci chętnie uczestniczyły w pracach kulinarnych, poznały produkty potrzebne do wykonania gofrów oraz urządzenia elektryczne - mikser i gofrownicę. Liczyły jajka, łyżki, szklanki, odmierzały "pół" masła, szklanki mąki lub cukru.

Więcej…
 
Wrześniowe zabawy i spotkania „Jeżyków”
niedziela, 24 września 2017 21:57, odsłon: 307

13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Tego dnia placówki organizują moc atrakcji dla dzieci, tak też było w tym roku. W grupie „Jeżyków” dzień przedszkolaka to dzień zdobywania „sprawności przedszkolaka”. Grupa „Jeżyków” swoje świętowanie rozpoczęła od zabaw rytmicznych i tanecznych z równoczesnym wykonywaniem zadań, które pokazywały jak dzieci potrafią współdziałać i przystosować się do całego zespołu, a przy tym super się bawić.

Więcej…
 
Sarenki i Jeżyki na Wystawie Grzybów Puszczy Białowieskiej
niedziela, 24 września 2017 21:08, odsłon: 328

Białowieski Park Narodowy z myślą o placówkach oświatowych Hajnówki zorganizował kolejną 23 Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej. Jak co roku na mini ekspozycję o grzybach do Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce wybrały się dzieci z naszego przedszkola. Grupa Sarenek i Jeżyków aktywnie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych, na których poruszane tematy dotyczyły między innymi: grzybów jadalnych i ich trujących sobowtórów, zróżnicowania kształtów i kolorów grzybów, a także grzybów o nietypowych zapachach.

Więcej…
 
Wizyta Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa
poniedziałek, 18 września 2017 19:00, odsłon: 664

W naszym mieście przebywał z wizytą kanoniczną Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Wizytował Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego. Celem takich odbywających się co pięć lat wizytacji jest umocnienie wiary parafian i zapoznanie się biskupa z życiem i funkcjonowaniem parafii. W ramach tej wizyty ordynariusz diecezji drohiczyńskiej odwiedził dnia 12.09.2017 r. nasze przedszkole. Ksiądz Biskup przybył do nas w towarzystwie proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – księdza Józefa Poskrobko oraz sekretarza diecezji drohiczyńskiej – księdza Tomasza Szmurło.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
czwartek, 14 września 2017 04:30, odsłon: 594

„Nie uda się dobrze wychować dzieci, gdy nie zdobędzie się dla tej sprawy rodziców i nie włączy ich w osiągnięcie wspólnych celów”

6 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Na początku przeprowadzone zostało zebranie ogólne wszystkich rodziców z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską podczas którego, zostały poruszone najważniejsze kwestie dotyczące funkcjonowania placówki. Pani Dyrektor przedstawiła podstawową dokumentację regulującą pracę przedszkola, organizację pracy z uwzględnieniem specyfiki placówki z oddziałami integracyjnymi, procedury bezpiecznego pobytu dziecka w przedszkolu, ogólne zasady pomocy psychologiczno-pedagogicznej, zasady odpłatności.

Więcej…
 
„Witamy w przedszkolu” – zajęcia adaptacyjne
środa, 13 września 2017 07:18, odsłon: 476

30 sierpnia 2017 roku, zgodnie z długoletnią tradycją Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, odbyło się spotkanie adaptacyjne z udziałem rodziców i dzieci nowoprzyjętych do najmłodszej grupy „Wiewiórek” i innych grup przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018. Emocje, jakie towarzyszyły temu wyjątkowemu wydarzeniu, trudno opisać. Nie wiadomo bowiem, kto bardziej przeżywał „pierwsze kroki” w przedszkolu – rodzice czy ich pociechy…

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 6

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information