Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości 
Odsłon : 2863067


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Bezpieczne zabawy Sarenek
czwartek, 25 lutego 2021 07:52, odsłon: 297

W związku z coroczną akcją ,,Bezpieczne ferie zimowe” w grupie Sarenek odbył się cykl zajęć na temat zimowych zabaw dla przedszkolaków. Dzieci obejrzały uważnie bajkę ,,Zabawy na śniegu”, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszy i opowiadań o tematyce bezpieczeństwo zimą. Ponadto przedszkolaki podczas spacerów w okolicy przedszkola chętnie bawiły się śniegiem pamiętając o zasadach bezpieczeństwa. Również na terenie przedszkola trwały radosne zimowe zabawy - śnieżki, anioły, bałwan!!!

Więcej…
 
Żuberki poznają teatr Kamishibai.
czwartek, 25 lutego 2021 07:42, odsłon: 256

Kamishibai to wywodząca się z Japonii technika opowiadania i głośnego czytania, gdzie z drewnianej skrzyneczki dzieci oglądają ilustracje i słuchają tekstu bajki. Ilustracje wykonane są na kartonowych planszach, wsuwanych do drewnianej, częściowo otwartej skrzynki, która pełni rolę sceny. "Kamishibai" to japońskie słowo, składające się z dwóch członów. "Kami" oznacza papier, a "shibai" - teatr. "Kamishibai" oznacza więc papierowy teatr. Właśnie dzięki tej formie dzieci mogły poznać historię Marudka i jego właściciela Leosia.

Więcej…
 
III Przedszkolny Ekumeniczny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wspólne kolędowanie…” pod patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej rozstrzygnięty!
wtorek, 16 lutego 2021 20:23, odsłon: 339

W III edycji Przedszkolnego Ekumenicznego  Konkursu Kolęd i Pastorałek, pod honorowym patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej, udział wzięło 14 przedszkolaków wraz ze swoimi  rodzinami. Celem było podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd i pastorałek, radość wspólnego muzykowania oraz ukazanie różnorodności w ekumenicznym wykonaniu. Uczestnicy wykonywali tradycyjne i współczesne polskie kolędy oraz radosne pastorałki.

Więcej…
 
Bal u Sarenek
czwartek, 11 lutego 2021 23:12, odsłon: 367

Dnia 12 lutego w grupie ,,Sarenek”odbył się bal karnawałowy. Swoją obecnością ucieszyła nas Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Dzieci wraz z Paniami pięknie udekorowały salę kolorowymi balonami i serpentynami. Tego dnia ,,Sarenki” przybyły do przedszkola poprzebierane i pełne energii. Bal rozpoczęliśmy zabawami z chustą animacyjną, które sprawiły dużo radości. Kolejną atrakcją były tańce wraz z ilustracją ruchową i taniec w parach do piosenki ,,Wesoły pląs”. Następnie każde dziecko mogło uczestniczyć w konkursach, które przygotowały Panie.

Więcej…
 
Jak bezpiecznie bawić się zimą? - Jeżyki to już wiedzą!
wtorek, 09 lutego 2021 23:53, odsłon: 292

Zima to wymarzony czas zabaw na śniegu, sankach i lodowisku. Jednak najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych najmłodszych, dlatego w trosce o nie panie z grupy" Jeżyków" zapoznały swoich podopiecznych z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas zabaw zimowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pań, które z wykorzystaniem plansz i krótkiego filmu edukacyjnego przypomniały dzieciom jakie mogą być konsekwencje nieodpowiednich zachowań. Jeżyki chętnie brały udział w dyskusji i odpowiadały na pytania.

Więcej…
 
U Jeżyków - karnawałowo, kolorowo i wesoło
wtorek, 09 lutego 2021 23:26, odsłon: 303

Bal karnawałowy w grupie Jeżyków był bardzo wyczekiwanym wydarzeniem przez wszystkie dzieci. Gdy w końcu przyszedł ten dzień, uciech nie było końca. Wśród wielu przygotowanych atrakcji dnia prym wiodły tańce: indywidualne, w parach, korowody, na gazetach. Królowały rytmy szybkie na przemian z wolnymi, melodie znane oraz całkiem nowe. A do tego wszystkiego było dużo śmiechu, uciechy i dużo pozytywnej energii. Tylko się bawić!

Więcej…
 
Przedszkolny Konkurs Plastyczny„Kobieta w oczach dziecka - kobieta promująca zdrowy styl życia” – IV Edycja
poniedziałek, 08 lutego 2021 09:25, odsłon: 257

„Kobieta w oczach dziecka - kobieta promująca zdrowy styl życia”

Konkurs pod patronatem Dyrektora Przedszkola Pani Doroty Eweliny Durzyńskiej

Organizator: Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

Koordynator: Justyna Karpiuk

Cele konkursu:

  • Promowanie twórczości dziecięcej.
  • Integrowanie dzieci przez sztukę.
  • Rozwijanie zainteresowań plastycznych.
  • Inspirowanie do aktywności twórczej.
  • Popularyzowanie talentów plastycznych dzieci.
  • Propagowanie zdrowego stylu życia
Więcej…
 
IV Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”
poniedziałek, 08 lutego 2021 00:08, odsłon: 246

IV Przeszkolny Festiwal Logopedyczny

"Logowierszyki"

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce zaprasza do udziału rodziców i ich dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce objęte terapią logopedyczną w przedszkolu bądź poza nim.

Patronat nad Festiwalem - Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska.

Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowują do recytacji wierszyk LOGOPEDYCZNY (wybrany przez logopedę) z określoną trudnością artykulacyjną (ćwiczoną – wywoływaną i utrwalaną głoską), zwracając uwagę na jak najpoprawniejszą wymowę. Dzieci w domu samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonują prace ilustrującą treść wiersza.
Miejsce i czas przeprowadzenia Festiwalu: Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce
Terminy: do 25 lutego 2021r. - składanie prac i zgłoszenie udziału dziecka (do logopedy lub nauczyciela grupy)
5 marca 2021r. – Festiwal - recytacja wierszy i prezentacja prac
.

Więcej…
 
Takie bale w karnawale, czyli jak się Wiewiórki bawiły…
niedziela, 07 lutego 2021 23:37, odsłon: 445

A bawiły się dnia 2 lutego na swoim pierwszym balu w przedszkolu. Z samego rana do najmłodszej grupy zaczęły przybywać przeróżne postaci z baśni, bajek i komiksów. Postaci filmowe, tajemnicze, przepięknie wystrojone, podekscytowane tym, że oto za chwilę rozpocznie się bal. Cudne księżniczki płynęły w swych sukniach, potrząsając lokami. Spiderman dumnie prezentował swe umiejętności, pan policjant pilnował porządku i nawet nasze panie tego dnia były Czerwonym Kapturkiem, myszką i kotkiem. Ach, co to był za bal!

Więcej…
 
Bal karnawałowy w Grupie Zajączków
niedziela, 07 lutego 2021 23:11, odsłon: 321

Dzieci z grupy Zajączków  przebrane w barwne stroje księżniczek, super bohaterów, kotów, wróżek, dinozaurów przybyły na Bal Karnawałowy. Wszyscy z od dawna opowiadali o swoich strojach i z ogromną niecierpliwością czekali na ten dzień. Sala zamieniła się w kolorowy świat, który sprzyjał radość i dobrej zabawie. Dzieci bawiły się przy skocznej i rytmicznej muzyce z repertuaru dziecięcego. Nie zabrakło konkursów, tańców z balonami, chusteczkami oraz korowodów. Do wspólnej zabawy dołączyła również Pani Dyrektor Dorota Durzyńska.

Więcej…
 
Zajęcia z języka angielskiego – podsumowanie semestru
niedziela, 07 lutego 2021 22:55, odsłon: 328

Język angielski w pierwszym semestrze 2020/2021r był dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy, we wszystkich grupach przedszkolnych: grupy 3 – latków  i 4 – latków – raz w tygodniu po 15 min, grupy 5 i 6 – latków – dwa razy w tygodniu po 30 min. Głównym celem zajęć było przede wszystkim motywowanie dzieci, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystaniu naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Zajęcia i nspirowały do działań twórczych oraz wyzwalały dziecięcą wyobraźnię. Dzieci rozwijały nie tylko kompetencje językowe, ale także pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Uczyły się języka angielskiego poprzez zabawę, piosenki, rymowanki, wierszyki i ruch.

Więcej…
 
W karnawale Żuberki bawią się wspaniale.
wtorek, 02 lutego 2021 14:20, odsłon: 373

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, a bal to dla przedszkolaków niezwykły czas. Długo wyczekują na ten dzień, szykują stroje, opowiadają za kogo będą przebrani. Taka atrakcja dostarcza dzieciom wiele radości. W czwartek 28 stycznia w naszej sali  już od rana było bardzo wesoło, a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sala kolorowo przystrojona serpentynami i balonami czekała na dzieci.

Więcej…
 
Z katechezy katolickiej
wtorek, 02 lutego 2021 14:10, odsłon: 258

Na początku roku szkolnego została przygotowana gazetka z troską o wychowanie dziecka pod okiem Jezusa Chrystusa pod hasłem: POZWÓL JEZUSOWI WYCHOWYWAĆ TWOJE DZIECKO. Jednocześnie gazetka zwiera prośbę dziecka do Rodziców: Mamo, Tato prowadź mnie do Jezusa. Jednocześnie gazetka zgodnie z rokiem liturgicznym jest na bieżąco aktualizowana.  

Więcej…
 
Konkurs literacki pt. „Hajnówka – moja mała ojczyzna”.
poniedziałek, 01 lutego 2021 13:10, odsłon: 379

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika zaprasza do udziału w konkursie literackim na wiersz o naszym mieście. Konkurs ogłaszamy wraz z Urzędem Miasta Hajnówka - w ramach obchodów Jubileuszu 70 - lecia  Praw Miejskich  Hajnówki.

Konkurs  przeznaczony  jest dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola, a polega na napisaniu  i przesłaniu na podanego maila wiersza na temat: „Hajnówka – moja mała ojczyzna”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 30 marca w  naszym przedszkolu lub za pośrednictwem strony internetowej przedszkola, o czym laureaci zostaną poinformowani. Powołana komisja konkursowa wyłoni 3 zwycięzców, na których czekają nagrody. Wiersze laureatów zostaną zamieszczone zarówno na stronie internetowej przedszkola, jak i Urzędu Miasta Hajnówka.

Kochani, piszcie śmiało! Czy to będą wiersze krótkie, czy długie, poważne czy też humorystyczne, twórzcie i przesyłajcie!

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  

 

Zapraszamy i zachęcamy!

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Pani Dorota Ewelina Durzyńska

Anetta Trusiewicz – Kolinko

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka na rok szkolny 2021/2022
środa, 27 stycznia 2021 15:42, odsłon: 493

Rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Hajnówka na rok szkolny 2021/2022  

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2021/2022 trwa od 1 do 26 marca 2021 r. i odbywa się na zasadach określonych w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm.), Zarządzeniu Nr 13/2021 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 25 stycznia 2021 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka oraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
Zimowa logorytmika w grupie Jeżyków
poniedziałek, 25 stycznia 2021 17:36, odsłon: 321

W tym roku zima płata nam figle, raz jest ciepło, innym razem mroźno i pada śnieg. Zainspirowani pogodą, a także oczarowani zimową aurą, postanowiliśmy wspólnie z Jeżykami poćwiczyć buzię i język. Przenieśliśmy się więc na Antarktydę, gdzie razem z pingwinami graliśmy w grę logopedyczną, ćwiczyliśmy prawidłową wymowę podczas wspólnego śpiewania, pracowaliśmy nad koordynacją ruchową w tańcu i zabawach ze śnieżkami. Dodatkową atrakcją wycieczki na Antarktydę były zimowe zagadki i łamigłówki, z którymi przedszkolaki świetnie sobie poradziły.

Więcej…
 
Jeżykowe świętowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka
niedziela, 24 stycznia 2021 13:11, odsłon: 440

21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku szkolnym, w związku z sytuacją pandemiczną nie mogliśmy zaprosić do przedszkola naszych ważnych gości. Dlatego też przygotowaliśmy specjalny występ, który w formie plików wideo udostępniliśmy do obejrzenia rodzicom i dziadkom. Nasze przedszkolaki narysowały również portrety wszystkich swoich babć i dziadków, które wykorzystaliśmy do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Chociaż tyle…

Więcej…
 
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE SAREN
niedziela, 24 stycznia 2021 12:20, odsłon: 291

Babcia i Dziadek to osoby niezwykle ważne i kochane przez wielkie serca małych wnuków. Dzieci w wieku przedszkolnym zawsze z wielkim entuzjazmem przygotowują się w styczniu do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowują występ, zaproszenia, upominki, z radością czekają na kochanych gości w przedszkolu. Co roku odbywała się w przedszkolu uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Ten rok jest inny, wszyscy rozumiemy dlaczego…

Więcej…
 
Niespodzianka Babciom i dziadkom w grupie Żuberków.
sobota, 23 stycznia 2021 22:38, odsłon: 276

Wnuki o babciach i dziadkach pamiętają i  serdeczne życzenia wraz z paniami składają: "Życzymy długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha, spełnienia  marzeń. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych, a każdy dzień niech dostarcza wielu radości i uśmiechu na twarzy.

Więcej…
 
Wiewióreczki świętują Dzień Babci i Dziadka
sobota, 23 stycznia 2021 22:20, odsłon: 375

W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, nie mogliśmy gościć naszych babć i dziadków u siebie w przedszkolu. Święto Dziadków jest najmilszym świętem ze wszystkich. Przygotowywaliśmy się do niego już od dłuższego czasu: uczyliśmy się wierszyka: „Babciu, Dziadku coś Wam dam”, śpiewaliśmy piosenkę pt. „Babciu, Dziadku”. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego tak bardzo kochamy nasze Babcie i Dziadków oraz dlaczego warto pomagać starszym osobom.

Więcej…
 
Za co Kochamy Babcię i Dziadka – Grupa Zajączków
sobota, 23 stycznia 2021 21:09, odsłon: 283

Babcia i Dziadek to najukochańsze osoby dla każdego dziecka. Kojarzą się nam z miłością i ciepłem, dobrym słowem, pięknymi baśniami i opowieściami, długimi spacerami i wspólnymi zabawami. Babcia i dziadek pokazują dzieciom świat pełen magii i niespodzianek.

A za co przedszkolaki z grupy Zajączków kochają swoje Babcie i swoich dziadków?

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information