Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Odsłon : 3956762


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Warsztaty wielkanocne w grupie Zajączków
niedziela, 23 kwietnia 2023 20:29, odsłon: 292

4 kwietnia przedszkolaki z grupy Zajączków z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce wzięły udział w warszatach Wielkanocnych. Zajęcia warszatatowe prowadziły Pani Elżbieta Zakrzewska i Pani Kamila Wierzba z Kwiaciarni Lawenda w Hajnówce. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wraz z nauczycielkami z grupy przywitała naszych gości.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny
wtorek, 18 kwietnia 2023 20:03, odsłon: 249

Więcej…
 
Konkurs recytatorski
wtorek, 18 kwietnia 2023 20:02, odsłon: 219

 
Wielkanocne zabawy logopedyczne Zajączków
środa, 12 kwietnia 2023 21:03, odsłon: 321

Ćwiczenia logopedyczne wspomagają proces rozwoju mowy, doskonalą sprawności komunikacyjne, intelektualne oraz percepcyjno - motoryczne. Można je wykonywać w domu lub podczas zajęć terapeutycznych czy też jak grupa Zajączków podczas wspólnych zabaw w przedszkolu. Wielkanoc jest wdzięcznym tematem do ćwiczeń logopedycznych. Rozmowy o świętach, powtarzanie krótkich wierszyków oraz językowe zabawy pobudzające wyobraźnię wspierają artykulację głosek i aparat mowy przedszkolaka.

Więcej…
 
Wielkanocne tradycje u Zajączków
środa, 12 kwietnia 2023 20:56, odsłon: 282

Malowanie jajek na Wielkanoc jest ważnym elementem tradycji i kultury narodowej. W dzisiejszych czasach jajka malowane są nie tylko tradycyjnymi sposobami, ale także nowymi technikami, wykorzystującymi różnorodność farb, brokatów, naklejek i innych ozdób. Współczesne pisanki są pięknie udekorowane i stanowią nie tylko symbol wiosny i odradzającej się przyrody, ale także często są prezentem, który wręczany jest bliskim w czasie świąt Wielkiej Nocy.

Więcej…
 
Zajączki na zajęciach warsztatowych w sklepie „Mrówka”
środa, 12 kwietnia 2023 20:45, odsłon: 291

30 marca dzieci z grupy „Zajączki” odwiedziły na zaproszenie Mamy Jagody, Pani Pauli Puc – Juszczuk sklep „Mrówka”. Czekały tam na nas nie lada atrakcje. Najpierw przedszkolaki wysiały owies i pachnący groszek, a później sadziły cebulkę na szczypiorek. Największą frajdą była zabawa ziemią i spotkanie z maskotką, wielką mrówką. Cała grupa otrzymała super upominki: kolorowanki, kredki, nasionka i mini szklarnię. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tak ciekawe warsztaty ogrodnicze.

Więcej…
 
Wiosenno - świąteczne zabawy muzyczno - ruchowe w grupie Sówek.
środa, 12 kwietnia 2023 20:14, odsłon: 441

Jedną z form aktywności zajęć w przedszkolu są zabawy muzyczno - ruchowe. Mają one ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju muzykalności, ale też przyczyniają się do ogólnego rozwoju dziecka. W grupie Sówek odbyły się właśnie takie zabawy zainspirowane wiosną oraz wyjątkowym czasem oczekiwania na Wielkanoc.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty wielkanocne w grupie Sarenek
wtorek, 11 kwietnia 2023 20:25, odsłon: 287

Dzieci z grupy Sarenek miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach ręcznie robionych słodkości. Z okazji świąt wielkanocnych były to przepyszne lizaki kurczaki. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia samodzielnie własnego  lizaka. Prowadząca zajęcia Pani Sylwia krok po kroku pokazała, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały wszystko z ogromnym zaciekawieniem a później każdy z nas własnoręcznie stworzył swoje przepysznie pachnące i smakujące lizaki.

Więcej…
 
Drodzy Rodzice
wtorek, 11 kwietnia 2023 07:36, odsłon: 258

Drodzy Rodzice!

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego

woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia

 

od 11.04.2023 r.  do 21.04.2023 r.

 

Druk oświadczenia należy pobrać z naszej strony internetowej

lub w przedszkolu i dostarczyć do

Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika W Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

Załącznik do pobrania:

Oświadczenie

images/stories/aktualnosci/0000/23.04.11_OSWIADCZENIE.odt

 
„Pisanki, kraszanki, jajka malowane” – warsztaty w grupie Sarenek
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:13, odsłon: 268

Pisanki to piękny symbol Świąt Wielkanocnych. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z końca X wieku i zostały znalezione w czasie wykopalisk w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek. Wzory na jajkach rysowano roztopionym woskiem, następnie barwiono je w łupinach cebuli lub ochry. Obecnie pisanki wykonywane są przed Wielkanocą i symbolizują rodzące się życie. Przedszkolaki z grupy Sarenek zaprosiły Panią Jolę Wołkowycką, która pokazała tradycyjny sposób wykonywania pisanek. Dzieci obejrzały potrzebne przyrządy, wosk oraz poznały technikę ozdabiania jajka.

Więcej…
 
Babka na Wielkanoc w grupie Sówek
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:07, odsłon: 363

„Tradycja – święta rzecz!”  - mówią, dlatego rozmów na temat świątecznych zwyczajów i obrzędów nigdy nie za wiele. Religia, kultura czy też inne rodzinne wartości wpływają na to jak żyjemy i co dla nas jest ważne. I choćby zwykła wielkanocna babka – w każdym domu robi się ją inaczej, każda gospodyni ma inny przepis, zupełnie inaczej ją dekoruje. W grupie Sówek postanowiliśmy odkryć tajniki „Wielkanocnej babki z majonezem” – kulinarnej słodkości świątecznego stołu.

Więcej…
 
Wielkanocne inspiracje Żuberków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:03, odsłon: 292

Wielkanoc – to czas radości, malowania pisanek, strojenia świątecznych koszyczków. To czas poznawania i kultywowania polskich tradycji i ludowych zwyczajów. W tygodniu przedświątecznym dzieci z grupy Żuberków nie próżnowały. Dzieci z zapałem przygotowywały liczne dekoracje i ozdoby świąteczne, których głównym motywem były pisanki, kurczątka i zajączki. Wykonywanie tego typu prac to niebywała okazja do usprawniania małej motoryki, a także rozbudzania wyobraźni i kreatywności.

Więcej…
 
Podziękowanie za udział w Wielkanocnej akcji charytatywnej dla dzieci z Białostockiego Centrum Onkologii oraz Domów Dziecka.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 21:35, odsłon: 391

,,Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat” - Phil Bosman

Nasze przedszkole wzięło czynny udział w zbiórce charytatywnej dla Stowarzyszenia Dzielni i Waleczni z Bielska Podlaskiego na rzecz dzieci chorych i pokrzywdzonych przez los. Przez cały marzec we wszystkich oddziałach przedszkolnych zbieraliśmy Kinder Niespodzianki, które zostały przekazane na Wielkanocną zbiórkę charytatywną. W naszej placówce udało się uzbierać, aż 273 Kinder Niespodzianki.

Więcej…
 
„Lizaki – kurczaki” – warsztaty robienia słodyczy na patyku w grupie Sówek.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 21:23, odsłon: 230

Czy najmłodsze przedszkolaki dadzą radę samodzielnie zrobić lizaka? Z dobrą instrukcją prowadzącej, pani Sylwii Pilucik oraz jej niewielką pomocą – oczywiście Tak!  I to właśnie kurczak, jako symbol nowego życia i radości, został wybrany jako główny wzór wykonywanego podczas warsztatów  lizaka. Wszystkie dzieci, jedno po drugim miały czas i okazję by zrobić słodycze samodzielnie. Nie zabrakło naszym Sówkom cierpliwości, chęci i siły by spróbować i przekonać się samemu jak to jest.

Więcej…
 
Smakowite ćwiczenia logopedyczne
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 20:03, odsłon: 309

O tym, że zabawy logopedyczne mogą być również smaczne, w marcu przekonały się dzieci z grup Sówek i Wiewiórek, które uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej „Wesoła logopedia 3,4-latka”. Na dobry początek przedszkolaki zabrały się za przygotowanie ciasta z owocami wykonując przy okazji masażyki na plecach sąsiada. Zabawa ta angażowała motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy dłoni, co ma wpływ na mowę, a także pełni funkcję relaksacyjną. Najmłodsi bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wypieków.

Więcej…
 
Tęczowy Dzień Jeżyków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:56, odsłon: 246

Dnia 3 kwietnia w grupie Jeżyków odbył się Dzień Tęczy. Celem zajęć było rozwijanie prawidłowej percepcji i utrwalenia nazw kolorów oraz zachęcanie do eksperymentowania. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami – opowiadały jaka była pogoda, gdy widziały tęcze oraz jakie miały barwy. Jeżyki do przedszkola przyszły ubrane na kolorowo. Dowiedziały się, kiedy ona powstaje, jak ją można wywołać i z jakich kolorów się składa. Wykonaliśmy barwne eksperymenty związane z tęczą.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wody w grupie Żuberków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:44, odsłon: 218

22 Marca w grupie Żuberków obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, które zostało ustanowione przez ONZ – Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem tego święta jest podkreślenie ważności wody, jako najcenniejszego płynu na Ziemi oraz uświadomienie, jak wielki wpływ ma ona na życie ludzi, zwierząt i roślin oraz potrzebę jej oszczędzania.

Więcej…
 
Jeżyki obchodzą Dzień Marchewki.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:40, odsłon: 219

Przedszkolaki z naszej grupy przygotowały pomarańczowe stroje specjalnie na urodziny Marchewki. Taniec przy piosence „Na marchewki urodziny” z ilustracją ruchową rozpoczął imprezkę.

Dobra gotowana, dobra i surowa.

Choć nie pomarańcza, lecz pomarańczowa.

Kiedy za zielony pociągniesz warkoczyk,

wnet z ziemi wyskoczy.

Więcej…
 
Zakładamy zielony ogródek - innowacja pedagogiczna „Maluszki i starszaki razem poznają świat”
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:09, odsłon: 207

To kolejne spotkanie podczas, którego dzieci z grupy Sówek i Zajączków aktywnie uczestniczyły we wspólnych działaniach edukacyjnych. Tym razem celem prowadzonych zajęć było założenie zielonego ogródka, a także wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin. Najpierw przedszkolaki dowiedziały na czym polega praca ogrodnika. Później ustaliliśmy wspólnie czego będziemy potrzebowali, aby założyć własny ogród. W sali pojawiła się ziemia, doniczki, konewka, nasiona oraz cebulki więc mogliśmy zabrać się do pracy.

Więcej…
 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
czwartek, 06 kwietnia 2023 18:33, odsłon: 179

 
Wiosna (wiosna), hejże ho! - II Wiosenny Pokaz Mody
wtorek, 04 kwietnia 2023 21:27, odsłon: 398

22 marca 2023r. w Przedszkolu Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbył się Wiosenny Pokaz Mody pod Honorowym Patronatem Pani Dyrektor Eweliny Doroty Durzyńskiej zorganizowany przez nauczycielkę Barbarę Koźluk. Rozpoczął się od występu dzieci z grupy Zajączków i Lisków. To był strzał w dziesiątkę!!! Takie myśli i słowa tkwiły w naszych głowach… pokaz mody... pewny krok Kacpra… nieśmiały uśmiech Zuzi i Agatki… i wiele wiele radości i uśmiechów. Takimi słowami można określić to, co działo się tego dnia w przedszkolu. Pomysłodawczynią i prowadzącą Wioseny Pokaz Mody była Pani Barbara Koźluk.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information