Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 
Odsłon : 1405462


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Święto Babci i Dziadka w grupie Zajączków
środa, 31 stycznia 2018 22:14, odsłon: 387

Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe święta, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej. Jest to bowiem święto naszych kochanych babć i dziadków. My zawsze pamiętamy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach i nie wyobrażaliśmy sobie, aby mogło Ich zabraknąć w naszym życiu przedszkolnym.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 - ważne terminy
środa, 31 stycznia 2018 18:27, odsłon: 193

Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się:

 

z terminami przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Hajnówka na rok szkolny 2018/2019

 

Z poważaniem Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddzialami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Więcej…
 
Biblioteczne kolędowanie
wtorek, 30 stycznia 2018 22:40, odsłon: 283

W styczniowy poranek odwiedziliśmy czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Z chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia pań Joanny Kisielewicz i Agnieszki  Kazberuk i wzięliśmy udział w I edycji Bibliotecznego Kolędowania. W miłej i kameralnej atmosferze nasze przedszkolaki z grupy Sarenek zaprezentowały się w kolędach  "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy" i "Z nowy rokom idem".

Więcej…
 
Dla ukochanych Babć i Dziadków „Jeżyki”
wtorek, 30 stycznia 2018 22:01, odsłon: 323

 „Babciu droga, dziadku drogi zapraszamy w nasze progi i z okazji tego święta mamy buzie uśmiechnięte, więc uśmiechy dziś dajemy Babcię, Dziadka całujemy…” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystość związaną ze Świętem Babci i Dziadka, która odbyła się w grupie „Jeżyków”. Na uroczystość przybyli, bardzo licznie Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Na początku uroczystości pani dyrektor Dorota Durzyńska powitała  zebranych gości, przypomniała jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Więcej…
 
Święto Babć i Dziadków w grupie ,,Żuberków’’
niedziela, 28 stycznia 2018 23:18, odsłon: 327

Dnia 22 stycznia ,,Żuberki” gościły u siebie kochane Babcie oraz Dziadków. Zaczęliśmy, jeszcze świątecznym akcentem – zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Potem już nasi kochani goście mogli posłuchać piosenek i wierszy o tym ważnym , świątecznym dniu, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Zatańczyliśmy dla nich „Na plaży u Tchibo”, następnie Agatka, która doskonale czyta, przeczytała zabawne wiersze.

Więcej…
 
Czytanie z rodzicami u Sarenek
niedziela, 28 stycznia 2018 22:47, odsłon: 280

Julian Tuwim i jego "Okulary" zainspirował Sarenki do wspólnego czytania. Przeczytanym wierszem Pani Dyrektor Dorota Durzyńska rozpoczęła cykl spotkań z rodzicami poświęcony czytaniu dzieciom. Czytanie odbywa się we współpracy z rodzicami. Ci którzy odwiedzą grupę Sarenek mają okazję oprócz przeniesienia dzieci w magiczny świat bajek miło spędzić czas na wspólnych zabawach.

Więcej…
 
Pociągiem przez Krainy Emocji - podróż Zajączków z Panią Ewą
niedziela, 28 stycznia 2018 22:05, odsłon: 278

Pewnego dnia do sali Zajączków przyszła wszystkim przedszkolakom dobrze znana Pani Ewa. Jest ona naszym przedszkolnym psychologiem - specjalistą od emocji. Opowiedziała dzieciom o tym, czym zajmuje się na co dzień w swojej pracy i zaprosiła ich na wycieczkę. Wszyscy wyruszyliśmy pociągiem, zwiedziliśmy różne Krainy - Radość, Złość, Smutek, Zdziwienie, Strach... Dzieci doskonale poradziły sobie z naśladowaniem mieszkańców tych Krain.

Więcej…
 
Bal przebierańców w naszym przedszkolu
niedziela, 28 stycznia 2018 21:01, odsłon: 391

Tegoroczny Bal Karnawałowy prowadzony był już kolejny raz przez zaprzyjaźnionych aktorów Białostockiego Teatru CoNieco. Przedszkolną uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która razem ze swoją kadrą pedagogiczną zaprosiła wszystkich przebierańców do wspólnej zabawy. Jak zwykle wśród dziewczynek królowały księżniczki. Nie brakowało też czarownic, aniołków, wróżek, kotów, myszek i innych trudnych do odgadnięcia postaci z bajek.

Więcej…
 
Sarenki na Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną.
piątek, 26 stycznia 2018 06:12, odsłon: 432

Przedszkolaki tradycję  kolędowania podtrzymały i koladki zaśpiewały. Dawnym zwyczajem,na podlaskich wsiach po zapadnięciu zmroku zaczynały się "święte wieczory", na których ludzie spotykali się i śpiewali kolędy. Nasze przedszkolaki zaprezentowały dwie kolędy na eliminacjach, które wyrażają radość Bożego Narodzenia. Kolęda jest ludową formą wysławiania Boga, która w prosty sposób tłumaczy ludziom narodzenie Jezusa. Swoją dziecięcą radością śpiewając „Z nowym rokom„ i „Uczora zwiaczora” wyśpiewały II miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Więcej…
 
Ruch to zdrowie - Ollimpiada u Zajączków
poniedziałek, 22 stycznia 2018 23:25, odsłon: 327

Potrzeba ruchu jest bardzo ważna dla dzieci w wieku przedszkolnym. 3, 4, 5... latki uwielbiają zabawy ruchowe, tańce, wyścigi... Każde zajęcia, nawet te, które wydawałoby się muszą być "statyczne" (np. czytanie, nauka tekstów na pamięć...) nie będą dla dzieci atrakcyjne jeśli nie zostaną wsparte ruchem. Dzieci uważniej słuchają poleceń, szybciej uczą się ilustrując ruchem, manipulując przedmiotami, licząc podskoki, kroki, skłony...

Więcej…
 
"Białe święta się pamięta"- zimowe spotkanie z rodzicami w grupie Zajączków
piątek, 29 grudnia 2017 23:34, odsłon: 413

Pewnego zimowego wieczoru dzieci z grupy Zajączków zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Celem tego grudniowego spotkania było podkreślenie rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki pokazały gościom przedstawienie pt. "Białe święta się pamięta". Scenki odgrywane przez dzieci opowiadały o zimie oraz o świątecznych porządkach i tradycjach. Zające pięknie przedstawiły rodzicom przygotowania do świąt i zimy zwierząt leśnych, które przy pomocy Pani Zimy oraz śnieżynek pięknie posprzątały i przystroiły las.

Więcej…
 
Warsztaty z Barbarą Kędzia – doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego
czwartek, 28 grudnia 2017 06:56, odsłon: 304

11 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się  z doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego -  Barbarą Kędzia, która wprowadziła nas w świat dziecięcej matematyki. Starsze grupy naszych przedszkolaków miały okazję poprzez zabawę ćwiczyć matematykę w oparciu o  publikację  „Dziecięca matematyka 20 lat później” - książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków.

W książce autorki Edyty  Gruszczyk- Kolczyńska i Ewa Zielińska odpowiadają na pytania:

Więcej…
 
Wigilijne spotkanie w grupie Wiewiórek
czwartek, 28 grudnia 2017 00:18, odsłon: 436

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w  grupie Wiewiórek przygotowaliśmy rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. W świątecznych strojach Mikołajów dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny. Na przedszkolnej scenie pojawiły się wytańczone: „reniferowe zaprzęgi z dźwięczącymi dzwoneczkami wśród wielkich, śniegowych zasp”, wyśpiewane „Mikołaje z prezentami dla dużych i małych…”, wyrecytowana „Pani Zima na koniku białym”. Dużo wzruszeń, dziecięcych emocji, parę łezek w oku…

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie Wiewiórek z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce
środa, 27 grudnia 2017 23:57, odsłon: 365

19 grudnia w grupie Wiewiórek gościliśmy uczniów klasy III b  wraz z wychowawczynią panią Aliną Tichończuk oraz panią bibliotekarką Anną Panfiluk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce. To było niezwykle pracowite spotkanie naszych najmłodszych przedszkolaków ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły gdyż już od samego początku zabraliśmy się do samodzielnej produkcji pierników. W okamgnieniu powstało całe mnóstwo rozmaitego kształtu miodowych specjałów. Trudno tez powiedzieć,  które dzieci lepiej sobie radziły podczas pracy? Można za to stwierdzić, że  jedni i drudzy z jednakowym zapałem wykrawali  piernikowe kształty.

Więcej…
 
Spotkanie świąteczne w grupie Sarenek
środa, 27 grudnia 2017 23:23, odsłon: 430

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. To nie tylko zapach piernika, choinki, ale również czas gdzie wszyscy dla siebie są milsi. Sarenki pielęgnując rytuał świąteczny zaprezentowały się w widowisku o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. Scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a mali aktorzy prezentowali się doskonale.

Więcej…
 
Hej kolęda, kolęda! - audycja muzyczna.
środa, 27 grudnia 2017 22:35, odsłon: 261

Odwiedzili nas kolędnicy muzycy - pasterz, król, aniołek i diabełek. Zaprezentowali przedszkolakom dźwięki kolęd i pastorałek. Zobaczyliśmy zwyczaj kolędowania z Gwiazdą, dzieci brały udział w występie wcielając się w pasterzy, aniołów i króla. Poznaliśmy Turonia, utrwaliliśmy piękne kolędy i znaleźliśmy się w krainie pięknego śpiewu i muzyki. Z radością podczas ciekawej zabawy dzieci doświadczyły niezwykłych wrażeń muzycznych. Spotkanie  z artystami Filharmonii Podlaskiej wprowadziło nas w świąteczny klimat.

Więcej…
 
Sarenki odwiedziły Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły.
środa, 27 grudnia 2017 21:53, odsłon: 229

Skorzystaliśmy z zaproszenia i w Dniu Otwartym szkoły mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie klas pierwszych. Podziwialiśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, z którymi w ubiegłym roku szkolnym bawiliśmy się w przedszkolu. Niedługo i my także przekroczymy progi szkoły. Przywitał nas dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, oraz nauczyciele, którzy pokazali nam sale lekcyjne, świetlicę , salę zabaw i bibliotekę.

Więcej…
 
Sarenki z wizytą u przedszkolaków z Red Bus Kids.
środa, 27 grudnia 2017 09:57, odsłon: 252

Wraz z naszą Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską odwiedziliśmy przedszkole Red Bus Kids. Pani Kasia i Sylwia przygotowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia o tematyce świątecznej. Przedszkolaki bawiły się wesoło ze swoimi kolegami w sali zabaw, a następnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Odwiedziliśmy także zwierzątka w mini zoo. Dziękujemy za zaproszenie i  do zobaczenia w karnawale w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Życzenia świąeczne
sobota, 23 grudnia 2017 23:33, odsłon: 111

 
,,Żuberki” w świątecznym nastroju.
sobota, 23 grudnia 2017 23:20, odsłon: 267

Dni 18 oraz 19 grudnia 2017r, wprowadziły ,,Żubry” w świąteczny, magiczny nastrój, a to dlatego, że w owych dniach pojawili się u nas goście. W poniedziałek  nasi rodzice przygotowali wigilijną kolację. Rozpoczęliśmy od jasełkowego występu, zaśpiewaliśmy też kolędy i pastorałki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, wręczyła dzieciom prezent grupowy. Wzajemnie obdarowywaliśmy się bombkami, piernikami, podzieliliśmy się opłatkiem i prosforą, a potem ucztowaliśmy.

Więcej…
 
Religia katolicka - Czas Adwentu
czwartek, 21 grudnia 2017 22:48, odsłon: 234

Wychowanie religijne dzieci od najmłodszych lat  jest tak zwanym „ziarnem Miłości, Dobroci, moralności i Prawdy” rzuconym w czyste, niewinne i szczere serca naszych pociech. Pragniemy by  wydało obfite owoce wzorcowych postaw, zrozumienia  i empatii w stosunku do drugiego człowieka i ukształtowało kręgosłup moralny dziecka i tym samym rokowało nadzieją na przyszłość. Wychowanie religijne jest podstawą dobrze ukształtowanego sumienia, nad którymi przede wszystkim czuwają jak „aniołowie stróżowie”- Rodzice, dając dobry przykład dzieciom w domu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information