Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Odsłon : 2378380


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Kolorowe miesiące – odsłona II
poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:08, odsłon: 460

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Witajcie Kochani! Dziś chciałabym przedstawić Wam Panią Wiosnę i miesiące, które do niej należą. Dowiecie się, dokąd szedł Marzec oraz czy Kwiecień rzeczywiście naplotkował, czy też naprzeplatał. Zapraszam do obejrzenia i posłuchania.

Anetta Trusiewicz - Kolinko

 

images/stories/pliki/20.06.15_KOLOROWE_MIESIACE.mp4

 

 

 
Czas podsumować 14 – dniowe WYZWANIE LOGOPEDYCZNE.
piątek, 12 czerwca 2020 06:12, odsłon: 274

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Jest mi niezmiernie miło obwieścić, iż znaleźli się śmiałkowie, którzy podjęli się wykonania zadań i zrobili to wyśmienicie. Mam nadzieję, że poniższa galeria zachęci pozostałe przedszkolaki i ich rodziców. Przypomnijmy, wśród wyzwań znalazły się następujące zajęcia:
- liczenie językiem wszystkich swoich zębów,

- pianie jak kogut 5 razy „kukuryku”,

- dmuchanie na piórko tak, by unosiło się jak najdłużej w powietrzu,

 

Więcej…
 
Zabawy z… papierem toaletowym
środa, 10 czerwca 2020 10:59, odsłon: 191

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Papier toaletowy to bardzo ważny artykuł higieniczny, który z pewnością znajduje się w każdym domu. Dziś proponuję wam zabawy z tym wydawałoby się banalnym, a jednak jakże cennym przedmiotem :)

1. Budowanie wieży (piramidy) z rolek – jak wysoką wieżę (piramidę) jesteście w stanie razem zbudować? Można też budować na czas, liczyć rolki w trakcie budowania.

Więcej…
 
Domowe muzykowanie
poniedziałek, 08 czerwca 2020 07:40, odsłon: 214

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Czas na muzykowanie!!!  Zapraszam tym razem Państwa do zrobienia  łatwych i szybkich instrumentów. Budując nasze instrumenty wykorzystamy przedmioty, które możemy znaleźć w domach – będą to papierowe tuby, sznurki, taśmy, butelki, kasze, ryż, makarony, kolorowe papierki, naklejki itd. Już tworzenie domowych instrumentów jest świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu a koncertowanie może przynieść jeszcze więcej dobrej zabawy.

Więcej…
 
Aktywności sensoryczno - motoryczne
piątek, 05 czerwca 2020 06:45, odsłon: 270

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Zwyczajna zabawa z dzieckiem ma wiele korzyści terapeutycznych. To wspólnie spędzony czas, radość, ale także element stymulowania rozwoju. Oto kilka pomysłów na domowe zabawy, które pomogą rozwijać dziecku różne umiejętności. Ćwiczenia z balonikami, piłką plażową czy z szyfonowymi chustkami mogą stanowić uzupełnienie i urozmaicenie terapii logopedycznej lub zajęć stymulujących rozwój poznawczy każdego dziecka. Dla Państwa natomiast są to propozycje wspólnych zabaw sensorycznych, w których Wasza pociecha będzie chętnie uczestniczyć.

Więcej…
 
Rekrutacja na dyżur wakacyjny
czwartek, 04 czerwca 2020 09:16, odsłon: 262

Drodzy Rodzice!

 

Trwa rekrutacja

na dyżur wakacyjny do hajnowskich przedszkoli i żłobka.

 

do 8 czerwca 2020r.

 

Czytaj więcej:

http://www.hajnowka.pl/miasto-i-okolice/oswiata/informacje-oswiatowe/13545-trwa-rekrutacja-na-dyzur-wakacyjny-do-hajnowskich-przedszkoli-i-zlobka-08-czerwca-2020r.html

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 
Jestem projektantem
środa, 03 czerwca 2020 07:47, odsłon: 227

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Ekspresja  plastyczna, tak jak zabawa, stanowi w wieku przedszkolnym potrzebę rozwojową i jest jedną z form aktywności dziecka. Działalność ta daje mu radość i wzmacnia poczucie własnej wartości. Proponuję wykonanie własnych t-shirtów. Potrzebne są: jednolite koszulki, farby w sztyfcie do tkanin, lub farby akrylowe. Najpierw można wykonać projekt „nadruku”. Kiedy już wiemy, co namalować, w środek koszulki wkładamy tekturkę, będzie łatwiej nanosić farbę.

Więcej…
 
Wyjątkowy dzień 1 czerwca - zabawa zamiast zabawek na Dzień Dziecka
poniedziałek, 01 czerwca 2020 08:50, odsłon: 445

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Pandemia, hmmmm, oczywiście trwa, ale to nie oznacza, że w tym roku Dzień Dziecka musi być gorszy, mniej uroczysty, nudny, nijaki. Nie mamy gotowych  atrakcji, imprez, sal zabaw. Ale mamy swoją wyobraźnię, a czas pandemii dał nam możliwość zrozumienia potrzeb swoich najbliższych. Może te przymusowe doświadczenie dało nam jakąś podpowiedź? Okazało się, że nasze dziecko wcale nie potrzebuje nowej zabawki za 100zł, a wystarczy 100 minut spędzonego czasu z nim na zabawie i wygłupach.

Więcej…
 
Dzień Dziecka
poniedziałek, 01 czerwca 2020 07:37, odsłon: 304

Wszystkim przedszkolakom życzy

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska,

grono pedagogiczne oraz pracownicy administracji i obsługi.

 
To właśnie dzisiaj świętujemy I urodziny nadania imienia Żubra Pompika
poniedziałek, 01 czerwca 2020 00:42, odsłon: 557

Z okazji I urodzin nadania imienia Żubra Pompika naszemu przedszkolu, przygotowaliśmy dla wszystkich przedszkolaków, rodziców, pani Dyrektor przedszkola, pracowników oraz wszystkich sympatyków i przyjaciół naszej placówki parę niespodzianek. Mamy nadzieję, że przynajmniej tym „wirtualnym kanałem” uczcimy to ważne dla nas wszystkich wydarzenie.

Zaczynamy od pozdrowień:

Pana Tomasza Samojlika nie musimy przedstawiać. To człowiek instytucja. Gdyby nie jego pisarsko - ilustratorska pasja, którą znamy wszyscy z przygód małego żuberka Pompika, pewnie wszystko byłoby inaczej… Nie mogło go więc zabraknąć dzisiaj z nami. Posłuchajcie i zobaczcie co ma nam do powiedzenia:

images/stories/pliki/20.06.01_TOMASZ_SAMOJLIK.mp4

Więcej…
 
Wyzwanie na dziś - budujemy bazę!
piątek, 29 maja 2020 07:58, odsłon: 182

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Mały, cichy, przytulny kącik do zabawy, odpoczynku lub po prostu do posiedzenia, schowania się. Ma ściany, dach, podłogę, reszta zależy od pomysłowości i potrzeb dziecka. Jest zbudowana z prostych, dostępnych materiałów – krzeseł, szafek, koców, sznurków, spinaczy do prania, kija od szczotki… a w środku -  co tylko chcemy. To jest właśnie ,,BAZA”. W bazie można robić wiele rzeczy – czytać, bawić się, zrobić piknik, grać w gry, układać puzzle, leżeć… albo po prostu – nic… i też jest przyjemnie.

Więcej…
 
Zabawy plastyczne z Panią Halinką cz. 3
czwartek, 28 maja 2020 10:34, odsłon: 128

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Recykling to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jego celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych i zmniejszenie oraz ponowne wykorzystanie  odpadów. Dzieci wcale nie potrzebują drogich, gotowych materiałów plastycznych, żeby dobrze się bawić. Potrafią czerpać radość ze ,,zwyczajnych'' działań, badać i tworzyć na przykład z.... odpadów. Zależy to tylko od naszej wyobraźni. Wspólnie z dziećmi możecie wykonać prace korzystając z odpadów. Moje propozycje na wspólne zabawy:

Więcej…
 
Miasto, w którym mieszkam
środa, 27 maja 2020 13:13, odsłon: 125

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Koronawirus nie jest nam straszny. W tym czasie nie możemy się nudzić. Dziś wykonamy pracę plastyczną: "Miasto, w którym mieszkam". Malujemy swój dom, sklepy, park, budynki... cokolwiek. Wykonujemy pracę plastyczną dowolną metodą wspólnie z dziećmi w warunkach domowych. Powodzenia i pozdrawiam.

 

 

 

Więcej…
 
Domowa, rosnąca farba
poniedziałek, 25 maja 2020 07:27, odsłon: 255

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Witajcie moi drodzy! Chcielibyście malować farbami, ale okazuje się, że nie macie ich zakupionych, sklep jest akurat nieczynny lub nie macie możliwości? Nie martwcie się! Farby można wykonać w domu! Zdradzę Wam sekret, że są jeszcze lepsze niż te kupowane, ponieważ po wyschnięciu rosną. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami. Zapraszam do wspólnej zabawy! Można się trochę pobrudzić, warto pokonywać bariery dotykowe i malować…

Więcej…
 
Świętujemy I urodziny nadania imienia Żubra Pompika
piątek, 22 maja 2020 13:31, odsłon: 478

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Dzień 31 maja jest dla naszej placówki wyjątkowy. Tego dnia mija bowiem rok od nadania imienia dla naszego przedszkola. Jesteśmy dumni, że nosimy imię Żubra Pompika, bohatera książek pana Tomasza Samojlika. 31 maja ubiegłego roku świętowaliśmy wspólnie z zaproszonymi gośćmi. W związku z tym, że nasze przedszkole na razie pracuje zdalnie, a chcielibyśmy wrócić wspomnieniami do chwil sprzed roku, mamy dla Was, Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci, dwie propozycje. 

Więcej…
 
Logopedyczne origami
piątek, 22 maja 2020 08:27, odsłon: 225

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii. Dziś zaproponuję wykorzystanie niektórych elementów origami do przygotowania zabawek w domu i ćwiczeń logopedycznych. To świetna zabawa, ćwiczenia manualne, oddechowe i rozwijające mowę. Tu znajdziecie moje propozycje dla Was wyszukane w Internecie:

Więcej…
 
Przedszkolna Galeria Domowych Pomysłów cz. II
czwartek, 21 maja 2020 06:17, odsłon: 308

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

To już II część naszej Przedszkolnej Galerii Domowych Pomysłów. Warto dodać, że coraz chętniej przysyłacie zdjęcia i dzielicie się swoimi poza przedszkolnymi doświadczeniami. Opisujecie treści „złapanych” często w locie ujęć, komentujecie dość inną niż do tej pory sytuację w domu, opowiadacie o motywacji dzieci do naszych, cotygodniowych propozycji. Zaskakujecie nas swoimi pomysłami, profesjonalizmem w fotografowaniu dzieci i co jest miłe - większą aktywnością.

 

Więcej…
 
Konkurs "O złotą różdżkę dobrej wróżki"
środa, 20 maja 2020 09:50, odsłon: 129

Szanowni Państwo!

w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną konkurs „O złotą różdżkę dobrej wróżki” został przeniesiony na jesień 2020 roku, ale podjęliśmy decyzję o realizacji innego konkursu skierowanego do najmłodszych mieszkańców naszego województwa. Proponujemy pierwszy konkurs recytatorski dla przedszkolaków w formie online „Domowe Wierszowanie”.

Więcej…
 
Kolorowe miesiące
środa, 20 maja 2020 07:16, odsłon: 387

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

Za oknami  i nie tylko, coraz piękniejsze widoki: pogodne niebo, słonko, a las pachnie cudownie… Wiosna w pełni, za chwilę nadejdzie upragnione lato. Chciałabym przybliżyć najmłodszym nasze cztery pory roku i związane z nimi miesiące, w prosty, zabawny sposób. Otwieram cykl głośnego czytania dzieciom zatytułowany „Kolorowe miesiące” – za pomocą strony internetowej będę czytała dzieciom humorystyczne wierszyki, odpowiednie do każdej z pór roku. Dziś rozpocznę ten cykl i dowiecie się, w jaki sposób te kolorowe miesiące powstały. Zapraszam do wysłuchania i jak zwykle, do czytania zawsze: głośnego, cichego, rano, przed snem, niezależnie czy to bajki, baśnie, wiersze czy komiksy. Czytajcie!

A teraz zobacz i posłuchaj:

images/stories/pliki/20.05.20_KOLOROWE_MIESIACE.mp4

 

Anetta Trusiewicz - Kolinko

 
W kuchni jak w prawdziwym laboratorium
poniedziałek, 18 maja 2020 13:44, odsłon: 199

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Tak naprawdę kuchnia to jedno wielkie laboratorium naukowe, w którym na co dzień zachodzą rozmaite zjawiska fizyczne i chemiczne. Domowe laboratorium nie wymaga wielu przygotowań, a efekty potrafią być zaskakujące. Oto proste propozycje eksperymentów, które można przygotować z dzieckiem w domu.

Więcej…
 
Mania kubeczkowania
piątek, 15 maja 2020 07:45, odsłon: 187

POMPIKOWE DOMOWE PRZESZKOLE

 

Powoli kończą się pomysły na zabawę, coraz częściej od swoich dzieciaków „słyszę mamo nudzi mi się…”. Wszystkie puzzle ułożone, gry rozegrane po sto razy, ogrom rysunków wisi na ścianie i co dalej… Ponad dwa lata temu rozpoczęłam swoją przygodę z kodowaniem. Ostatnio w ramach odświeżenia swoich wiadomości wzięłam udział w szkoleniu z kodowania. I to był strzał w dziesiątkę, zastrzyk nowych pomysłów i nuda została odczarowana.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information