Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 
Odsłon : 2061193


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
piątek, 19 kwietnia 2019 13:58, odsłon: 695

"Różni, lecz równie ważni" - pod takim hasłem odbyły się kolejne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nasze przedszkole po raz trzeci poparło tę inicjatywę i wzięło udział w Niebieskim Korowodzie. Tego dnia wraz z licznymi delegacjami z hajnowskich instytucji wyruszyliśmy spod Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego do Amfiteatru Miejskiego w Hajnówce. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez organizatorów i władze miasta. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy utwór "Autystyczny" i ułożyliśmy symbol obrazujący tegoroczne hasło.

Więcej…
 
Szukamy zapachu wiosny u Zajączków
piątek, 19 kwietnia 2019 13:37, odsłon: 718

Dzieci z grupy "Zajączków" chciały poczuć zapach wiosny w swojej sali. Postanowiły ze swoimi paniami założyć w sali zielony ogródek. Wcześniej przygotowały potrzebne akcesoria: ziemię, skrzynki, konewki, nasiona warzyw i różnych kwiatów. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Uważnie przyglądały się nasionom i cebulkom, porównywały ich kolory, wielkość i kształty

Więcej…
 
Jak segregować śmieci? - ekologiczne pytania Zajączków
wtorek, 16 kwietnia 2019 23:31, odsłon: 655

Razem z tatusiem Dominiki i Izy, który pracuje w Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Hajnówce, dzieci z grupy Zajączków odkrywały tajniki segregacji śmieci. Pan Darek opowiedział przedszkolakom o ogólnoświatowym problemie śmieci, które produkuje każdy z nas . Zwrócił uwagę na rolę człowieka w świadomym i proekologicznym działaniu na co dzień.

Więcej…
 
Słodkie warsztaty z rodzicami w grupie Wiewiórek.
wtorek, 16 kwietnia 2019 21:51, odsłon: 701

W okresie przedświątecznym spotkaliśmy się z rodzicami lub dziadkami  naszych Wiewióreczek. Aby było miło i słodko to zaprosiliśmy ich na  pokaz i warsztaty tworzenia lizaków. Najpierw dzieci zaprezentowały się w wierszu i piosence, a później  śledziliśmy procesy związane z obróbką  termiczną, karmelizacją, procesami plastycznego tworzenia i formowania wyrobów cukierniczych. Z ciekowością oglądaliśmy „czary-mary” wykonywane przez panią Sylwię.

Więcej…
 
Co słychać u Jeżyków?
wtorek, 16 kwietnia 2019 21:28, odsłon: 438

Na początku kwietnia grupa 6-latków odwiedzila żubry i nie tylko w Pokazowym Rezerwacie Żubrów. Rezerwat można zwiedzać bez przewodnika lub z przewodnikiem licencjonowanym przez BPN. Dzieci pamiętały, że wszystkie zwierzęta, również te żyjące w niewoli, potrzebują ciszy i spokoju. Podczas zwiedzania dzieci z dużym zainteresowaniem  obserwowały zbliżające się zwierzęta do ogrodzenia lub obserwowały je z oddali.

Więcej…
 
Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Żubr Pompik i przyjaciele” już za nami!
wtorek, 16 kwietnia 2019 20:25, odsłon: 566

Już za nami kolejny, rodzinny konkurs plastyczny zorganizowany przez nasze przedszkole dla naszych dzieci i rodziców. Tematem tegorocznego wyzwania był „Żubr Pompik i przyjaciele”, bohater żubrzej rodziny autorstwa Tomasza Samojlika. To nasz faworyt na najbliższe miesiące, gdyż już coraz bliżej uroczystość nadania imienia „Żubra Pompika” dla naszego przedszkola!

Więcej…
 
Zielony ogródek u Wiewiórek
środa, 10 kwietnia 2019 21:40, odsłon: 516

Wraz z przyjściem wiosny maluszki postanowiły założyć zielony ogródek w sali. Przygotowaliśmy ziemię, doniczki oraz nasiona kwiatków i cebulę na szczypiorek. Przed przystąpieniem do pracy omówiliśmy warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy, napełniały doniczki ziemią i umieszczali w niej nasiona.

Więcej…
 
Dzień Wody u Zajączków
środa, 10 kwietnia 2019 20:49, odsłon: 410

Światowy Dzień Wody jak co roku cieszy się wśród przedszkolaków osobliwym zainteresowaniem. Tego dnia dzieci ubierają się na niebiesko i zajmują tematem wody w różnorodny sposób. Grupa Zajączków miała jak zwykle parę ciekawych pomysłów na spędzenie miło i proekologicznie kolejnego dnia w przedszkolu.

Więcej…
 
Dzień Wody u Sarenek
wtorek, 26 marca 2019 07:29, odsłon: 654

W 1992 r. w Rio de Janeiro w czasie konferencji ONZ Szczyt Ziemi został ustanowiony Światowy Dzień Wody. Postanowiono wtedy, że święto to będzie obchodzone corocznie 22 marca. Tego dnia ludzie na całym świecie w przeróżny sposób akcentują znaczenie wody dla życia na Ziemi. Sarenki z przedszkola na Rzecznej również nie zapomniały o skarbie jakim jest woda.

Więcej…
 
Dzień Wody w grupie Żuberków
wtorek, 26 marca 2019 07:15, odsłon: 509

22 marca świętowaliśmy „Dzień Wody”, staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie – do czego potrzebna jest woda? Odpowiedzi były takie: ludziom, zwierzętom, roślinom, Następnie badaliśmy i opisywaliśmy właściwości wody i wiemy, że woda jest przezroczysta, bez zapachu, ale smaczna do picia, bo gasi pragnienie.

Więcej…
 
Powitanie wiosny z Pompikiem i nie tylko...
wtorek, 26 marca 2019 06:16, odsłon: 678

21 marca to dzień pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Dzieci z naszego przedszkola doskonale to wiedzą i co roku razem ze swoimi paniami nie zapominają by pożegnać odchodzącą zimę i powitać nową porę roku.  Dzieci z grup: Wiewiórek, Zajączków, Jeżyków i Żubrów postanowiły wyjść z przedszkola i wspólnie pomaszerować manifestując wielką, wiosenną radość.

Więcej…
 
„Czerwony kapturek” w wykonaniu rodziców dla dzieci z naszego prze
poniedziałek, 25 marca 2019 08:39, odsłon: 578

Na przedszkolnej scenie wystąpili ponownie rodzice z grupy Zajączków z przedstawieniem pt. „Czerwony kapturek”. Tym razem swoimi popisami aktorskimi mogli się zaprezentować przed całą przedszkolną społecznością. Przywitani przez panią Dyrektor Dorotę Durzyńską po raz kolejny zostali docenieni jako super rodzice ale również jako wyjątkowi aktorzy – amatorzy. Rodzice stanęli na wysokości zadania i znów było wspaniale. Widzowie mali i ci trochę więksi byli bardzo zainteresowani losami Czerwonego kapturka i pozostałych bohaterów bajki.

Więcej…
 
Sarny i Żubry na wycieczce w Białowieży
niedziela, 17 marca 2019 22:59, odsłon: 655

Choć marcowe słońce jeszcze słabo grzeje, grupa Sarenek i grupa Żubrów wybrały się na wycieczkę do Białowieży. Naszym celem było zwiedzenie Muzeum Przyrodniczo – Leśnego. 13 marca, zaraz po śniadaniu, usadziliśmy się w autokarze i wyruszyliśmy w drogę. Podświetlone ekspozycje muzeum nas zachwyciły. Z każdej strony otaczały nas zwierzęta Puszczy Białowieskiej: sarny, jelenie, łosie, jeże, lisy, wiewiórki, rysie, wilki oraz  król puszczy – żubr.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu
niedziela, 17 marca 2019 22:19, odsłon: 627

8 marca - Dzień Kobiet to niezwykły dzień dla wszystkich kobiet i dziewczynek. W tym szczególnym dniu dzieci z całego przedszkola przygotowały dla pań program artystyczny, który rozpoczęły Zajączki niecodziennym pokazem mody. Poza tym przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe występy. Z własną interpretacją, aranżacją dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. W wyjątkowej scenografii były życzenia, niespodzianki i kolorowe laurki.

Więcej…
 
Miłości małe i duże w grupie Wiewiórek.
niedziela, 17 marca 2019 18:46, odsłon: 600

Wiewióreczki na czerwono ubrane miały wesołe minki. Tematem zajęć tego dnia były takie wartości jak: miłość, przyjaźń, szczęście i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wspólnie bawiły się m.in. przy piosence "Ja Cię pocałuję ty pocałuj mnie", rozwiązywały zagadki pt. "Kto kogo kocha? Kto kogo lubi?", wyklejały kontury serduszka. Nasze przedszkolaki przeżywają już swoje pierwsze miłości. Podczas zabawy ustalają kto jest mężem, a kto żoną.

Więcej…
 
III Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
czwartek, 14 marca 2019 22:35, odsłon: 691

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji w tym dniu w naszym przedszkolu już po raz trzeci odbył się Festiwal Logopedyczny „LOGOZWIERZAKI” pod honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola. Udział w uroczystości wzięła cała społeczność przedszkolna. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która odczytała wiersz „Żubr z Białowieży”. Następnie dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze i rymowanki „ćwiczące i łamiące języczki” udowadniając wszystkim, że choć czasem długa i trudna praca nad poprawną artykulacją, przynosi świetne efekty i daje dużo satysfakcji.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na wiosnę - Żuberki zakładają hodowle przyrodnicze.
czwartek, 14 marca 2019 21:44, odsłon: 466

Wiosna powinna przyjść tuż, tuż i dlatego musimy założyć ogródek na oknie. Przygotowaliśmy skrzynki z ziemią, którą każdy mógł nasypać osobiście. Posadziliśmy cebulę na szczypior, nasiona kwiatów, fasoli, rzeżuchy i czerwonej kapusty. To wszystko umieściliśmy na parapecie, podleliśmy obficie wodą, oznaczyliśmy karteczkami nasze hodowle. Będziemy bacznie obserwować co się będzie działo. Wspólne sadzenie dało dzieciom wiele satysfakcji i uzmysłowiło, że bardzo wiele czynności trzeba wykonać, ale warto, gdyż wyrośnie nam coś co możemy zjeść, a także coś co upiększy nasze przedszkole- kwiaty.

Więcej…
 
Sarenki kochają Pompika
czwartek, 28 lutego 2019 19:25, odsłon: 543

Małe dzieci mają ogromne serca. Bardzo kochają swoje rodziny, bliskich, mają swoje pierwsze sympatie, kochają przyjaciół, swoje panie, postacie z bajek, zwierzęta domowe, misie i lalki... Można by tak wymieniać i wymieniać. Z okazji Walentynek Sarenki opowiedziały o swojej miłości do ulubionego bohatera bajek dla dzieci - do Pompika. Uważnie wysłuchały historii o tym, jak Pompik został bratem, a następnie namalowały wielkie serca, które symbolizowały uczucia Pompika do jego rodziny - taty Pomruka, mamy Porady i małej siostry - Polinki. Bardzo starannie pokolorowały postać żuberka i wkleiły jego sylwety na czerwone serca.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 już od 1 marca
środa, 27 lutego 2019 23:12, odsłon: 493

Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1 oraz art. 29 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.) Burmistrz Miasta Hajnówka Zarządzeniem Nr 10/2019 z dnia 25 stycznia 2019 r. ustalił terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2019/2020 oraz terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2019/2020, jak niżej:

Więcej…
 
Zapytanie ofertowe
wtorek, 26 lutego 2019 23:40, odsłon: 483

Zapytanie ofertowe nr 2.2/RPOWP 2014 -2020

z dnia 26.02.2019 r. na zakup, dostawę oraz montaż urządzeń wyposażenia placu zabaw

i bezpiecznej nawierzchni do Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

Dorota Ewelina Durzyńska

Więcej…
 
Gdzie były i co robiły Jeżyki w lutym?
niedziela, 24 lutego 2019 22:52, odsłon: 521

Dzieci z gr. „Jeżyków” zaprosiły  panie z biblioteki na „Walentyki z Pompikiem”. Z samego rana już trwały przygotowania do spotkania, dzieci wykonały walentynkowe serduszka dla Pompika, malowały kleiły i przeplatały nićmi. Rozwiązywały zagadki dotyczące przygód Żuberka Pompika, ze znanych wszystkim serii książek Tomasza Samojlika i oczywiście śpiewały piosenkę z filmu rysunkowego o przygodach małego żuberka. Dzieci odkryły, że super przyjacielem może być też bohater książkowy np. żuberek, który odkrywa i poznaje swój najbliższy świat, a równocześnie uczy i bawi.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 6

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information