Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Odsłon : 1238971


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zajęcia w grupie „Zajączków” w ramach projektu pt. „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak”.
niedziela, 11 czerwca 2017 21:33, odsłon: 326

Dzieci z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci z Przedszkola im. św. Cyryla i Metodego wspólnie bawiły się w poniedziałki podczas zajęć z Panią Anną Fionik. Zajęcia muzyczno – taneczne prowadzone były w ramach projektu „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak” realizowanego dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. 

 

Więcej…
 
Policjantki z wizytą u Zajączków i Żubrów
niedziela, 11 czerwca 2017 20:48, odsłon: 267

Pewnego, słonecznego dnia, w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała czyta dzieciom”, z inicjatywy Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej nasze przedszkole odwiedziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Funkcjonariuszki  przeczytały Zajączkom i zaproszonym Żubrom opowiadania z klasyki literatury dziecięcej „Nasza mama czarodziejka” autorstwa Joanny Papuzińskiej.

Więcej…
 
Mali ekolodzy
niedziela, 11 czerwca 2017 19:31, odsłon: 259

Edukacja  z dziedziny ochrony przyrody jest jedną z podstawowych działalności naszego przedszkola. Maluchy są bacznymi obserwatorami tego, co się wokół nich dzieje, a to sprzyja kształtowaniu postaw w duchu szacunku do otaczającego środowiska. „Wiewiórki” wiedzą już o konieczności segregowania odpadów, racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej i wody.  

Więcej…
 
„Gdy dorosnę zostanę… artystą” – „Wiewiórki” gościły Tatę Milenki - Pana Daniela Gromackiego
czwartek, 08 czerwca 2017 05:02, odsłon: 273

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Gdy dorosnę zostanę..”, którego celem jest poznawanie zawodów rodziców i najbliższych  dzieci z grupy „Wiewiórki” gościliśmy Tatę Milenki. Pan Daniel Gromacki, artysta malarz, umożliwił dzieciom spojrzenie na malarstwo ze strony twórcy, ale i „czarodzieja”. Talent pedagogiczny naszego gościa sprawił, że pojęcia z zakresu sztuki stały się zrozumiałe i fascynujące. Każdy obraz, choć ogranicza go powierzchnia i są to barwne plamy lub linie to przestrzeń, w którą każde dziecko chciało wejść…

Więcej…
 
Recytacja na wesoło podczas „Kocham...lubię...szanuję”.
środa, 07 czerwca 2017 22:37, odsłon: 241

Spotkaliśmy się na V Edycji Konkursu Recytatorskiego „Kocham, lubię, szanuję, ...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, który rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Jerzy Sirak, życząc miłych wrażeń i dalszych pomysłów na realizację takich przedsięwzięć.

Więcej…
 
Wiewiórki na VII Przeglądzie Talentów Osób Niepełnosprawnych "Hajnowskie Prezentacje Artystyczne"
piątek, 02 czerwca 2017 21:59, odsłon: 260

Od kilku lat nasze przedszkole systematycznie korzysta z zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Hajnówce do udziału w "Hajnowskich Prezentacjach Artystycznych" Przeglądu Talentów Osób Niepełnosprawnych. W bieżącym roku "Przedszkole na Rzecznej reprezentowały Wiewiórki - najmłodsze przedszkolaki. Zaprezentowały one na scenie Hajnowskiego Domu Kultury montaż słowno - muzyczny "W kurniku". Występ został nagrodzony gromkimi brawami licznej publiczności ora "złotymi medalami", z których zdolne maluchy są niezwykle dumne.

Więcej…
 
Cechy dobrego sprzedawcy - "Sarenki" w sklepie PSS "Batory"
piątek, 02 czerwca 2017 21:55, odsłon: 202

Pięknego słonecznego dnia ,,Sarenki” wybrały się do sklepu PSS  by uzyskać informacje na temat zawodu sprzedawcy. Sprzedawca to zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Potrzebne są szczególne cechy charakteru, które bardzo pomagają w tej pracy. Dobry sprzedawca posiada wysoki poziom empatii, jest asertywny i dyskretny.

Więcej…
 
Kto to jest farmaceuta, a kto florysta? - odpowiedzi szukały ,,Sarenki” w aptece i kwiaciarni.
piątek, 02 czerwca 2017 21:49, odsłon: 194

Poznawanie zawodów to był temat naszych zajęć. Dlatego też odbyły się kolejne wycieczki do apteki i kwiaciarni. W aptece pracuje farmaceuta - aptekarz. Jest to niezwykle odpowiedzialny i trudny zawód. Wybierają go osoby, które dobrze znają chemię czyli właściwości danego leku, cierpliwi, prawdziwi profesjonaliści.

Więcej…
 
Czy warto zostać fryzjerem? Zastanawiały się ,,Sarenki”…
piątek, 02 czerwca 2017 20:58, odsłon: 222

W salonie fryzjerskim u Pani Ewy obserwowaliśmy kolejne czynności podczas powstawania fryzury. Fryzjerstwo, to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Pasja i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie wyrażone podziękowaniem. Typowi fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej artystami są. Nie tylko tworzą fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreują wizerunek swojego klienta.

Więcej…
 
"Sarenki" poznają zawód strażaka.
piątek, 26 maja 2017 03:42, odsłon: 197

Podczas  wycieczki w dniu 17 maja 2017r. do Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Hajnówce, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w salce ,,Ognik”, na temat zasad postępowania w razie zagrożenia pożarowego oraz praktycznych ćwiczeniach ewakuacyjnych z zadymionego pomieszczenia. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną.

Więcej…
 
„Żubry” na Politechnice
poniedziałek, 22 maja 2017 22:00, odsłon: 210

Jeszcze tam nas nie było… Byliśmy w kilku hajnowskich szkołach, przedszkolach ale na Wydziale Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce pierwszy raz. Nie mogliśmy odrzucić tak ciekawej propozycji udziału w „zajęciach na wyższym poziomie”. 18 maja 2017 r. specjalnie dla przedszkolaków pracownicy uczelni przygotowali ćwiczenia z różnych dziedzin naukowych.

Więcej…
 
Wyjazd do Białowieży w ramach realizacji projektu "Witamy w przedszkolu".
poniedziałek, 22 maja 2017 21:30, odsłon: 228

Przedszkolaki uczęszczające na kółko badawcze były na wycieczce w Białowieży. Prawda to oczywista, że rozwój dziecka w kontakcie z przyrodą przynosi wartości nie dające się wytworzyć w żaden inny sposób  Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej…
 
Co w lesie piszczy? – praktyczne doświadczenia Żubrów
niedziela, 21 maja 2017 22:25, odsłon: 177

Korzystając z dobrej pogody – gdyż w końcu wyszło słońce, dzieci z grupy Żubrów wyruszyły na wycieczkę do lasu. Spotkanie z leśnikiem, panią Pauliną Król było świetnym pretekstem by dowiedzieć się o wiosennym lesie jak najwięcej. Przedszkolaki poznały kilka nowych gatunków roślin, wśród których największą uwagę zwróciła „przytulia czepna” i jej magiczne właściwości „czepne”. Udało się również usłyszeć wyjątkowo doniosły świergot wiosennego ptactwa,  zaobserwować ślady bobrzego żerowania i niestety, ludzkiej w lesie bytności.

Więcej…
 
„Gdy dorosnę zostanę…” - Wiewiórki z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej
czwartek, 18 maja 2017 22:01, odsłon: 214

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Gdy dorosnę zostanę…” Wiewióreczki  odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Czekał tam na nas tato Neli Romańczuk – strażak, który towarzyszył  nam w fascynującej przygodzie przybliżającej ten jakże odpowiedzialny zawód. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy, od przyjęcia zgłoszenia, do czynności  ratunkowych. Byliśmy świadkami wezwania i przekonaliśmy się, że reakcja na alarm jest natychmiastowa.

Więcej…
 
„Jeżyki” z wizytą u strażaków
czwartek, 18 maja 2017 21:36, odsłon: 203

5 maja 2017 roku, tuż po Dniu Strażaka w dniu Świętego Floriana ich patrona, grupa „Jeżyków” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Grupa 4-latków, której większość stanowią chłopcy, tuż  po lekturze utworu Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” i rozmowie o bohaterskim poświęceniu małego chłopca, z wielką ciekawością oczekiwała na rozmowę z dzielnymi strażakami.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją „Psi Uśmiech”
środa, 17 maja 2017 22:35, odsłon: 226

W naszym przedszkolu cotygodniowe zajęcia z dogoterapii prowadzone są przez Fundację Psi Uśmiech z Białegostoku już drugi rok szkolny. Spotkania z psem odbywają się w formie grupowej. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. Do dzieci zwykle przyjeżdża Cosmo, specjalnie przeszkolony i doświadczony pies rasy cairn terrier.

Więcej…
 
OGŁOSZENIE - konkurs na dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
wtorek, 16 maja 2017 06:06, odsłon: 282

Burmistrz Miasta Hajnówka ogłasza konkurs na dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Szczegóły dotyczące konkursu zostały zamieszczone w Zarządzeniu Nr 49/2017 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 15 maja 2017

Więcej…
 
„Bociany, szpaki i inne ptaki…” - spotkanie „Wiewióreczek” i „Zajączków” z leśnikiem
niedziela, 14 maja 2017 22:23, odsłon: 213

Wiosna to szczególnie piękny czas.  Wszystko  co  nas otacza, cała  przyroda budzi się do życia. Na niebie, hen wysoko  zwiastują tę porę roku nasi skrzydlaci przyjaciele – ptaki. To wspaniała okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ptakach, które przylatują do naszego kraju na wiosnę, ale również tych, które spotykamy na co dzień. Gościem „Wiewiorek” i „Zajączków” był Pan Marek Mackiewicz, pracownik  Nadleśnictwa Hajnówka, który na początku spotkania opowiedział dzieciom o pracy leśnika.

Więcej…
 
Spotkanie w bibliotece.
niedziela, 14 maja 2017 21:46, odsłon: 165

Dzień Bibliotekarza obchodzony 8 maja i Tydzień Bibliotek był pretekstem do odwiedzenia przez dzieci z grupy Sarenek naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki Miejskiej i oczywiście złożenia życzeń, przedstawienia wiersza o książce i „pobuszowania” po półkach z książkami, oczywiście za zgodą Pani Joasi Kisielewicz. Przedszkolaki przekonały się, że książki poznajemy prawie wszystkimi zmysłami: wzrokiem – czytając i oglądając kolorowe ilustracje, słuchem – słuchając, dotykiem – dzieci obejrzały książkę napisaną alfabetem Braille’a, a także książeczkę z różną fakturą obrazkową.

Więcej…
 
Dzień Ziemi – nasze rodzinne propozycje na ten dzień
środa, 10 maja 2017 19:49, odsłon: 226

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ponieważ, tegorocznym uroczystościom w Polsce przyświeca hasło „W kierunku natury”, zaproponowaliśmy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola rodzinne zaangażowanie się w myśl tej ekologicznej idei. A skoro mieszkamy blisko natury - tuż, tuż przy Puszczy Białowieskiej? Wystarczy wyjść z domu…

Więcej…
 
Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
wtorek, 09 maja 2017 21:41, odsłon: 352

W dniu 27. IV. 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta  Konstytucji 3-go Maja. Obecni byli: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki  wraz z dziećmi z poszczególnych grup i personel przedszkola. Wszyscy elegancko ubrani z kotylionami własnoręcznie zrobionymi, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego  odśpiewali hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, zachowując odpowiednią postawę wobec symboli narodowych.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information