Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 
Odsłon : 1334535


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Grupa „Jeżyków” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:11, odsłon: 174

Grupa „Jeżyków” kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki rozpoczęły od odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pięciolatki jak tylko znalazły się w budynku biblioteki wiedziały jak się zachować i zgodnie z obowiązującą w bibliotece zasadą weszły bardzo cicho.  Pani Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze pięciolatki. Jak wiadomo dzieci bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych, a jeszcze bardziej gdy czytają je takie sympatyczne panie.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją "Psi uśmiech" z Białegostoku
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:46, odsłon: 163

Już trzeci rok szkolny do naszego przedszkola przyjeżdża pedagog-dogoterapeuta wraz ze specjalnie przeszkolonym psem z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku. Cotygodniowe spotkania z cairn terrierem Cosmo mają charakter grupowy. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. W tym roku zajęciami objęte zostały trzy grupy. Podczas spotkań koncentrujemy się na edukacji poprzez zabawę z psem.

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszem Schroniska Ciapek i przygoda z psem Kasztanem
niedziela, 03 grudnia 2017 23:30, odsłon: 175

Sarenki wizytę w schronisku maja już za sobą, były tam na wycieczce, zawiozły zebrany pokarm dla psów. Podczas szybkiego spaceru, obejrzały zwierzęta tam przebywające. Deszcz  kropił, co  uniemożliwiło nam  dłuższy pobyt w schronisku. Natomiast odwiedziła nas wolontariusz pani Urszula, dzięki której poznaliśmy milusińskich. Opowiedziała nam o pomocy jaką mogą nieść wolontariusze.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji „Światowego Dnia Drzewa”
niedziela, 03 grudnia 2017 21:46, odsłon: 281

23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji  „Światowego Dnia Drzewa”.  Wśród zaproszonych gości byli: pani Dyrektor naszego przedszkola Dorota Durzyńska, specjalistka do spraw edukacji z Nadleśnictwa Hajnówka - Paulina Król, leśniczy do spraw łowieckich z Nadleśnictwa Browsk – Bogusław Dawidziuk oraz rodzice i dzieci z 35 przedszkolnych rodzin – uczestników konkursu.

Więcej…
 
„Jeżyki” po angielsku
niedziela, 03 grudnia 2017 21:21, odsłon: 182

Już teraz większość szkół i przedszkoli oferuje swoim podopiecznym zajęcia z języka obcego. Celem zajęć językowych w przedszkolu jest: „(…) przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej”

Więcej…
 
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” w grupie Sarenek.
niedziela, 03 grudnia 2017 21:06, odsłon: 200

Zabawkę w formie pluszowego misia ponad 100 lat temu wymyśliła Niemka Margarete Steiff. Kobieta, sparaliżowana po chorobie Heinego-Medina, szyła różne zwierzątka z materiału. Jej siostrzeniec zachwycił się jednym z nich – właśnie misiem. Ulepszył go więc po swojemu i wystawił na targach w Lipsku w 1903 roku. Wkrótce 3000 misiów wyjechało do Stanów Zjednoczonych i wówczas rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera, która trwa do dnia. Najsławniejsze przedstawiciele misia to: Kubuś Puchatek, Miś Paddington i nasz ukochany Miś Uszatek.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Wiewiórek i Zajączków
czwartek, 30 listopada 2017 22:33, odsłon: 249

Dzień Pluszowego Misia jest świętem,  które przedszkolaki szczególnie uwielbiają. Co roku 25 listopada dzieci przychodzą do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, bawią się z nimi, tańczą, śpiewają piosenki, rysują. Wiewiórki i Zajączki w tym roku spotkały się, by wspólnie świętować ten ważny dzień. Wszystkie dzieci wystroiły się w "misiowe" kolory, panie przygotowały im "misiowe" opaski na głowy, była "misiowa" dekoracja, "misiowe" piosenki i wierszyki, "misiowe" zabawy, tańce, upominki... Wszystko było tego dnia MISIOWE!!!

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w grupie ,,Żuberków”.
czwartek, 30 listopada 2017 21:51, odsłon: 168

,,Żuberki” w dniu 24.11.2017 r. obchodziły niezwykle uroczyście i wesoło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy zaczęły się od prezentacji swoich pluszaków - misi, następnie Pani Krysia przeczytała wiersze: Z. Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola” oraz Cz. Janczarskiego ,,Naprawiamy misia” i zapoznała z historią pluszowego misia. Potem zaczęły się tańce ze swoimi milusińskimi oraz zabawy: ,,Niedźwiedzia wędrówka”, „Niedźwiadek”, ,,Stary niedźwiedź śpi”.

Więcej…
 
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce
środa, 29 listopada 2017 08:28, odsłon: 186

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce. Pod opieką pań: Agnieszki Łęczyckiej – rehabilitantki oraz Grażyny Jałozy – oligofrenopedagoga, mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tej specjalistycznej placówki.

Więcej…
 
Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek?
wtorek, 28 listopada 2017 21:38, odsłon: 155

O tym że, czytanie rozbudza wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, wzbogaca i rozwija umiejętności językowe, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka wiedzą chyba wszyscy. A co zrobić, aby codzienne czytanie stało się wyczekiwaną i bardzo przyjemną częścią dnia? Sarenki z naszego przedszkola wiedzą to doskonale. Nauczyciele systematycznie sięgają po opowiadania, bajki, baśnie i wiersze.

Więcej…
 
Sarenki w „Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka” odwiedzają Burmistrza Miasta Hajnówka.
wtorek, 28 listopada 2017 00:39, odsłon: 255

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki odkrywają bogactwo świata książek
wtorek, 28 listopada 2017 00:08, odsłon: 206

To było już kolejne spotkanie z cyklu lekcji bibliotecznych dla najmłodszych przedszkolaków z naszego przedszkola. Tym razem dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków poznały różnorodność i bogactwo świata książek. Zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, pani Agnieszka Kazberuk i Asia Ksielewicz, w przystępny sposób przedstawiły dzieciom wybrane pozycje książkowe dla małych czytelników.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie zoologicznym
poniedziałek, 27 listopada 2017 22:29, odsłon: 181

Sarenki  udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Bogusia przedstawiła nam zwierzęta mieszkające w sklepie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć zwierzątka, ptaki i rybki. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. 

Więcej…
 
Jak gimnazjaliści z „Białorusa” zorganizowali akcję charytatywną dla dzieci z naszego przedszkola?
poniedziałek, 27 listopada 2017 21:28, odsłon: 159

Z inicjatywy pani Kasi Opolskiej, przedstawicielki Rady Rodziców a przede wszystkim mamy naszego wychowanka Jonasza, powstał pomysł zbiórki zabawek wśród uczniów Zespołu Szkół z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce dla dzieci z naszego przedszkola. Pod kierunkiem wychowawcy, pana Kamila Kulika uczniowie klasy III B gimnazjum zorganizowali akcję pt. „Zabawka dla przedszkolaka”.

Więcej…
 
Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai”
niedziela, 19 listopada 2017 21:52, odsłon: 205

Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, na której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Najmłodsze przedszkolaki poznały dziś tą interesującą technikę teatralną.

Więcej…
 
Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu.
środa, 15 listopada 2017 08:07, odsłon: 436

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski odbyły się 10 listopada 2017r. W uroczystości wzięli udział: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz z dziećmi z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Dzieci jak i dorośli byli w tym dniu wyjątkowo elegancko ubrani z kotylionami i zaprezentowały, bogaty, kolorowy i niezwykle wzruszający program artystyczny. Opowiedziały jak kochają swoją ojczyznę, znają jej historię i cieszą się, że jest wolna.

Więcej…
 
Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
niedziela, 12 listopada 2017 23:04, odsłon: 266

Pewnego popołudnia spotkaliśmy się  z panią  Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagadką  było dla nas słowo „leporello”. Ale już wiemy, że pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa. Aby ją zrobić potrzebny jest  np. bardzo długi arkusz papieru.Tworzenie takiej książki okazało się ciekawą frajdą.

Więcej…
 
"Znów na zamku w Bajaderze" - spektakl w wykonaniu artystów Teatru Co Nieco.
niedziela, 12 listopada 2017 22:28, odsłon: 205

"Znów na zamku w Bajaderze" to kolejna pełna humoru ale i morału bajka Teatru Co Nieco. Tym razem artyści zaprosili do współpracy dzieci ze starszych grup, wcieliły się one w role dam dworu i rycerzy. Wspólnie z dziećmi aktorzy zaprezentowali historię rodziny królewskiej z Bajadery. Otóż król Sernik i księżniczka Anka Jagodzianka gościli na zamku księcia Biszkopta, który wysoko zadzierał nosa, kłamał i wciąż się przechwalał.

Więcej…
 
Listopadowe spotkania „Jeżyków”
środa, 08 listopada 2017 05:47, odsłon: 221

Grupę „Jeżyków” odwiedzili goście z Biblioteki Miejskiej, z papierowym teatrzykiem Kamishibai  ze sztuką  „Bajka o Wiśle” pani Agnieszka Kazberuk i pani Joanna Kisielewicz. Pani Agnieszka  wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na coś niesamowitego, na sali zapanowała cisza i „popłynęła” opowieść z „okienka”. Kolejno przesuwające się ilustracje i spokojny głos pani Agnieszki „zaczarował” małych słuchaczy i skupił uwagę na tym, co będzie dalej….

Więcej…
 
Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las…
wtorek, 07 listopada 2017 22:08, odsłon: 220

W ubiegły czwartek, drugiego listopada, Żuberki miały okazję bliżej poznać bohatera  swojego oddziału oraz niekwestionowanego władcę Puszczy Białowieskiej – żubra. Wskazywaliśmy też zwierzęta mieszkające w puszczy, nazywaliśmy wybrane ptaki; oglądaliśmy film przyrodniczy o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób leśnicy pomagają zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas oraz jak my możemy dokarmiać ptaki pozostające u nas zimą.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w naszym przedszkolu
piątek, 03 listopada 2017 00:00, odsłon: 323

Już od wielu lat obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Jak zwykle staramy się angażować do działań jak najwięcej dzieci, rodziców i nas samych nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy wykonanie rodzinnych zdjęć przy wybranym przez siebie drzewie. Doczekaliśmy się blisko 100 zdjęć, zaangażowaliśmy do naszego pomysłu aż 34 rodziny, w tym 40 przedszkolaków (plus rodzeństwo).

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information