Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 
Odsłon : 2863058


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Święto Wszystkich Przedszkolaków – tak Zajączki obchodziły Dzień Przedszkolaka
czwartek, 23 września 2021 08:51, odsłon: 172

Dwudziestego września to taki dzień, o którym pamiętają wszystkie przedszkolaki, bo to ich święto: Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w sali Zajączków fruwały dziś kolorowe balony, które dzieci z radością podbijały. Oczywiście tego wyjątkowego dnia zabawom i uciechom nie było końca. Maszerowaliśmy więc wspólnie w rytm hymnu każdego przedszkolaka pt. : „Jestem sobie przedszkolaczek”; śpiewaliśmy również doskonale nam znaną piosenkę: „Przedszkole drugim domem jest”. Nie mogło zabraknąć konkursów, rebusów i zagadek – dziś dotyczyły one nadchodzącej nowej pory roku: jesieni.

Więcej…
 
Wesoły i kolorowy Dzień Przedszkolaka w grupie Jeżyków
czwartek, 23 września 2021 08:29, odsłon: 217

20 września każdego roku wszystkie przedszkolaki obchodzą mniej lub bardziej uroczyście swoje święto – Dzień Przedszkolaka. W naszej, "Jeżykowej" grupie tego dnia również nie mogło zabraknąć zajęć: atrakcyjnych, niecodziennych, wesołych, wzbudzających ciekawość i zainteresowanie dzieci. Nasze przedszkolaki świętowały i malowały sylwety balonów, były współtwórcami napisu "Dzień Przedszkolaka", wzięły udział w "Quizie wiedzy na temat przedszkola", bawiły się z chustą animacyjną, tańczyły z balonami ale chyba najwięcej radości sprawiły im zdjęcia w foto-budce.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka w grupie Wiewiórek
środa, 22 września 2021 20:01, odsłon: 176

„O jak przyjemnie i jak wesoło…” -  tak śpiewały dzieci z grupy Wiewiórek, świętując 20 września wyjątkowy dzień w życiu każdego przedszkolaka. Zuchy od samego rana z radością uczestniczyły w przygotowaniach związanych z uroczystością, przystrajając swoją salę. Już na początku każdy uczestnik został obdarowany ODZNAKĄ WESOŁEGO PRZEDSZKOLAKA za piękny uśmiech. Następnie uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i kolorowych balonów. Tańczyliśmy do ulubionych utworów oraz śpiewaliśmy poznane przez nas piosenki. Kolejnym etapem było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w foto ramce.

Więcej…
 
Dzień Pierwszej Pomocy w grupie Sarenek
wtorek, 21 września 2021 22:16, odsłon: 175

Pierwsza pomoc przedmedyczna często ratuje życie. Już od najmłodszych lat dzieci niejednokrotnie stają się bohaterami niosąc pomoc członkom rodziny w nagłych wypadkach. Jest to zasługą wczesnej edukacji dzieci pod kątem udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych. Właśnie dlatego dzieci z grupy Sarenek obchodziły „Dzień pierwszej pomocy”.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Kropki w grupie Sówek
wtorek, 21 września 2021 21:48, odsłon: 300

15 września na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia dzieci, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. A punktem wyjścia do tych zabaw jest kropka.

Więcej…
 
Żuberki na edukacyjnej ekspozycji grzybów Białowieskiego Parku Narodowego.
wtorek, 21 września 2021 21:37, odsłon: 193

W piątek skorzystaliśmy z zaproszenia i wyruszyliśmy na spacer do Instytutu Nauk Leśnych Politechniki Białostockiej na mini ekspozycję grzybów pt. „Dzień Grzybów” zorganizowaną przez Białowieski Park Narodowy. Pani dr Joanna Bober w ciekawy sposób opowiedziała nam o grzybach jadalnych i trujących. Zaprezentowała nam wiele ciekawostek z Królestwa Grzybów. Mogliśmy nie tylko oglądać, ale także dotykać, obserwować przez lupę, wąchać różne rodzaje grzybów.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
wtorek, 07 września 2021 20:53, odsłon: 129

Uwaga Rodzice!

 

Dnia 13 września (poniedziałek) o godzinie 16.00

 we wszystkich grupach przedszkolnych odbędą się

Zebrania z Rodzicami.

Zebrania w oddziałach odbędą się

z udziałem Pani Dyrektor

Ważne! - w reżimie sanitarnym.

 

Serdecznie Zapraszamy

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 
Spotkanie adaptacyjne w grupie II
czwartek, 02 września 2021 22:15, odsłon: 290

Dnia 26 sierpnia w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odbyły się zajęcia adaptacyjne w grupie II z udziałem rodziców. To ważne wydarzenie rozpoczęło się spotkaniem z Panią Dyrektor i Wicedyrektor przedszkola na starym skrzydle. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska oprowadziła rodziców z dziećmi po nowym skrzydle przedszkola. W sali został przedstawiony personel pedagogiczny i obsługowy, który obejmuje opiekę nad tą grupą.

Więcej…
 
Spotkanie adaptacyjne w grupie Wiewiórek
wtorek, 31 sierpnia 2021 05:31, odsłon: 468

Dnia 26 sierpnia po raz pierwszy przestąpiły próg przedszkola nowoprzyjęte dzieci z grupy Wiewióreczek. Nasi najmłodsi wraz z rodzicami zostali zaproszeni na spotkanie adaptacyjne. Gośćmi na zajęciach tego dnia była Pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska oraz Pani Wicedyrektor - Bogusława Wołodkiewicz. Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, przedstawiła nauczycielki pracujące w grupie oraz personel obsługowy. Następnie poinformowała o najważniejszych kwestiach i zaprosiła do wspólnej zabawy. 

Więcej…
 
Spotkanie adaptacyjne w grupie I
wtorek, 31 sierpnia 2021 05:17, odsłon: 445

W dniu 26 sierpnia, tuż przed pierwszym szkolnym dzwonkiem w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odbyło się spotkanie adaptacyjne dla dzieci 3-4 letnich. W tym roku dzieci przywitano w nowo wybudowanym skrzydle przedszkola. Inwestycja powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach projektu „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez rozbudowę i przebudowę Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce".

Więcej…
 
Wakacyjne dni na Rzecznej 3 - wakacyjne zabawy dzieci w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika.
niedziela, 29 sierpnia 2021 19:42, odsłon: 217

Lato sprzyja dobrej energii i w naszym przedszkolu również jej nie mogło zabraknąć. Podczas sierpniowego pobytu dzieci w naszym przedszkolu, czas płynął wesoło. Dzieci miały okazję poznać kolegów i koleżanki z innych przedszkoli. Podczas wspólnych zabaw i aktywności integrowały się i miło spędzały ze sobą czas. Nawiązały się nowe przyjaźnie a nawet małe miłości. Przedszkolaki podczas zabaw z chustą animacyjną i balonami  ćwiczyły refleks i spostrzegawczość.

Więcej…
 
Wyprawka na rok szkolny 2021/2022
poniedziałek, 23 sierpnia 2021 12:12, odsłon: 127

Wyprawka dla 3 -4 latka :

·       worek podpisany z zapasowymi ubraniami na przebraniaꓽ majteczki, skarpetki, podkoszulki i bluzki z długim rękawem, spodnie itp.

·       komplet pościeli na leżakowanieꓽ pościel w worku (poduszeczka i kocyk\kołderka w pasujących do nich poszewkach, np. 140 cm x 200 cm) lub „śpiworek” dla przedszkolaka

·       plastikowy worek na pościel

·       wygodna piżamka

·       4 opakowania chusteczek higienicznych (wyciąganych)

·        3 paczki chusteczek nawilżonych

·       4 papiery toaletowe

·       4 ręczniki papierowe (rolki XXL)

·       3 mydła w płynie

·       kapcie wkładane lub na rzep

·       ryza papieru ksero

Wyprawka dla 5 -6  latka:

·       worek podpisany z zapasowymi ubraniami na przebraniaꓽ majteczki, skarpetki, podkoszulki i bluzki z długim rękawem, spodnie itp.

·       4 opakowania chusteczek higienicznych (wyciąganych)

·       1 paczka chusteczek nawilżonych

·       4 papiery toaletowe

·       4 ręczniki papierowe (rolki XXL)

·       3 mydła w płynie

·       kapcie wkładane lub na rzep  

·       ryza papieru ksero

- Przygotowaną i podpisaną wyprawkę należy dostarczyć do wychowawcy w dniu 1 września.

- Kwoty wyprawki (na artykuły papiernicze) oraz kart pracy nauczycielki podadzą podczas zebrań organizacyjnych w poszczególnych oddziałach.

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce
Dorota Ewelina Durzyńska

 
Zaproszenie do udziału w projekcie "Przedszkole bez barier"
środa, 11 sierpnia 2021 09:51, odsłon: 279

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz rodziców / opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce do zgłaszania dzieci do udziału w projekcie „Przedszkole bez barier".

Więcej…
 
Plakat projektu "Przedszkole bez barier"
niedziela, 08 sierpnia 2021 13:57, odsłon: 159

 
Życzenia wakacyjne
czwartek, 01 lipca 2021 23:25, odsłon: 308

 

 
Zakończenie przedszkola w grupie Jeżyków
czwartek, 01 lipca 2021 23:12, odsłon: 389

25 czerwca sześciolatki z grupy Jeżyków uroczyście pożegnały przedszkole. Pierwszy raz uroczystość zorganizowana była na placu przedszkolnym, specjalnie na tę okoliczność udekorowanym kolorowymi balonami i dedykowaną „ścianką” z napisem „Żegnamy przedszkole”. W promieniach czerwcowego słońca przedszkolaki przedstawiły rodzicom część artystyczną. Był dostojny polonez, elegancki taniec baletowy w kole, szlachetny taniec barokowy w parach,  piosenki ilustrowane ruchem i gestami o zakończeniu przedszkola, wakacyjnych planach i wyśpiewane popisy w języku angielskim na ekstra dodatek! Dzieci recytowały również wiersze, które były kwintesencją podsumowania przedszkola – wspomnieniami przeżytych chwil, podziękowaniem za miły i pouczający czas ale też planami i wyobrażeniami co dalej czeka w szkole?

Więcej…
 
Żuberki z wizytą w Straży Pożarnej w Hajnówce.
wtorek, 29 czerwca 2021 21:54, odsłon: 289

W słoneczny czerwcowy dzień odwiedziliśmy Komendę  Powiatową PSP w Hajnówce, aby uczestniczyć w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Zajęcia prowadzili kpt. Marcin Gacuta, mł. ogn. Marcin Kuptel oraz mł. ogn. Paweł Golonko. Tuż po wejściu dzieci zostały ubrane w kamizelki odblaskowe. Przedszkolaki zdobywały wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Poznały m.in. numery alarmowe, aspekty pracy strażaka, zapoznały się z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych tj. gaśnic, hydrantów.

Więcej…
 
Wakacje już tuż, tuż…. Grupa Zajączków
wtorek, 29 czerwca 2021 21:33, odsłon: 335

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pogoda piękna i słoneczna zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Grupa Zajączków po raz ostatni przed letnią przerwą spędzała czas na wspólnej zabawie w przeszklonym ogrodzie. Radosny śmiech przedszkolaków słychać było wkoło.

Na koniec na wszystkich czeka niespodzianka. Lody dla ochłody :) Przyszedł czas na wakacje, cieszcie się każdym słonecznym dniem i z każdej magicznej przygody. Do zobaczenia po wakacjach.

Więcej…
 
Uroczyste rozdanie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie plastyczno-multimedialnym „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”
wtorek, 29 czerwca 2021 13:52, odsłon: 373

15 czerwca 2021r. w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się uroczyste rozdanie nagród międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno - multimedialnego pt. „Kuźnia reklamy – dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”, przygotowanego z okazji 70-lecia nadania praw miejskich, którego organizatorem było Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. W gronie zaproszonych uczestników konkursu - dzieci i rodziców z hajnowskich przedszkoli, gośćmi honorowymi byli: Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska, reżyser teatralny i filmowy – pani Emilia Sadowska, instruktor plastyki Hajnowskiego Domu Kultury - pani Anna Tarasiuk oraz koordynator działań związanych z 70-leciem nadania praw miejskich Hajnówce – pani Magdalena Chirko.

Więcej…
 
Żuberki ich spotkanie z Alpakami - alpakoterapia.
niedziela, 27 czerwca 2021 22:26, odsłon: 332

Na zakończenie roku szkolnego udało się nam wyjechać na wycieczkę do Farmy Alpak. Byliśmy pod wrażeniem tych sympatycznych zwierząt. Pobyt tam okazał się przyjemną formą relaksu oraz bardzo ciekawą lekcją poznania życia alpak. Dzieci przygotowały jedzonko futrzanym przyjaciołom, chodziły z jednym z nich- Leonem na spacer. Później miały warsztaty tematyczne , na których wyklejały kontury alpaki naturalną wełną. Po zwiedzeniu farmy i nakarmieniu zwierząt , wesoło  bawiły się na placu zabaw i  odpoczywały na hamakach.

Więcej…
 
Zajęcia z Innowacji „SENSOprzedszkolaki” dobiegły końca.
niedziela, 27 czerwca 2021 22:06, odsłon: 381

W obecnym roku szkolnym dzieci z grupy Wiewiórek doświadczały wielu doznań sensorycznych podczas zajęć w ramach Innowacji pedagogicznej z elementami Sensoplastyki i Integracji Sensorycznej „SENSOprzedszkolaki”. Podczas naszych spotkań eksperymentowaliśmy, doświadczaliśmy wielu wrażeń, odczuwaliśmy świat przez wszystkie zmysły, zdobywaliśmy również kompetencje w sferze manualnej. Zajęcia w ramach innowacji odbywały się dwa razy w miesiącu, od października 2020 – do maja 2021 roku. Spotkania odbywały się według założonego w programie schematu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information