Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Odsłon : 1544263


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Dogoterapia w naszym przedszkolu
poniedziałek, 07 maja 2018 21:42, odsłon: 292

W roku szkolnym 2017/2018 w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia edukacyjne z udziałem psa, popularnie nazywane dogoterapią. Raz w tygodniu przyjeżdża do nas pani Gabrysia z FundacjiPsi Uśmiech wraz ze specjalnie przeszkolonym psem. Zwykle jest to Cosmo - mały piesek rasy cairn terrier ale czasami mamy niespodzianki. W grudniu gościł u nas Frodo, 3-letni pies rasy angielski cocker spaniel ze swoją przewodniczką panią Basią.

Więcej…
 
Obchody Konstytucji Trzeciego Maja i Święta Flagi Rzeczypospolitej Polski.
poniedziałek, 07 maja 2018 19:54, odsłon: 338

Niezwykle uroczyście obchodziliśmy w pięknej scenografii biało-czerwonej Święto Konstytucji 3-go Maja i Święto Flagi Rzeczypospolitej Polski. Na  uroczystości obecni byli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Ksiądz Kanonik Józef Poskrobko, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, nauczycielki wraz z dziećmi ze wszystkich grup wiekowych, personel przedszkola - wszyscy odświętnie ubrani z kotylionami.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca
poniedziałek, 07 maja 2018 14:03, odsłon: 110

Ogłoszenie o rekrutacji uzupełniającej

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

ogłasza rekrutację uzupełniającą na 5 wolnych miejsc w przedszkolu

 

od 7  maja do 18 maja 2018 roku.

 

mgr Dorota Ewelina Durzyńska

 

Hajnówka 7 maja 2018 r.

 

 
„Kotylion dla Niepodległej” – uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego
czwartek, 03 maja 2018 09:07, odsłon: 427

W związku z uroczystymi obchodami 100 lat Niepodległości Polski nasze przedszkole – Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce – było organizatorem konkursu plastycznego  adresowanego do wszystkich przedszkoli w mieście pt. „Kotylion dla Niepodległej”. Konkurs objęty był honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, Pani Doroty Durzyńskiej. Uroczyste rozstrzygnięcie przedsięwzięcia odbyło się 24 kwietnia 2018 roku w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Wiewiórki i Żubry piją wspólnie zdrowy sok warzywno-owocowy
wtorek, 24 kwietnia 2018 21:27, odsłon: 269

W ubiegły piątek, dwie grupy przedszkolaków: Wiewiórki i Żubry, spotkały się, by wspólnie przygotować pyszny, zdrowy sok. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji tygodniowego tematu o zdrowiu i prawidłowym odżywianiu. Na początku wspólnego spotkania, zatańczyliśmy do piosenki „Maszeruje wiosna”. Potem przez chwilę rozmawialiśmy o zasadach właściwego odżywiania się, wymienialiśmy zdrowe produkty – przede wszystkim warzywa i owoce.

Więcej…
 
„Kocham, lubię, szanuję, swój kraj”- przedszkolaki recytują.
niedziela, 22 kwietnia 2018 21:55, odsłon: 401

W związku z tym, iż rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”, przedszkolaki recytowały wiersze o swoim kraju. Dołączyliśmy się do świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata” – uchwała Sejmu RP.

Więcej…
 
Niebieski korowód z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu
czwartek, 19 kwietnia 2018 20:52, odsłon: 272

Dnia 4 kwietnia po raz kolejny wsparliśmy inicjatywę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce i przyłączyliśmy się do Niebieskiego Korowodu. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy na temat problemów i potrzeb osób z autyzmem i ich rodzin. Liczne delegacje z kilku hajnowskich instytucji zajmujących się osobami z autyzmem, a także ich rodziny, nauczyciele, uczniowie hajnowskich szkół i przedszkoli z niebieskimi emblematami ruszyły spod Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczegodo Amfiteatru Miejskiego w Hajnówce.

Więcej…
 
,,Żuberki" w sklepie zoologicznym
środa, 18 kwietnia 2018 20:42, odsłon: 224

Podczas realizacji tematu ,,Zwierzęta z bliska i daleka” odwiedziliśmy sklep zoologiczny Pani Bogusi. W nim obejrzeliśmy zwierzątka i ptaki, które możemy hodować w domu. Poznaliśmy ich wygląd, sposoby odżywiania oraz zachowania. Mogliśmy zwierzątka potrzymać, głaskać i rozmawiać z nimi. Dostaliśmy też wskazówki jak prawidłowo opiekować się nimi i co trzeba robić by te zwierzęta lubiły nas i dobrze się czuły w naszym domu.

 

Więcej…
 
Przyszła wiosna a ptaki wybierają miejsca lęgowe…
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 12:55, odsłon: 301

W tym roku wiosna wyjątkowo kaprysi. Czy ptaki poddają się tym pogodowym nastrojom, a może nie zwracają na nią uwagi i zachowują się tak jak zwykle? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały przedszkolaki podczas spotkania z panią Julią Melchior, specjalistką do spraw edukacji z Nadleśnictwa Browsk - prywatnie pasjonatką ptaków. Po oficjalnym powitaniu specjalnego gościa przez panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, dzieci przystąpiły do zgłębiania tajników ptasich zachowań.

Więcej…
 
Którą szkołę wybrać? – rozterki naszych przedszkolaków
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:10, odsłon: 278

Ostatnie tygodnie marca to czas na podjęcie decyzji dla dzieci i rodziców którą wybrać szkołę. To trudny wybór i wymaga rozważnego zastanowienia się. Nasze przedszkolaki chcąc wybrać jak najlepiej, odwiedzają razem ze swoimi paniami kolejne szkoły w Hajnówce. Tym razem pod przysłowiową „lupę” wzięliśmy nieopodal leżącą Szkołę Nr 4 im. Henryka Sienkiewicza oraz dużo dalej położoną Szkołę Podstawową Nr 1.

Więcej…
 
Sarenki i Wiewiórki obchodziły Światowy Dzień Wody.
środa, 11 kwietnia 2018 20:38, odsłon: 259

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r. Powodem ustanowienia Światowego Dnia Wody był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Przedszkolaki,  ubrane z tej okazji na niebiesko i zielono, próbowały w dniu tego święta poznać kraje, dla których brak wody to nie tylko brak kąpieli, susza, ale też głód i śmiertelne choroby. 

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszkami z Hiszpanii i Białorusi
środa, 04 kwietnia 2018 20:52, odsłon: 289

Dzięki pomocy mamy naszych przedszkolaków, pani Elżbiety Romańczuk mieliśmy okazję spotkać się z paniami z innych krajów. W ramach programu wymiany studentów Erasmus plus panie są wolontariuszkami w szkole w Gródku, gdzie pracuje mama Neli i Patrycji. Zajączki i Sarenki wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską i nauczycielkami serdecznie przywitały panie: AinaMañá z Hiszpanii i Alessie Michajłową z Białorusi.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne
piątek, 30 marca 2018 23:34, odsłon: 177

 
Powitanie nowego katechety w naszym przedszkolu
piątek, 30 marca 2018 23:30, odsłon: 357

Dnia 27 marca powitaliśmy uroczyście w naszym przedszkolu - Księdza Kanonika Józefa Poskrobko, proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce. Pani Dyrektor Dorota Durzyńska przedstawiła i serdecznie przywitała Księdza w imieniu swoim, wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci. Żuberki zaprezentowały piosenkę "Maszeruje wiosna" i zarecytowały wiersz "Pisanki, kraszanki".

Więcej…
 
W świątecznym nastroju w grupie Wiewiórek
piątek, 30 marca 2018 23:19, odsłon: 315

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek realizowały tematykę związaną ze Świętami Wielkanocnymi. Poznały piosenkę „Pisanki, pisanki”, którą inscenizowały z wykorzystaniem sylwet kolorowych jajek. Wielką uwagą i ostrożnością wykazały się w zabawie muzycznej „Wieziemy tu kogucika”, gdzie podawały sobie jajko z rąk do rąk. Trzeba było uważać, gdyż komu jajko wypadło ten się dalej nie mógł bawić.

Więcej…
 
Przygotowania Sarenek do Wielkanocy
piątek, 30 marca 2018 18:29, odsłon: 316

Koniec marca był w grupie Sarenek okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie omówiliśmy zwyczaje związane z tym Świętem charakterystyczne dla naszego regionu i kultury. Nie zabrakło rozmów na temat wielkanocnego koszyczka i tradycji dotyczącej święcenia pokarmów, pieczenia bab wielkanocnych oraz mazurków, polewania się wodą w Śmigus - dyngus, ale przede wszystkim zwyczaju malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jaja mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, drapanki.

Więcej…
 
Wielkanocne dekoracje w grupie Sarenek.
piątek, 30 marca 2018 17:50, odsłon: 285

Zaprosiliśmy do naszej sali rodziców, aby wspólnie wykonać świąteczne ozdoby. Wielkanoc jest pełna tradycji i zwyczajów, wszyscy wiosennie ozdabiają swoje domy.  Po zabawie taneczno - ruchowej wykonywaliśmy piękne dekoracje. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też i czas na miłe pogawędki. Podczas zajęć  powstały palemki, kolorowe jajeczka, koszyczki, kurki, bociany i inne cudeńka. Spotkanie było doskonałą okazją miłego spędzenia czasu, wspólnej zabawy.

Więcej…
 
„Wiosno, wiosno, gdzie jesteś?” - zabawy w grupie Żubrów
czwartek, 29 marca 2018 18:17, odsłon: 292

„Wiosno, wiosno, gdzie jesteś?”- wołały Żubry 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny. Chociaż za oknem śnieg, wiosna pojawiła się w drzwiach żeberkowej grupy wraz z Panią Dyrektor. Dzieci zaśpiewały piosenkę „Maszeruje wiosna”, a potem odklejały z sukni Pani Wiosny jej pierwsze oznaki. Dzieliły wyrazy na sylaby, liczyły głoski. Kolejną niespodzianką były zagadki o treści wiosennej, które pobudziły umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia.

Więcej…
 
Żegnaj Marzanno zimowa panno! – wiosenno – świąteczne spotkanie z rodzicami w grupie Wiewiórek
środa, 28 marca 2018 22:36, odsłon: 346

Po raz pierwszy w tradycji naszego przedszkola dzieci żegnały zimę wspólnie z rodzicami. 21 marca 2018 r. grupa „Wiewiórek”  zaprosiła swoich najbliższych na przedświąteczną prezentację swoich umiejętności i plastyczne zabawy. Śpiewem, tańcem i pięknymi recytacjami wierszy dzieci powitały wiosnę. Po występie wszyscy zabrali się z zapałem do pracy… Powstały piękne wiosenne wieńce i wielkanocne pisanki ozdobione naklejkami przez maluszki.

Więcej…
 
Wiosno, gdzie jesteś? - Zające czekają na nową porę roku.
środa, 28 marca 2018 22:12, odsłon: 265

21 marca ogłoszono, że nadeszła do nas wiosna. Nasze 4-latki bardzo ucieszyła ta wiadomość. Podekscytowane rozpoczęły przygotowania do przyjęcia nowej pory roku. Uporządkowały zabawki, pomogły zmienić dekoracje, założyły wiosenny ogródek na parapecie. Wszyscy jesteśmy gotowi. Gdzie podziewa się wiosna? Na podwórku zimno, wietrznie i ponuro.

Więcej…
 
Pierwsze wiosenne siewy u Sarenek
środa, 28 marca 2018 21:53, odsłon: 256

Gdy w ogrodzie nadeszła wiosna, to wraz nią przyszła pora na pierwsze wiosenne siewy. Sarenki, także zabrały się za do prac związanych z zakładaniem ogrodu i stworzyły swój zielony ogródek w kąciku przyrody. Wspólnie wybrały potrzebne przybory i akcesoria: skrzynki, doniczki, konewkę szpadelki, nasiona oraz cebulę na szczypiorek i cebulki różnych kwiatów.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information