Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości 
Odsłon : 1238993


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zajączki świętują Dzień Babci i Dziadka.
czwartek, 26 stycznia 2017 01:16, odsłon: 764

Każdego roku w styczniu nasze przedszkolaki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka. Dzieci  uczą się wierszy i piosenek, wykonują niespodzianki dla swoich babć i  dziadków. Dzień Babci i Dziadka, choć przypadają w środku zimy, są najpiękniejszymi dniami w roku, bo wywołują bardzo ciepłe uczucia. W dniach 21 i 22 stycznia seniorzy rodziny obdarzani są szczególnymi dowodami wdzięczności, szacunku i miłości. Jest to dzień  pełen wrażeń i wzruszeń.

Więcej…
 
Naszym Babciom i Dziadkom! – u Jeżyków
czwartek, 26 stycznia 2017 00:40, odsłon: 366

„Babciu, Dziadku co Wam dam? Tylko jedno serce mam!...”  Słowa tego wiersza najlepiej ukazują jak babcie i dziadkowie są kochani i ważni w życiu 4-latków z grupy „Jeżyków”. 20 stycznia 2017 roku odbyła się uroczystość, podczas której „Jeżyki” ze wzruszeniem  zaprezentowały swoje talenty wokalne, taneczne i recytatorskie przed swoimi babciami i dziadkami. Występ wnuczków składający się z piosenek, tańców i wierszy poświęconych ukochanym dziadkom i babciom, oczarował wszystkich seniorów.

Więcej…
 
Aktorzy z kl. III c na przedszkolnej scenie.
czwartek, 26 stycznia 2017 00:03, odsłon: 283

Spektakl wykonały dzieci z klasy III c pod kierunkiem pani Elżbiety Kułaj. Niektóre z nich, to nasi absolwenci. Kolejny rok nasze przedszkole współpracuje z Zespołem Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Występ z dużym zaciekawieniem obejrzały Zajączki i Żuberki wraz z panią Dyrektor Dorotą Durzyńską. Za sprawą naszych gości na chwilę wszyscy przenieśliśmy się do Betlejem.

Więcej…
 
Bal karnawałowy w naszym przedszkolu
wtorek, 24 stycznia 2017 18:45, odsłon: 503

Tegoroczny Bal Karnawałowy prowadzony był przez zaprzyjaźnionych aktorów Białostockiego Teatru CoNieco. Przedszkolną uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która razem ze swoją kadrą pedagogiczną zaprosiła wszystkich przebierańców do wspólnej zabawy. Jak zwykle wśród dziewczynek królowały księżniczki. Nie brakowało też czarownic, wróżek, motyli, kotów, myszek i innych trudnych do odgadnięcia postaci z bajek.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Żubrów
wtorek, 24 stycznia 2017 17:59, odsłon: 332

Święto Babci i Dziadka co roku wzbudza wiele wzruszeń i emocji. Tak było i tym razem… Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny złożony z piosenek, tańców oraz wierszy, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Śnieżynki w białych strojach, Renifery i Mikołaje byli bohaterami dzisiejszej uroczystości. Kolędy wyśpiewane z tradycyjną gwiazdą oraz wiersze w scenografii samodzielnie wykonanych serduszek były najpiękniejszym i najszczerszym prezentem dla ukochanej babci i dziadka.

 

Więcej…
 
Żubry z kolędą w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce
niedziela, 22 stycznia 2017 22:13, odsłon: 289

18 stycznia dzieci z grupy Żubrów gościły ze świąteczno-zimowym repertuarem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hajnówce na specjalne zaproszenie pani Grażyny Jałozy, która jest logopedą w w/w ośrodku. Mieliśmy zaszczyt przedstawić swoje osiągnięcia sceniczne: tańce, zabawy muzyczno-ruchowe oraz kolędy dla publiczności specjalnej, dla dzieci i młodzieży o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. 

Więcej…
 
Nasze "Dzwoneczki" na Festiwalu „Hajnowskie Spotkania z Kolędą prawosławną”
niedziela, 22 stycznia 2017 19:56, odsłon: 275

W tegorocznym Festiwalu „Hajnowskich Spotkań z kolędą prawosławną” wzięły udział dzieci z najstarszych grup przedszkolnych Żubrów i Sarenek. Pod kierownictwem Elżbiety Wołkowyckiej, Jolanty Wołkowyckiej i Krystyny Czurak przedszkolaki  zaśpiewały  kolędy: „Uczora zwiaczora” – ze śpiewem solo Remka Smyka oraz „Hej lecit kaladka”- która swą energią i radością zwracała szczególną uwagę wszystkich słuchaczy.

Więcej…
 
Zajączki i Żuberki na spotkaniu z aktorem Henrykiem Hryniewickim.
niedziela, 22 stycznia 2017 18:29, odsłon: 231

W  Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim spotkaliśmy się z aktorem  Teatru Nemno oraz Teatru „Maska” z  Rzeszowa, panem Henrykiem  Hryniewickim, jego żoną panią  Dagmarą Jemioła – Hryniewicką oraz   panią Joanną Troc.  Na przygodę  ze sztuką wyruszyły z nami przedszkolaki z Niepublicznego  Przedszkola  św. Cyryla i Metodego w Hajnówce.

Więcej…
 
Spotkanie świąteczne w grupie „Wiewióreczek”
niedziela, 22 stycznia 2017 17:22, odsłon: 286

Przybyła do nas piękna, biała pora roku – zima!  To nic, że mróz, bo w sercach maluszków radość oczekiwania na Boże Narodzenie. Tradycyjnie spotkaliśmy się z Rodzicami w naszej sali by jak najbliższa rodzina spędzić magiczne chwile przy blasku choinki. Dzieci w mikołajkowych czapeczkach, grając na  janczarach, tanecznie  rozpoczęły swój występ.

Więcej…
 
Przy wigilijnym stole w grupie Żubrów
poniedziałek, 26 grudnia 2016 22:54, odsłon: 392

Tuż, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w  grupie Żubrów przygotowaliśmy rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. W świątecznych strojach: Śnieżynek, Mikołajów i Reniferów dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny. Wśród wielu tańców, zabaw muzyczno-ruchowych i piosenek najwięcej emocji wzbudziły: „Taniec Śnieżynek” (do muzyki E. Waldteufela), zabawa „Zapracowany Mikołaj” oraz inscenizacja piosenki „Ding dong” przy wspólnym udziale dzieci i pań (Joli i Ani).

Więcej…
 
Spotkanie wigilijne z babcią i dziadkiem w grupie Zajączków.
poniedziałek, 26 grudnia 2016 22:21, odsłon: 395

Już od dawien dawna, co roku, w tych samych dniach grudniowych obchodzi się Święta Bożego Narodzenia. To właśnie tego wieczoru, gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może. To właśnie tego wieczoru, gdy wiatr zimny śniegiem dmucha, w serca złamane i smutne po cichu wstępuje otucha. To właśnie tego wieczoru zło ze wstydu umiera, widząc, jak silna i piękna jest Miłość, gdy pięści rozwiera. To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy Bóg rodzi się w człowieku.

Więcej…
 
W świątecznym nastroju
poniedziałek, 26 grudnia 2016 20:48, odsłon: 315

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Jeżyków” zapraszają na zajęcia swoich bliskich – rodziców, dziadków i rodzeństwo. W tym wyjątkowym okresie przygotowań do tych pięknych, zimowych świąt, goście ze wzruszeniem obejrzeli występ czterolatków, na który złożyły się zimowo-świąteczne piosenki, wiersze i pląsy. Nie zabrakło też wspólnie zaśpiewanej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Więcej…
 
Mikołajkowe prezenty i zabawy Wiewiórek
poniedziałek, 26 grudnia 2016 19:41, odsłon: 342

6 grudnia to wyjątkowe święto, niezwykle ważne dla małych dzieci - imieniny św. Mikołaja. Jak co roku, wesoły święty odwiedzi wszystkie grzeczne dzieci, nie zapomniał też o Wiewiórkach z naszego przedszkola. Dzieci starały się długi czas, by zasłużyć na odwiedziny  hojnego gościa w czerwonym ubranku. Ufff, udało się - przyszedł!!! Miał ze sobą worek łakoci dla dzieci i wielki bilet. Okazało się, że to bilet do "A Ku Ku" dla wszystkich grzecznych Wiewióreczek.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na Mikołaja…
poniedziałek, 26 grudnia 2016 18:17, odsłon: 294

6 grudnia, jak co roku w naszym przedszkolu, jest dniem wyjątkowym. W tym dniu obchodzimy popularne Mikołajki, które są okazją do przyjmowania upominków i wspólnych zabaw dzieci. Tym razem czterolatki z grupy „Jeżyków” odwiedziły Salę Zabaw „A kuku”, gdzie w nastroju beztroskiej zabawy oczekiwały na prezenty od Mikołaja.

Więcej…
 
Warsztaty z babciami i dziadkami w grupie Zajączków w ramach innowacji pedagogicznej „ Z Babcią i dziadkiem miło spędzam czas”.
poniedziałek, 26 grudnia 2016 17:40, odsłon: 305

Na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej  gościliśmy panią Natalią Gierasimiuk, prezes Fundacji ONI – TO MY. Na początku spotkania wysłuchaliśmy pięknej bajki zasłyszanej w dzieciństwie o żółwiku, który chciał być ptakiem. Później tworzyliśmy lalki oberegi, lalki chroniące. Kiedyś wierzono w pozytywną, ochronną ich moc, a nawet dawano dziecku podczas chrztu 12 lalek, każdą z przeznaczeniem na 1 miesiąc.

Więcej…
 
Świąteczne życzenia
sobota, 24 grudnia 2016 12:49, odsłon: 177

 
Andrzejkowe spotkanie z babciami i dziadkami w grupie Zajączków w ramach innowacji pedagogicznej.
środa, 21 grudnia 2016 21:28, odsłon: 439

Czas w świetnym towarzystwie miło płynie. Mieliśmy okazję się o tym przekonać podczas spotkania andrzejkowego w ramach innowacji pedagogicznej „Z Babcią i Dziadkiem miło spędzam czas”. W dawnych czasach, pod koniec każdego roku, kiedy dni stawały się krótsze a wieczory dłuższe dzieci, młodzież i dorośli, zbierali się popołudniem w jednym domu, aby wspólnie śpiewać i bawić się.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty plastyczne w grupie Sarenek.
niedziela, 18 grudnia 2016 22:21, odsłon: 339

Boże Narodzenie, to piękny, magiczny czas, podczas którego ma być miło, ciepło, rodzinnie, wesoło i tak było na warsztatach w grupie Sarenek. Po powitaniu przez panią Krysię i wspólnej zabawie z mamami, babciami i rodzeństwem, przedszkolaki pochwaliły się swoimi umiejętnościami śpiewając kolędy, pastorałki, przygrywając sobie grzechotkami, tańczyły taniec Mikołaja przy znanych utworach.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Sarenek.
niedziela, 18 grudnia 2016 21:54, odsłon: 300

6 grudnia rano grupę Sarenek odwiedziła nas Pani Asia Bober, a Mikołaja nie było widać, ani słychać. Dzieci wraz z paniami postanowiły popołudniu poszukać Mikołaja. Idąc po mieście postanowiły zajrzeć do księgarni i okazało się, że właśnie tam oczekiwał przedszkolaków Mikołaj. Po ciepłym przywitaniu i odpowiedzi pań oraz dzieci, że dzieci były grzeczne, a te które miały coś na sumieniu obiecały poprawę.

Więcej…
 
Świąteczny występ Zajączków Seniorom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku
niedziela, 18 grudnia 2016 20:41, odsłon: 328

Z wielką przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Mirosławy Pawłowskiej - Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku  i wystąpiliśmy w Hajnowskim Domu Kultury  uświetniając  spotkanie Seniorom. Przedszkolaki dumnie występowały przed  szanowną publicznością i pięknie zaprezentowały piosenki świąteczne oraz kolędy. Nagrodą były gromkie brawa oraz słodki upominek. Na zakończenie Pani Dyrektor Dorota Durzyńska złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne,  wszystkiego co najlepsze, ciepła w sercu i w domu, smacznej kolacji wigilijnej, rodzinnego kolędowania, magicznie spędzonego czasu.

Więcej…
 
Wiewiórki i Sarenki poznają „domy zwierząt”
środa, 14 grudnia 2016 23:09, odsłon: 310

Pewnego „mikołajkowego” dnia zawitała do nas Pani Joanna Bober, pracownik Białowieskiego Parku Narodowego w Białowieży. W przystępnej formie opowiedziała dzieciom, jakie domy budują zwierzęta i ptaki. Dzieci z zainteresowaniem obejrzały prezentację oraz akcesoria przyniesione przez Panią Asię. Na zakończenie dzieci wykonały kartę pracy kolorując jeża i „układając go do snu na łóżeczku z mchu i przykrywając jesiennymi listkami z drzew”.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information