Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 
Odsłon : 1544263


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
„Jeżyki” po angielsku
niedziela, 03 grudnia 2017 21:21, odsłon: 407

Już teraz większość szkół i przedszkoli oferuje swoim podopiecznym zajęcia z języka obcego. Celem zajęć językowych w przedszkolu jest: „(…) przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej”

Więcej…
 
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” w grupie Sarenek.
niedziela, 03 grudnia 2017 21:06, odsłon: 402

Zabawkę w formie pluszowego misia ponad 100 lat temu wymyśliła Niemka Margarete Steiff. Kobieta, sparaliżowana po chorobie Heinego-Medina, szyła różne zwierzątka z materiału. Jej siostrzeniec zachwycił się jednym z nich – właśnie misiem. Ulepszył go więc po swojemu i wystawił na targach w Lipsku w 1903 roku. Wkrótce 3000 misiów wyjechało do Stanów Zjednoczonych i wówczas rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera, która trwa do dnia. Najsławniejsze przedstawiciele misia to: Kubuś Puchatek, Miś Paddington i nasz ukochany Miś Uszatek.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Wiewiórek i Zajączków
czwartek, 30 listopada 2017 22:33, odsłon: 493

Dzień Pluszowego Misia jest świętem,  które przedszkolaki szczególnie uwielbiają. Co roku 25 listopada dzieci przychodzą do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, bawią się z nimi, tańczą, śpiewają piosenki, rysują. Wiewiórki i Zajączki w tym roku spotkały się, by wspólnie świętować ten ważny dzień. Wszystkie dzieci wystroiły się w "misiowe" kolory, panie przygotowały im "misiowe" opaski na głowy, była "misiowa" dekoracja, "misiowe" piosenki i wierszyki, "misiowe" zabawy, tańce, upominki... Wszystko było tego dnia MISIOWE!!!

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w grupie ,,Żuberków”.
czwartek, 30 listopada 2017 21:51, odsłon: 326

,,Żuberki” w dniu 24.11.2017 r. obchodziły niezwykle uroczyście i wesoło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy zaczęły się od prezentacji swoich pluszaków - misi, następnie Pani Krysia przeczytała wiersze: Z. Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola” oraz Cz. Janczarskiego ,,Naprawiamy misia” i zapoznała z historią pluszowego misia. Potem zaczęły się tańce ze swoimi milusińskimi oraz zabawy: ,,Niedźwiedzia wędrówka”, „Niedźwiadek”, ,,Stary niedźwiedź śpi”.

Więcej…
 
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce
środa, 29 listopada 2017 08:28, odsłon: 388

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce. Pod opieką pań: Agnieszki Łęczyckiej – rehabilitantki oraz Grażyny Jałozy – oligofrenopedagoga, mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tej specjalistycznej placówki.

Więcej…
 
Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek?
wtorek, 28 listopada 2017 21:38, odsłon: 295

O tym że, czytanie rozbudza wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, wzbogaca i rozwija umiejętności językowe, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka wiedzą chyba wszyscy. A co zrobić, aby codzienne czytanie stało się wyczekiwaną i bardzo przyjemną częścią dnia? Sarenki z naszego przedszkola wiedzą to doskonale. Nauczyciele systematycznie sięgają po opowiadania, bajki, baśnie i wiersze.

Więcej…
 
Sarenki w „Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka” odwiedzają Burmistrza Miasta Hajnówka.
wtorek, 28 listopada 2017 00:39, odsłon: 457

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki odkrywają bogactwo świata książek
wtorek, 28 listopada 2017 00:08, odsłon: 383

To było już kolejne spotkanie z cyklu lekcji bibliotecznych dla najmłodszych przedszkolaków z naszego przedszkola. Tym razem dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków poznały różnorodność i bogactwo świata książek. Zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, pani Agnieszka Kazberuk i Asia Ksielewicz, w przystępny sposób przedstawiły dzieciom wybrane pozycje książkowe dla małych czytelników.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie zoologicznym
poniedziałek, 27 listopada 2017 22:29, odsłon: 320

Sarenki  udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Bogusia przedstawiła nam zwierzęta mieszkające w sklepie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć zwierzątka, ptaki i rybki. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. 

Więcej…
 
Jak gimnazjaliści z „Białorusa” zorganizowali akcję charytatywną dla dzieci z naszego przedszkola?
poniedziałek, 27 listopada 2017 21:28, odsłon: 296

Z inicjatywy pani Kasi Opolskiej, przedstawicielki Rady Rodziców a przede wszystkim mamy naszego wychowanka Jonasza, powstał pomysł zbiórki zabawek wśród uczniów Zespołu Szkół z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce dla dzieci z naszego przedszkola. Pod kierunkiem wychowawcy, pana Kamila Kulika uczniowie klasy III B gimnazjum zorganizowali akcję pt. „Zabawka dla przedszkolaka”.

Więcej…
 
Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai”
niedziela, 19 listopada 2017 21:52, odsłon: 407

Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, na której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Najmłodsze przedszkolaki poznały dziś tą interesującą technikę teatralną.

Więcej…
 
Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu.
środa, 15 listopada 2017 08:07, odsłon: 683

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski odbyły się 10 listopada 2017r. W uroczystości wzięli udział: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz z dziećmi z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Dzieci jak i dorośli byli w tym dniu wyjątkowo elegancko ubrani z kotylionami i zaprezentowały, bogaty, kolorowy i niezwykle wzruszający program artystyczny. Opowiedziały jak kochają swoją ojczyznę, znają jej historię i cieszą się, że jest wolna.

Więcej…
 
Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
niedziela, 12 listopada 2017 23:04, odsłon: 423

Pewnego popołudnia spotkaliśmy się  z panią  Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagadką  było dla nas słowo „leporello”. Ale już wiemy, że pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa. Aby ją zrobić potrzebny jest  np. bardzo długi arkusz papieru.Tworzenie takiej książki okazało się ciekawą frajdą.

Więcej…
 
"Znów na zamku w Bajaderze" - spektakl w wykonaniu artystów Teatru Co Nieco.
niedziela, 12 listopada 2017 22:28, odsłon: 349

"Znów na zamku w Bajaderze" to kolejna pełna humoru ale i morału bajka Teatru Co Nieco. Tym razem artyści zaprosili do współpracy dzieci ze starszych grup, wcieliły się one w role dam dworu i rycerzy. Wspólnie z dziećmi aktorzy zaprezentowali historię rodziny królewskiej z Bajadery. Otóż król Sernik i księżniczka Anka Jagodzianka gościli na zamku księcia Biszkopta, który wysoko zadzierał nosa, kłamał i wciąż się przechwalał.

Więcej…
 
Listopadowe spotkania „Jeżyków”
środa, 08 listopada 2017 05:47, odsłon: 380

Grupę „Jeżyków” odwiedzili goście z Biblioteki Miejskiej, z papierowym teatrzykiem Kamishibai  ze sztuką  „Bajka o Wiśle” pani Agnieszka Kazberuk i pani Joanna Kisielewicz. Pani Agnieszka  wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na coś niesamowitego, na sali zapanowała cisza i „popłynęła” opowieść z „okienka”. Kolejno przesuwające się ilustracje i spokojny głos pani Agnieszki „zaczarował” małych słuchaczy i skupił uwagę na tym, co będzie dalej….

Więcej…
 
Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las…
wtorek, 07 listopada 2017 22:08, odsłon: 356

W ubiegły czwartek, drugiego listopada, Żuberki miały okazję bliżej poznać bohatera  swojego oddziału oraz niekwestionowanego władcę Puszczy Białowieskiej – żubra. Wskazywaliśmy też zwierzęta mieszkające w puszczy, nazywaliśmy wybrane ptaki; oglądaliśmy film przyrodniczy o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób leśnicy pomagają zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas oraz jak my możemy dokarmiać ptaki pozostające u nas zimą.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w naszym przedszkolu
piątek, 03 listopada 2017 00:00, odsłon: 487

Już od wielu lat obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Jak zwykle staramy się angażować do działań jak najwięcej dzieci, rodziców i nas samych nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy wykonanie rodzinnych zdjęć przy wybranym przez siebie drzewie. Doczekaliśmy się blisko 100 zdjęć, zaangażowaliśmy do naszego pomysłu aż 34 rodziny, w tym 40 przedszkolaków (plus rodzeństwo).

Więcej…
 
„Mały Wolontariat”- Sarenki odwiedziły cmentarz i schronisko Ciapek.
czwartek, 02 listopada 2017 23:26, odsłon: 371

Sarenki realizując program „Mały wolontariat” udały się na cmentarz, a później do schroniska Ciapek. Dzięki pomocy pana Burmistrza Andrzeja Skiepko, który zapewnił nam darmowy przejazd MZK, mogliśmy nawet w deszczową pogodę zrealizować swój plan. Dziękujemy mu pięknie za okazanie pomocy.

Więcej…
 
Zabawy Sarenek i Jeżyków z „Autochodzikami”.
czwartek, 02 listopada 2017 08:14, odsłon: 360

„Autochodzik”– to zestaw edukacyjny, wykorzystywany przez pracowników Komendy Powiatowej w Hajnówce do nauki poprzez zabawę. Przedszkolaki mogły  poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a na mini miasteczku ruchu drogowego mogły przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, pieszego.

Więcej…
 
Sarenki w TVP3 Białystok i kinie Helios.
poniedziałek, 30 października 2017 19:07, odsłon: 433

Wraz z naszymi starszymi o rok koleżankami i kolegami wyruszyliśmy po przygodę. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowaniem mediów publicznych oraz infrastrukturą ośrodka medialnego. Nasze dzieciaczki wykazały się zainteresowaniem. Dzięki przesympatycznej przewodniczce pani Agnieszce Giełażyn - Sasimowicz, mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP3.

Więcej…
 
Grupa Jeżyków i Żuberków na spotkaniu…
poniedziałek, 30 października 2017 18:22, odsłon: 354

Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Zaproszona na spotkanie pani Monika  Sawicka z Nadleśnictwa Hajnówka referent ds. edukacji i turystyki przyszła z gościem, czym od razu wzbudziła zainteresowanie i ciekawość dzieci. Na środku sali stał prawdziwy borsuk - nie plastikowy, dzieci bardzo chciały się z nim od razu zaprzyjaźnić, pogłaskać, przytulić.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information