Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Odsłon : 1544264


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zajączki świętują Dzień Wody
środa, 28 marca 2018 21:23, odsłon: 281

22 marca w grupie integracyjnej „Zajączków” uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko. Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką.

Więcej…
 
Ozdoba wielkanocna – warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków”
wtorek, 27 marca 2018 21:18, odsłon: 280

W dniu 21 marca 2018r. w naszej grupie odbyły się zajęcia celem których było: zapoznanie z wybranymi zwyczajami związanymi z Wielkanocą i rozwijanie wyobraźni twórczej oraz czerpanie radości ze wspólnej  zabawy z rodzicami. Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną do piosenki ,,Wiosna". Rodzice i dzieci naśladowały czynności pokazywane przez nauczyciela.

Więcej…
 
WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 3 DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK - w ramach projektu "Witamy w przedszkolu"
wtorek, 27 marca 2018 20:56, odsłon: 257

W październiku ubiegłego roku 40 przedszkolaków z naszego przedszkola rozpoczęło pracę w kołach - matematycznym i badawczym w ramach projektu "Witamy w przedszkolu". Przez 5 miesięcy dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i uczyły się.  14 marca spotkała ich nagroda - wycieczka do CNK w Warszawie. Tego dnia z samego rana przedszkolaki wyruszyły wielkim autobusem do stolicy. Długa droga minęła pomyślnie i szybko, a cel podróży był niesamowity - nasza piękna Warszawa prezentowała się pięknie, dzieci z ciekawością wyglądały przez okna podziwiając Pałac Kultury, Stadion Narodowy, tramwaje...

Więcej…
 
IV Międzyprzedszkolny Przegląd Logopedyczny „Wierszyki łamiące języki”
wtorek, 27 marca 2018 20:27, odsłon: 198

13 marca 2018r. pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w czwartej edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Logopedycznego „Wierszyki łamiące języki” organizowanego przez Przedszkole Nr 5 w Hajnówce. Udział w przeglądzie wzięły reprezentacje dzieci ze wszystkich hajnowskich przedszkoli uczęszczające na terapię logopedyczną. Przedszkolaki recytowały wiersze i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące ich treść.

Więcej…
 
„Jestem sobie ogrodniczka” – założenie wiosennego ogródka u Wiewiórek
niedziela, 25 marca 2018 23:06, odsłon: 273

Już od najmłodszych lat dzieci w naszym przedszkolu rozwijają podstawowe umiejętności z zakresu uprawy i hodowli roślin. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek nie czekając długo, bo wraz z nadejściem wiosny przystąpiły do realizacji powyższych zamierzeń. Zainspirowane utworem „Ziarnko” Stanisława Jachowicza zabrały się do pracy. Skrzynki, doniczki, ziemia, cebula i  różnorodne nasiona to lista rzeczy, niezbędnych do założenia hodowli na przedszkolnym parapecie.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski „Kocham, lubię, szanuję swój kraj"
niedziela, 25 marca 2018 21:20, odsłon: 164

Szanowni Dyrektorzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego z przedszkoli,

oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

 Informujemy, że 18 kwietnia o godz 10.00

w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbędzie się

 

VI Edycja  Przeglądu Recytatorskiego

„Kocham, lubię, szanuję swój kraj"

pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

        

Przegląd realizowany jest w celu uczczenia obchodów

100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w grupie Sarenek
niedziela, 25 marca 2018 21:09, odsłon: 263

Członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych chcąc pokazać, jak osoby z upośledzeniem wzroku postrzegają świat i jak radzą sobie na co dzień odwiedzili grupę Sarenek z naszego przedszkola. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Podczas warsztatów przedszkolaki uczyły się rozpoznawać dźwięki otoczenia z zamkniętymi oczami, dowiedziały się też czym dla osoby niewidomej jest biała laska i jak wielkie ma ona znaczenie w samodzielnym poruszaniu się.

Więcej…
 
"Oczami klauna" - w Żuberkach
poniedziałek, 19 marca 2018 23:20, odsłon: 279

W dniu 7 marca 2018 roku, w ramach realizacji tygodniowego tematu „Świat oczami artysty”, „Żuberki” z naszego przedszkola miały okazję przenieść się wyobraźnią do świata cyrku, klaunów i dzikich zwierząt, które okazują się świetnymi partnerami zawodowymi dla ludzi. Miała rozpocząć się kolejna godzina zajęć, kiedy nagle dzieci usłyszały głośne pukanie do drzwi. W sali zapanowała cisza, która szybko przerodziła się w radość i śmiech. „Żuberki” odwiedził klaun!

Więcej…
 
Wiewiórki na wycieczce w Białostockim Teatrze Lalek
poniedziałek, 19 marca 2018 22:55, odsłon: 314

Grupa najmłodszych przedszkolaków swoją pierwszą autokarową wycieczkę ma już za sobą. 15 marca dzieci z grupy Wiewiórek były w Białostockim Teatrze Lalek na przedstawieniu „Ach, jak cudowna jest Panama!”. Tam, na scenie prawdziwego teatru, wśród licznie zgromadzonej publiczności nasze przedszkolaki miały okazję poznać piękną opowieść o przyjaźni pluszowych lalek: Tygryska i Misia. Czy spektakl spodobał się młodym odbiorcom z Przedszkola na Rzecznej w Hajnówce?

Więcej…
 
„Ja i Ty – to My!” - zajęcia oparte na metodzie Ruchu Rozwijającego w grupie „Wiewiórek”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:03, odsłon: 293

Ruch Rozwijający to znana od kilkudziesięciu lat metoda pracy z dziećmi i dorosłymi, którą wypracowała,  Angielka, Weronika Sherborne (1922-1990). Jest to system zabaw i doświadczeń  ruchowych nastawiony na rozwijanie takich cech jak: poczucie własnej wartości i pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialność, wrażliwość i umiejętność nawiązywania kontaktu z drugą osobą i grupą. Sesja „Ruchu Rozwijającego” to swoista „rozmowa” językiem ruchu i ciała służąca rozwojowi komunikacji w grupie.

Więcej…
 
Marcowy ogródek na oknie zakładają ,,Żuberki”.
niedziela, 18 marca 2018 22:08, odsłon: 246

W dniu 14 marca 2018 r. w grupie naszej założyliśmy ogródek na oknie. Trzeba było przygotować wiele przedmiotów. A były to: skrzynki, ziemia, nasiona kwiatów, cebula na szczypior, fasola, owies, rzeżucha.  Rozpoczęliśmy nasze działania od obejrzenia i omówienia przyniesionych rzeczy przez dzieci do przedszkola. Potem ustaliliśmy kolejność wykonywania poszczególnych czynności przy sadzeniu, wykorzystując przygotowane obrazki przez Panią Krysię i zabraliśmy się z zapałem do pracy.

Więcej…
 
Wielkanocne prace z rodzicami w grupie Zajączków
niedziela, 18 marca 2018 21:39, odsłon: 241

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dlatego więc warto o tym rozmawiać a także organizować różnego rodzaju zajęcia zwłaszcza -  z przedszkolakami, ażeby od początku nadawać im rangę i znaczenie świąt a także obyczajów i tradycji z nimi związanych. Dlatego też  ja jako wychowawca w przedszkolu postanowiłam dnia 16 marca br. zorganizować tego typu zajęcia z rodzicami i dziećmi, aby wiedza nabyta podczas nich dodatkowo wzmacniała uczestnictwem rodziców i owocowała w dalszych latach ich życia.

Więcej…
 
Eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego „Роднае слова”
niedziela, 18 marca 2018 21:16, odsłon: 191

15 marca przedszkolaki z grupy Sarenek  wystąpiły w Hajnowskim Domu Kultury prezentując wiersze w języku białoruskim. W eliminacjach rejonowych tego konkursu, uczestniczyły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum powiatu hajnowskiego. Jury ogłosiło: II miejsce - Bartek  Świerżewski  oraz III miejsce - Aleksandra Monach.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu
niedziela, 18 marca 2018 20:51, odsłon: 281

8 marca - Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet i dziewczynek. W tym szczególnym dniu dzieci z grupy Sarenek oraz innych grup z całego przedszkola przygotowały dla pań program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe występy. Z własną interpretacją, nietypową aranżacją dzieci śpiewały piosenki, odgrywały role i recytowały wiersze. Były życzenia, niespodzianki i kolorowe laurki.

Więcej…
 
Zaproszenie na spotkanie
czwartek, 15 marca 2018 20:39, odsłon: 132

Szanowni Rodzice!

 

Zapraszamy na spotkanie

pt.„Rozpoznawanie zagrożeń i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom dzieci. Przyczyny agresji i sposoby jej zapobiegania u dzieci w wieku

przedszkolnym.”

Prowadząca spotkanie: Irena Małyszko - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2018 r. o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu (sala Zajączków)

 

 Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

 
II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
wtorek, 13 marca 2018 18:32, odsłon: 524

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji w tym dniu w naszym przedszkolu już po raz drugi odbył się Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI” pod honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola. Udział w uroczystości wzięła cała społeczność przedszkolna. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze i rymowanki „ćwiczące i łamiące języczki” udowadniając wszystkim, że choć czasem długa i trudna praca nad poprawną artykulacją, przynosi świetne efekty i daje dużo satysfakcji.

Więcej…
 
Zimowa logorytmika w naszym przedszkolu
czwartek, 08 marca 2018 23:14, odsłon: 335

W lutym przedszkolaki ze wszystkich grup już po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach logorytmiki prowadzonych przez logopedę – Elżbietę Wołkowycką, tym razem w zimowej tematyce. Na początek w ramach wprowadzenia w zajęcia dzieci rozwiązywały zimowe zagadki. Usprawniając aparat artykulacyjny bawiły się w kulig naśladując kląskające i parskające koniki oraz dzwoniące dzwoneczki sań, własnym oddechem wprawiały w ruch śnieżynki.

Więcej…
 
„Jeżyki” na spotkaniu z rodziną wilków i rysi
środa, 07 marca 2018 09:42, odsłon: 277

Czy w naszej Puszczy Białowieskiej są wilki? Jak się nazywa rodzina wilków i kto w niej rządzi? Co to znaczy, że zwierzęta są roślinożercami, drapieżnikami? W interesujący świat rodziny wilków i rysi grupę 5-latków wprowadziła pani Joanna Bober pracownik działu naukowo-edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego. Pięciolatki z zaciekawieniem słuchały fascynujących opowieści pani Joanny i tylko czasami bardzo chciały podzielić się swoimi wiadomościami na ten temat.

Więcej…
 
Występ przedszkolaków w konkursie poezji religijnej
środa, 07 marca 2018 09:18, odsłon: 390

1 marca 2018 roku ośmiu przedszkolaków z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce wzięło udział w zorganizowanych przez Akcję Katolicką i Hajnowski dom Kultury eliminacjach Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci księdza Mariana Świerszczyńskiego. Swój talent recytatorski i religijną wrażliwość zaprezentowali podczas indywidualnych występów: Zosia Kot, Monika Czerkaska, Weronika Dulko z grupy „Wiewiórek”, Bartek Świerżewski, Gabryś Łukasiewicz, Klaudia Paszkiewicz z grupy „Sarenek” i Fabian Bloch-Kajda, Agatka Dzierżanowska z grupy „Żuberków”.

Więcej…
 
Wizyta Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Grzegorza Arcybiskupa Bielskiego
środa, 07 marca 2018 08:28, odsłon: 333

Dzień 27 lutego 2018 roku zapisze się w kronice naszego przedszkola jako dzień wyjątkowy. Naszą placówkę tego dnia odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski oraz ks. Mirosław Niczyporuk, wizytator nauczania religii prawosławnej dekanatu hajnowskiego. Od rana Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci oczekiwały na przybycie zacnych gości. Atmosfera była bardzo podniosła, uroczysta a zarazem ciepła, rodzinna.

Więcej…
 
Rusza rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Hajnówka na rok szkolny 2018/2019
środa, 28 lutego 2018 12:47, odsłon: 283

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 trwa od 1 marca do 31 marca 2018 r. i odbywa się na zasadach, które zostały określone w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 59 ze zm.), Zarządzeniu Nr 10/2018 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka oraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information