Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 
Odsłon : 2061229


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Bal Walentynkowy u Zajączków
czwartek, 21 lutego 2019 23:38, odsłon: 576

Udana zabawa w przedszkolu to podstawa prawidłowego funkcjonowania dziecka. Panie z grupy  „Zajączków” doskonale o tym wiedzą, dlatego przygotowały swoim wychowankom Bal Walentynkowy. Tego dnia każde z nich mogło przebrać się za swoją ulubioną postać i razem ze swoimi, również przebranymi paniami, wziąć udział w licznych zabawach taneczno - ruchowych i konkursach.

Więcej…
 
Jak Zajączki uczyły się dokarmiać żubry i nie tylko….
niedziela, 17 lutego 2019 22:31, odsłon: 646

13 lutego przedszkolaki z grupy Zajączków uczyły się jak dokarmiać zimą zwierzęta mieszkające w Puszczy Białowieskiej. Podczas wycieczki do Nadleśnictwa Browsk, pod profesjonalną opieką leśników: pana Bogusława Dawidziuka oraz pana Michała Androsiuka, uczestniczyły w pokazowym ich dokarmianiu. Świetną okazją do zaplanowanych zajęć był obchodzony 11 lutego Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. To był wyjątkowo dobry moment na uświadomienie jak należy to robić, bowiem nieodpowiedzialne działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku.

Więcej…
 
Ogłoszenie wyników konkursu na hymn przedszkola
czwartek, 14 lutego 2019 21:26, odsłon: 619

W wyniku postępowania konkursowego na hymn Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, Komisja Kokursowa przyznała Nagrodę Główną nauczycielce - Anetcie Trusiewicz - Kolinko. Hymn zostanie odśpiewany na uroczystości nadania imienia dla przedszkola w dniu 31 maja 2019 roku.

Więcej…
 
Wizyta delegacji Polskiego Związku Niewidomych w naszym przedszkolu
poniedziałek, 11 lutego 2019 20:30, odsłon: 703

Pod koniec stycznia z wizytą przybyła do naszego przedszkola delegacja Polskiego Związku Niewidomych w składzie: Agnieszka Szóstko – Dyrektor PZN, Krystyna Kowalczuk – tyflopedagog oraz Sławomir Demczuk – członek PZN. Razem z panią Dyrektor Dorotą Durzyńską, wychowawczyniami  z grup integracyjnych, nauczycielami wspomagającymi, psychologiem a także rodzicami dzieci objętych opieką PZN, nasi specjalni goście mogli poobserwować jak funkcjonują przedszkolaki w naszej placówce.

Więcej…
 
III Przedszkolny Festiwal Logopedyczny "Logozwierzaki"
niedziela, 10 lutego 2019 23:19, odsłon: 518

III Przedszkolny Festiwal Logopedyczny

 

"Logozwierzaki"

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

zaprasza do udziału rodziców i ich dzieci uczęszczające

do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

objęte terapią logopedyczną w przedszkolu bądź poza nim

 

Więcej…
 
Spotkanie z babcią i dziadkiem w grupie Wiewiórek.
poniedziałek, 04 lutego 2019 22:28, odsłon: 646

Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważne są babcie i dziadkowie. Z okazji ich święta spotkaliśmy się w naszej sali, aby życzyć im  wszystkiego o czym marzą, duuużo zdrówka i zadowolenia .Pomimo mroźnej pogody na zewnątrz, w naszej sali cieplutka i miła atmosfera. Taki dzień w roku- Dzień Babci i Dziadka ,  obchodzony jest  w przedszkolu tradycyjnie co rok. Wiewióreczki po raz pierwszy świętowały taki dzień w przedszkolu. 

Więcej…
 
Spotkanie karnawałowe z Teatrem CoNieCo w „Wesołym Miasteczku”.
czwartek, 31 stycznia 2019 14:23, odsłon: 600

Przedszkolaki pięknie wystrojone znalazły się w miasteczku, w którym mieszkały różne zwierzęta, a przede wszystkim piesek o zabawnym imieniu – Przecinek. Dyrektor naszego przedszkola pani Dorota Durzyńska przywitała wszystkich i życzyła udanej zabawy. Na to spotkanie przybyły księżniczki, wróżki, czarodziejki. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Nie zabrakło kotków, pszczółek, biedronek, motylków i aniołków.

Więcej…
 
Konkurs Kolęd i Pastorałek w naszym przedszkolu
środa, 30 stycznia 2019 14:02, odsłon: 632

Dnia 24 stycznia 2019 r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbył się rodzinny, ekumeniczny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod Honorowym Patronatem Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej. Zanim rozpoczęła się część konkursowa, przybyli goście wysłuchali kolęd w wykonaniu zespołu "Dzwoneczki", pod kierunkiem Pani Swietłany Oleszow, który w tegorocznym konkursie "Hajnowskie spotkania z kolędą prawosławną otrzymał II miejsce. Następnie dzieci z grupy "Sarenki" zaśpiewały dwie kolędy przy akompaniamencie pianina w wykonaniu Pani Uli.

Więcej…
 
„Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” – uroczystość w grupie Jeżyków
wtorek, 29 stycznia 2019 14:09, odsłon: 708

21 i 22 stycznia to najpiękniejsze dni w roku - Dzień Babci i Dzień Dziadka. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi wyrazami miłości. Na spotkanie z wnukami przybyli licznie nasi dziadkowie i od razu zmienił się klimat, zrobiło się uroczyście i miło. Dzieci z radosnymi uśmiechami powitały swoich kochanych gości. Przedszkolaki przygotowały dziadkom niespodziankę artystyczna w formie humorystycznego skeczu przeplatanego tańcami i piosenkami.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Sarenek
wtorek, 29 stycznia 2019 14:00, odsłon: 597

Najprzyjemniejszą z uroczystości obchodzonych w przedszkolu jest Dzień Babci i Dziadka. Dzień ten świętowaliśmy w grupie Sarenek 22 stycznia. Korzystając z nieprzemijającej atmosfery świątecznej, dzieci zaprezentowały kochanym Gościom inscenizację "Wigilijne aniołki". Każdy wiersz, piosenka były nagradzane gromkimi brawami. Na koniec wybrzmiało głośne "100 lat!" Przedszkolaki wraz z życzeniami wręczyły własnoręcznie przygotowane magnesy na lodówkę i laurki.

Więcej…
 
Rekruracja do szkół i przedszkoli w 2019 r.
wtorek, 29 stycznia 2019 13:11, odsłon: 563

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2019/2020

 

Na podstawie art. 154 ust. 1 pkt 1 oraz art. 29 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.) Burmistrz Miasta Hajnówka Zarządzeniem  Nr 10/2019 z dnia 25 stycznia 2019 r. ustalił terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2019/2020 oraz terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka na rok szkolny 2019/2020, jak niżej.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Zajączków
piątek, 25 stycznia 2019 08:23, odsłon: 671

 

Gdy zbliża się Święto Babci i Dziadka dzieje się wokół wyjątkowo świątecznie. Czuje się jeszcze magię świąt Bożego Narodzenia wypełnioną aurą zimowego piękna. Dzień Babci i Dziadka wprost idealnie łączy się z tą styczniową atmosferą. W tak wymarzonym czasie spotkały się dzieci z grupy Zajączków ze swoimi ukochanymi babciami i dziadkami.

Więcej…
 
Zima” – zajęcia z rodzicami w grupie Zajączków
piątek, 25 stycznia 2019 07:39, odsłon: 618

W dniu 18.01.19 r. dzieci wraz z rodzicami wykonały prace plastyczne o tematyce zimowej. Prace te wymagały kreatywności i współpracy między dziećmi a rodzicami. Wykonywane były różnymi technikami: łączenia barw, wydzieranie białych plamek z białych kartek i umieszczanie na czarnym papierze celem uwydatnienia bieli, która jest zimą dominująca, daje mnóstwo efektów artystycznych i wydobywa głębię z bieli.

Więcej…
 
Żuberkowe Babcie i Dziadkowie
piątek, 25 stycznia 2019 06:16, odsłon: 647

W ubiegłym tygodniu Żuberki gościły u siebie dziadków i babcie, którzy licznie zgromadzili się w przedszkolu. A wszystko to z okazji ich święta, czyli  Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich serdecznie powitała nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która  także była gościem na naszym spotkaniu. Żuberki zaprezentowały piosenki oraz wiersze związane z Dniem Babci i Dziadka. Zatańczyliśmy także do piosenki: „Ulala…”.

Więcej…
 
„Śnieg pada, śnieg pada cieszą się dzieci - zabawy sensoryczne w Wiewiórkach.”
niedziela, 13 stycznia 2019 14:32, odsłon: 674

Zabawy sensoryczne, silnie oddziałujące na zmysły cieszą nie tylko przedszkolaków. Przekonałyśmy się jaką frajdę mieli tatusiowie naszych Wiewióreczek. Po zajęciach plastycznych i wykonaniu bardzo ładnych ozdób choinkowych, zabawach taneczno-ruchowych nadszedł czas na szaleństwo piankowe. Zabawa zainspirowana jest pedagogiką M. Montessori, w której bardzo mocno oddziałujemy na zmysły dziecka.

Więcej…
 
Regulamin przedszkolnego konkursu na Hymn Przedszkola
środa, 02 stycznia 2019 21:09, odsłon: 558

Drogie Dzieci, Rodzice, Nauczyciele

oraz Pracownicy naszego przedszkola!

 

 Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

na Hymn przedszkola

związany z nadaniem placówce imienia

"Żubra Pompika"

 

pod honorowym patronatem

Dyrektora Przedszkola Doroty Eweliny Durzyńskiej

           

Więcej…
 
Świąteczne wypieki w grupie Zajączków
środa, 02 stycznia 2019 01:26, odsłon: 603

Przedświąteczny tydzień stał się inspiracją do przeprowadzenia zajęć kulinarnych, podczas których przedszkolaki piekły pierniki. Jajka, mąka, masło, miód i przyprawy korzenne to składniki na pyszne ciasto, które dzieci wałkowały a następnie wykrawały pierniczki o różnych kształtach.

Gotowe ciasteczka Zajączki dekorowały według własnych pomysłów. Zajęcia zakończyły się degustacją słodkich wypieków, a zapach nadchodzących świąt rozniósł się po całym przedszkolu.

Więcej…
 
Zbierajmy znaczki, by wspomóc misje!
poniedziałek, 31 grudnia 2018 14:47, odsłon: 520

W okresie Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie otrzymujemy życzenia na kartkach pocztowych bądź w listach. Nie wyrzucajmy znaczków pocztowych, wytnijmy je z takim marginesem, żeby nie uszkodzić znaczka i przynieśmy do nauczycielek grup. Poprośmy o to bliskich i znajomych. Znaczki zostaną przekazane Księżom Werbistom z Pieniężna, którzy od wielu lat wyjeżdżają do Afryki i Azji. Tworzą tam lecznice, szkoły, budują domy dla najbiedniejszych.

W tak prosty sposób wspomożemy misje!

Więcej…
 
"Opowieść Wigilijna" w wykonaniu studia Arkada
poniedziałek, 31 grudnia 2018 14:28, odsłon: 514

Pewnego, grudniowego dnia aktorzy studia Arkada z Suwałk przedstawili naszym przedszkolakom ,,Opowieść Wigilijną" na podstawie książki Karola Dickensa. Historia opowiada o przygotowaniach do świąt małej Zuzi oraz jej babci. Zuzia nie może doczekać się świąt, zaś jej babcia wcale nie rozumie entuzjazmu wnuczki. Święta zamierza spędzić w pracy i tego samego wymaga od swoich pracowników. Nie wysyła kartek świątecznych, nie kupuje prezentów, a nawet nie dekoruje domu świątecznym drzewkiem i innymi ozdobami. Święta ratuje jednak tajemniczy ,,Duch świąt", który przypomina babci jak cenne, ważne są święta Bożego Narodzenia oraz jaka jest ich istota...

Więcej…
 
Świąteczny „Czerwony kapturek” i nie tylko… w grupie Zajączków
sobota, 29 grudnia 2018 13:37, odsłon: 625

Tuż, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w grupie Zajączków odbyło się niecodzienne wydarzenie. Rodzice naszych wychowanków przygotowali niespodziankę dla dzieci wcielając się w poszczególne role kultowej bajki pt. „Czerwony kapturek”. Na premierę przedstawienia zaproszenie przyjęły rodziny przedszkolaków, Pani Dyrektor Dorota Durzyńska oraz siostra Marta, która w naszym przedszkolu prowadzi katechezę. Warto dodać, iż przygotowania do przedstawienia trwały od października a wszystkie próby, tworzenie scenografii czy przymiarki strojów odbywały się w wielkiej tajemnicy przed przedszkolakami. Takiego przedsięwzięcia we współpracy z rodzicami jeszcze nie było.

Więcej…
 
"Wigilijne aniołki" - przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
sobota, 29 grudnia 2018 13:21, odsłon: 638

Koło teatralne "Kurtyna" przygotowało tradycyjnie przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W scenariuszu zawarty jest opis najważniejszych zwyczajów związanych z wieczerzą wigilijną, przystrajanie choinki, rodzinne spotkanie przy stole, potrawy wigilijne, opłatek, życzenia..... 18 grudnia na spotkanie przedświąteczne przybyły rodziny przedszkolaków, Pani Dyrektor Dorota Durzyńska z córeczką Gosią oraz Siostra Marta. Dialogom podczas spektaklu towarzyszyła nastrojowa muzyka, świąteczne piosenki oraz kolędy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information