Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości 
Odsłon : 1238990


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
W Żubrowym kąciku przyrody
czwartek, 04 maja 2017 22:02, odsłon: 224

Gdy przychodzi wiosna, wszystkie przedszkolaki wyjątkowo pracowicie spędzają czas w swoich, grupowych kącikach przyrody. To czas na sianie kwiatów, warzyw, ziół. To również doskonała okazja na zapoznanie się z nowymi gatunkami roślin, sposobów ich uprawy, ich cechami i zaletami lub choćby, porównania zmienności nasion. Stałym elementem przedszkolnego „ogródka” jest cebula, którą dzieci sadzą na różne sposoby: tradycyjnie w ziemi lub dla porównania efektów hodowli, w wodzie.

Więcej…
 
Sarenki w bibliotece
czwartek, 04 maja 2017 20:09, odsłon: 198

W ramach realizacji tematu „Emocje” dzieci w z grupy Sarenek wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce, gdzie Panie: Joanna Kisielewicz i Agnieszka Kazberuk przedstawiły pozycje książkowe przedstawiające nasze emocje. Dzieci obejrzały film, a później Pani Asia zainteresowała dzieci czytając im fragment książki o pannie Dokuczalskiej. Następnie za pomocą rysunków dzieci ukazały różne emocje.

Więcej…
 
Jajko w roli głównej – u Żubrów
środa, 03 maja 2017 23:25, odsłon: 209

W okresie przedświątecznym i jeszcze tuż po, dzieci z grupy Żubrów realizowały tematykę wielkanocną. Wśród wielu ciekawych zajęć na uwagę zasługują te, podczas których nasze przedszkolaki miały okazję porównać jajka pochodzące od różnego ptactwa: kury, kaczki i gęsi. Była to świetna nauka klasyfikowania np.: od największego do najmniejszego, porównania barwy, gladkości i twardości skorupek czy ciężaru jajek. Dzieci mogły poznać również walory smakowe wszystkich jajek.

Więcej…
 
Wielkanocne mazurki Wiewiórek
środa, 03 maja 2017 23:08, odsłon: 211

Przygotowania do świąt Wielkanocy to czas wypełniony obowiązkami, ale też miłymi doświadczeniami - szczególnie mocno staramy się być dobrzy dla bliskich, cieszymy się dekorując otoczenie świątecznymi ozdobami, barwiąc wspólnie pisanki, przygotowując koszyczek, planując wielkanocne dania i wypieki... Jednym z tradycyjnych wielkanocnych ciast jest mazurek - cieniutkie ciasto pokryte słodką masą i ozdobione bakaliami.

Więcej…
 
Wielkanocne malowanie pisanek u Zajączków
środa, 03 maja 2017 22:13, odsłon: 216

Tradycją Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. W tradycyjny, ręczny sposób wykonywania wielkanocnych pisanek zaangażowały się Zajączki z naszego przedszkola. Dzieci starannie wykonywały ozdoby na jajkach według własnych pomysłów. Wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty plastyczne w grupie Sarenek.
środa, 03 maja 2017 21:47, odsłon: 167

Przed Niedzielą Palmową odbyły się w grupie Sarenek warsztaty plastyczne, na których rodzice wraz z dziećmi wykonywali palmy wielkanocne. Na wstępie dzieci zaśpiewały piosenkę o wiośnie, a później popisały się przedstawieniem „Jak braciszek z siostrzyczką przygotowywali koszyczek wielkanocny”. Część oficjalną uświetniła orkiestra perkusyjna pod batutą Pani Krysi, muzyka wprowadziła zgromadzonych w intensywny rytm artystycznej pracy.

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2017
czwartek, 20 kwietnia 2017 22:04, odsłon: 117

 
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - Niebieski Marsz oraz wycieczka do Białegostoku.
środa, 19 kwietnia 2017 21:57, odsłon: 318

Grupa Zajączków i  Żuberków wraz z panią Dyrektor Dorotą Durzyńską, 3 kwietnia  po raz kolejny przyłączyła się do  Niebieskiego Marszu  zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hajnówce. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest okazanie solidarności z osobami z autyzmem, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich problemy w funkcjonowaniu.

Więcej…
 
Prezentacja naszego przedszkola podczas I Hajnowskiego Jarmarku Wielkanocnego
środa, 19 kwietnia 2017 21:05, odsłon: 324

Takiego przedsięwzięcia w naszym mieście jeszcze nie było. Gdy otrzymaliśmy propozycję udziału w I Hajnowskim Kiermaszu Wielkanocnym PSS Społem pod patronatem Burmistrza Miasta, nie zastanawialiśmy się nad decyzją ani chwili. Wszystkie przedszkolaki przystąpiły do pracy nad stworzeniem jak najciekawszej pisanki. Pod kierunkiem nauczycielek w przedszkolu lub rodziców w domu powstały różnorodne prace.

Więcej…
 
Powitały nas bociany… w Białowieży
wtorek, 18 kwietnia 2017 22:26, odsłon: 248

Wiosna to czas, kiedy wraz z przyrodą budzi się w każdym z nas chęć do podróżowania i zwiedzania nowych miejsc. Czując taką potrzebę, grupa „Jeżyków” z naszego przedszkola, po raz pierwszy wybrała się na autokarową wycieczkę do Białowieży, aby zgłębić swoją wiedzę i na własne oczy zobaczyć zwierzęta i rośliny Puszczy Białowieskiej. 6 kwietnia, mimo deszczowej aury, dzieci w doskonałych humorach od rana czekały na tę podróż . Jakież było zdumienie przedszkolaków, gdy przy ścieżce do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży powitały nas dwa piękne bociany.

Więcej…
 
Nasi Laureaci w Konkursie Poezji Religijnej
wtorek, 18 kwietnia 2017 22:05, odsłon: 257

9 kwietnia 2017 roku, w świąteczną Niedzielę Palmową, odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci księdza Prałata Mariana Świerszczyńskiego. Wieczór poezji zorganizowali Hajnowski Dom Kultury i Akcja Katolicka, a uświetniły go występy hajnowskich artystów. Co roku dzieci z „trójki” biorą liczny udział w tym, bardzo ważnym na „mapie” hajnowskich wydarzeń kulturalnych, konkursie.

Więcej…
 
Regulamin V Edycji Konkursu Recytatorskiego „ kocham, lubię, szanuję...nie niszczę , nie śmiecę, tylko recytuję...”
wtorek, 18 kwietnia 2017 21:16, odsłon: 211

Szanowni Dyrektorzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Informujemy, że 8 maja 2017r. o godz. 9.30 w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbędzie się V Edycja Konkursu Recytatorskiego „kocham, lubię, szanuję... nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję..." pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

 

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne
sobota, 15 kwietnia 2017 21:56, odsłon: 101

 
Rekrutacja na rok szkolny 2017/2018
wtorek, 11 kwietnia 2017 11:34, odsłon: 550

 

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

ogłasza rekrutację

na rok szkolny 2017/2018

 

 

na podstawie Zrzadzenia Nr 39/2017 Burmistrza Miasta Hajnówka

z dnia 10 kwietnia 2017 roku.

 

 

Dyrektor Dorota Durzyńska

 

 

Więcej…
 
,,Sarenki” w Szkole Podstawowej Nr 5 w Hajnówce.
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 05:09, odsłon: 229

Nasza grupa odwiedziła kolejną szkołę, podczas dni otwartych. Zwiedziliśmy sale lekcyjne, bibliotekę, stołówkę. Spotkaliśmy się z Panią pedagog szkolną i pielęgniarką. Obejrzeliśmy prace plastyczne dzieci wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Uczestniczyliśmy w lekcji języka polskiego, religii. Świetnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej. Wszystko nam się podobało.

Więcej…
 
"Gdy dorosnę zostanę..." - Wiewiórki z wizytą u mamy Mikołaja w pracy - Apteka "Bliska"
niedziela, 09 kwietnia 2017 22:22, odsłon: 267

Dzieci w wieku przedszkolnym często odgrywają role  w spontanicznej zabawie, naśladują dorosłych - rodziców i bliskich. Ciekawość poznawcza dzieci, nieustanna chęć poszerzania wiedzy o otaczającym świecie stała się głównym powodem stworzenia projektu edukacyjnego  "Gdy dorosnę zostanę..." Projekt będzie realizowany w grupie Wiewiórek, do współpracy zostali włączeni rodzice i bliscy naszych wychowanków oraz osoby ze środowiska lokalnego posiadający wyjątkowe pasje.

Więcej…
 
"Gdy dorosnę, zostanę..." - Wiewiórki z wizytą w gabinecie stomatologicznym mamy Michała - Pani Joanny Korolko - Sajewicz
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:45, odsłon: 273

W ramach realizacji projektu "Gdy dorosnę, zostanę..." Wiewiórki umówiły się z mamą Michała na wizytę stomatologiczną. Pani Sajewicz w swoim gabinecie opowiedziała dzieciom o tym, jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej, podkreśliła, że największym wrogiem zębów są słodycze, szczególnie lizaki i landrynki. Zaleciła też dzieciom dokładne czyszczenie zębów oraz systematyczne wizyty u stomatologa. Opowiedziała o swojej pracy i oprowadziła przedszkolaki po gabinecie.

Więcej…
 
Wizyta Zajączków w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
niedziela, 09 kwietnia 2017 21:04, odsłon: 217

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – święto obchodzone co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci, wspieranie czytania przez najmłodszych oraz promowanie wartościowej literatury  i grafiki dla młodego czytelnika. Z tej okazji wybraliśmy się do biblioteki. Wprowadzenie dziecka w świat książek już w wieku przedszkolnym jest istotnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z celów przedszkola.

Więcej…
 
"Zielony parapet" u Wiewiórek.
niedziela, 09 kwietnia 2017 20:21, odsłon: 243

Tradycyjnie, wraz z nadejściem wiosny, dzieci z naszego przedszkola zakładają w swoich salach "ogródek". Wszystkie przedszkolaki uwielbiają to zajęcie, jednak szczególnie zaciekawione zadaniem są zawsze najmłodsze grupy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hodowlą roślin. Wiewiórki zapoznały się z zasadami sadzenia cebulek i siania nasion, wiedzą już, że gleba, słońce i woda są niezbędne do wzrostu roślin, poznały różnice w wyglądzie różnych cebulek i nasionek.

Więcej…
 
Spotkanie w grupie „Jeżyków”
niedziela, 09 kwietnia 2017 19:35, odsłon: 239

W naszym przedszkolu każdy dzień to nowe doświadczenia, ciekawe „historie”, które budzą w dzieciach ciekawość świta, chęć odkrywania i zdobywania nowych doświadzczeń. Sprzyjajają temu niespodziewane wizyty i tak właśnie było i tym razem. W grupie „Jeżyków” gościła pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Dzieci przywitały Gościa wiosennym wierszykiem „Pierwiosnek”, co stanowiło wstęp do kolejnej zabawy „Wiosenny promyk słońca”.

Więcej…
 
Zielony ogródek u Zajączków
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 20:10, odsłon: 250

Wraz z nadejściem wiosny Zajączki z naszego przedszkola postanowiły założyć ogródek warzywny. Z nasion i cebul przyniesionych z domu dzieci siały i sadziły różne zioła, warzywa i kwiaty. Z chęcią wsypywały ziemię do skrzynek, wybierały nasiona, zasiewały, na koniec podlały ogródek ustawiony na parapecie. Dzieci poznały czynniki niezbędne do prawidłowego rozwoju roślin, a także zrozumiały potrzebę systematycznego pielęgnowania sadzonek.
 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information