Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 
Odsłon : 3956809


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno-technicznego pt. "Kukiełka teatralna inspirowana książką Kubuś Puchatek i jego przyjaciele" w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce
wtorek, 20 czerwca 2023 22:23, odsłon: 354

W dniu 25 maja 2023r. w Przedszkolu nr 2 im. Kubusia Puchatka w Hajnówce odbyło się rozstrzygnięcie międzyprzedszkolnego konkursu plastyczno – technicznego pt. ,,Kukiełka teatralna inspirowana książką Kubuś Puchatek i jego przyjaciele”. Celem konkursu było rozwijanie zdolności plastycznych dzieci, prezentacja talentów, poznanie technik budowy lalki teatralnej, prezentacja i promocja twórczości artystycznej.  Nasze przedszkole reprezentowała grupa Jeżyki w dwóch kategoriach wiekowych.

Więcej…
 
Jeżyki biorą udział w projekcie ,,Ale zielnik”
wtorek, 20 czerwca 2023 21:53, odsłon: 331

Nasze przedszkolaki z grupy Jeżyki wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod tytułem:,,Ale zielnik”, którego organizatorem jest Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej. Projekt ten jest skierowany do społeczności przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Ideą projektu jest wzbudzenie zainteresowania światem przyrody poprzez kultywowanie starego zwyczaju tworzenia zielników, a także unowocześnianie ich za pomocą narzędzi multimedialnych.

Więcej…
 
Mały Miś w świecie wielkiej literatury w grupie Jeżyków.
wtorek, 20 czerwca 2023 21:49, odsłon: 270

"Bez względu na to ile masz zajęć najważniejszą rzeczą jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, obok okazywania mu miłości przez przytulanie jest codzienne, głośne czytanie oraz  ograniczenie telewizji" (Jim Trelease)

Każde dziecko będące w wieku przedszkolnym potrzebuje czasu, miłości i poświęcania mu uwagi.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w grupie Żuberków
wtorek, 13 czerwca 2023 22:35, odsłon: 372

1 czerwca to dzień znany wszystkim – zarówno tym małym, jak i dużym! Dzień Dziecka to ważne święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek i wielu niezapomnianych wrażeń. Na Żuberki w tym dniu czekało wiele atrakcji. Naszą salę zdobiła przepiękna dekoracja z bohaterami ze znanych nam wszystkim bajek. Aby wprowadzić wszystkich w ten świąteczny dzień, każdy dostał także opaskę na głowę z ulubioną postacią. Świętowanie zaczęliśmy od wspólnych zabaw muzycznych i ruchowych, które uwielbiają wszystkie dzieci.

Więcej…
 
Żuberki w kinie
wtorek, 13 czerwca 2023 22:32, odsłon: 368

W dniu 5 czerwca Żuberki wybrały się na niesamowitą wyprawę – wyruszyły na poszukiwanie bohaterów książki uwielbianej przez wszystkie młodsze przedszkolaki – Kici Koci! Ale gdzie dzieci mogły ich szukać ? Odpowiedź jest prosta, bo w Hajnowskim Domu Kultury, gdzie odbył się seans filmowy bajki pt. „Kicia Kocia mówi: Dzień Dobry!”. Film animowany ekranizował najciekawsze przygody tytułowej bohaterki Kici Koci oraz jej przyjaciół – Packi, Adelki i Juliana, jakie mogliśmy poznać w książeczkach.

Więcej…
 
Wesołe wybryki dzieci z grupy Jeżyków.
wtorek, 13 czerwca 2023 22:26, odsłon: 369

Aktywność ruchowa dziecka oddziałuje nie tylko na jego rozwój fizyczny, ale również emocjonalny, społeczny i umysłowy. Dlatego tak ważne jest, by zapewnić najmłodszym odpowiednią dawkę ćwiczeń każdego dnia. Jeżyki są bardzo aktywne i chętnie spędzają czas na zabawach na świeżym  powietrzu. Jeżyki kibicowały podczas powiatowych zawodów sportowo – pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych organizowanych na stadionie OSIR.

Więcej…
 
Majowa „Wesoła logopedia 3-4-latka” w grupie Sówek i Wiewiórek
wtorek, 13 czerwca 2023 22:05, odsłon: 484

Tym razem dzieci z grupy Sówek w towarzystwie zwierząt egzotycznych ćwiczyły swoje buzie i języki, rozpoznawały odgłosy i naśladowały ich zachowania. Bardzo chętnie układały puzzle i opowiadały o wyglądzie i zwyczajach zwierząt. Jednym z zadań było również przeniesienie za pomocą słomki i siły własnego oddechu plamek na postać żyrafy, z którym większość dzieci doskonale sobie radziła. Następnie za pomocą wdychanego przez słomkę powietrza z plamy pomarańczowej farby powstała lwia grzywa.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w grupie Lisków.
poniedziałek, 12 czerwca 2023 21:20, odsłon: 313

1 czerwca jak co roku w przedszkolu w grupie Lisków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia zaplanowane był gry i zabawy sportowe na placu przedszkolnym, dlatego w tym dniu dzieci przyszły ubrane na sportowo. Zabawę rozpoczęliśmy od malowania farbami plakatowymi na rozciągniętej folii na drzewach. Dzieci malowały drzewka, domki, kwiaty, ludziki, ptaki według własnego pomysłu. Następną zabawą, która wywołała najwięcej uśmiechu na twarzach przedszkolaków było puszczanie i zbijanie baniek mydlanych.

Więcej…
 
Jeżyki świętują Dzień Mamy i Dzień Dziecka
poniedziałek, 12 czerwca 2023 21:13, odsłon: 349

Dnia 25 maja w grupie Jeżyków odbyły się wyjątkowe uroczystości Dzień Mamy połączony z Dniem Dziecka. Tego dnia wybraliśmy się na Lipiny gdzie nasze przedszkolaki miały okazję przedstawić program artystyczny, do którego przygotowały się od dłuższego czasu. Mali artyści recytowali wiersze i śpiewali piosenki, a w podziękowaniu swoim rodzicom dzieci wręczyły drobne upominki wykonane własnoręcznie. Rodziców bardzo wzruszyły występy dzieci, ale to były łzy szczęścia.

Więcej…
 
Dzień Dziecka – czas uśmiechu i zabawy! Grupa Sarenki
niedziela, 11 czerwca 2023 19:37, odsłon: 321

Z okazji Dnia Dziecka nie zabrakło w naszej grupie uśmiechów, radości i niespodzianek. W tym roku dzieci wzięły udział w zabawie znanej wszystkim jako PODCHODY. W przedszkolu i ogrodzie zostały ukryte koperty z rymowankami, zagadkami i zadaniami do wykonania, których rozwiązanie miało zaprowadzić małych tropicieli do ukrytego skarbu. Przedszkolaki z wielkim zapałem przeszukiwały kolejne miejsca w przedszkolu. Wskazówki zawarte w kopertach zaprowadziły dzieci do kuchni, sali Jeżyków, zjeżdżalni, sali gimnastycznej, szatni oraz placu dookoła przedszkola.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w grupie Sówek i Zajączków i uroczyste zakończenie innowacji "Maluszki i starszaki wspólnie poznają świat".
niedziela, 11 czerwca 2023 19:30, odsłon: 465

Grupa Sówek i Zajączków z naszego przedszkola tym razem wybrała się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Wycieczka miała na celu podsumowanie i zakończenie trwającej od października innowacji pedagogicznej „Maluszki i starszaki wspólnie poznają świat”. Głównym założeniem innowacji było stworzenie jak najbardziej naturalnych, rzeczywistych, dobrych i bezpiecznych warunków do wielostronnego wspierania rozwoju każdego dziecka. Przez siedem miesięcy starsze dzieci pomagały młodszym w wielu czynnościach, zadaniach stając się jednocześnie wzorem i modelem do naśladowania.

Więcej…
 
II PRZEDSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY – „Wiosna, rodzice i ja” ROZSTRZYGNIĘTY!
niedziela, 11 czerwca 2023 19:25, odsłon: 349

W tym roku, już po raz drugi, mieliśmy przyjemność zorganizować w naszym przedszkolu II Przedszkolny Konkurs Plastyczny „Wiosna, rodzice i ja”. Wzięły w nim udział dzieci z każdej grupy przedszkolnej, w różnym wieku, razem ponad 20 osób. Dzieci, wraz ze swoimi rodzicami, mieli za zadanie wykonać w swoich domach prace plastyczne przedstawiające siebie i swoja rodzinę w otoczeniu wiosny. Wszystkie prace były wyjątkowe, kolorowe, dzieci wykazały się dużą pomysłowością  i kreatywnością, co możecie Państwo zobaczyć na zdjęciach umieszczonych pod artykułem, do czego bardzo zachęcamy.

Więcej…
 
Pracowite pszczółki z tych Żuberków.
niedziela, 11 czerwca 2023 19:19, odsłon: 271

Światowy Dzień Pszczół obchodzony jest co roku 20 maja w celu podniesienia świadomości na temat znaczenia pszczół w przyrodzie oraz ich wkładu w światową produkcję żywności. Ponad 90% zapyleń roślin dokonywanych jest przez pszczoły. Pszczoły pełnią również funkcję wskaźników stanu środowiska. Ich obecność, brak lub ilość mówi nam kiedy z naszym otoczeniem dzieje się coś złego.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Wiewiórek
niedziela, 11 czerwca 2023 18:53, odsłon: 206

W maju najpiękniejszym miesiącu w roku swoje święto obchodzą najważniejsze dla nas w życiu osoby – to nasze Kochane Mamy. Wiewióreczki zaprosiły swoje mamy na specjalnie przygotowaną dla nich uroczystość. Dzieci zaprezentowały mamom, wiersze, piosenki i taniec. W ten oto sposób, wyraziły swoją czułość, miłość i szacunek dla swoich mam. Było dużo radości ale i niejednej mamie łezka wzruszenia się zakręciła w oku przy słowach piosenki „Kocham cię, ti amo, je t’aime”.

Więcej…
 
Spotkanie z pszczelarzem w grupie Wiewiórek.
niedziela, 11 czerwca 2023 18:48, odsłon: 160

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Pszczoły są to bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Odgrywają bardzo ważną rolę środowisku naturalnym, a także w życiu człowieka. W środę 24 maja Wiewiórki odwiedził Pan Daniel Kaczanowski – tata naszej Madarki, który jest z zamiłowania pszczelarzem, właścicielem pasieki. Pan Daniel przyszedł do nas w stroju pszczelarza i przyniósł ul pięknie pomalowany przez Madarę.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Sówek
poniedziałek, 05 czerwca 2023 04:59, odsłon: 291

Z okazji Dnia Mamy najmłodsze przedszkolaki przygotowały swoim ukochanym mamusiom tradycyjny występ złożony z różnorodnych piosenek, tańców i wierszyków. W programie były najbardziej ulubione przez maluszki utwory, najciekawsze tańce oraz repertuar specjalny dla mam – tylko i wyłącznie na tę okoliczność.  

Więcej…
 
Liski obchodzą Dzień Rodziny
niedziela, 04 czerwca 2023 21:02, odsłon: 226

Z okazji Święta Rodziny Liski wybrały się ze swoimi rodzicami na wycieczkę autokarową do Białegostoku. W kinie, jeszcze przed seansem, dzieci dostały w prezencie od rodziców przepyszny karmelowy popcorn. Na widowni, zajadając, obejrzeliśmy film familijny „Zębowa Wróżka”, która w rezultacie okazała się wróżką nie zębową, a kwiatową – posiadającą dar uzdrawiania chorych roślin. Po filmie dzieci wspólnie z rodzicami zjadły pyszny obiad - i to bez marudzenia.

Więcej…
 
#MOVEWeekPoland
czwartek, 01 czerwca 2023 04:49, odsłon: 230

Od 22 maja do 31 maja 2023 roku trwała w Polsce akcja tydzień ruchu Z ogromną przyjemnością dołączyliśmy do tego programu razem z ponad 600 placówkami przedszkolnymi i szkolnymi z całej Polski. Czy wiecie, że już kilka minut aktywności w czasie zajęć pobudza mózg do pracy, przez co dzieciom łatwiej się skupić i zapamiętać przerabiany materiał?!. Dzieci z każdej grupy miały okazję ćwiczyć jednocześnie dobrze się bawiąc.

 

Więcej…
 
„Posadź roślinkę dla wnuka” – udział przedszkolaków z dziadkami w projekcie Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja.
środa, 31 maja 2023 22:03, odsłon: 224

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki  - reprezentanci wszystkich grup, razem ze swoimi dziadkami i babciami sadziły rośliny na naszym placu przedszkolnym.  Z udziałem Burmistrza Miasta Hajnówka – Pana Jerzego Siraka oraz Wiceburmistrza – Pana Ireneusza Kiendysia przystąpiliśmy do akcji pt. „Posadź roślinkę dla wnuka” w ramach realizacji projektu Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Zajączków
poniedziałek, 29 maja 2023 21:14, odsłon: 221

Maj to nie tylko piękny miesiąc, majówka i słońce. W tym też miesiącu obchodzimy święto jednej z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka – Dzień Matki. Ten wyjątkowy dzień zgodnie z kalendarzem przypada 26 maja. Jest to również wielki dzień w naszym przedszkolu. Na tą okazję przygotowuje się miedzy innymi : przedstawienia, laurki, zabawy, piosenki, tańce i wierszyki.

Więcej…
 
Roślinne malowanie z Żuberkami.
poniedziałek, 29 maja 2023 20:50, odsłon: 185

Wiosna w pełni! Wszystko kwitnie, pachnie i bzyczy. Przyroda na dobre obudziła się z zimowego snu i pokazuje się nam z jak najlepszej strony. Z tych, jakże pięknych cudów przyrody postanowiły skorzystać małe Żuberki wykorzystując rośliny jako narzędzie malarskie. Najpierw nasze maluchy pod opieką pań wyruszyły na spacer wokół przedszkola, aby zebrać jak najciekawsze okazy roślinne. Było to bardzo pouczające doświadczenie, gdyż prócz wybierania najładniejszych kwiatów i liści dzieci zdobywały także wiedzę przyrodnicza.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information