Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 
Odsłon : 1405462


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Świąteczne warsztaty w grupie „Jeżyków”
poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:22, odsłon: 250

Przygotowania przedświąteczne to czas i okazja do bycia razem bez pośpiechu, do obserwacji jak sobie radzi moja pociecha, a dzieci dostrzegają jak bardzo są kochane. Przedświąteczne warsztaty plastyczne w naszej grupie rozpoczęły się od zabawy muzycznej z inscenizacją tekstu do opowiadania „Przygoda z Mikołajem”. Zarówno rodzice jak i dzieci, ze wszystkich sił i z wielkim skupieniem starali się naśladować gesty pani Halinki, a było to nie lada zadanie gdyż tekst chwilami był dość szybki i trudno było się nie śmiać. Wszyscy jednak poradzili sobie z Tym zadaniem i przyszła pora na wykonanie ozdób choinkowych.

Więcej…
 
Mikołajkowe zabawy Zajączków
poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:44, odsłon: 270

"Mikołajki mogą być jak z bajki... Dla każdego! Dla Pawełka, dla Majki... Dla Milenki, dla Kuby, Łukasza... Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza! Takiemu zaproszeniu nie mogliśmy się oprzeć. 5 grudnia, zaraz po śniadaniu, skorzystaliśmy z zaproszenia Św. Mikołaja i w mikołajkowych czapeczkach udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Zabaw "A ku ku".

Więcej…
 
Wielkie święto w grupie „Wiewiórek”
środa, 13 grudnia 2017 00:05, odsłon: 418

30 listopada 2017 roku, to dzień w najmłodszej grupie „Wiewiórek” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, który pozostanie na zawsze w pamięci dzieci i ich rodziców. W tym dniu odbyła się bowiem pierwsza w  życiu najmłodszych przedszkolaków uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. To tegoroczne, wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością pan Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka,  który z podziwem oglądał popis talentów najmłodszych hajnowian.

Więcej…
 
Mikołajki u Sarenek w Pomigaczach
wtorek, 12 grudnia 2017 23:43, odsłon: 326

8 grudnia w "Majątku Howieny" w Pomigaczach Sarenki z naszego przedszkola odwiedziły Świętego Mikołaja, gdzie mogły poznać go osobiście, spędzić z nim trochę czasu podczas indywidualnych rozmów, recytacji wierszy i wspólnego śpiewania piosenek. Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, w której mogliśmy wziąć udział w warsztatach artystycznych z Elfami. Pomocnicy Świętego Mikołaja towarzyszyły dzieciom podczas tworzenia świątecznych dekoracji, a w świąteczny nastrój wprawił wszystkich rozlegający się wokół dźwięk kolęd.

Więcej…
 
,,Żuberki” w mikołajkowym nastroju.
wtorek, 12 grudnia 2017 21:54, odsłon: 346

Ranek 6 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy niezwykle wesoło i kolorowo. Nastrój iście świąteczny, wszyscy w czerwonych strojach i czapeczkach oraz kapeluszach. Pani Ania - Śnieżynka. A tu odwiedziła nas Pani Dyrektor Dorota Durzyńska w przebraniu Mikołajki i przeczytała dzieciom piękną opowieść o choince, która chciała mieć koniecznie łańcuch by jej nikt nie ukradł i by była piękna.

Więcej…
 
Sarenki w Dniu Mikołajek na rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu „Bajka” w Areszcie Śledczym w Hajnówce.
poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:44, odsłon: 280

„To jest bajka: na jej czele piasku ziarno, jakich wiele znajdzie każdy na pustyni, gdzie mieszkają Beduini. Ali baba ma swój skarbiec, a wielbłądy wodę w garbie, lecz ich bajka nie wymienia (...). W tym roku, tak jak i w ubiegłym, przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu Bajki, którego organizatorem jest Areszt Śledczy w Hajnówce i Fundacja na Rzecz Budowania Otwartego Społeczeństwa ONI – to MY.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Wiewiórek
poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:15, odsłon: 289

Już od dłuższego czasu dzieci z grupy Wiewiórek czekały na Mikołajki, pierwsze w przedszkolu tak wyjątkowe święto.  W czerwonych ubraniach i mikołajkowych czapkach  już od samego rana zaglądały w okna, nasłuchiwały kroków za drzwiami i starały się z całej mocy być najgrzeczniejsze jak nigdy dotąd… Wspólne zabawy przy muzyce o tematyce zimowo - świątecznej, śpiewanie piosenki o Mikołaju, jak najbardziej samodzielne zjadanie przedszkolnych posiłków – to wszystko miało zapewnić pozytywny finał tego najbardziej wyczekiwanego momentu.

Więcej…
 
,,Pedagogika Marii Montessori w edukacji dziecka”- warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków”
poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:45, odsłon: 262

W dniu 4 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty poświęcone metodzie Marii Montessori. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Panie nauczycielki z grupy, dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: Pedagogika Marii Montessori”, podczas której przybliżono sylwetkę Marii Montessori, omówiono główne założenia i zadania pedagogiki, a także oryginalny zestaw pomocy dydaktycznych i  jego cechy.

Więcej…
 
Spotkanie Sarenek z wyjątkowym gościem - Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą, tłumaczem mang i baśni japońskich.
środa, 06 grudnia 2017 21:34, odsłon: 383

Nasze przedszkolaki coraz więcej potrafią i wiedzą, ich zainteresowania się zmieniają, oraz poszerzają. To już przecież sześciolatki. Zaplanowaliśmy spotkanie z bardzo ciekawym gościem, panem Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą i tłumaczem. Nasz gość to autor przekładu kilkudziesięciu tomów mangi oraz opowiadania Junichiro Tanizaki „Opowieść o mojej miłości do matki”. Dla wydawnictwa Media Rodzina przetłumaczył baśń Tatsu Taro, a także wybrał i przełożył baśnie i legendy japońskie zatytułowane „Bezpowrotna góra”.

Więcej…
 
Logorytmika w rytmie deszczu
środa, 06 grudnia 2017 20:29, odsłon: 395

W listopadzie dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach logorytmiki „Jesienna pogoda”, które przeprowadziła logopeda Elżbieta Wołkowycka. Logorytmika to połączenie zajęć rytmiki i terapii logopedycznej, w ramach której prowadzone są ćwiczenia muzyczno – ruchowe oddziałujące na płaszczyznę słuchową, słuchowo – ruchową oraz ruchową. Zastosowane podczas zajęć ćwiczenia dają możliwość pracy wszystkim dzieciom niezależnie od występujących u nich deficytów rozwojowych.

Więcej…
 
Grupa „Jeżyków” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej
poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:11, odsłon: 248

Grupa „Jeżyków” kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki rozpoczęły od odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pięciolatki jak tylko znalazły się w budynku biblioteki wiedziały jak się zachować i zgodnie z obowiązującą w bibliotece zasadą weszły bardzo cicho.  Pani Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze pięciolatki. Jak wiadomo dzieci bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych, a jeszcze bardziej gdy czytają je takie sympatyczne panie.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją "Psi uśmiech" z Białegostoku
poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:46, odsłon: 214

Już trzeci rok szkolny do naszego przedszkola przyjeżdża pedagog-dogoterapeuta wraz ze specjalnie przeszkolonym psem z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku. Cotygodniowe spotkania z cairn terrierem Cosmo mają charakter grupowy. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. W tym roku zajęciami objęte zostały trzy grupy. Podczas spotkań koncentrujemy się na edukacji poprzez zabawę z psem.

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszem Schroniska Ciapek i przygoda z psem Kasztanem
niedziela, 03 grudnia 2017 23:30, odsłon: 250

Sarenki wizytę w schronisku maja już za sobą, były tam na wycieczce, zawiozły zebrany pokarm dla psów. Podczas szybkiego spaceru, obejrzały zwierzęta tam przebywające. Deszcz  kropił, co  uniemożliwiło nam  dłuższy pobyt w schronisku. Natomiast odwiedziła nas wolontariusz pani Urszula, dzięki której poznaliśmy milusińskich. Opowiedziała nam o pomocy jaką mogą nieść wolontariusze.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji „Światowego Dnia Drzewa”
niedziela, 03 grudnia 2017 21:46, odsłon: 371

23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji  „Światowego Dnia Drzewa”.  Wśród zaproszonych gości byli: pani Dyrektor naszego przedszkola Dorota Durzyńska, specjalistka do spraw edukacji z Nadleśnictwa Hajnówka - Paulina Król, leśniczy do spraw łowieckich z Nadleśnictwa Browsk – Bogusław Dawidziuk oraz rodzice i dzieci z 35 przedszkolnych rodzin – uczestników konkursu.

Więcej…
 
„Jeżyki” po angielsku
niedziela, 03 grudnia 2017 21:21, odsłon: 261

Już teraz większość szkół i przedszkoli oferuje swoim podopiecznym zajęcia z języka obcego. Celem zajęć językowych w przedszkolu jest: „(…) przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej”

Więcej…
 
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” w grupie Sarenek.
niedziela, 03 grudnia 2017 21:06, odsłon: 270

Zabawkę w formie pluszowego misia ponad 100 lat temu wymyśliła Niemka Margarete Steiff. Kobieta, sparaliżowana po chorobie Heinego-Medina, szyła różne zwierzątka z materiału. Jej siostrzeniec zachwycił się jednym z nich – właśnie misiem. Ulepszył go więc po swojemu i wystawił na targach w Lipsku w 1903 roku. Wkrótce 3000 misiów wyjechało do Stanów Zjednoczonych i wówczas rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera, która trwa do dnia. Najsławniejsze przedstawiciele misia to: Kubuś Puchatek, Miś Paddington i nasz ukochany Miś Uszatek.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Wiewiórek i Zajączków
czwartek, 30 listopada 2017 22:33, odsłon: 343

Dzień Pluszowego Misia jest świętem,  które przedszkolaki szczególnie uwielbiają. Co roku 25 listopada dzieci przychodzą do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, bawią się z nimi, tańczą, śpiewają piosenki, rysują. Wiewiórki i Zajączki w tym roku spotkały się, by wspólnie świętować ten ważny dzień. Wszystkie dzieci wystroiły się w "misiowe" kolory, panie przygotowały im "misiowe" opaski na głowy, była "misiowa" dekoracja, "misiowe" piosenki i wierszyki, "misiowe" zabawy, tańce, upominki... Wszystko było tego dnia MISIOWE!!!

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w grupie ,,Żuberków”.
czwartek, 30 listopada 2017 21:51, odsłon: 222

,,Żuberki” w dniu 24.11.2017 r. obchodziły niezwykle uroczyście i wesoło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy zaczęły się od prezentacji swoich pluszaków - misi, następnie Pani Krysia przeczytała wiersze: Z. Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola” oraz Cz. Janczarskiego ,,Naprawiamy misia” i zapoznała z historią pluszowego misia. Potem zaczęły się tańce ze swoimi milusińskimi oraz zabawy: ,,Niedźwiedzia wędrówka”, „Niedźwiadek”, ,,Stary niedźwiedź śpi”.

Więcej…
 
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce
środa, 29 listopada 2017 08:28, odsłon: 265

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce. Pod opieką pań: Agnieszki Łęczyckiej – rehabilitantki oraz Grażyny Jałozy – oligofrenopedagoga, mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tej specjalistycznej placówki.

Więcej…
 
Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek?
wtorek, 28 listopada 2017 21:38, odsłon: 204

O tym że, czytanie rozbudza wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, wzbogaca i rozwija umiejętności językowe, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka wiedzą chyba wszyscy. A co zrobić, aby codzienne czytanie stało się wyczekiwaną i bardzo przyjemną częścią dnia? Sarenki z naszego przedszkola wiedzą to doskonale. Nauczyciele systematycznie sięgają po opowiadania, bajki, baśnie i wiersze.

Więcej…
 
Sarenki w „Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka” odwiedzają Burmistrza Miasta Hajnówka.
wtorek, 28 listopada 2017 00:39, odsłon: 320

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 6

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information