Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 
Odsłon : 2863132


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „Zakodowane Zdrowie” w grupie Zajączków
wtorek, 22 czerwca 2021 21:03, odsłon: 281

W bieżącym roku szkolnym w grupie Zajączków odbywały się zajęcia w ramach Innowacji Pedagogicznej „Zakodowane Zdrowie”. Głównym celem realizowanej innowacji było rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. Podczas realizacji innowacji nauka kodowania była łączyła się z profilaktyką prozdrowotną.

Więcej…
 
Aktywny Dzień Dziecka w grupie Jeżyków
środa, 16 czerwca 2021 07:42, odsłon: 372

Dzieci z grupy Jeżyków uwielbiają zabawy ruchowe i spędzać czas na placu przedszkolnym. Panie Jeżykowe doskonale o tym wiedzą, dlatego z okazji Dnia Dziecka przygotowały swoim podopiecznym zabawę w podchody. Jeżyki  zaraz po śniadaniu wyszły do ogrodu przedszkolnego a tam czekała na nich masa niespodzianek. Okazało się, że zadania do wykonania ukryte są w przedziwnych miejscach np. w powieszonych na drzewie szyszkach, pod kamieniami, w rynnie, w kretowisku. Dzieci w dwóch zespołach dzielnie pokonywały wyznaczoną trasę, szybciej niż myślałyśmy odszukiwały zadania i z radością wykonywały zadania.

Więcej…
 
Urodzinowa „Gimnastyka buzi i języka” w grupie Jeżyków
środa, 16 czerwca 2021 07:02, odsłon: 382

Urodziny głoski R to temat ostatnich zajęć prowadzonej w grupie Jeżyków innowacji. Innowacja pedagogiczna z elementami logorytmiki „Gimnastyka buzi i języka” trwała 8 miesięcy. Zajęcia odbywały się cyklicznie raz w miesiącu i miały na celu wspomaganie edukacji językowej dzieci. Podczas finałowych zajęć przedszkolaki uczestniczyły w przyjęciu urodzinowym. Był tort, dmuchanie świeczki, bańki, rytmiczne zabawy przy dźwiękach wesołej muzyki oraz prezenty. Wszystkie proponowane zabawy przyczyniły się do podnoszenia sprawności narządów mowy, usprawniania percepcji słuchowej, aparatu artykulacyjnego i oddechowego. Dzieci rozwijały wyobraźnię tworząc kompozycję z kolorowych baniek mydlanych.

Więcej…
 
Czyściochowe przedszkole
poniedziałek, 14 czerwca 2021 07:21, odsłon: 322

Higiena osobista to jeden z ważniejszych elementów życia codziennego, który znacząco wpływa na nasze zdrowie. Okres przedszkolny to najlepszy czas na kształtowanie prawidłowych nawyków higienicznych, dlatego grupa Jeżyków włączyła się do realizacji programu „Czyściochowe przedszkole" inicjatywy  edukacyjnej drogerii Rossmann. Program ma na celu zapoznanie dzieci z zasadami higieny. My w tym roku skupiliśmy się na obszarze dotyczącym higieny rąk. Wierzymy, że dzięki prawidłowemu i częstemu myciu rąk uda nam się zapobiec rozprzestrzenianiu bakterii i wirusów i uniknąć częstego chorowania.

Więcej…
 
Dzień Dziecka – Grupa Zajączków w Książnicy Podlaskiej
poniedziałek, 14 czerwca 2021 06:36, odsłon: 325

Dzieci są wyjątkowe, niepowtarzalne i pełne radości. Pierwszy czerwca  jest dniem, kiedy uśmiech  nie powinien znikań z dziecięcych buzi. W tym roku przedszkolaki z grupy zajączków wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńska i nauczycielami zostały zaproszone na uroczyste otwarcie Letniej Czytelni w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku. Tuż po śniadaniu dzieci wyruszyły w niesamowitą podróż autokarem. Zmieniające się krajobrazy za oknem wywoływały zachwyt i radość. Rozmowy i dyskusje nie milkły ani na chwilę.

Więcej…
 
„CZARNE CHARAKTERY ATAKUJĄ…. Jeżyki !!!!”
poniedziałek, 07 czerwca 2021 22:17, odsłon: 320

Czy dzieci wiedzą jak się przed nimi obronić, gdyby przypadkiem spotkały ich na swojej drodze??? Pewnego piątkowego poranka dziwne postacie pojawiły się w grupie Jeżyków. BRUDAS PODSTĘPNY zniechęcał dzieci do mycia się, sprzątania zabawek i wrzucania papierków do kosza, kusił, by zjadały okruchy z podłogi i rzucały ogryzki za łóżko. NADMIERNUS POSPOLITY zachęcał do codziennego kupowania nowych, reklamowanych zabawek. GŁODOMÓR BEZZĘBNY do objadania się słodyczami. PORZERACZ CZASOPRZESTRZENI oferował mnóstwo gier komputerowych, nakłaniał dzieci do oglądania telewizji w zamian za czas spędzany z rodziną i zabawy na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
Dzień Dziecka u Wiewiórek
poniedziałek, 07 czerwca 2021 21:38, odsłon: 385

1 czerwca - wie o tym mały i duży, jest wyjątkowy dzień: Dzień Dziecka! Z okazji święta naszych Milusińskich wybraliśmy się do sali zabaw w pobliskiej klubokawiarni Lipowart. Wiewióreczki miały mnóstwo frajdy i uciechy z przygotowanych dla nich atrakcji. Do wyboru były różnego rodzaju i formatu klocki i  puzzle, a także lalki, prawdziwy indiański namiot, kuchnia do przygotowywania przyjęcia dla pluszaków, mnóstwo gier i układanek. Och, co by tu wybrać! Najlepiej wszystko!

Więcej…
 
Podsumowanie quizu „Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce”.
środa, 02 czerwca 2021 07:26, odsłon: 461

W bieżącym miesiącu przedszkolaki z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce miały możliwość rozwiązania quizu stworzonego w ramach obchodów Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki. Nasi mali hajnowianie wykazali się niesamowitą wiedzą o swoim mieście, znając charakterystyczne budynki, symbole, miejsca nas otaczające oraz kulturę. Nagrodą dla każdego uczestnika była etykietka z nazwą naszego miasta Hajnówka oraz kolorowanka do własnoręcznego ozdobienia.

Więcej…
 
Najważniejsze święta rodzinne w grupie Jeżyków
poniedziałek, 31 maja 2021 07:33, odsłon: 355

Najważniejsze święta rodzinne w roku, Dzień Mamy i Dzień Taty, uczciły przedszkolaki z grupy Jeżyków podczas uroczystego spotkania w dniu 26 maja. Podczas wspólnej recytacji wierszy i śpiewania piosenki „Kiedy byłam jak kropelka”, o najukochańszych mamusiach i tatusiach, wzruszeń było wiele… To już ostatnie, takie święto w naszym przedszkolu z Jeżykami i tym bardziej wszyscy przeżywamy każde, ważniejsze momenty z życia przedszkolnego.

Więcej…
 
„Mamo, mamo coś Ci dam…” - uroczyste spotkanie w grupie Wiewiórek
niedziela, 30 maja 2021 22:35, odsłon: 307

Dzieci z grupy Wiewiórek już wiedzą, że najbliższe im sercu osoby, czyli najukochańsze Mamusie mają swoje Święto 26 maja. Przygotowania do tego Dnia rozpoczęliśmy już dużo wcześniej, niestety ze względu na sytuację pandemiczną nie mogliśmy zaprosić do przedszkola najważniejszych gości i podzielić się „na żywo” swoimi zdolnościami. Maluszki specjalnie na tę uroczystość pełni zapału i zaangażowania nauczyły się słów piosenki „Życzenia dla mamy” oraz płynące z serca wiersze. Każdy przedszkolak przygotował dla swojej Mamy własnoręcznie wykonaną niespodziankę - urokliwą laurkę z odbitymi dłońmi w kształcie kwiatka.

Więcej…
 
Święto Rodziców w grupie Zajączków
niedziela, 30 maja 2021 22:20, odsłon: 313

26 maja obchodzimy Dzień Mamy a 23 czerwca Dzień Taty. W tym roku postanowiliśmy połączyć te dwa  przepiękne święta. W tak szczególnym dniu dzieci przygotowały mnóstwo niespodzianek dla swoich rodziców. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który został nagrany. Podczas występu przedszkolaki recytowały wiersz – „Mama, Tata mądre główki…”, śpiewały piosenki – „Jaki Dzień wesoły”, „I love my mummy” oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne – „Poszło dziewczę po ziele”. Dzieci przygotowały również mały quiz. Rodzice wśród wielu obrazków musieli odnaleźć swoją rodzinę.

Więcej…
 
Zapisy dzieci do przedszkola na grupę dyżurującą
sobota, 22 maja 2021 22:43, odsłon: 606

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

informuje o zapisach dzieci na wakacyjny dyżur

w miesiącu sierpniu 2021r.

 

Zapisy na dyżur trwają od 24.05 - 07.06.2021r.

Więcej…
 
Żabie zabawy logorytmiczne
czwartek, 20 maja 2021 22:20, odsłon: 326

Wiosna na dobre już się rozgościła wokół nas. Przyroda budzi się z długiego, spokojnego zimowego snu. Coraz częściej na niebie pojawia się słońce, na rabatkach rozkwitają wiosenne kwiaty, malowniczo wyglądają  krzewy i pięknie okwiecone drzewka owocowe. Nadejście wiosny to szczególny moment w przyrodzie. Jej pierwsze zwiastuny znajdziemy nie tylko wśród roślin, lecz także wśród zwierząt. Stąd pomysł aby główną bohaterką zająć w ramach innowacji pedagogicznej została żaba Żaneta.

Więcej…
 
Majowe Święto w naszym Przedszkolu
poniedziałek, 10 maja 2021 00:22, odsłon: 418

W dniu 30 kwietnia 2021 roku uroczyście obchodziliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, czyli Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały krótkie programy artystyczne o charakterze patriotycznym. Celem uroczystości było upamiętnienie rocznicy uchwalenia konstytucji oraz rozwijanie szacunku do dziedzictwa kulturowego, historycznego a także poczucia przynależności narodowej, każdego małego Polaka.

Więcej…
 
Obchody Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu
poniedziałek, 10 maja 2021 00:15, odsłon: 377

Z okazji Światowego Dnia Ziemi wszystkie grupy przedszkolne podjęły różnorodne wyzwania o charakterze ekologicznym. Najmłodsza przedszkolna grupa - Wiewiórki, wybrała się na spacer w okolicy przedszkola, by popatrzeć, jak zmieniają się drzewa na wiosnę. Już pojawiły się pierwsze pąki, a z nich wkrótce rozwiną się młode listki. Wiewióreczki wiedzą, że każdy listek to więcej czystego powietrza, którym oddychamy. Należy więc szanować drzewa i dbać o nie, aby było ich jak najwięcej. Wiewiórki dbają o naszą Ziemię – wiedzą, że nie wolno zaśmiecać lasów i wód, że trzeba segregować śmieci.

Więcej…
 
Rodzinna Galeria Dnia Ziemi
niedziela, 09 maja 2021 21:15, odsłon: 281

Zapraszamy do obejrzenia wspólnie przygotowanej Galerii Dnia Ziemi. Doceniamy udział każdego uczestnika i cieszymy się z dużej różnorodności ekologicznych działań. Mamy nadzieję, że nawet Ci, którzy nie przystąpili do naszej inicjatywy, równie świadomie żyją i pamiętają jakie to jest ważne dla nas Wszystkich oraz dla naszej Ziemi.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca
wtorek, 04 maja 2021 12:12, odsłon: 312

Informacja o postępowaniu uzupełniającym

do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

na rok szkolny 2021/2022.

 

Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce
ogłasza nabór uzupełniający

na wolne miejsca w przedszkolu na rok szkolny 2021/2022
w dniach 04 – 18 maja 2021 r.

Więcej…
 
„Kuźnia reklamy – Dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”
środa, 21 kwietnia 2021 20:17, odsłon: 400

„Kuźnia reklamy – Dlaczego kocham swoje miasto Hajnówkę?”

 

Zapraszamy do udziału w konkursie,

którego odbiorcami są dzieci i rodzice ze wszystkich hajnowskich przedszkoli.

Dyrektor Przedszkola:

Dorota Ewelina Durzyńska

Osoby koordynujące:

Justyna Karpiuk, Urszula Kiryluk,

Elżbieta Wołkowycka i Jolanta Wołkowycka

Więcej…
 
Drodzy Rodzice, dzieci i pracownicy naszego przedszkola!
środa, 21 kwietnia 2021 07:00, odsłon: 425

Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych – chociażby takich jak MY! Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię” i w związku z tym zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania.

STWÓRZMY RAZEM GALERIĘ DNIA ZIEMI!

Zachęcamy wszystkich do wykonania minimum 3 zdjęć z wybraną przez siebie inicjatywą. Prosimy o przysłanie zdjęć na e-mail   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do 26 kwietnia.

Więcej…
 
„Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce ? – quiz”
wtorek, 20 kwietnia 2021 21:35, odsłon: 357

W ramach obchodów Jubileuszu 70 – lecia Praw Miejskich Hajnówki powstał quiz - „Co przedszkolaki wiedzą o Hajnówce?”.

Quiz zawiera 11 pytań opatrzonych 3 odpowiedziami w postaci obrazków, z czego jedna jest prawidłowa. Sformułowane pytania są dostosowane do wieku rozwojowego  dzieci 5 i 6- letnich, ale nie wyklucza to by dziecko młodsze z pomocą osoby dorosłej mogło rozwiązać zadania. Pytania mają na celu sprawdzenie znajomości miasta, w którym mieszkają przedszkolaki, jego kultury, charakterystycznych budynków, symboli, otoczenia.

Celem quizu jest poszerzenie, przybliżenie i pogłębienie wiedzy o własnym mieście w aspekcie wartości i różnorodności środowiska historycznego, kulturowego i społecznego oraz kształcenia postaw „lokalnego patrioty”.

Zapraszamy i życzymy miłej zabawy

 

https://view.genial.ly/60717f59d25b7e0d360c3bee/interactive-content-hajnowka-quiz

 

Więcej…
 
Wielkanocna niespodzianka dla przedszkolaków z Aresztu Śledczego w Hajnówce
czwartek, 15 kwietnia 2021 21:00, odsłon: 449

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dzieci z naszego przedszkola otrzymały niezwykły prezent od „Zajączka” z rąk samego Dyrektora Aresztu Śledczego w Hajnówce, pułkownika Romana Paszko i dwóch funkcjonariuszek. Tym wyjątkowym prezentem był karmnik dla ptaków – duży, kolorowy i na dodatek z elementami podlaskiego wzornictwa. I żeby prawdziwej radości nie było mało wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane czekoladowymi zajączkami!!! 

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 8

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information