Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 
Odsłon : 1544263


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Zajączki w Rezerwacie Pokazowym Żubrów
niedziela, 29 października 2017 23:57, odsłon: 347

Pewnego jesiennego dnia grupa Zajączków wyruszyła na wycieczkę autobusową w kierunku Białowieży. Celem tej wyprawy był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dzięki zaproszeniu dziadka Pawełka oraz gościnności innych pracowników Rezerwatu mieliśmy możliwość z bliskiej odległości podziwiać zwierzęta Puszczy Białowieskiej oraz obserwować ich zwyczaje.

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakami i policją
niedziela, 29 października 2017 22:45, odsłon: 371

W ubiegłym tygodniu, w ramach realizowanej podczas zajęć tematyki o różnego rodzaju zagrożeniach, Żuberki zaprosiły do przedszkola panów strażaków oraz policję. Strażacy pokazali nam wyposażenie swojego wozu:  zobaczyliśmy węże strażackie, wiatrak do wydmuchiwania dymu z płonącego pomieszczenia, maski ochronne, wyposażenie strażackiej apteczki i oraz mnóstwo innych rzeczy o skomplikowanych nazwach.

 

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki na spotkaniu z leśnikiem, panią Pauliną Król
niedziela, 29 października 2017 17:39, odsłon: 441

Gdy o zwierzętach czy o lesie uczą się dzieci podczas zajęć z panią jest super, ale gdy do przedszkola zapraszamy leśników - edukatorów jest rewelacyjnie!!! Tym razem odwiedziła nas pani Paulina Król  z Nadleśnictwa w Hajnówce by opowiedzieć dzieciom z grup Wiewiórek i Zajączków o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

Więcej…
 
Zespół Teatralny „Antrakt” w naszym przedszkolu.
czwartek, 26 października 2017 18:41, odsłon: 472

Gościliśmy  Zespół Teatralny „Antrakt”, działający przy Bielskim Domu Kultury wraz z Dyrektorem panią Elżbietą Fionik i zaprzyjaźnioną z nami panią Anią Fionik.  Dzieci z grupy Sarenek i Jeżyków miały okazję obejrzeć  obrządek weselny w języku białoruskim.  Kultura białoruska bogata jest w wiele obrzędów związanych z weselem. Są to pieśni i muzyka weselna, oraz prawosławna ceremonia ślubu.

Więcej…
 
Wprowadzenie pojemników smakowych według pedagogiki M. Montessori - zajęcia w grupie Zajączków.
czwartek, 26 października 2017 18:14, odsłon: 532

O tym, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe to Zajączki już wiedzą. Ale co ze smakiem? Aby się tego dowiedzieć,  do zajęć wybraliśmy miejsce szczególne w naszym przedszkolu - gabinet M. Montessori, gdzie znajduje się szereg pomocy rozwojowych, które sprzyjają odkrywaniu przez dzieci radości płynącej z uczenia się i odpowiadają ich zainteresowaniom.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu.
środa, 25 października 2017 18:01, odsłon: 776

W dniu 13.10.2017 r. obchodziliśmy niezwykle uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w sali „Żuberków” z udziałem wszystkich grup wiekowych dzieci, a także całego personelu. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska.
Na okoliczność tego święta dzieci z grup: „Żuberków”, „Sarenek”, „Jeżyków”, „Zajączków” i „Wiewiórek” pięknie się ubrały i przedstawiły występy w formie muzyczno-tanecznej i recytatorskiej.

Więcej…
 
Wiewiórki poznają warzywa
czwartek, 19 października 2017 08:04, odsłon: 538

Co to są warzywa? Jak się nazywają? Jak możemy je wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z grupy Wiewiórek. Podczas „warzywnego” tygodnia nie brakowało w naszej grupie zajęć, których głównymi bohaterami były właśnie one. Wspólnie utworzyliśmy kącik warzywny, który powstał dzięki rodzicom – serdecznie dziękujemy. Uczyliśmy się nazw warzyw, co nie było łatwą sprawą bo jest ich naprawdę bardzo dużo!

Więcej…
 
Spotkanie Wiewiórek z panią stomatolog
środa, 18 października 2017 22:34, odsłon: 465

W przeddzień Światowego Dnia Uśmiechu, 5 października 2017 roku, dzieci z grupy „Wiewiórek” spotkały się z panią stomatolog Anettą Pietraszko – prywatnie mamą Konradą, kolegi z grupy. Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył też słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie.

Więcej…
 
Zajączki uczą się gotować zupę
wtorek, 17 października 2017 19:16, odsłon: 420

Czterolatki doskonale wiedzą jak cenne i ważne są warzywa w diecie człowieka. Choć nie wszystkie uważają za pyszne, zawsze starają się zjadać je bez marudzenia, gdyż nie lubią chorować. Wiedzą też, że ciepła zupa musi być codziennie zjedzona w przedszkolu do końca. "Świeżakowe szaleństwo" postanowiliśmy wykorzystać na przedszkolnych zajęciach.

Więcej…
 
Sarenki owoce i warzywa zajadają i o zdrowie dbają.
poniedziałek, 16 października 2017 22:55, odsłon: 441

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Jesienią i zimą są szczególnie ważne –słońca jest jak na lekarstwo, a o przeziębienie nietrudno. Wybraliśmy się na spacer na ogródki działkowe, aby  zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Właścicielka jednej z nich, oprowadziła nas po swojej pięknie zadbanej działce, skosztowaliśmy malin, winogron i jabłek.

Więcej…
 
Zajączki w kinie
poniedziałek, 16 października 2017 22:29, odsłon: 397

Festiwal filmów młodego widza "Wędrujące Ale Kino!" jest inicjatywą, która od kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród małych i młodych Hajnowian. Festiwal jest przedsięwzięciem 3dniowym, od 9 do 11 października codziennie prezentowane były na deskach Hajnowskiego Domu Kultury animacje oraz filmy dla dzieci w wieku 3 - 12 lat.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca do projektu pt. „Witamy w przedszkolu”
piątek, 13 października 2017 07:02, odsłon: 332

W okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku Gmina Miejska Hajnówka  kontynuuje realizację projektu pt. "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Pełna treść informacj: http://hajnowka.pl/miasto-i-okolice/oswiata/103-wydarzenia/9944-rekrutacja-uzupelniajaca-do-projektu-pt-witamy-w-przedszkolu.html

 

 
Wycieczka „Jeżyków” do Domu Bartnika
poniedziałek, 09 października 2017 20:22, odsłon: 456

Z niecierpliwością grupa „Jeżyków” czekała na zbliżający się wyjazd do Narewki. Wszystkie bardzo przeżywały, czy zaświeci nam słoneczko, ponieważ w planach było nie tylko zwiedzanie wewnątrz budynku, ale również okolicę. Gdy nadszedł dzień wyjazdu pogoda zapowiadała się pochmurna, ale na szczęście nie deszczowa. Grupa „Jeżyków” rozpoczęła swoją przygodę z pszczółkami od spotkania z panią dyrektor Dorotą Durzyńską.

Więcej…
 
Integracja sensoryczna (Sensory Integration SI) już od września w naszym przedszkolu
poniedziałek, 09 października 2017 18:32, odsłon: 549

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Nieprawidłowa integracja sensoryczna przejawia się tzw. dysfunkcjami, czyli zaburzeniami.
Wybrane objawy zaburzeń u dzieci w wieku przedszkolnym:

Więcej…
 
"Jestem sobie Podlasianka" - spektakl w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej
czwartek, 05 października 2017 21:11, odsłon: 482

Muzyka jest bardzo ważnym bodźcem dla rozwoju małego dziecka. Kształtuje bowiem pamięć, podzielność uwagi, wyobraźnię, oraz kompetencje poznawcze. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa więc w szczególny sposób na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Mając to na uwadze korzystamy systematycznie z szerokiego repertuaru Filharmonii Podlaskiej dla małych dzieci.

Więcej…
 
„Wakacje ze sztuką” .Wycieczki wakacyjne - wspomnień czas...
czwartek, 05 października 2017 20:38, odsłon: 469

W okresie wakacyjnym dzieci spędzające czas w Przedszkolu Nr 3 miały okazje zobaczyć świata sztuki w niecodziennej formie. Odbyły się trzy wycieczki do Białegostoku. Dzieci wraz z opiekunami  odwiedziły takie miejsca jak: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Centrum Ludwika Zamenhofa, Galerię Arsenał, Ratusz, Kino, Fabrykę Misia. Nie zabrakło nauki poprzez doświadczenie i zabawę. W Ratuszu, wzięliśmy udział w zajęciach "Pocztówka z Muzeum - moja pierwsza wizyta w muzeum".

Więcej…
 
Żubry poznają świat poprzez zmysły
czwartek, 05 października 2017 13:16, odsłon: 426

Dnia czwartego października grupa Żuberków  miała okazję w nietypowy sposób wypróbować swoje zmysły. Wykorzystaliśmy do tego nasz przedszkolny gabinet Marii Montessori. Materiał montessoriański posłużył nam do polisensorycznego doświadczania świata. Mieliśmy okazję popracować z tabliczkami dotykowymi, butelkami termicznymi, cylindrami, puszkami szmerowymi oraz dzwonkami. Doskonaliliśmy wszystkie zmysły.

Więcej…
 
Zabawy ze skrzypcami
środa, 04 października 2017 12:31, odsłon: 451

28 września mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu Panią Hannę Mackiewicz - osobę z niezwykłą pasją. Pani Hanna jest miłośniczką skrzypiec, gra na tym pięknym instrumencie od 5 roku życia. Jako dorosła osoba ukończyła Collage Sztuk im. Achremczyka w Mińsku. W zajęciach prowadzonych przez Panią Hannę wzięły udział dzieci z grup Wiewiórek, Zająców i Saren. Gościliśmy także Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską, która zgodziła się przeczytać wiersz Anny Kaca "Świerszcz i skrzypce", czym w magiczny sposób rozbudziła ciekawość poznawczą i artystyczną dzieci. Dziękujemy!

Więcej…
 
Jesienią u Żuberków
poniedziałek, 02 października 2017 20:32, odsłon: 511

W piękny słoneczny wrześniowy dzień przedszkolaki z grupy Żuberków wybrały się na wycieczkę na ogródki działkowe. Dzieci podziwiały piękno otaczającej przyrody a także obserwowały zmiany zachodzące w środowisku naturalnym jesienią. Podczas spaceru szukały drzew owocowych i z uwagą przyglądały się pracom porządkowym: sprzątaniu ogrodników, zbieraniu owoców, grabieniu liści itp. Przedszkolaki podziwiały również jesienne kolory liści, kwiatów, owoców i warzyw, co stało się dla nich inspiracją do wykonania pięknych prac plastycznych.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Sarenkach.
czwartek, 28 września 2017 20:44, odsłon: 509

Ach, cóż to był za dzień? Oczywiście dzień pełen wrażeń! I o to chodziło, aby  dostarczyć  dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Wspólnie z uczniami kl I b wysłuchaliśmy ciekawych  opowiadań, czytanych przez naszą panią Dyrektor Dorotę Durzyńską oraz pana Adama Chudka – Dyrektora Zespołu  Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Zaprosiliśmy na to spotkanie klasę I b, w większości naszych absolwentów wraz z ich wychowawczynią  panią Bożeną Teresiak.

Więcej…
 
Jestem sobie przedszkolaczek…
wtorek, 26 września 2017 22:24, odsłon: 488

Minęły  pierwsze tygodnie pobytu w przedszkolu najmłodszych przedszkolaków z grupy „Wiewiórek”. Z dnia na dzień maluszki coraz lepiej czują się wśród rówieśników, beztrosko bawią się w swojej sali i chodzą na spacery z wężem Marcelem. 20 września 2017 roku wzięły udział w uroczystości  przygotowanej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Była to okazja to zapoznania najmłodszych z kodeksem przedszkolaka i do świętowania na sportowo i nie tylko…

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information