Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości 
Odsłon : 2291312


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Sarenki w HDK - "Kino młodego widza" i "Historie utkane z nici"
wtorek, 26 listopada 2019 00:52, odsłon: 183

19 listopada Sarenki wybrały się w odwiedziny do Hajnowskiego Domu Kultury. Celem tej wyprawy było skorzystanie z oferty HDK dotyczącejprzedsięwzięcia pt "Kino młodego widza". Naszym przewodnikiem i animatorem była tego dnia pani Kasia Czurak - mama Mikołaja. To z jej inicjatywy i dzięki jej pomocy mogliśmy skorzystać z małej, ale bardzo wygodnej i pięknej sali kinowej w "Górniku".

Więcej…
 
Tydzień o zdrowiu w grupie Wiewiórek – „W zdrowym ciele – zdrowy duch”
wtorek, 26 listopada 2019 00:11, odsłon: 181

Przez ostatni tydzień przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co trzeba robić by być zdrowym a dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy towarzyszył każdego dnia. Wiewiórki poznały piramidę zdrowia. I teraz już wiedzą, że najważniejszy jest ruch. Swoją kondycję fizyczną wzmacniały poprzez zabawy ruchowe z różnymi przyborami oraz ćwicząc przy muzyce. Wzbogacając wiadomości na temat zdrowego żywienia przedszkolaki poznały różne grupy produktów spożywczych oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wiewiórki wiedzą już, które produkty są zdrowe a których należy unikać.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacji w naszym przedszkolu
czwartek, 21 listopada 2019 23:41, odsłon: 221

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.

Więcej…
 
Żuberkowe sposoby na jesienną niepogodę
czwartek, 21 listopada 2019 23:20, odsłon: 174

Jesienna aura nie zawsze sprzyja dobremu nastrojowi, ale w grupie Żuberków mimo deszczu i szarości  za oknem, dzieciom towarzyszą świetne humory. Nasze starszaki wykorzystują każdą chwilę na radosne zabawy o jesiennym charakterze. Według nas wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy. Kto by się spodziewał, że kilka cekinów, garść pomponów i mieniący się brokat w butelce z wodą i gliceryną wywoła tyle radości w starszakach.

 

Więcej…
 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
środa, 20 listopada 2019 00:16, odsłon: 316

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu 12 listopada 2019r. W uroczystości, zorganizowanej w holu głównym przedszkola, wzięły udział: dyrektor przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, nauczycielki i dzieci z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Z uwagi na tak ważne święto, wszyscy obecni ubrani byli odświętnie, z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor z panią Haliną, serdecznie witając zebranych, a w szczególności dzieci, które biorą udział w tak niezwykłej i ważnej uroczystości.

Więcej…
 
Tydzień zwierząt domowych w Wiewiórkach
środa, 13 listopada 2019 23:47, odsłon: 257

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki poznawały zwierzęta zamieszkujące w domach. Zajęcia były nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. Wiele dzieci posiada albo chciałoby posiadać puchatego domownika jednak nie zawsze wiedzą one z czym to się wiąże. Pani terapeutka z zajęć dogoterapeutycznych przyzwyczaja dzieci do właściwego zachowywania się w obecności psa, oswaja niektórych z drugą żywą istotą, pokazuje sztuczki „Czagi”, ale przede wszystkim uświadamia dzieci w obowiązkach  jakie niesie za sobą opieka nad zwierzakiem.

Więcej…
 
Zbiórka na rzecz Schroniska "Ciapek"
poniedziałek, 11 listopada 2019 23:01, odsłon: 133

 
Jesienny koncert w grupie Sarenek
poniedziałek, 11 listopada 2019 21:51, odsłon: 230

W dniu 30 października odbyło się ważne wydarzenie w grupie Sarenek. Przy pięknej jesiennej scenografii spotkaliśmy się z kochanymi Rodzicami w naszej sali. Zaproszeni goście przybyli na jesienny koncert. Sarenki bardzo chętnie i szybko się uczą, więc szeroki repertuar został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o jesiennym kujawiaku, wietrzyku psotniku, gruszkach pachnących rosą, wiewióreczce, pani jesieni i wesołym tańcu w deszczu.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie Puszczyk – spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem
czwartek, 07 listopada 2019 23:41, odsłon: 262

„Puszczyk” to nowa księgarnia i sklep papierniczy w Hajnówce. Przemiła obsługa i bogaty asortyment przyciągają klientów. Właściciele i pracownicy sklepu organizują ciekawe przedsięwzięcia, na które zapraszają przedszkolaków. Pod koniec października Sarenki wzięły udział w spotkaniu z Panem Tomaszem Samojlikiem, który ciekawie i żartobliwie opowiadał o nowej przygodzie Żubra Pompika, którą ostatnio opisał „Polinka zaginęła”. Zainteresowane dzieci mogły zakupić książkę oraz poprosić o autograf autora.

Więcej…
 
Zajączki na wycieczce w Piekarni Podolszyńscy.
czwartek, 07 listopada 2019 23:10, odsłon: 241

Zajączki wraz z paniami udały się na wycieczkę do piekarni, podczas której miały możliwość zobaczyć miejsce, gdzie powstaje chleb. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, piec i ogromny mikser. Zobaczyliśmy jak wygląda piekarnia od środka. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Po piekarni roznosił się cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa.

Więcej…
 
Jeżyki w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce
poniedziałek, 04 listopada 2019 00:14, odsłon: 244

5-latki z grupy Jeżyków odwiedziły hajnowską "Mleczarnię". Na miejsce dotarły autobusem komunikacji miejskiej, co okazało się wielką atrakcją. Z pomocą sympatycznych  Pań, które  oprowadzały nas po zakładzie, mogliśmy zajrzeć do hal produkcyjnych, i zobaczyć z bliska jak powstają produkty otrzymywane z mleka. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak wygląda produkcja masła, serów: białego i żółtego, sprawdzały osobiście ile ważą i jak pachną. Przy okazji mogliśmy zważyć całą grupę na ogromnej wadze serowej.

Więcej…
 
Żubry na wycieczce w Borysówce
niedziela, 03 listopada 2019 23:27, odsłon: 202

Pewnego jesiennego dnia grupa „Żuberków” wyruszyła na wycieczkę autobusową do wsi Borysówka - Wsi Drewnianej. Dzieci w wyśmienitych humorach, pełne radości i zadowolenia, wyruszyły w podróż, podziwiając zmieniającą się „szatę” jesiennych drzew i uśmiechające się słońce, zaglądające w okna autobusu. Na miejscu przywitał nas Pan Marek, który od razu opowiedział o ciekawej legendzie nazwy miejscowości i panujących tu zwyczajach. Wchodząc do budynku świetlicy, a zarazem starej szkoły - zaproszeni zostaliśmy przez dwie uśmiechnięte panie: Lenę i Kasię, z którymi miło spędzaliśmy czas.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie konkursu “EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty – WYRÓŻNIENIE dla naszego przedszkola!
czwartek, 31 października 2019 06:59, odsłon: 273

28 października w siedzibie Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu “EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować o kolejnym wyróżnieniu naszego przedszkola w w/w przedsięwzięciu. Na uroczystej gali nasze przedszkole reprezentowały panie: Jolanta Wołkowycka i Halina Pawluczuk z  delegatami swoich grup - Oliwią z Jeżyków i Jonaszem z Żubrów.

Więcej…
 
Jak jeż i inne zwierzęta przygotowują się do zimy? – zajęcia edukacyjne z leśnikiem w grupie Jeżyków
wtorek, 29 października 2019 20:58, odsłon: 238

Czas jesieni jest okresem przygotowywania się świata przyrody do spoczynku zimowego. Dzieci z grupy Jeżyków razem z leśniczym Nadleśnictwa w Hajnówce - panem Wojtkiem Furmankiem, dowiedziały się jak to jest ze zwierzętami o tej porze roku. Najwięcej uwagi, rzecz jasna poświęcono bohaterowi grupy – jeżowi. Przedszkolaki uważnie słuchały wykładu pana Wojtka o charakterystycznych zachowaniach zwierząt.

Więcej…
 
Wiewiórki na zakupach.
sobota, 26 października 2019 23:08, odsłon: 278

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek poznawały pochodzenie różnych produktów. W ramach tematu „Od mąki do ciasta” obejrzały film edukacyjny „W piekarni”, w którym można było prześledzić drogę jaką pokonuje zboże by stać się mąką. Następnie cała grupa wybrała się do sklepu po składniki potrzebne do przygotowania ciasta. Nie lada zadaniem było odnalezienie w całym asortymencie tylko tych rzeczy, które umieszczone były na liście zakupów. Po zapełnieniu koszyka wszystkie dzieci pomagały wykładać zakupy do kasy i płacić.

Więcej…
 
EkoTorby w grupiach Zajączków i Jeżyków
sobota, 26 października 2019 22:31, odsłon: 574

W grupach Zajączków i Jeżyków odbyły się warsztaty, na których przedszkolaki miały okazję ozdobić swoje materiałowe torby. Gościliśmy panią Annę Niesteruk z Fundacji „Oni To My”, którą serdecznie przywitała Dyrektor naszego przedszkola Pani Dorota Durzyńska. Nasze torby inspirowane były  wzornictwem regionalnym. Przedszkolaki kochają przyrodę i stąd pomysł na torbę bawełnianą lub kartonową, którą śmiało możemy zabrać na zakupy.

Więcej…
 
Sarny z wizytą w piekarni
piątek, 18 października 2019 04:45, odsłon: 343

14 października grupa „Sarenek” wybrała się do „Piekarni Podolszyńscy”. Wiele frajdy sprawiła dzieciom przejażdżka komunikacją miejską ZKM. Z okna autobusu mogliśmy podziwiać piękną, złotą jesień jaka zawitała do naszego miasta. W piekarni czekała na nas sympatyczna Pani, która oprowadzała nas po przedsiębiorstwie. Piekarze zaprezentowali nam proces „od ziarenka do bochenka”.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w grupie Jeżyków
poniedziałek, 14 października 2019 23:39, odsłon: 498

Od wielu lat, 10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Z tej okazji dzieci z grupy Jeżyków uczciły ten ważny dla Ziemi dzień uczestnicząc w różnorodnych działaniach edukacyjnych. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która w liście pisanym na brzozowym kawałku drewna przedstawiła ideę Dnia Drzewa i jego istotne znaczenie w proekologicznym myśleniu i działaniu dzieci i dorosłych.

Więcej…
 
Jeżyki wiedzą jak wykorzystać „dary jesieni”
poniedziałek, 14 października 2019 17:52, odsłon: 456

Gdy przychodzi jesień a z drzew razem z wiatrem lecą liście, kasztany, żołędzie, nasze przedszkolaki wiedzą od czego trzeba zacząć doświadczanie przyrody o tej porze roku. Dzieci z grupy Jeżyków podczas jednego ze spacerów zebrały najciekawsze okazy „darów jesieni”. Była to również kolejna lekcja o nazwach drzew, charakterystycznych cechach liści oraz ich owocach. Kolejnym, tym razem twórczym wyzwaniem było konstruowanie „ludzików” ze zgromadzonych materiałów.

Więcej…
 
Szaszłyki owocowe pyszne są i zdrowe! – tak mówią Sarenki
czwartek, 10 października 2019 06:53, odsłon: 272

Przedszkolaki z grupy „Sarenek” wiedzą jak ważne dla ich zdrowia są witaminki zawarte w owocach, dlatego w ciągu ostatniego tygodnia to właśnie owoce były tematem głównym. Wybraliśmy się do sklepu, w którym jest duże stoisko, a owoców "do wyboru do koloru". Koszyk szybko się zapełnił i nasz pomysł na owocową przekąskę mógł się spełnić. Zanim jednak, odbyła się zabawa dydaktyczna „pudełko pełne owoców”.

Więcej…
 
Spotkanie Zajączków z misiem Gamusiem.
niedziela, 06 października 2019 22:44, odsłon: 433

Zajączki odwiedził duży, sympatyczny miś Gamuś. Podczas zabaw i zagadek odbyły się zajęcia na temat zdrowego odżywiania. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak ważne jest zdrowe odżywianie, i że należy jeść owoce i warzywa. Poznały również Gamusiową rodzinkę: babcię, dziadka, mamę, tatę, siostrę i brata. Wesoło bawiły się podczas piosenki taneczno -ruchowej. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały kolorowankę.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information