Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 71 gości 
Odsłon : 3956822


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
VI Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”
środa, 15 marca 2023 14:38, odsłon: 350

7 marca odbyła się kolejna, szósta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego „Logowierszyki” pod patronatem Dyrektora naszego przedszkola – Pani Doroty Eweliny Durzyńskiej. Ambicją i programowym zamysłem festiwalu jest kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie prowadzonej w naszym przedszkolu zajęć terapii logopedycznej.

Więcej…
 
WIELKA GALA W SALI BALOWEJ ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – NASZA PANI DYREKTOR DOROTA EWELINA DURZYŃSKA LAUREATKĄ II MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM – DYREKTOR ROKU 2022
wtorek, 14 marca 2023 16:42, odsłon: 625

Z wielką dumą informujemy, że nasza Pani Dyrektor zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Gazety Współczesnej oraz Kuriera Porannego w kategorii „Dyrektor Roku 2022”. Sukces ten został uhonorowany 4 marca 2023r. na uroczystej Gali w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Pani Dorota Ewelina Durzyńska znalazła się tego dnia w zaszczytnym gronie – wśród wszystkich laureatów Plebiscytu – Najlepszych w Polsce Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.

Więcej…
 
„Sarenki idą do szkoły” – przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
niedziela, 12 marca 2023 23:00, odsłon: 348

Przedszkolaki z grupy Sarenek zostały zaproszone na dni otwarte do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza. Realizując projekt edukacyjny „Sarenki idą do szkoły” dzieci zwiedziły kolejną szkołę w Hajnówce. Celem naszego wyjścia było zapoznanie dzieci z nauczycielami, budynkiem szkoły i warunkami nauki, przedszkolaki wzbogacały swoje doświadczenia i wiadomości związane ze szkołą. Ważnym elementem było również integrowanie środowiska przedszkolnego ze szkolnym.

Więcej…
 
Żuberki zakładają ogródek.
niedziela, 12 marca 2023 22:43, odsłon: 361

Wiosna tuż, tuż. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Słoneczko coraz częściej cieszy buzie naszych dzieci na spacerkach. Na tych spacerkach dzieci dostrzegają także zmiany zachodzące w przyrodzie. A to źdźbła zielonej trawy wystające spod zeschłych liści, a to przebiśniegi, nieśmiało podnoszące swoje białe główki w przydomowych ogródkach, a to pęczniejące paczki liści na drzewach, a to klucze dzikich gęsi śpiesznie lecących na tereny lęgowe. Te oznaki wiosny zachęciły maluchy do założenia Żuberkowego ogródka.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie V Edycji Konkursu recytatorsko-plastycznego ,,Hu, hu, ha… wymarzona zima ma”
niedziela, 12 marca 2023 22:34, odsłon: 429

Dnia 28 lutego 2023 roku w Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce po raz piąty odbył się konkurs recytatorsko-plastyczny pod tytułem: ,,Hu, hu, ha… wymarzona zima ma”, w którym udział wzięła czwórka dzieci z naszego przedszkola. Dzieci miały za zadanie narysować pracę plastyczną o swojej wymarzonej zimie oraz przygotować wiersz do recytacji o tematyce zimowej. Temat ten miał zachęcić dzieci oraz ich rodziny do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się w zimowej scenerii, a prace plastyczne zachwycały kreatywnością na konkursowej wystawie.

Więcej…
 
Innowacja pedagogiczna „Wesoła logopedia 3-4-latka” w lutym
sobota, 11 marca 2023 10:17, odsłon: 381

W lutym zajęcia logopedyczne w grupach Sówek i Wiewiórek miały odmienny charakter, był on związany z aktualnie realizowaną tematyką w tych oddziałach. Z okazji Dnia Kota dzieci w grupie Sówek miały okazję poznać kocie zwyczaje oraz ich charakterystyczne odgłosy. Piosenka pt. „My jesteśmy kotki dwa” była natomiast świetną okazją do tanecznej zabawy oraz utrwalenia poszczególnych części budowy czworonoga. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był „koci tor przeszkód”, gdzie każdy mógł samodzielnie wykonać przygotowane zadania.

Więcej…
 
Sensoryczne Dino – zajęcia w grupie Jeżyków i Żubrów.
niedziela, 05 marca 2023 22:36, odsłon: 466

W poprzednim tygodniu nauczycielki współorganizujące z grup Jeży i Żubrów zorganizowały dla „swoich” dzieci zajęcia sensoryczne utrzymane w tematyce tygodnia, czyli dinozaurów. Na zajęciach tego dnia dzieci miały przyjemność powitać gościa – Panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzyńską, która z chęcią wzięła w nich udział.

Więcej…
 
Sówki i Zajączki razem w szatni i na spacerze – realizacja innowacji pedagogicznej „Maluszki i starszaki razem poznają świat”
niedziela, 05 marca 2023 22:20, odsłon: 427

Samoobsługa i samodzielność są ważnymi elementami treningu realizowanego w ramach codziennych doświadczeń dziecka w przedszkolu. Każda możliwa okazja jest dobra by doskonalić te umiejętności, dlatego wspólne zajęcia Sówek i Zajączków w ramach innowacji „Maluszki i starszaki razem poznają świat” były dobrą alternatywą na ćwiczenie ubierania się a także sprawnego chodzenia w parach.

Więcej…
 
Innowacja czytelnicza Zwierzopodrózaki – część piąta
niedziela, 05 marca 2023 20:46, odsłon: 385

Dnia 2 marca odbyło się piąte już spotkanie w ramach realizacji w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej czytelniczej: „Zwierzopodróżaki”. Tym razem to grupa Zajączków przeniosła się wraz ze zwierzętami - bohaterami naszych oddziałów do świata plastycznych fantazji. Zainspirowane opowiadaniem Zajączki  miały za zadanie namalować muzykę i wyczarowywały na kartkach prawdziwe cuda za pomocą pędzli i farb. Dziecięca wyobraźnia naprawdę nie zna granic – muzyka była nutami, tęczą, pejzażem, wiatrem.

Więcej…
 
Serce w dłoni – warsztaty robienia lizaków u Zajączków
piątek, 03 marca 2023 20:27, odsłon: 399

Pysznym sposobem na smaczną przekąskę są słodycze. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Mnogość rodzajów wyrobów cukierniczych charakteryzujących się słodkim smakiem wydawać by się mogło - nie ma końca: cukierki, czekolady, ciasta, wafelki, batony, galaretki czy żelki. Jednak nieodłącznym atrybutem dzieciństwa jest zwyczajnie w świecie lizak. Najlepsze lizaki są duże, kolorowe i bardzo słodkie. Jak powstają ulubione przysmaki?

Więcej…
 
Kampania społeczna „#Rozmawiaj#Reaguj”
piątek, 03 marca 2023 19:47, odsłon: 330

Przekazujemy do Państwa rąk plakaty w wersji elektronicznej dotyczące kampanii społecznej pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”, przygotowanej przez Państwową  Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.

Więcej…
 
Walentynki „W krainie melodii” u Zajączków
czwartek, 02 marca 2023 22:19, odsłon: 317

Ważną rolę w życiu dziecka odgrywają dwa środowiska wychowawcze. Pierwszym i najważniejszym środowiskiem jest rodzina. Jest ona źródłem wzorców zachowań, postaw, a także informacji na temat w rodzinie akceptowanych wartości. Dlatego punktem wyjścia do zajęć 14 lutego była piosenka „Bałwankowa rodzina”, która odzwierciedla wagę powyższych słów. Rodzina ma być źródłem miłości, bezpieczeństwa i radości.

Więcej…
 
„Sarenki idą do szkoły” – przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego
czwartek, 02 marca 2023 21:48, odsłon: 349

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Sarenek wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce. Realizując projekt edukacyjny „Sarenki idą do Szkoły” dzieci poznają szkoły podstawowe w naszym mieście. Zajęcia otwarte organizowane przez placówki szkolne są idealną okazją do zwiedzenia budynku oraz poznania szerokiej oferty edukacyjnej. Dzieci mogą poczuć, jak to jest być uczniem dzięki czemu obawy przed zmianami stają się coraz mniejsze.

Więcej…
 
Audycja muzyczna „O śpiewającej biedronce”.
czwartek, 02 marca 2023 21:34, odsłon: 331

„Biedronka, biedronka uśmiecha się do słonka, i z dziećmi od rana piosenki śpiewać chce…”. Wspólnie z Biedronką, Żuczkiem, Muchą i Konikiem Polnym dzieci poznały elementy z których można stworzyć piosenkę. Z kolorowych worków prowadząca wyjmowała niespodzianki. Dowiedzieliśmy się, że aby stworzyć utwór muzyczny  potrzebna jest melodia, rytm, tempo, dynamika i barwa dźwięku.  

Więcej…
 
Jeżyki w świecie dinozaurów
wtorek, 28 lutego 2023 23:22, odsłon: 325

Nasze przedszkolaki z grupy Jeży udały się w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów, które żyły 66 milionów lat temu. Jak wiadomo, dinozaury fascynują dzieci, ponieważ kryją wiele tajemnic i zaskakują swoim wyglądem. Realizując temat kompleksowy, nasza grupa przeniosła się w prehistoryczny świat dinozaurów, gdzie Jeżyki dowiedziały się, jak dinozaury wyglądały, czym się żywiły i jakie były ich gatunki. Zafascynowane dzieci bawiły się w paleontologów, gdzie podczas wykopalisk odnalazły skarb w postaci gipsowych odlewów dinozaurów.

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota w grupie Sarenek
wtorek, 28 lutego 2023 23:00, odsłon: 239

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzieci z naszej grupy również obchodziły to ,,nietypowe święto”. Przedszkolaki piły mleczko, uczestniczyły w zabawach ogólnorozwojowych. Poznały nietypowe zwyczaje naszych kocich przyjaciół. Rozwijały kreatywność wykonując kocie prace plastyczne i umiejętności matematyczne licząc kotki. Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest także niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie dzieci na ich czasem niezwykle trudne życie.

Więcej…
 
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra czyli tłusty czwartek w grupie Sarenek.
wtorek, 28 lutego 2023 22:55, odsłon: 229

Dnia 16 lutego zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek. Naszym specjalnym gościem była Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Przedszkolaki były zachwycone. Dzieci tego dnia poznawały polskie tradycje związane z Tłustym Czwartkiem. Nie mogło również zabraknąć zabaw i konkursów.  Aby zapewnić sobie dobrobyt w tym roku zgodnie z tradycją każdy zjadł pączka. Był to wesoły, słodki i pyszny dzień. Życzymy przedszkolakom, aby każdy dzień w tym roku był właśnie taki.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
wtorek, 28 lutego 2023 11:57, odsłon: 247

Drodzy Rodzice!

 

Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

trwa od 1 do 31 marca 2023 r.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 

Dokumenty są do pobrania w załącznikach poniżej oraz w budynku przedszkola.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Do pobrania:

Winiosek i załączniki:

images/stories/pliki/23.02.27_wniosek_i_zalaczniki.docx

Klauzula Rodo:

images/stories/pliki/23.02.27_klauzula_rodo_do_wniosku.docx

 

 

 
Małe Żuberki poznają pracę kowala.
niedziela, 26 lutego 2023 20:25, odsłon: 294

17 lutego małe Żuberki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kowalstwa i Ślusarstwa w Hajnówce. Przywitał nas Pan Stanisław Mierzwiński - „ Ostatni z rodziny hajnowskich kowali” jak sam o sobie mówi. Pan Stanisław opowiedział dzieciom kim był kowal i co należało do jego obowiązków. Pokazał także dzieciom różne rodzaje podkówek dla koni. Dzieci z zainteresowaniem oglądały różne narzędzia kowalskie i maszyny rolnicze, które kiedyś były wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Następnie grupa udała się do pracowni kowalskiej, gdzie dzieci na żywo mogły zobaczyć i spróbować ciężkiego kowalskiego rzemiosła, co przyniosło im niemałą frajdę. Każde z dzieci mogło spróbować „kuć żelazo póki gorące”.

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota w grupie Jeżyków.
niedziela, 26 lutego 2023 19:59, odsłon: 275

Podczas wspólnych zabaw i kocich tańców przypominaliśmy jak prawidłowo opiekować się zwierzętami. Celem było oczywiście rozwijanie empatii i uwrażliwianie na potrzeby wszystkich zwierząt, ale skoro to święto kota, to dzieci przyniosły smakołyki naszej Polince. Z wąsikiem na policzkach Jeżyki próbowały śpiewać w kocim języku oraz robić koci grzbiet. Najładniejszy wyszedł naszej pani Kasi, więc dzieciaczki zrobiły z niego koci tunel i z wesoła minka przemykały pod nim. Później  wysłuchały wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”.

Więcej…
 
Walentynkowo w grupie Jeżyków.
środa, 22 lutego 2023 21:15, odsłon: 280

Celem zajęć było zapoznanie się z definicją słów: ''miłość'' i ''przyjaźń'', a także tym, co oznacza wyrażenie ''kocham Cię''. Rozpoczęliśmy zabawą w kółeczku a następnie pani Dyrektor Dorota Durzyńska przeczytała nam opowiadanie „Przygody Fenka - "Miłość”, które uczy nas rozumieć pojęcie „kocham„ i stosować w odpowiednich momentach. Wspólna walentynkowa zabawa taneczno - ruchowa oraz matematyczna to również motyw integracyjny. Miło i wesoło, tak serduszkowo upłynął nam dzień Walentynek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information