Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Odsłon : 4208242


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
#MOVEWeekPoland
czwartek, 01 czerwca 2023 04:49, odsłon: 281

Od 22 maja do 31 maja 2023 roku trwała w Polsce akcja tydzień ruchu Z ogromną przyjemnością dołączyliśmy do tego programu razem z ponad 600 placówkami przedszkolnymi i szkolnymi z całej Polski. Czy wiecie, że już kilka minut aktywności w czasie zajęć pobudza mózg do pracy, przez co dzieciom łatwiej się skupić i zapamiętać przerabiany materiał?!. Dzieci z każdej grupy miały okazję ćwiczyć jednocześnie dobrze się bawiąc.

 

Więcej…
 
„Posadź roślinkę dla wnuka” – udział przedszkolaków z dziadkami w projekcie Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja.
środa, 31 maja 2023 22:03, odsłon: 278

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki  - reprezentanci wszystkich grup, razem ze swoimi dziadkami i babciami sadziły rośliny na naszym placu przedszkolnym.  Z udziałem Burmistrza Miasta Hajnówka – Pana Jerzego Siraka oraz Wiceburmistrza – Pana Ireneusza Kiendysia przystąpiliśmy do akcji pt. „Posadź roślinkę dla wnuka” w ramach realizacji projektu Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja.

Więcej…
 
Dzień Mamy w grupie Zajączków
poniedziałek, 29 maja 2023 21:14, odsłon: 276

Maj to nie tylko piękny miesiąc, majówka i słońce. W tym też miesiącu obchodzimy święto jednej z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka – Dzień Matki. Ten wyjątkowy dzień zgodnie z kalendarzem przypada 26 maja. Jest to również wielki dzień w naszym przedszkolu. Na tą okazję przygotowuje się miedzy innymi : przedstawienia, laurki, zabawy, piosenki, tańce i wierszyki.

Więcej…
 
Roślinne malowanie z Żuberkami.
poniedziałek, 29 maja 2023 20:50, odsłon: 237

Wiosna w pełni! Wszystko kwitnie, pachnie i bzyczy. Przyroda na dobre obudziła się z zimowego snu i pokazuje się nam z jak najlepszej strony. Z tych, jakże pięknych cudów przyrody postanowiły skorzystać małe Żuberki wykorzystując rośliny jako narzędzie malarskie. Najpierw nasze maluchy pod opieką pań wyruszyły na spacer wokół przedszkola, aby zebrać jak najciekawsze okazy roślinne. Było to bardzo pouczające doświadczenie, gdyż prócz wybierania najładniejszych kwiatów i liści dzieci zdobywały także wiedzę przyrodnicza.

Więcej…
 
Zajączki w sali edukacyjnej Straży Pożarnej "Ognik".
poniedziałek, 29 maja 2023 20:05, odsłon: 220

17 maja dzieci z Przedszkola Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce z grupy Zajączków wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Przedszkolaki zostały zaproszone do salki edukacyjnej, w której z wielkim zaciekawieniem słuchały Pana Strażaka, który opowiadał o bezpieczeństwie oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Zapoznaliśmy się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania osób dorosłych i odpowienich służb.

Więcej…
 
Wiosenna logopedia w grupie Sówek i Wiewiórek.
niedziela, 28 maja 2023 22:20, odsłon: 292

W kwietniu w ramach innowacji pedagogicznej „Wesoła logopedia 3-4-latka” przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer łączący ruch całego ciała z ćwiczeniami aparatu artykulacyjnego. Nazywały i naśladowały zjawiska pogodowe, rośliny i zwierzęta, które kojarzą się z piękną wiosenką. Dzieci poznały zasady gry Double, podczas której bogaciły słownictwo i doskonaliły spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Uczyły się również uważnego słuchania odgłosów przyrody budzącej się do życia z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Więcej…
 
X Edycja Konkursu Recytatorskiego „Kocham, lubię, szanuję...” rozstrzygnięta!
niedziela, 28 maja 2023 22:12, odsłon: 320

W tym roku tematem przewodnim wierszy była rodzina, i stąd tytuł „Kocham, lubię, szanuję  moją rodzinkę”. Mając na celu zainteresowanie dzieci poezją, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i rozwijanie zdolności recytatorskich oraz promowanie kultury żywego słowa wśród dzieci, spotkaliśmy się w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z różnych placówek w Hajnówce zaprezentowały swoje zdolności aktorsko - recytatorskie.

Więcej…
 
Wakacyjny dyżur
środa, 24 maja 2023 19:25, odsłon: 392

Informujemy

o zapisach dzieci na wakacyjny dyżur

w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika w Hajnówce

w miesiącu sierpniu 2023r.

 

Zapisy na dyżur trwają od 29.05 - 09.06.2023r.

Więcej…
 
Sarenki jako mali badacze
niedziela, 21 maja 2023 21:10, odsłon: 245

Dzieci z grupy Sarenek zachęcone piękna pogoda postanowiły zamienić się w małych badaczy przyrody. Zabrały ze sobą lupy i obserwowały otaczającą nas przyrodę, zarówno rośliny jak i małe zwierzęta – owady. Efekty naszych poszukiwań były wspaniałe! W ogrodzie byliśmy bardzo ciekawscy i uważnie obserwowaliśmy wszystko dookoła. 

Więcej…
 
Wesoło i sportowo na placu przedszkolnym - Sówki i Zajączki podczas innowacji "Maluszki i starszaki razem poznają świat".
czwartek, 18 maja 2023 20:08, odsłon: 336

Podczas kolejnego, przedostatniego już spotkania Sówek i Zajączków w ramach innowacji „Maluszki i starszaki razem poznają świat”, przedszkolaki bawiły się na placu przedszkolnym. Podczas różnorodnych, muzycznych zabaw integracyjnych dzieci aktywnie i wesoło bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Najważniejszą częścią zajęć był jednak sportowy tor przeszkód.

Więcej…
 
Sarny i Liski na „Zielonej szkole” – zakończenie innowacji pedagogicznej Zwierzopodróżaki
poniedziałek, 15 maja 2023 21:23, odsłon: 322

9 maja, w piękny słoneczny dzień, grupa Lisków i Sarenek z naszego przedszkola wybrały się do Ośrodka Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Białowieży. Wycieczka miała na celu podsumowanie i zakończenie trwającej od października innowacji pedagogicznej Zwierzopodróżaki. Innowacja miała na celu przybliżenie dzieciom ze wszystkich grup wiekowych bogatego świata przyrody i zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską oraz propagowanie czytelnictwa. Przez siedem miesięcy najmłodsi poznawali przeróżne przygody zwierząt puszczy i razem ze Zwierzopodróżakami przenosili się do krainy dźwięków, plastycznych fantazji, ruchowych inspiracji czy też do świata teatru.

Więcej…
 
Warsztaty ceramiczne u Żuberków.
poniedziałek, 15 maja 2023 21:17, odsłon: 299

28.04 w grupie Żuberków odbyły się warsztaty ceramiczne. Warsztaty przeprowadziła Pani Beata Bołtromiuk właścicielka pracowni ceramicznej - Gliniane B.B. Na początku warsztatów Pani Beata opowiedziała o tym jak na przestrzeni wieków rozwijała się sztuka ceramiczna. Opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego.

Więcej…
 
MALI PATRIOCI – obchody Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja
poniedziałek, 15 maja 2023 20:50, odsłon: 329

Wiek przedszkolny, to najlepszy czas na budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania świadomości narodowej. Od najmłodszych lat należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować postawę braterstwa, szacunku do ojczystego kraju. 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dzieci z naszego przedszkola udały się pod budynek Urzędu Miasta. O godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie Hymnu.

Więcej…
 
Witaj majowa jutrzenko
poniedziałek, 15 maja 2023 20:07, odsłon: 378

W dniu 27 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy w naszym Przedszkolu Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Polski - ,,Mazurka  Dąbrowskiego’’. Następnie, prowadząca uroczystość pani Basia w kilku zdaniach przedstawiła historię powstania Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji wszystkie grupy przygotowały występy artystyczne, których głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie poczucia przynależności narodowej u naszych małych Patriotów.

Więcej…
 
„Tańczyć każdy może…” – Międzynarodowy Dzień Tańca z HDK – grupa Sarenki
niedziela, 07 maja 2023 21:03, odsłon: 302

Muzyka i taniec to najbardziej atrakcyjne formy aktywności wpływające na wszechstronny rozwój zarówno dzieci jak i dorosłych. Taniec rozwija sprawność fizyczną, kształtuje estetykę i harmonię ruchów, wpływając na  piękną sylwetkę, poczucie rytmu, a przede wszystkim zaspakaja naturalną potrzebę ruchu każdego dziecka. Dzień Tańca obchodzony jest 29 kwietnia od 1982 roku. Święto to zostało ustanowione przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. 

Więcej…
 
Dzień Ziemi w grupie Sówek
niedziela, 07 maja 2023 20:50, odsłon: 357

O ekologii, o dbaniu o swoje najbliższe środowisko rozmawiamy z przedszkolakami od najmłodszych lat. Światowy Dzień Ziemi jest bardzo dobrą okazją by pamiętać o niej przede wszystkim wtedy, gdy cały świat próbuje wspierać naturę w każdy możliwy sposób. Przedszkolaki z grupy Sówek przyłączyły się także do poprawy kondycji naszej planety, poznając  tajniki segregacji śmieci, których codziennie przybywa coraz więcej wokół każdego z nas.

Więcej…
 
Dzień Ziemi w grupie Żuberków
piątek, 05 maja 2023 05:00, odsłon: 406

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie i budowanie współodpowiedzialności za naszą planetę. Dzieci z grupy Żuberków bardzo chętnie wzięły udział w przygotowanych dla nich aktywnościach z tej okazji. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego nasza planeta choruje oraz jak wiele niepozornych zagrożeń przyczynia się do pogłębiania jej złej kondycji. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego wspólnie się zastanowiliśmy, co możemy zrobić aby nasza planeta nie chorowała.

Więcej…
 
Żuberkowe Marchewkowe Love… w ramach projektu „Sensoryczny Kogel - Mogel”
czwartek, 04 maja 2023 22:12, odsłon: 442

Żuberki w miesiącu kwiecień zrealizowały kolejne – tym razem „pomarańczowe” zadanie w ramach Ogólnopolskiego projektu „Sensoryczny Kogel-Mogel”. Zadaniem tego projektu jest dostarczenie dzieciom w toku podejmowanych aktywności i zabaw różnorodnych bodźców wspomagających integrację wszystkich zmysłów oraz ich rozwój. Celem głównym projektu jest usprawnienie motoryki dużej – ćwiczenie postawy oraz motoryki małej – usprawnienie funkcji ręki.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca
czwartek, 04 maja 2023 08:12, odsłon: 290

Informacja o postępowaniu uzupełniającym
do Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Żubra Pompika w Hajnówce
na rok szkolny 2023/2024
 
Dyrektor Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Żubra Pompika w Hajnówce


ogłasza nabór uzupełniający
na wolne miejsca w przedszkolu na rok szkolny 2023/2024
w dniach 04 – 18 maja 2023 r.

 

Więcej…
 
Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki w naszym przedszkolu.
poniedziałek, 01 maja 2023 21:07, odsłon: 354

Mieliśmy ciekawą lekcję muzyki, gdyż uczestniczyliśmy w audycji muzycznej w wykonaniu artystów z Filharmonii Podlaskiej. Nasze przedszkolaki szybko opanowały fragment wesołej piosenki pomagały doktor Muzyce leczyć chorych pacjentów. „…Od rana mam dobry humor, ha ha  i do wszystkich ludzi śmieję się. Ja się śmieje i ty śmiej się też…”. Wspólnie wymyślaliśmy co można zrobić , aby mieć dobry humor  i uśmiechać się.

Więcej…
 
Polska - Moja Ojczyzna w grupie Jeżyków
poniedziałek, 01 maja 2023 20:58, odsłon: 382

,,Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna. Potem jest w myślach blisko w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy, Polska Ojczyzna, kraina, która w sercu od najmłodszych lat się zaczyna...." Zajęcia na temat Polski w grupie Jeżyków miały na celu pielęgnowanie wartości patriotycznych i poznanie symboli narodowych (godła, flagi, hymnu narodowego). Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają symbole narodowe, że obecną stolicą Polski jest Warszawa, a najdłuższą rzeką w naszym kraju, jest Wisła. Wykonały również pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. Tego dnia nasze przedszkolaki dowiedziały się również, że ich małą ojczyzną jest dom rodzinny, podwórko, trasa pokonywana codziennie do przedszkola.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 34

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information