Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 
Odsłon : 1238984


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Mikołajki u Zajączków
środa, 14 grudnia 2016 22:43, odsłon: 344

6 grudnia do grupy Zajączków zawitał Mikołaj, którego dzieci z utęsknieniem wyczekiwały. Spotkanie z Mikołajem przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci bawiły się z gościem przy ulubionej muzyce o tematyce świątecznej. Zaprezentowały wierszyk i piosenkę po czym otrzymały prezenty od Mikołaja. Kolejną atrakcją tego dnia był udział w podsumowaniu ,, IV Ogólnopolskiego Konkursu Bajka 2016" organizowanego w siedzibie Aresztu Śledczego w Hajnówce.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego pt. „Jesień w wierszu i na obrazku”
wtorek, 13 grudnia 2016 22:08, odsłon: 365

W ubiegły czwartek, 8 grudnia, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu literacko – plastycznego pt. „Jesień w wierszu i na obrazku” – w ramach innowacji pedagogicznej „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”, prowadzonej w naszym przedszkolu w bieżącym roku szkolnym. Honorowy patronat nad konkursem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce, dlatego tam odbyło się wręczenie nagród laureatom. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycił nas Burmistrz Miasta Hajnówka – pan Jerzy Sirak, który podziękował rodzicom, dzieciom oraz Dyrektorowi przedszkola i kadrze pedagogicznej za wspólną inicjatywę i zabawę.

 

 

Więcej…
 
Mikołajki Żubrów w Telewizji Białystok
niedziela, 11 grudnia 2016 23:39, odsłon: 364

Mikołajki w grupie Żubrów spędziliśmy wyjątkowo atrakcyjnie. Tuż po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy na wycieczkę. Dokąd? Długo się nie rozpędzając zajechaliśmy do naszej hajnowskiej księgarni, by sprawdzić czy przypadkiem nie spotkamy tam dzisiejszego solenizanta, Mikołaja. Warto było rozwiać swe wątpliwości, gdyż słyszeliśmy tu i ówdzie, że właśnie dzisiaj jest szansa na bliskie z nim spotkanie. No i był, a jakże. Mikołaj we własnej osobie, na czerwonym fotelu, w tradycyjnym stroju, czekał na dzieci z super prezentami.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek.
niedziela, 11 grudnia 2016 23:13, odsłon: 272

Jest taka zabawka na świecie, wszyscy o niej dobrze wiecie. Ma dwie łapki, brzuszek, usta, jest mięciutki, jak poduszka. Każdy człowiek, mały, duży, wie, do czego misio służy. Że on jest do przytulania, do sekretów powierzania. Do płakania, gdy smutno, do zabawy, gdy ci nudno. Do gniecenia, tarmoszenia, do kochania i lubienia. Wszystkie misie w naszym kraju urodziny dzisiaj mają. Dzieci wraz z nimi świętują, kochać misie obiecują.

 

Więcej…
 
Przedświąteczne pieczenie ciastek w grupie Zajączków
piątek, 09 grudnia 2016 00:24, odsłon: 330

Dnia 5 grudnia, w grupie Zajączków, odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,Wędrówki słówek - kolorowe miesiące". Autorski wiersz przeczytała Anetta Trusiewicz - Kolinko, nauczycielka naszego przedszkola. Utwór ,,Grudniowy wieczór" stał się inspiracją do przeprowadzonych zajęć kulinarnych podczas których przedszkolaki piekły ciasteczka. Jajka, mąka, masło, drożdże to składniki na pyszne ciasto, które dzieci wałkowały po czym wykrawały ciastka w różnych kształtach. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w przyjemny nastrój oraz sprawiło, że poczuliśmy magię nadchodzących świąt. Gotowe ciasteczka dzieci dekorowały według własnych pomysłów. Zajęcia zakończone zostały poczęstunkiem i degustacją słodkich wypieków.

Więcej…
 
Pożegnaliśmy jesień tańcem i piosenką
piątek, 09 grudnia 2016 00:14, odsłon: 404

„…Niech tam leje, niech tam wieje, ja się bawię, ja się śmieję…” – słowa piosenki o jesieni doskonale pasują do atmosfery jaka panowała 30 listopada 2016r. podczas balu w naszym  przedszkolu z okazji pożegnania jesieni. Bal otworzyła pani dyrektor Dorota Durzyńska witając dzieci i życząc dobrej zabawy.  Jesienna Wróżka – nauczycielka Agnieszka Panasiuk-Kaczoch, poprowadziła bal w niepowtarzalny sposób bawią cwszystkich przedszkolaków.

Więcej…
 
Fundacja Psi Uśmiech kontynuuje zajęcia w naszym przedszkolu
czwartek, 08 grudnia 2016 23:59, odsłon: 289

W roku szkolnym 2016/2017 Fundacja Psi Uśmiech kontynuuje prowadzenie zajęć edukacyjnych z udziałem psa w naszym przedszkolu. Tym razem dzieci odwiedza Pani Gabriela Drwięga, doświadczony pedagog i dogoterapeuta wraz z Cosmo - odpowiednio przeszkolonym psem rasy cairn terrier. Do typowej tematyki zajęć, na którą składa się doskonalenie w sche-macie ciała, rozróżnianie kolorów i figur geometrycznych, nauka pojęć przestrzennych, poznawanie emocji, zabawy różnego rodzaju strukturami, układanie ciągów logicznych, zabawy ruchowe, doskonalenie motoryki małej i dużej oraz równowagi czy ćwiczenia grafomotoryczne dołączyły kolejne atrakcje:

Więcej…
 
Wiewiórki z Przedszkola Nr 3 to prawdziwe przedszkolaki!!!
środa, 30 listopada 2016 22:07, odsłon: 450

"Pasowanie na przedszkolaka" jest uroczystością, która w naszym przedszkolu stała się tradycją. Co roku dzieci z najmłodszej grupy - "Wiewióreczek" prezentują swoje umiejętności zdobyte podczas pierwszych 2-3 miesięcy w przedszkolu. Dzieci w obecności Pani Dyrektor, swoich nauczycielek oraz rodziców starają się przekonać wszystkich zebranych, że są już gotowi, by otrzymać zaszczytny tytuł "Prawdziwego Przedszkolaka".

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia u Żubrów
środa, 30 listopada 2016 17:44, odsłon: 351

W grupie Żubrów trochę inaczej niż zwykle obchodziliśmy to miłe, „pluszakowe” święto. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce, w towarzystwie ulubionego misia, przedszkolaki miały wiele innych zaplanowanych działań. Z przyniesionych z domu materiałów typu „niedźwiedzia skóra”, dzieci wykleiły szablony trzech misiów. Powstała wielkogabarytowa makieta, która stanowiła tematyczną dekorację a później stała się fotograficznym tłem do rodzinnych zdjęć.

Więcej…
 
Grupa Jeżyków w „Krainie pluszowego misia”
wtorek, 29 listopada 2016 18:49, odsłon: 384

Dzień rozpoczął się  od misiowego powitania, już od rana na dzieci czekał wielki pluszowy miś. Do Krainy pluszowego misia, dzieci zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki. Spotkanie w Krainie pluszowego misia 4-latki rozpoczęły od wysłuchania wiersza „Lekarstwo misia” D.Gellner i krótkiej rozmowy na temat zwyczajów niedźwiadków. Potem razem ze swoimi misiowymi przytulankami zatańczyły do rytmicznych piosenek o misiu np. „Pokochaj pluszowego misia”, „Misia a..” itp.

Więcej…
 
Portret rysowany pastelą pod okiem Artysty Piotra Gagana.
wtorek, 29 listopada 2016 17:49, odsłon: 509

W grupie Żubrów i Zajączków mieliśmy zaszczyt gościć hajnowskiego artystę malarza Piotra Gagana. Po raz pierwszy w naszych, przedszkolnych  progach został przywitany osobiście przez naszą panią dyrektor Dorotę Durzyńską. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały autoprezentacji. Gdy bacznie obserwowały jak spod rąk artysty odsłaniają się kolejne etapy powstawania portretu, nie chciały uwierzyć, że dadzą radę zmierzyć się z tym tematem.  

Więcej…
 
Zajączki w Białostockim Teatrze Lalek.
wtorek, 29 listopada 2016 17:25, odsłon: 265

Wybraliśmy się w świat "Robota i Motylka" oraz do Piwnicy Lalek. Spektakl przeniósł nas do Muzeum Robotów, w którym poznaliśmy  robota Dondona, który nie tylko umiał ruszać rękoma i głową, ale też odpowiadał na pytania. Przedszkolaki zaciekawiły również inne mechaniczne twory, np. Kuchareczka, Pojemnik Myśli, Szalony Budzik. Najśmieszniejszy okazał się Czyściciel Grzechów. Mali widzowie siedzieli pośrodku, a dookoła ich rozgrywały się różne sceny.  Interaktywne obrazy, piękne drzewka wzbudzały zachwyt oraz umożliwiały dzieciom bezpośredni udział w przygodach sympatycznego  robota i jego przyjaciół z Muzeum Robotów. Bardzo im się to podobało, byli blisko aktorów i robotów. 

Więcej…
 
„Moja pierwsza książka” – twórcze działania Żubrów
wtorek, 29 listopada 2016 06:08, odsłon: 279

W tygodniu, prezentującym temat „Znamy te bajki” grupa Żubrów uczestniczyła w różnorodnych działaniach zorganizowanych w swojej grupie. Przedszkolaki przyniosły ulubione książki ze swojego domu – to one były naturalną zachętą by rozwijać umiejętności językowe. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swoją wybraną książkę, niektóre z nich przeczytaliśmy na forum grupy. Wspólnie z grupą Sarenek poznaliśmy  „Drogę od autora do czytelnika”, którą w formie prezentacji przedstawiły zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki, panie Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz.

Więcej…
 
„Dzień Czarnego Kota” w grupie Zajączków.
wtorek, 29 listopada 2016 00:31, odsłon: 275

Ach, co to był za dzień. Zamiast Zajączków przyszły do przedszkola Kociaczki - dzieciaczki. Uśmiechnięte jak zawsze, ale z wąsikiem pod noskiem i w czarnych ubrankach. W Dniu Czarnego Kota dzieci zamieniły się w kotki i mogły poczuć się jak owe czworonogi,przełamując przesąd , że koty tej maści należy omijać z daleka. Była to doskonała okazja do uwrażliwienia  na potrzeby zwierząt, które - podobnie jak i my - potrzebują dużo miłości, troski, oraz  pomocy z naszej strony.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie konkursu "Jesień w wierszu i na obrazku"
wtorek, 29 listopada 2016 00:20, odsłon: 191

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci!

Informujemy, że rozstrzygnięcie konkursu pt. "Jesień w wierszu i na obrazku", pod Honorowym Patronatem Biblioteki Miejskiej , odbędzie się dnia 8 grudnia bieżącego roku o godzinie 10.00 w Bibliotece Miejskiej - Oddział dla Dzieci.

Zapraszamy wszystkie dzieci i wszystkich rodziców biorących udział w konkursie.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 wraz z organizatorkami

 
Dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy w grupie Zajączków.
poniedziałek, 28 listopada 2016 23:11, odsłon: 354

Pewnego dnia, otrzymaliśmy tajemniczy list: „Dzisiaj obchodzę swoje urodziny w waszym przedszkolu - ŚWIĘTO MARCHEWKI. Cieszę się, że skorzystaliście z mojego zaproszenia i tak pięknie wystrojeni przybyliście. Mam nadzieję, że nasze wspólne świętowanie da nam dużą dawkę witamin i śmiechu. Wierzę również, że po dzisiejszym spotkaniu będziecie o mnie pamiętać, bo ja jestem pyszna i zdrowa. Wasza pomarańczowa przyjaciółka – MARCHEWKA.”

Więcej…
 
Święto Niepodległości Polski w naszym przedszkolu.
niedziela, 20 listopada 2016 22:35, odsłon: 464

10 listopada 2016 r. roku obchodziliśmy niezwykle uroczyście 11 listopada - Święto Niepodległości. W uroczystości wzięli udział: Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz z dziećmi z poszczególnych grup. Uroczystość odbyła się w sali ,,Sarenek” pięknie udekorowanej na tą okoliczność. Szczególnego charakteru nadawały eleganckie stroje galowe dzieci i Pań oraz piękne biało - czerwone kotyliony.

Więcej…
 
Nowe innowacje pedagogiczne w naszym przedszkolu
piątek, 18 listopada 2016 06:00, odsłon: 417

Po realizacji,bardzo dobrze przyjętej przez rodziców i dzieci, Innowacji Pedagogicznej „W przedszkolu jak w domu”, w roku szkolnym 2016/2017 rozszerzyliśmy ofertę edukacyjną o następne Innowacje Pedagogiczne. Zostały one zaakceptowane i wpisane do rejestru innowacji prowadzonego przez Kuratora Oświaty w Białymstoku.

Więcej…
 
Zajęcia innowacyjne w grupie Jeżyków
poniedziałek, 07 listopada 2016 22:44, odsłon: 455

Dnia 7 listopada, w grupie Jeżyków odbyły się zajęcia - w ramach innowacji pedagogicznej: „Wędrówki słówek”. Pani Dyrektor, która gościnnie wzięła udział w spotkaniu, przeczytała wiersz pt. „Kiedy przyjdzie zima?” autorstwa nauczycielki  - pani Anetki. Jeżyki pięknie brały udział w zajęciach: wymieniały pory roku wraz z charakterystycznymi dla nich zmianami; znały nazwy miesięcy jesiennych i zimowych; liczyły, ile ich jest i dzieliły je na sylaby. Wszyscy wspólnie tańczyliśmy do utworów „Jesień” i „Zima” Vivaldi’ego.

Więcej…
 
Zajączki obchodzą Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
poniedziałek, 07 listopada 2016 21:11, odsłon: 409

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała. Drogie dzieci dobrze wiecie, że was bajka pokochała. Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zapewne, każdy z nas ma  swojego ulubionego bohatera. Dla jednych to może być Myszka Miki, ktoś z rodziny Smerfów lub Muminków, a dla innych Kopciuszek, Elza, Królewna Śnieżka, Minionek lub piesek Reksio. W świecie filmowych i książkowych bajek i baśni jest wielu fantastycznych bohaterów i nie sposób wymienić ich wszystkich.

Więcej…
 
Wizyta Zajączków w Szkole Podstawowej Nr 3.
niedziela, 06 listopada 2016 23:17, odsłon: 324

Zajączki miały  okazję odwiedzić Szkołę Podstawową Nr 3. Celem naszej wizyty były wspólne zabawy z uczniami kl II, której wychowawczynią jest pani Tamara Kuźma. Na początku troszkę nieśmiałe, ale z dużym zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały starszych kolegów, ich sale lekcyjną. Zajączki chętnie usiadły  w szkolnych ławkach, malowały kredą na tablicy. Wspólne zabawy, tańce na placu zabaw zbliżyły do siebie wszystkie dzieci.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information