Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 
Odsłon : 2863161


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Listopadowe zabawy logorytmiczne u Jeżyków
niedziela, 29 listopada 2020 22:42, odsłon: 384

Listopad to miesiąc, który złoty urok jesieni  zamienia na pochmurne i deszczowe dni. Pomimo chłodu za oknem i braku słońca dzieci z grupy Jeżyków uśmiechem rozpromieniają ten czas. Odnalazły uroki późnej jesieni podczas deszczowych zabaw prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej związanej z usprawnianiem mowy. Wykorzystując kawałki foli dzieci rozwijały percepcję słuchową naśladując wydawane przez nią dźwięki, a dołączone do tego  zabawy przy muzyce wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.

Więcej…
 
„Deszczowa muzyka” – zajęcia z elementami muzykoterapii w grupie Sarenek
niedziela, 29 listopada 2020 20:13, odsłon: 502

W deszczowy piątek w grupie Sarenek nikt się nie nudził. Zajęcia rozpoczęliśmy ćwiczeniami oddechowymi przygotowującymi aparat mowy do śpiewu. Krótką piosenkę pt. „Wiatr i chmurki”, dzieci szybko się nauczyły i z zaangażowaniem śpiewały i ilustrowały ruchem tekst:

„Tam za lasem, tam za górką wiatr dokuczał małym chmurkom,aż się chmurki popłakały i  deszcz padał przez dzień cały.” Następnie każde dziecko otrzymało elementy do stworzenia deszczowego obrazka, ale zanim powstał bawiliśmy się w wiatr i deszcz dmuchając na kartkę papieru i wystukując na niej rytm padającego deszczu.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia, spotkanie z pszczelarzem i jesienne harce misiów w grupie Żuberków
niedziela, 29 listopada 2020 19:33, odsłon: 403

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  – Pluszowy Miś. Misie występują w bajkach np. Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. Mogą być małe, duże, kolorowe i bure, ale najważniejsze że są milusie i mięciutkie.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek
niedziela, 29 listopada 2020 19:23, odsłon: 335

25 listopada 2020r. w grupie Sarenek obchodziliśmy wielkie święto – Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji starszaki wykonały samodzielnie opaski na głowę z wizerunkiem misia. Każdy miś był inny – jak najbardziej podobny do tego ulubionego, który niestety od wielu miesięcy nie może uczęszczać do przedszkola ze względu na zagrożenie epidemiczne.

Więcej…
 
Miękki, puchaty…miś kudłaty – jak obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia w Wiewiórkach
piątek, 27 listopada 2020 00:05, odsłon: 471

Najmilsza zabawka, niezastąpiona przytulanka i najlepszy przyjaciel każdego dziecka – Pluszowy Miś. Chyba nie ma takiego domu, w którym nie mieszkałyby misie, nieważne małe czy duże, gładkie, kudłate, grube, czy chude. Ten nasz ukochany Pluszowy Miś nie jest tylko zwykłą zabawką, o nieeee. On jest po to, by się do niego przytulić w smutku, by  nas pocieszyć, gdy za oknem listopadowa słota, by podać nam swą miękką łapkę, gdy tego potrzebujemy.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia u Jeżyków - inaczej niż zwykle…
czwartek, 26 listopada 2020 23:52, odsłon: 629

W tym roku szkolnym Dzień Pluszowego Misia był bez pluszowego misia. Owszem, były obrazki z misiami, opaski z misiami, „muzyczno-ruchowe misiowe zabawy”, wiersze o misiach w roli głównej, matematyczne zgadywanki zainspirowane tematem misia, plastyczne ekspresje z wykorzystaniem tempery w zespołach chłopców i dziewczynek, fotograficzna sesja z misiem w tle oraz sensoryczne zabawy pod tytułem „Misiowe łapy”. Było tego naprawdę wiele… Nawet jedna z poznanych wcześniej literek „m” nie wiedzieć czemu również kojarzyła się wszystkim z bohaterem dzisiejszego dnia…

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia u Zajączków
czwartek, 26 listopada 2020 23:30, odsłon: 636

„Miś na smutki i radości, miś, gdy coś Cię bardzo złości”, każdy wie, że najlepszym przyjacielem dzieci jest właśnie pluszowy miś. Dnia 25 listopada w grupie Zajączków obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku z uwagi na to, że nie mogliśmy przynosić swoich ukochanych pluszaków postanowiliśmy, że wszyscy za pomocą czarów przeniesiemy się do misiowej krainy i zamienimy się w misie. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach oraz wykonały taniec misiów z wielkim zaangażowaniem.

Więcej…
 
Nawet jesienią Żuberki się nie lenią
czwartek, 26 listopada 2020 22:04, odsłon: 293

Idzie łąką, idzie polem. Pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie - słońce świeci. Gdy otworzy - pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest. Pani Jesień rozgościła się na dobre, ale korzystamy z jesiennej pogody i wychodzimy na spacery. Oglądaliśmy jesienne liście, następnie wykorzystywaliśmy je do prac plastycznych. Z kasztanów tworzyliśmy kompozycje, a teraz służą nam do zajęć matematycznych. Obserwujemy zachowanie kaczek, przyrodę i  zmieniającą się pogodę.

Więcej…
 
Święto Niepodległości w naszym przedszkolu
wtorek, 17 listopada 2020 14:30, odsłon: 604

10 listopada 2020 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia sale naszego przedszkola zostały pięknie udekorowane barwami biało - czerwonymi. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na galowo, a uzupełnieniem ubioru były własnoręcznie zrobione kotyliony. Uroczyste obchody upamiętniające Narodowe Święto w tym roku miały również szczególny charakter ze względu na czas pandemii (wszystko odbyło się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego). Gościem uroczystości w grupie Wiewiórek, Zajączków i Sarenek była Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska.

Więcej…
 
Październik, który rozgościł się w grupie Wiewiórek
środa, 04 listopada 2020 21:20, odsłon: 467

Co przyniósł miesiąc październik do naszej najmłodszej grupy Wiewióreczek? Przyniósł jesień w całej jej pięknej, barwnej szacie i moc darów w koszu…Nasze Wiewióreczki rozróżniają owoce i warzywa z sadów i ogrodów, poznały ich smak – zaklęty w słoikach przygotowywanych przez mamy i babcie, przechowywanych w spiżarni. Wiedzą, jak wygląda jesienny park i las, znają niektóre nazwy drzew i grzybów. Wiemy także, jak należy się ubierać, gdy za oknem coraz chłodniej, jak należy dbać o zdrowie oraz do czego służy piramida zdrowia.

Więcej…
 
Wiewióreczki poznają otaczający świat poprzez zmysły- INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI SENSOPLASTYKI I INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
czwartek, 22 października 2020 21:31, odsłon: 598

Od dawna wiadomo, że kiedy dzieci mogą czegoś doświadczyć, coś  zobaczyć, czegoś powąchać, dotknąć, posmakować lub usłyszeć, czyli odczuć otaczający świat wszystkimi zmysłami, łatwiej przyswajają wiedzę. W związku z tą zasadą, dzieci z grupy Wiewiórek w bieżącym roku szkolnym biorą udział w zajęciach w ramach Innowacji pedagogicznej - SENSOprzedszkolaki.

Październikowe spotkania rozpoczęliśmy od zabawy muzyczno - ruchowej „Poruszam się i prostuję”.

Więcej…
 
GIMNASTYKA BUZI I JĘZYKA – INNOWACJA PEDAGOGICZNA Z ELEMENTAMI LOGORYTMIKI W GRUPIE JEŻYKÓW
wtorek, 20 października 2020 08:45, odsłon: 525

Sprawność aparatu artykulacyjnego, czyli popularna gimnastyka buzi i języka są niewątpliwie ważnym elementem rozwoju mowy i wymowy, dlatego dzieci z grupy Jeżyków podjęły wyzwanie i rozpoczęły ćwiczenia logopedyczne w ramach prowadzonej innowacji pedagogicznej. W czasie zajęć przedszkolaki doskonały między innymi percepcję słuchową. To dzięki jej sprawnemu funkcjonowaniu dziecko spostrzega , zapamiętuje i rozpoznaje dźwięki, wśród których znajdują się również dźwięki mowy.

Więcej…
 
Święto Drzewa w przedszkolu i w domu...
poniedziałek, 19 października 2020 08:29, odsłon: 689

Z okazji Święta Drzewa wszystkie grupy przedszkolne przygotowały wielkoformatowe plakaty przedstawiające głównego bohatera tego dnia – DRZEWO dla zwierząt!!! Powstało pięć różnorodnych wersji plastycznego obrazu. Królowało rzecz jasna drzewo, ale we wszystkich pracach można było się doszukać drugoplanowych postaci – mniejszych lub większych mieszkańców drzew: wiewiórek, jeży, zajączków, sarenek, żubrów i wielu gatunków ptaków.

Więcej…
 
Kodowanie czas zacząć !! Innowacja Pedagogiczna – Zakodowane Zdrowie
poniedziałek, 12 października 2020 20:17, odsłon: 485

Przedszkolaki z grupy Zajączków właśnie rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. Na pierwszych zajęciach dzieci rozmawiały o tym, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk. Nazywały symbole dotyczące kolejnych etapów dbania o higienę rąk i bezbłędnie ułożyły je w odpowiedniej kolejności, tworząc swój pierwszy ALGORYTM. Powstałą instrukcję przykleiliśmy na ścianie w łazience, by każdy przedszkolak nie zapomniał zasad mycia rąk.

Więcej…
 
10 października Święto Drzewa
czwartek, 08 października 2020 08:51, odsłon: 421

W tym roku zachęcamy wszystkich do podejmowania  działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew z myślą o zwierzętach, dla których zadrzewienia to często jedyny dom na Ziemi. W naszych ogródkach, możemy stworzyć dla nich przyjazne, ekologiczne zakątki.

Co można zrobić?

Nasze propozycje:

·       Posadzenie drzew z uwzględnieniem gatunków miododajnych i owocowych (np. jarzębina, lipa, bez czarny)

Każdy może osobiście zarejestrować swoje posadzone drzewo!!!

http://swietodrzewa.pl/licznik/  http://swietodrzewa.pl/licznik/ 

·       Otoczenie opieką drzew już wcześniej posadzonych

·       Przygotowanie budek lęgowych (na następny sezon), poidełek, karmników

·       A gdy ktoś nie ma swojego „skrawka ziemi” można po prostu poszukać ciekawych drzew w najbliższym otoczeniu  i poobserwować, zrobić pamiątkowe zdjęcie i to jest również COŚ!!!

 

Wszystkie działania prosimy udokumentować zdjęciem i przysłać na pocztę: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Na zdjęcia czekamy do końca następnego tygodnia!!!

Jola Wołkowycka

koordynator działań ekologicznych

 
Zbieramy nakrętki dla Kubusia
czwartek, 08 października 2020 07:55, odsłon: 342

Zapraszamy do akcji zbierania nakrętek dla Kubusia!!!

heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

 

  • nakrętki należy przynosić do przedszkola

    – oznaczony pojemnik obok głównego wejścia do budynku

  • mamy okazję pomóc!!!heart

  • jest to również nauka empatii i zrozumienia!!!heart

  • z całego serca zachęcamy! heart

  • Pomóżmy małemu, choremu chłopczykowiheart

heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

 

Pani Dorota Ewelina Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

 
 
„Dzika zbiórka żołędzi dla żubrów”.
czwartek, 08 października 2020 07:20, odsłon: 513

W imieniu organizatorów - Nadleśnictwa Hajnówka i Browsk zapraszamy do akcji

„Dzika zbiórka żołędzi dla żubrów”.

Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do zbierania żołędzi,

które należy przynosić do przedszkola

– oznaczony pojemnik obok głównego wejścia do budynku

·       Jest to doskonała okazja do wspólnych spacerów do parku.

·       Akcja ma na celu zwrócenie uwagi najmłodszym na zjawiska towarzyszące zmianom pór roku, w tym wypadku – na przygotowaniach przyrody do zimy.

·       Dzieci mogą w aktywny sposób przekonać się, co jedzą leśne zwierzęta.

·       Zebrane żołędzie zostaną przekazane w listopadzie na Polanę Żubrową do Nadleśnictwa Browsk, które zimą dokarmia żubry na specjalnie przygotowanej polanie.

·       Żubry można podglądać na żywo w transmisji Lasów Państwowych

http://www.lasy.gov.pl/pl/informacje/kampanie_i_akcje/zubryonline

 

 
12 Urodziny Żubra Pompika
poniedziałek, 05 października 2020 06:36, odsłon: 676

25 września w Hajnowskim Domu Kultury odbyło się coroczne świętowanie urodzin NASZEGO Żubra Pompika – tym razem były to już 12 urodziny!!!  Już od paru lat dzieci z naszego przedszkola uczestniczą w organizowanych przez Bibliotekę Miejską uroczystościach. Od czasu gdy mamy przyjemność nosić imię słynnego żuberka  jest to naszym miłym i jakże zaszczytnym „obowiązkiem”. Nasze przedszkolaki z grup Jeżyków, Sarenek i Żuberków przygotowały z tej okazji specjalny występ. Z uwagi na obecną, epidemiczną sytuację wszystkie wokalno-taneczne popisy zostały nagrane i odtworzone przed zgromadzoną (nielicznie tym razem) publicznością.

Więcej…
 
Wrzesień w grupie Wiewiórek
czwartek, 01 października 2020 21:50, odsłon: 552

Pierwszy miesiąc minął nam naprawdę bardzo szybko. Maluszki doskonale już wiedzą, że w grupie Wiewióreczek nie ma czasu na nudę. Nasze pociechy poznając  przedszkolny świat,  doskonale zaadaptowały się w nowym środowisku. Zdarza się jeszcze czasem „łezka w oku” przy rozstaniu z rodzicem, ale sporadycznie ;) W minionym miesiącu wiele czasu poświęciliśmy na zabawy integrujące grupę. Poznaliśmy swoje znaczki, które pomagają odnaleźć spersonalizowane pudełko z kredkami lub krzesełko.

Więcej…
 
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
wtorek, 22 września 2020 22:01, odsłon: 605

20 września - Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka i od tego czasu ten dzień stał się najważniejszym świętem wszystkich przedszkolaków. Nasze przedszkolaki z grupy Zajączków świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo zabawy i niespodzianek.

Więcej…
 
Nadleśnictwo Hajnówka rozdaje sadzonki!!!
czwartek, 17 września 2020 13:07, odsłon: 454

Drodzy Rodzice, Kochane dzieci, Przyjaciele przyrody!!!

 

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY

i posadzenia swojego drzewka w przydomowym ogródku.

Nadleśnictwo Hajnówka

zaprasza

18.09.2020 w godzinach 09:00-15:00

przy ul. Kolejki Leśne 12 w Hajnówce

po sadzonki dębu

(sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym)

Więcej na:

https://hajnowka.bialystok.lasy.gov.pl/

https://www.facebook.com/hajnowka.nadlesnictwo

Zachęcamy do akcji:

Pan Mariusz Agiejczyk

Nadleśniczy Nadleśnictwa Hajnówka

Pani Dorota Ewelina Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 8

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information