Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 
Odsłon : 2378331


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Dzień Kredki w grupie Zajączków
niedziela, 01 grudnia 2019 23:46, odsłon: 584

Obchody Dnia Kredki rozpoczęła nasza pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Przeczytała nam wesoły wiersz o tym, co lubią kolorowe kredki. Święto to jest w szczególny sposób związane z dziećmi, które bardzo często wykonują rysunki, kolorują. Taka kredka potrafi „narysować marzenia", a nawet napisać „list do św. Mikołaja. Na początku Zajączki bawiły się z użyciem chusty animacyjnej; utrwaliliśmy kolory, poćwiczyliśmy liczenie.

Więcej…
 
Czy to lato, czy też zima ćwiczyć trzeba mój kolego!
czwartek, 28 listopada 2019 22:05, odsłon: 312

Żuberki wtorkowego ranka spotkała miła niespodzianka. Do naszej sali wszedł Pan  Łukasz Łukasiewicz - rehabilitant ruchowy z kolorowym sprzętem do różnych ćwiczeń. Żuberki przebrały się w stroje do ćwiczeń i w podskokach zabrały się do wykonywania poleceń naszego gościa. Zajęcia rozpoczęliśmy od piosenki „Przedszkolaczek tańczy, tańczy, tańczy”, następnie przyszedł czas na ćwiczenia z kolorowymi woreczkami. Za pomocą woreczków ćwiczyliśmy naszą równowagę, prawidłową posturę ciała i rzuty do celu.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Jeżyków
czwartek, 28 listopada 2019 21:42, odsłon: 280

Gdy co roku przychodzi ten dzień – Światowy Dzień Pluszowego Misia, wszystkie dzieci bardzo się cieszą i z wielką przyjemnością przynoszą swojego ulubionego pluszaka do przedszkola. Wśród wielu, różnej wielkości i koloru misiów zdarzają się też i inne ukochane przytulanki… Tego dnia pewne jest to, że przedszkolaki mają zapewnioną świetną zabawę w doborowym towarzystwie i ta zasada jest priorytetowa!

Więcej…
 
Misiowy uścisk łapy w Żuberkach
wtorek, 26 listopada 2019 01:01, odsłon: 272

Dzień 25 listopada jest Świętem Pluszowego Misia. W grupie Żuberków tego dnia królowały i te pluszowe, i te kudłate, białe, brązowe, z klapniętym uszkiem.  Czy to Kubuś Puchatek, czy Miś Koralgol, Kung Fu Panda, czy Miś Uszatek – wszyscy kochamy misie. Żuberki miały okazję dowiedzieć się, skąd się wzięło misiowe świętowanie; wspólnie ułożyły puzzle – oczywiście z misiem; rozwiązywaliśmy też zagadki obrazkowe i słuchowe o misiach.  Przekazaliśmy sobie mocny, „misiowy uścisk dłoni”.

Więcej…
 
Sarenki w HDK - "Kino młodego widza" i "Historie utkane z nici"
wtorek, 26 listopada 2019 00:52, odsłon: 276

19 listopada Sarenki wybrały się w odwiedziny do Hajnowskiego Domu Kultury. Celem tej wyprawy było skorzystanie z oferty HDK dotyczącejprzedsięwzięcia pt "Kino młodego widza". Naszym przewodnikiem i animatorem była tego dnia pani Kasia Czurak - mama Mikołaja. To z jej inicjatywy i dzięki jej pomocy mogliśmy skorzystać z małej, ale bardzo wygodnej i pięknej sali kinowej w "Górniku".

Więcej…
 
Tydzień o zdrowiu w grupie Wiewiórek – „W zdrowym ciele – zdrowy duch”
wtorek, 26 listopada 2019 00:11, odsłon: 254

Przez ostatni tydzień przedszkolaki zastanawiały się nad tym, co trzeba robić by być zdrowym a dobre samopoczucie i uśmiech na twarzy towarzyszył każdego dnia. Wiewiórki poznały piramidę zdrowia. I teraz już wiedzą, że najważniejszy jest ruch. Swoją kondycję fizyczną wzmacniały poprzez zabawy ruchowe z różnymi przyborami oraz ćwicząc przy muzyce. Wzbogacając wiadomości na temat zdrowego żywienia przedszkolaki poznały różne grupy produktów spożywczych oraz ich znaczenie dla zdrowia. Wiewiórki wiedzą już, które produkty są zdrowe a których należy unikać.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacji w naszym przedszkolu
czwartek, 21 listopada 2019 23:41, odsłon: 296

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.

Więcej…
 
Żuberkowe sposoby na jesienną niepogodę
czwartek, 21 listopada 2019 23:20, odsłon: 242

Jesienna aura nie zawsze sprzyja dobremu nastrojowi, ale w grupie Żuberków mimo deszczu i szarości  za oknem, dzieciom towarzyszą świetne humory. Nasze starszaki wykorzystują każdą chwilę na radosne zabawy o jesiennym charakterze. Według nas wystarczy mieć ciekawe pomysły oraz wspaniałe towarzystwo do zabawy. Kto by się spodziewał, że kilka cekinów, garść pomponów i mieniący się brokat w butelce z wodą i gliceryną wywoła tyle radości w starszakach.

 

Więcej…
 
Uroczyste obchody Święta Niepodległości
środa, 20 listopada 2019 00:16, odsłon: 388

Uroczyste obchody Święta Niepodległości odbyły się w naszym przedszkolu 12 listopada 2019r. W uroczystości, zorganizowanej w holu głównym przedszkola, wzięły udział: dyrektor przedszkola Dorota Ewelina Durzyńska, nauczycielki i dzieci z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Z uwagi na tak ważne święto, wszyscy obecni ubrani byli odświętnie, z przypiętymi biało - czerwonymi kotylionami. Uroczystość rozpoczęła p. Dyrektor z panią Haliną, serdecznie witając zebranych, a w szczególności dzieci, które biorą udział w tak niezwykłej i ważnej uroczystości.

Więcej…
 
Tydzień zwierząt domowych w Wiewiórkach
środa, 13 listopada 2019 23:47, odsłon: 322

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki poznawały zwierzęta zamieszkujące w domach. Zajęcia były nie tylko teoretyczne ale i praktyczne. Wiele dzieci posiada albo chciałoby posiadać puchatego domownika jednak nie zawsze wiedzą one z czym to się wiąże. Pani terapeutka z zajęć dogoterapeutycznych przyzwyczaja dzieci do właściwego zachowywania się w obecności psa, oswaja niektórych z drugą żywą istotą, pokazuje sztuczki „Czagi”, ale przede wszystkim uświadamia dzieci w obowiązkach  jakie niesie za sobą opieka nad zwierzakiem.

Więcej…
 
Zbiórka na rzecz Schroniska "Ciapek"
poniedziałek, 11 listopada 2019 23:01, odsłon: 192

 
Jesienny koncert w grupie Sarenek
poniedziałek, 11 listopada 2019 21:51, odsłon: 271

W dniu 30 października odbyło się ważne wydarzenie w grupie Sarenek. Przy pięknej jesiennej scenografii spotkaliśmy się z kochanymi Rodzicami w naszej sali. Zaproszeni goście przybyli na jesienny koncert. Sarenki bardzo chętnie i szybko się uczą, więc szeroki repertuar został nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o jesiennym kujawiaku, wietrzyku psotniku, gruszkach pachnących rosą, wiewióreczce, pani jesieni i wesołym tańcu w deszczu.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie Puszczyk – spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem
czwartek, 07 listopada 2019 23:41, odsłon: 341

„Puszczyk” to nowa księgarnia i sklep papierniczy w Hajnówce. Przemiła obsługa i bogaty asortyment przyciągają klientów. Właściciele i pracownicy sklepu organizują ciekawe przedsięwzięcia, na które zapraszają przedszkolaków. Pod koniec października Sarenki wzięły udział w spotkaniu z Panem Tomaszem Samojlikiem, który ciekawie i żartobliwie opowiadał o nowej przygodzie Żubra Pompika, którą ostatnio opisał „Polinka zaginęła”. Zainteresowane dzieci mogły zakupić książkę oraz poprosić o autograf autora.

Więcej…
 
Zajączki na wycieczce w Piekarni Podolszyńscy.
czwartek, 07 listopada 2019 23:10, odsłon: 281

Zajączki wraz z paniami udały się na wycieczkę do piekarni, podczas której miały możliwość zobaczyć miejsce, gdzie powstaje chleb. Dzieci poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi, piec i ogromny mikser. Zobaczyliśmy jak wygląda piekarnia od środka. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Po piekarni roznosił się cudowny zapach i aromat upieczonego pieczywa.

Więcej…
 
Jeżyki w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Hajnówce
poniedziałek, 04 listopada 2019 00:14, odsłon: 288

5-latki z grupy Jeżyków odwiedziły hajnowską "Mleczarnię". Na miejsce dotarły autobusem komunikacji miejskiej, co okazało się wielką atrakcją. Z pomocą sympatycznych  Pań, które  oprowadzały nas po zakładzie, mogliśmy zajrzeć do hal produkcyjnych, i zobaczyć z bliska jak powstają produkty otrzymywane z mleka. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się jak wygląda produkcja masła, serów: białego i żółtego, sprawdzały osobiście ile ważą i jak pachną. Przy okazji mogliśmy zważyć całą grupę na ogromnej wadze serowej.

Więcej…
 
Żubry na wycieczce w Borysówce
niedziela, 03 listopada 2019 23:27, odsłon: 231

Pewnego jesiennego dnia grupa „Żuberków” wyruszyła na wycieczkę autobusową do wsi Borysówka - Wsi Drewnianej. Dzieci w wyśmienitych humorach, pełne radości i zadowolenia, wyruszyły w podróż, podziwiając zmieniającą się „szatę” jesiennych drzew i uśmiechające się słońce, zaglądające w okna autobusu. Na miejscu przywitał nas Pan Marek, który od razu opowiedział o ciekawej legendzie nazwy miejscowości i panujących tu zwyczajach. Wchodząc do budynku świetlicy, a zarazem starej szkoły - zaproszeni zostaliśmy przez dwie uśmiechnięte panie: Lenę i Kasię, z którymi miło spędzaliśmy czas.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie konkursu “EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty – WYRÓŻNIENIE dla naszego przedszkola!
czwartek, 31 października 2019 06:59, odsłon: 303

28 października w siedzibie Opery Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu “EUROPO JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało-Czerwonych” pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Miło nam poinformować o kolejnym wyróżnieniu naszego przedszkola w w/w przedsięwzięciu. Na uroczystej gali nasze przedszkole reprezentowały panie: Jolanta Wołkowycka i Halina Pawluczuk z  delegatami swoich grup - Oliwią z Jeżyków i Jonaszem z Żubrów.

Więcej…
 
Jak jeż i inne zwierzęta przygotowują się do zimy? – zajęcia edukacyjne z leśnikiem w grupie Jeżyków
wtorek, 29 października 2019 20:58, odsłon: 282

Czas jesieni jest okresem przygotowywania się świata przyrody do spoczynku zimowego. Dzieci z grupy Jeżyków razem z leśniczym Nadleśnictwa w Hajnówce - panem Wojtkiem Furmankiem, dowiedziały się jak to jest ze zwierzętami o tej porze roku. Najwięcej uwagi, rzecz jasna poświęcono bohaterowi grupy – jeżowi. Przedszkolaki uważnie słuchały wykładu pana Wojtka o charakterystycznych zachowaniach zwierząt.

Więcej…
 
Wiewiórki na zakupach.
sobota, 26 października 2019 23:08, odsłon: 321

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek poznawały pochodzenie różnych produktów. W ramach tematu „Od mąki do ciasta” obejrzały film edukacyjny „W piekarni”, w którym można było prześledzić drogę jaką pokonuje zboże by stać się mąką. Następnie cała grupa wybrała się do sklepu po składniki potrzebne do przygotowania ciasta. Nie lada zadaniem było odnalezienie w całym asortymencie tylko tych rzeczy, które umieszczone były na liście zakupów. Po zapełnieniu koszyka wszystkie dzieci pomagały wykładać zakupy do kasy i płacić.

Więcej…
 
EkoTorby w grupiach Zajączków i Jeżyków
sobota, 26 października 2019 22:31, odsłon: 637

W grupach Zajączków i Jeżyków odbyły się warsztaty, na których przedszkolaki miały okazję ozdobić swoje materiałowe torby. Gościliśmy panią Annę Niesteruk z Fundacji „Oni To My”, którą serdecznie przywitała Dyrektor naszego przedszkola Pani Dorota Durzyńska. Nasze torby inspirowane były  wzornictwem regionalnym. Przedszkolaki kochają przyrodę i stąd pomysł na torbę bawełnianą lub kartonową, którą śmiało możemy zabrać na zakupy.

Więcej…
 
Sarny z wizytą w piekarni
piątek, 18 października 2019 04:45, odsłon: 413

14 października grupa „Sarenek” wybrała się do „Piekarni Podolszyńscy”. Wiele frajdy sprawiła dzieciom przejażdżka komunikacją miejską ZKM. Z okna autobusu mogliśmy podziwiać piękną, złotą jesień jaka zawitała do naszego miasta. W piekarni czekała na nas sympatyczna Pani, która oprowadzała nas po przedsiębiorstwie. Piekarze zaprezentowali nam proces „od ziarenka do bochenka”.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information