Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Odsłon : 4208164


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Jeżyki świętują Międzynarodowy Dzień Ziemi
poniedziałek, 01 maja 2023 20:55, odsłon: 335

Dnia 21 kwietnia grupa Jeżyków obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Idea dbania o naszą planetę łączy ludzi niezależne od wieku, zawodu czy narodowości. W tym dniu dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić naszą planetę. Przedszkolaki uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

Więcej…
 
Żubry w Banku Spółdzielczym
poniedziałek, 01 maja 2023 20:16, odsłon: 352

Na początku kwietnia dzieci z grupy Żubry miały możliwość przeżycia nowej przygody i na kilka chwil wcielić się w role bankowców, a stało się to dzięki uprzejmości Pana Prezesa Banku Spółdzielczego Bielsk Podlaski oraz przemiłych Pań pracujących w Hajnowskim oddziale tego banku. W ciepłe przedpołudnie dzieci wyruszyły na wycieczkę i zaraz po przybyciu na miejsce mogły „od kuchni„ zobaczyć jak wygląda praca w banku, usiąść na miejscu Doradcy Klienta, przeliczyć pieniądze na liczarce, sprawdzić autentyczność banknotów, postawić pieczątkę bankową i na koniec zniszczyć „ważne” dokumenty.

Więcej…
 
Dzień Autyzmu w grupie Żubrów
poniedziałek, 01 maja 2023 20:12, odsłon: 343

W tym roku Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wypadał w niedzielę, więc dzieci z grupy Żubrów przyłączyły się do akcji zaraz po weekendzie. Z wielką ochotą i uśmiechami na buziach przystąpiły do wykonywania swoich zadań – prac plastycznych polegających na odbiciu pomalowanych białą farba rąk na niebieskich puzzlach. Było przy tym sporo śmiechu i zabawy, ale każdy był bardzo dzielny i pomimo łaskotek na dłoniach pozwolił na pomalowanie ich farbą.

Więcej…
 
Jeżyki i Dzień Czekolady
niedziela, 23 kwietnia 2023 20:34, odsłon: 344

Dnia 12 kwietnia grupa Jeży obchodziła Dzień Czekolady. Tego dnia przedszkolaki miały okazję zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim posmakować czekolady. Dzieci dowiedziały się z czego powstaje czekolada i co jest jej głównym składnikiem, a także jak wygląda proces tworzenia czekolady i do czego jest stosowana. Następnie uczestniczyły w degustacji czekolady podczas zagadek smakowych, które polegały na rozpoznawaniu różnych rodzajów czekolady. Na koniec przygotowały wspólnie czekoladę do picia. To był z pewnością pyszny dzień.

Więcej…
 
Warsztaty wielkanocne w grupie Zajączków
niedziela, 23 kwietnia 2023 20:29, odsłon: 350

4 kwietnia przedszkolaki z grupy Zajączków z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce wzięły udział w warszatach Wielkanocnych. Zajęcia warszatatowe prowadziły Pani Elżbieta Zakrzewska i Pani Kamila Wierzba z Kwiaciarni Lawenda w Hajnówce. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wraz z nauczycielkami z grupy przywitała naszych gości.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny
wtorek, 18 kwietnia 2023 20:03, odsłon: 301

Więcej…
 
Konkurs recytatorski
wtorek, 18 kwietnia 2023 20:02, odsłon: 269

 
Wielkanocne zabawy logopedyczne Zajączków
środa, 12 kwietnia 2023 21:03, odsłon: 418

Ćwiczenia logopedyczne wspomagają proces rozwoju mowy, doskonalą sprawności komunikacyjne, intelektualne oraz percepcyjno - motoryczne. Można je wykonywać w domu lub podczas zajęć terapeutycznych czy też jak grupa Zajączków podczas wspólnych zabaw w przedszkolu. Wielkanoc jest wdzięcznym tematem do ćwiczeń logopedycznych. Rozmowy o świętach, powtarzanie krótkich wierszyków oraz językowe zabawy pobudzające wyobraźnię wspierają artykulację głosek i aparat mowy przedszkolaka.

Więcej…
 
Wielkanocne tradycje u Zajączków
środa, 12 kwietnia 2023 20:56, odsłon: 334

Malowanie jajek na Wielkanoc jest ważnym elementem tradycji i kultury narodowej. W dzisiejszych czasach jajka malowane są nie tylko tradycyjnymi sposobami, ale także nowymi technikami, wykorzystującymi różnorodność farb, brokatów, naklejek i innych ozdób. Współczesne pisanki są pięknie udekorowane i stanowią nie tylko symbol wiosny i odradzającej się przyrody, ale także często są prezentem, który wręczany jest bliskim w czasie świąt Wielkiej Nocy.

Więcej…
 
Zajączki na zajęciach warsztatowych w sklepie „Mrówka”
środa, 12 kwietnia 2023 20:45, odsłon: 367

30 marca dzieci z grupy „Zajączki” odwiedziły na zaproszenie Mamy Jagody, Pani Pauli Puc – Juszczuk sklep „Mrówka”. Czekały tam na nas nie lada atrakcje. Najpierw przedszkolaki wysiały owies i pachnący groszek, a później sadziły cebulkę na szczypiorek. Największą frajdą była zabawa ziemią i spotkanie z maskotką, wielką mrówką. Cała grupa otrzymała super upominki: kolorowanki, kredki, nasionka i mini szklarnię. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na tak ciekawe warsztaty ogrodnicze.

Więcej…
 
Wiosenno - świąteczne zabawy muzyczno - ruchowe w grupie Sówek.
środa, 12 kwietnia 2023 20:14, odsłon: 514

Jedną z form aktywności zajęć w przedszkolu są zabawy muzyczno - ruchowe. Mają one ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju muzykalności, ale też przyczyniają się do ogólnego rozwoju dziecka. W grupie Sówek odbyły się właśnie takie zabawy zainspirowane wiosną oraz wyjątkowym czasem oczekiwania na Wielkanoc.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty wielkanocne w grupie Sarenek
wtorek, 11 kwietnia 2023 20:25, odsłon: 335

Dzieci z grupy Sarenek miały przyjemność uczestniczyć w warsztatach ręcznie robionych słodkości. Z okazji świąt wielkanocnych były to przepyszne lizaki kurczaki. Każdy przedszkolak miał możliwość zrobienia samodzielnie własnego  lizaka. Prowadząca zajęcia Pani Sylwia krok po kroku pokazała, jak się do tego zabrać. Dzieci obserwowały wszystko z ogromnym zaciekawieniem a później każdy z nas własnoręcznie stworzył swoje przepysznie pachnące i smakujące lizaki.

Więcej…
 
Drodzy Rodzice
wtorek, 11 kwietnia 2023 07:36, odsłon: 307

Drodzy Rodzice!

Potwierdzenie przez rodzica kandydata zakwalifikowanego

woli przyjęcia do przedszkola w postaci pisemnego oświadczenia

 

od 11.04.2023 r.  do 21.04.2023 r.

 

Druk oświadczenia należy pobrać z naszej strony internetowej

lub w przedszkolu i dostarczyć do

Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce.

 

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra Pompika W Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

Załącznik do pobrania:

Oświadczenie

images/stories/aktualnosci/0000/23.04.11_OSWIADCZENIE.odt

 
„Pisanki, kraszanki, jajka malowane” – warsztaty w grupie Sarenek
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:13, odsłon: 319

Pisanki to piękny symbol Świąt Wielkanocnych. Najstarsze polskie pisanki pochodzą z końca X wieku i zostały znalezione w czasie wykopalisk w pozostałościach grodu na opolskiej wyspie Ostrówek. Wzory na jajkach rysowano roztopionym woskiem, następnie barwiono je w łupinach cebuli lub ochry. Obecnie pisanki wykonywane są przed Wielkanocą i symbolizują rodzące się życie. Przedszkolaki z grupy Sarenek zaprosiły Panią Jolę Wołkowycką, która pokazała tradycyjny sposób wykonywania pisanek. Dzieci obejrzały potrzebne przyrządy, wosk oraz poznały technikę ozdabiania jajka.

Więcej…
 
Babka na Wielkanoc w grupie Sówek
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:07, odsłon: 427

„Tradycja – święta rzecz!”  - mówią, dlatego rozmów na temat świątecznych zwyczajów i obrzędów nigdy nie za wiele. Religia, kultura czy też inne rodzinne wartości wpływają na to jak żyjemy i co dla nas jest ważne. I choćby zwykła wielkanocna babka – w każdym domu robi się ją inaczej, każda gospodyni ma inny przepis, zupełnie inaczej ją dekoruje. W grupie Sówek postanowiliśmy odkryć tajniki „Wielkanocnej babki z majonezem” – kulinarnej słodkości świątecznego stołu.

Więcej…
 
Wielkanocne inspiracje Żuberków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 22:03, odsłon: 343

Wielkanoc – to czas radości, malowania pisanek, strojenia świątecznych koszyczków. To czas poznawania i kultywowania polskich tradycji i ludowych zwyczajów. W tygodniu przedświątecznym dzieci z grupy Żuberków nie próżnowały. Dzieci z zapałem przygotowywały liczne dekoracje i ozdoby świąteczne, których głównym motywem były pisanki, kurczątka i zajączki. Wykonywanie tego typu prac to niebywała okazja do usprawniania małej motoryki, a także rozbudzania wyobraźni i kreatywności.

Więcej…
 
Podziękowanie za udział w Wielkanocnej akcji charytatywnej dla dzieci z Białostockiego Centrum Onkologii oraz Domów Dziecka.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 21:35, odsłon: 465

,,Aby samemu stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat” - Phil Bosman

Nasze przedszkole wzięło czynny udział w zbiórce charytatywnej dla Stowarzyszenia Dzielni i Waleczni z Bielska Podlaskiego na rzecz dzieci chorych i pokrzywdzonych przez los. Przez cały marzec we wszystkich oddziałach przedszkolnych zbieraliśmy Kinder Niespodzianki, które zostały przekazane na Wielkanocną zbiórkę charytatywną. W naszej placówce udało się uzbierać, aż 273 Kinder Niespodzianki.

Więcej…
 
„Lizaki – kurczaki” – warsztaty robienia słodyczy na patyku w grupie Sówek.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 21:23, odsłon: 285

Czy najmłodsze przedszkolaki dadzą radę samodzielnie zrobić lizaka? Z dobrą instrukcją prowadzącej, pani Sylwii Pilucik oraz jej niewielką pomocą – oczywiście Tak!  I to właśnie kurczak, jako symbol nowego życia i radości, został wybrany jako główny wzór wykonywanego podczas warsztatów  lizaka. Wszystkie dzieci, jedno po drugim miały czas i okazję by zrobić słodycze samodzielnie. Nie zabrakło naszym Sówkom cierpliwości, chęci i siły by spróbować i przekonać się samemu jak to jest.

Więcej…
 
Smakowite ćwiczenia logopedyczne
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 20:03, odsłon: 399

O tym, że zabawy logopedyczne mogą być również smaczne, w marcu przekonały się dzieci z grup Sówek i Wiewiórek, które uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej „Wesoła logopedia 3,4-latka”. Na dobry początek przedszkolaki zabrały się za przygotowanie ciasta z owocami wykonując przy okazji masażyki na plecach sąsiada. Zabawa ta angażowała motorykę małą, czyli precyzyjne ruchy dłoni, co ma wpływ na mowę, a także pełni funkcję relaksacyjną. Najmłodsi bardzo chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat wypieków.

Więcej…
 
Tęczowy Dzień Jeżyków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:56, odsłon: 313

Dnia 3 kwietnia w grupie Jeżyków odbył się Dzień Tęczy. Celem zajęć było rozwijanie prawidłowej percepcji i utrwalenia nazw kolorów oraz zachęcanie do eksperymentowania. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami – opowiadały jaka była pogoda, gdy widziały tęcze oraz jakie miały barwy. Jeżyki do przedszkola przyszły ubrane na kolorowo. Dowiedziały się, kiedy ona powstaje, jak ją można wywołać i z jakich kolorów się składa. Wykonaliśmy barwne eksperymenty związane z tęczą.

Więcej…
 
Światowy Dzień Wody w grupie Żuberków
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:44, odsłon: 268

22 Marca w grupie Żuberków obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. To międzynarodowe święto, które zostało ustanowione przez ONZ – Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem tego święta jest podkreślenie ważności wody, jako najcenniejszego płynu na Ziemi oraz uświadomienie, jak wielki wpływ ma ona na życie ludzi, zwierząt i roślin oraz potrzebę jej oszczędzania.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 34

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information