Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 
Odsłon : 3956732


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Sarenki i lekcja muzyki w Szkole Podstawowej nr 4.
środa, 22 lutego 2023 21:09, odsłon: 526

W grupie Sarenek realizowany jest  Projekt Edukacyjny „Sarenki idą do szkoły”. Podejmowane działania mają na celu pomoc w przygotowaniu dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole. W ubiegłym tygodniu dzieci zostały zaproszone przez Pana Krzysztofa Romaniuka do Szkoły Podstawowej nr 4 na lekcję muzyki. Przedszkolaki spotkały się również ze swoją koleżanką Olą. Dzieci dawno nie widziały się dlatego uściskom, pytaniom i opowieściom nie było końca. Pan Krzysztof z wielką pasją opowiadał dzieciom o różnych instrumentach, które grają w szkolnej orkiestrze. Przedszkolaki mogły usłyszeć dźwięk każdego z nich a nawet spróbować zagrać.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie Sarenek
środa, 22 lutego 2023 20:23, odsłon: 256

9 lutego przedszkolaki z grupy Sarenek po raz kolejny  obchodziły Dzień Pizzy. Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to najlepszy przysmak naszych pociech i na słowo pizza uśmiech nie schodził im z twarzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Przedszkolaki poznały również historię powstania pizzy oraz dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi. Po części teoretycznej, czas był zabrać się do pracy! Bawiąc się we włoskich kucharzy i ekspertów od najlepszej pizzy na świecie, dzieci krok po kroku przygotowywały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, którego nie mogło zabraknąć! Następnie dzieci wybrały swoje ulubione składniki, które szybciutko znalazły się na pizzy, a swoje dzieło uwieczniły posypując serem.

Więcej…
 
Sarenki odwiedzają Sklep Zoologiczny
środa, 22 lutego 2023 20:12, odsłon: 277

Dzieci z grupy Sarenek  udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Przedstawiono nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły króliczki, żółwie  oraz papużki. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. Dzieci mogły również pogłaskać i dotkać niektóre ze zwierząt.

Więcej…
 
Wyjątkowy sukces naszej Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej – I miejsce w województwie podlaskim w kategorii „Dyrektor Szkoły lub Przedszkola” w Plebiscycie Edukacyjnym 2022
wtorek, 21 lutego 2023 16:22, odsłon: 927

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesie Pani Doroty Eweliny Durzyńskiej – Dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. Pani Dorota Durzyńska   - Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce zajęła zaszczytne I miejsce w województwie podlaskim w kategorii „Dyrektor Szkoły lub Przedszkola” w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Gazety Współczesnej oraz Kuriera Porannego.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacji w naszym przedszkolu.
wtorek, 21 lutego 2023 15:49, odsłon: 289

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych.W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy.

Więcej…
 
Walentynkowe gofrowe serduszka Lisków
poniedziałek, 20 lutego 2023 18:28, odsłon: 288

Walentynki to święto nie tylko wszystkich zakochanych. To święto miłości. A Liski kochają siebie nawzajem, swoich rodziców, dziadków i swoje panie. Kochają też gofry, które z okazji dzisiejszego dnia postanowiliśmy przygotować i upiec. Po wymieszaniu składników na ciasto, pani Basia wylewała odpowiednie porcje na gorącą gofrownicę i już niedługo… zapach gofrów w kształcie serduszek roznosił się po całym przedszkolu. Mniam! Był śliwkowy dżem, bita śmietana i cukier puder – każdy mógł wybrać ulubiony dodatek. Palce lizać! A potem ozdabialiśmy swoje papierowe walentynki dla rodziców i w rytm piosenek do tańca bawiliśmy się w serduszkową zabawę: „Kto nie zdąży”. Dzień był naprawdę pełen wrażeń. W końcu Walentynki są raz w roku.

 

Więcej…
 
VI Przedszkolny Konkurs Plastyczny
poniedziałek, 20 lutego 2023 05:49, odsłon: 206

 
Walentynki w grupie Żuberków
poniedziałek, 20 lutego 2023 00:44, odsłon: 260

We wtorek 14 lutego w grupie Żuberków od rana było wesoło. W tym dniu w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki, jedno z najbardziej ulubionych świąt wśród przedszkolaków. Wszyscy ubraliśmy się w różowe i czerwone barwy, a nasza sala udekorowana była w piękne serduszka i balony. Najpierw Żuberki zapoznały się z tradycjami walentynkowymi, które przybyły do nas zza oceanu. Przyjęliśmy te tradycje, bo są miłe - zachęcają nas do okazywania pozytywnych uczuć innym osobom. Po krótkim zapoznaniu ze świętem przyszedł czas na zabawy!

Więcej…
 
Walentynki w Sówkach - teatralnie, plastycznie i tanecznie.
poniedziałek, 20 lutego 2023 00:27, odsłon: 340

To właśnie Walentynki były główną inspiracją na spędzenie wtorkowego dnia. Wszystko było przygotowane tak jak trzeba: czerwone serca i serduszka jako tematyczna dekoracja sali, czerwone ubrania u dzieci i pań a także moc pomysłów na wesołą i ciekawą zabawę. Na dobry początek dnia przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. "Bajka o dwóch ołówkach" - Małgorzaty Czarneckiej, w którym poznały historię niezwykłej przyjaźni. Był to dobry pretekst do rozmowy na temat przyjaciół, koleżeństwa i pomaganiu sobie nawzajem.

Więcej…
 
„Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję” – Walentynki w grupie Sarenek
poniedziałek, 20 lutego 2023 00:24, odsłon: 258

14 lutego Sarenki uroczyście świętowały Walentynki. W tym dniu dzieci obowiązkowo ubrały się na czerwono a motywem przewodnim były różnego rodzaju i wielkości serduszka. Dzieci wiedzą jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa przyjaźń i miłość. Co roku w dniu Walentynek przedszkolaki odwiedza Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Dzieci wręczyły swojemu gościowi własnoręcznie przygotowaną i podpisaną laurkę. Wspólne zabawy przedszkolaki rozpoczęły od piosenki „Serduszko przyjaźni”. Wesoły taniec zachęcał wszystkich do zabawy.

Więcej…
 
Tłusty Czwartek w Przedszkolu u Pompika.
czwartek, 16 lutego 2023 21:32, odsłon: 332

Tłusty Czwartek to zdecydowanie najsłodsza data w kalendarzu! Tego dnia faworki, pączki, oponki i inne słodkości "mają zero kalorii". To święto, w które bez zbędnych wyrzutów można obychać się słodyczami. Tego dnia łakoci nie mogło zabraknąć w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi Im. Żubra Pompika. Panie pracujące w przedszkolnej kuchni, jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Od rana szykowały przepyszny podwieczorek, który wyśmienicie pasował do tego dnia. Zaserwowały nam oponki serowe posypane cukrem pudrem. Myślę, że każdemu łasuchowi taki smakołyk przypadł do gustu.

Więcej…
 
Najpiękniejsze święto czyli Międzypokoleniowy Dzień Babci i Dziadka u Lisków
wtorek, 14 lutego 2023 22:13, odsłon: 470

9 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Rakowieckiego w Hajnówce odbyła się niezwykła uroczystość: Dzień Babci i Dziadka. Grupa Lisków tym samym wzięła udział w rokrocznie organizowanym przez bibliotekę cyklu integrującym pokolenia: „Zaproś Babcię i Dziadka do biblioteki”. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor biblioteki – Agnieszka Kazberuk, która powitała zebranych gości: wszystkie babcie, dziadków, rodziców,  dzieci, nauczycieli, a także uczestniczącego w święcie – Burmistrza Miasta Hajnówka – Pana Jerzego Siraka.  Naszą uroczystość w bibliotece   wzbogaciła przepiękna melodia zagrana na akordeonie prze ucznia Zespołu Szkół Zawodowych w Hajnówce – Janka Czmiela.

Więcej…
 
Wiewiórki i Jeże na fajnej wycieczce.
poniedziałek, 13 lutego 2023 22:12, odsłon: 494

Przedszkolaki czekały, czekały i się doczekały wycieczki autokarem. W piątek dwie grupy przedszkolaków wraz ze swoimi paniami były na wycieczce w Białymstoku. To był dzień pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy go uczestnictwem w warsztatach kulinarnych „Mały Kucharz” w pizzerii Da Grasso. Dzieci zamieniły się w małych kucharzy i po otrzymaniu ciasta drożdżowego wałki poszły w ruch. Po rozwałkowaniu smarowały swoją pizzę sosem, ozdabiały serem i szynką. Podczas wypieku bawiły się w salce, integrując się podczas wspólnej zabawy. Następnie zjadły swoje pizze za których wykonanie otrzymały dyplomy.

Więcej…
 
VI Przedszkolny Festiwal Logopedyczny
poniedziałek, 13 lutego 2023 20:50, odsłon: 219

Więcej…
 
Muzyczne zabawy z farbą w grupie Zajączków.
niedziela, 12 lutego 2023 19:31, odsłon: 316

Jak zabawa to tylko z muzyką, ale dzieci lubią się też pobrudzić i mają z tego frajdę. ,,Czysta’’ zabawa i muzyka to oczywiście sensoryczne koło zainteresowań w naszej grupie. Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. To świetna zabawa plastycznabadawcza, sensoryczna i terapeutyczna! Jedną z takich aktywności jest malowanie na folii, które jest świetnym pomysłem na „czystą” zabawę farbami dla dzieci. Dzieci badają konsystencję, gęstość i miękkość farby, dotykają gładkiej i śliskiej folii, odczuwają miękkość farby pod palcami, obserwują  jak folia się marszczy, jak farby się rozpływają i jak łączą się kolory.

Więcej…
 
Smacznie u Zajączków.
niedziela, 12 lutego 2023 19:21, odsłon: 277

W dniu 9 lutego obchodzimy Światowy Dzień Pizzy. Ze względu na to, że wszyscy i ci mali i ci duzi uwielbiają pizze, tego dnia postanowiliśmy zrobić swoją pizze. Dzieci zaczęły od rozmowy na temat pizzy, które lubią i z jakimi dodatkami. Przedszkolaki własnoręcznie przygotowywały swoje obie pizze z salami, a drugą z szynką. Przygotowane pizze trafiły do przedszkolnej kuchni, zapach z piekarnika rozchodził się po całym przedszkolu, a dzieci nie mogły się doczekać, kiedy będą mogły skosztować samodzielnie przygotowanego dania. Na koniec wszyscy zasiedli do współnego konsumowania pizzy zrobionej własnoręcznie.

Więcej…
 
Zima u Zajączków
niedziela, 12 lutego 2023 19:06, odsłon: 387

Zima zawitała u nas na dobre. O tej porze roku zdecydowanie trudniej jest wyjść na zewnątrz i przeżyć przygodę, ale nie jest to niemożliwe. Dzieci z grupy Zajączków aktywnie korzystają z uroków zimy. Przedszkolaki wiedzą, że nie ma złej pogody na spacer dlatego regularnie przechadzają się uliczkami w okolicy naszego przedszkola. Zimowe, rześkie powietrze pomaga zahartować organizm, co z kolei podnosi odporność.

Więcej…
 
PODZIĘKOWANIE
środa, 08 lutego 2023 18:57, odsłon: 368

 

PODZIĘKOWANIE

Otrzymaliśmy serdeczne podziękowanie i wyrazy uznania

za ogromny wkład w UBIEGŁOROCZNĄ akcję Góra Grosza.

 

Pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Jeżyki i Sarenki chcą być bezpieczne na feriach.
poniedziałek, 06 lutego 2023 21:35, odsłon: 319

2.02.2023 r. Przedszkole nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odwiedziła pani z hajnowskiej policji. Celem wizyty było zapoznanie naszych starszych przedszkolaków z zagadnieniami ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie”. Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku i zabawy. Aby ten czas był spędzony wesoło, należy zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Przede wszystkim funkcjonariuszka zwróciła uwagę dzieci na bezpieczne gry i zabawy na świeżym powietrzu. O tym, jak należy się bawić, maluchy dowiedziały się z bajeczki o popularnej bohaterce dziecięcych książeczek - KICI KOCI.

Więcej…
 
Zimowe zabawy logopedyczne w grupach Sówek i Wiewiórek
poniedziałek, 06 lutego 2023 21:28, odsłon: 465

Za oknem znów na chwilę zrobiło się śnieżnie więc Pani logopeda zaprosiła dzieci z grup Sówek i Wiewiórek do wspólnych zimowych zabaw. Na powitanie gimnastyka buzi i języka z pingwinkami, bo przedszkolaki już wiedzą, jak jest ważna by wyraźnie mówić i by „język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa”.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żuberków
poniedziałek, 06 lutego 2023 21:13, odsłon: 322

Babcia i Dziadziuś to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co najlepsze. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Zawsze mają czas dla swoich pociech – są cierpliwi, umieją pocieszyć w chwilach pełnych dziecięcych smutków, rozumieją ich rozterki, a przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta dla swoich dziadków są radością życia.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information