Start

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 58 gości 
Odsłon : 1238990


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Urodziny Misia z książeczki w grupie Jeżyków
niedziela, 06 listopada 2016 21:37, odsłon: 401

14 października to nie tylko święto pracowników oświaty, w tym dniu świętujemy również Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Grupa 4-latków przyłączyła się do obchodów Urodzin Książkowego Misia, do których zachęca kampania społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. 14 października 1926 r. w Londynie ukazało się pierwsze wydanie powieści „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana A. Milne.

Więcej…
 
Dzień Makaronu
czwartek, 03 listopada 2016 22:36, odsłon: 400

25 października w grupie Zajączków obchodziliśmy Dzień Makaronu. Tego dnia dzieci poznały różne rodzaje makaronu i sposoby jego gotowania. W czasie gdy makaron gotował się w wielkim garnku, przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne z użyciem makaronu. Powstały z niego piękne, kolorowe korale. Z ugotowanego makaronu dzieci zrobiły smaczną sałatkę.

Więcej…
 
Jeżyk Tuptuś odwiedza „Wiewióreczki”
czwartek, 03 listopada 2016 21:10, odsłon: 380

W grupie „Wiewióreczek” odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. :  „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”. Na zajęciach gościliśmy Panią Dyrektor  i Panią Anetkę  - autorkę dziecięcych wierszy,  nauczycielkę z grupy „Żuberków”. Zabawa na powitanie wprowadziła wszystkich w radosny nastrój, a za chwilę odkryliśmy, że gościem naszego spotkania będzie ktoś jeszcze… W pudełku skarbów Pani Jesieni jest… „Jeżyk!”  - śmiało powiedział Damian. O bohaterze naszych zajęć wiersz własnego autorstwa odczytała Pani Anetka:

Więcej…
 
Żubry na jesiennej wizycie w bibliotece
wtorek, 01 listopada 2016 22:04, odsłon: 325

Dnia 27 października, w ramach innowacji pedagogicznej pt.: "Wędrówki słówek- kolorowe miesiące”, Żubry wybrały się na pierwszą w tym roku szkolnym wizytę do biblioteki. Gościliśmy w oddziale dla dzieci. Tematem naszych zajęć, prowadzonych jak zwykle przez nasze ulubione panie: Agnieszkę i Asię, była jesień. Kto by nie lubił tej pory roku, zwłaszcza, gdy świeci jesienne słonko, a na jabłoniach czerwienia się jabłka .A kiedy jesień ma zły humor i cały dzień pada deszcz, to można przecież wziąć parasol, włożyć kalosze i przyjść do biblioteki…

Więcej…
 
Konkurs literacko-plastyczny
czwartek, 27 października 2016 04:45, odsłon: 258

 
Sałatka jarzynowa pyszna jest i zdrowa!
wtorek, 25 października 2016 20:10, odsłon: 368

„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki (… )” wszyscy  doskonale znamy treść piosenki dziecięcego zespołu „Fasolki”. Wiemy,  jak ogromna jest wartość spożywanych owoców i warzyw, żeby zdrowo rosnąć. W tygodniu, w którym główną rolę podczas zajęć w grupie „Wiewióreczek” odgrywały warzywa, wykonaliśmy sałatkę jarzynową. Dzieci, mali kucharze w pięknych fartuszkach zabrały się do przygotowania sałatki.

Więcej…
 
Spotkanie Zajączków z Panią Doktor Agnieszką Kuczko.
niedziela, 23 października 2016 17:52, odsłon: 641

Zajączki gościły Panią  Doktor Agnieszkę Kuczko, która na co dzień pracuje w Hajnowskim Pogotowiu. Opowiedziała  przedszkolakom o swojej pracy i zapoznała z zasadami pracy lekarza – ratownika medycznego. W trakcie ciekawej prelekcji w zakresie ratowania zdrowia i życia człowieka, dzieci obejrzały plansze  pokazujące w jaki sposób zachować się w sytuacji, gdy ktoś ulegnie wypadkowi, nie będzie mógł samodzielnie się poruszać, bądź straci przytomność.

Więcej…
 
Pani leśnik w grupie Sarenek
czwartek, 20 października 2016 22:55, odsłon: 345

Pewnego jesiennego dnia odwiedziła grupę Sarenek Pani w mundurze leśnika. Była to Pani Ula Olejnicka z Nadleśnictwa Browsk, która opowiedziała dzieciom, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Czy robią zapasy na zimę i w jaki sposób? Czy przygotowują się do snu zimowego, a może zmieniają swoje futerka na cieplejsze ? Czy wszystkie ptaki odlatują  do ciepłych krajów ? Dzieci również podzieliły się swoją wiedzą na temat zwierząt z Panią Ulą. Dokładnie i starannie przedszkolaki wykonały karty pracy zadane przez Panią leśnik.

Więcej…
 
Owoce to witaminy
czwartek, 20 października 2016 22:04, odsłon: 314

W ramach realizacji projektu o owocach dzieci z grupy Sarenek wspólnie z Panią Haliną  z przyniesionych owoców wykonały przepyszny sok pełen zdrowych witamin. Z pokrojonych owoców: jabłek, gruszek, śliwek dzieci „wycisnęły” przez sokowirówkę soczek i wypiły go ze smakiem.

Więcej…
 
Pierwsza pomoc.
czwartek, 20 października 2016 21:31, odsłon: 384

Dzięki Pani Agnieszce Kuczko lekarzowi z Pogotowia Ratunkowego dzieci z grupy Sarenek i Żuberków mogły uczestniczyć w zajęciach, które miały na celu udzielanie pierwszej pomocy w różnych wypadkach. Najpierw odbywał się pokaz, a następnie dzieci próbowały swoich sił, pomagając kolegom i koleżankom. Dzieci poznały procedurę zgłaszania wypadków dzwoniąc na numery alarmowe: 112 i 999, a także poznały zagrożenia, jakie na nich czyhają w codziennym życiu i czego im nie można robić pod żadnym pozorem.

Więcej…
 
Obchody Dnia Nauczyciela w naszym przedszkolu
wtorek, 18 października 2016 22:05, odsłon: 638

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w ponad 100 krajach świata, ale w niektórych państwach obchodzony jest także narodowy Dzień Nauczyciela. Na przykład w Albanii Dzień Nauczyciela świętuje się 7 marca, w Wietnamie – 20 listopada, w Czechach - 28 marca, w Australii – w ostatni piątek października, a w Brazylii – 15 października. W Polsce  nauczyciele  obchodzą swoje święto  – 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Więcej…
 
Policjanci z autochodzikiem u Zajączków i Sarenek
wtorek, 18 października 2016 21:15, odsłon: 400

14 października dzieci z grupy Zajączków i Sarenek wzięły udział w programie edukacyjnym z zakresu wychowania komunikacyjnego. Program ten ma na celu budowanie u dzieci świadomości zagrożeń, na które są narażone będąc uczestnikami ruchu drogowego, a także uczenie ich właściwych reakcji na napotkane niebezpieczeństwa.
Wspólnie z panią Anną Pawluczuk zajęcia poprowadził st. asp. Piotr Gierłachowski, policjant Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.
Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego przy wykorzystaniu zestawu ,,Autochodzik". Poprzez zabawę dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ulica, zebra, znaki drogowe oraz samochody, symulowały sytuacje spotykane w życiu codziennym co ułatwiło dzieciom identyfikowanie, rozumienie i zapamiętywanie zdarzeń drogowych.

Więcej…
 
Owocowa tarta w trzech smakach
wtorek, 18 października 2016 17:46, odsłon: 350

Zainspirowani różnorodnością owoców jesiennego sadu, dzieci z grupy Żubrów postanowiły upiec owocową tartę. Przyniesione przez dzieci owoce podzieliliśmy na trzy grupy: jabłek, śliwek i gruszek. Nie mogliśmy zrobić inaczej niż przygotować trzy smaki tart. Cztery lata kulinarnych doświadczeń w przedszkolu zrobiły swoje. Przepis z kolorowej gazety został rozpracowany w mig. Składniki wszystkim znane po szybkim połączeniu przez panią Jolę utworzyły jednolitą masę. A później to już poszło ekspresowo… „Hurtowa” ilość małych rączek wylepiła spody foremek do tarty, pokroiła owoce według instrukcji i na koniec wyłożyła nimi wierzch ciasta. Po zaniesieniu do kuchni czekaliśmy z niecierpliwością na efekt końcowy. No i się doczekaliśmy… Było pięknie i pysznie.

Więcej…
 
Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? – spotkanie z leśnikiem, panią Ulą Olejnicką
poniedziałek, 17 października 2016 22:20, odsłon: 363

Podczas pierwszego w tym roku szkolnym spotkania z naszą zaprzyjaźnioną leśniczką, panią Ulą Olejnicką, dzieci z grupy Żubrów miały za zadanie szukać odpowiedzi na pytanie: „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” Profesjonalna rozmowa z ekspertką od „spraw leśnych”,  poglądowa plansza edukacyjna oraz indywidualne karty pracy pomogły przedszkolakom uzyskać wyczerpującą wiedzę na ten temat.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacyjne ze strażakami
czwartek, 13 października 2016 21:36, odsłon: 425

Ewakuacja polega na szybkim i zorganizowanym przemieszczaniu ludności z miejsc, w których przebywanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, do rejonów bezpiecznych. W przypadku szkół, przedszkoli i pozostałych jednostek użyteczności publicznej jest to szczególnie ważna sprawa i dlatego w każdym roku na terenie miasta Hajnówka odbywają się treningi ewakuacji, w którym uczestniczą wszyscy pracownicy danego obiektu. Za przygotowanie planów ewakuacji i jej prowadzenie odpowiedzialny jest kierownik zakładu pracy. Pracownicy Przedszkola Nr 3 w Hajnówce są przeszkoleni z powszechnej samoobrony jak i również ze sposobów ewakuacji z budynków użyteczności publicznej, między innymi z zakresu sposobu postępowania w razie wystąpienia zagrożenia pożarowego lub bombowego i konieczności opuszczenia budynku przedszkola w trybie ewakuacji.

Więcej…
 
„Jak powstały instrumenty?”- audycja muzyczna.
środa, 12 października 2016 21:44, odsłon: 378

Podczas spotkania z artystami z Filharmonii Podlaskiej mieliśmy okazję poznać przygody jaskiniowca Oho, jego sąsiadki Umby oraz Bababu. Oho odkrywał dźwięki, dzięki którym powstają piosenki. Pewnego razu Umba zbierała jagody i znalazła śmieszny pień, oraz dźwięki jakie wydobywał. Okazało się , że to był bęben-instrument perkusyjny. Usłyszeliśmy także dźwięki tamburyna i grzechotek. Wesoła piosenka jaką śpiewała Bababu „...Umba na patyku sobie gra, a dookoła niej szumi, szumi las, la la la..” opowiedziała nam historię powstania fletni. Jest to instrument dęty zrobiony z pustych patyków, na którym udało się zagrać pani Ani i Kubie.

Więcej…
 
"Bajka o kapryśnej księżniczce" – premiera Teatru CoNieco w naszym przedszkolu!
środa, 12 października 2016 21:28, odsłon: 355

Pierwszy spektakl teatralny w nowym roku szkolnym obejrzeliśmy w wykonaniu aktorów białostockiego Teatru ConieCo. Nie było to codzienne wydarzenie. Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć premierowe wykonanie „unowocześnionej” wersji „Bajki o kapryśnej księżniczce”. To było naprawdę coś…

Poznaliśmy kolejną, pouczającą historię mówiącą o tym, że lepiej być grzecznym niż kapryśnym psotnikiem. Wśród włóczkowych kukiełek rozpoznawaliśmy znajome zachowania, i to nie zawsze pozytywne.

Więcej…
 
Zabawa questingowa dla dzieci z autyzmem
niedziela, 09 października 2016 22:54, odsłon: 413

Dnia 28.09.2016 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawie questingowej, która została zorganizowana dla osób z autyzmem przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hajnówce. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana w powiecie hajnowskim. Przygodę rozpoczęliśmy od zbiórki w SOSW gdzie przydzielono nam zadania do wykonania. Chłopcy z naszego przedszkola z dużym zainteresowaniem otwierali koperty z planami zdjęciowymi trasy którą musieliśmy przejść oraz z zadaniami do wykonania.

Więcej…
 
Idzie Jesień kosze owoców z sadu niesie…
czwartek, 06 października 2016 21:22, odsłon: 434

Przedszkolaki z grupy II Przedszkola Nr 3 w Hajnówce robiły swój własny deser z galaretki i ulubionych jesiennych owoców. Najpierw porządnie umyły ręce, a potem włożyły fartuszki. Każde dziecko przygotowało sobie stanowisko pracy i niezbędne przedmioty do wykonania deseru: kubeczki, miseczki, deseczki i noże. Samodzielnie kroiły owoce, które następnie wkładały do kubeczków, na koniec nalewały do nich galaretkę. Tak przygotowane desery Zajączki odstawiły do schłodzenia, po czym zabrały się za porządki.

Więcej…
 
Szczęśliwe Zajączki na wycieczce.
wtorek, 04 października 2016 20:13, odsłon: 447

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. W piątek roku 2016 wyruszyliśmy do Białegostoku do Krainy „Dzień Pełen Wrażeń”.  Najpierw byliśmy w kinie Helios.

Więcej…
 
Informacja o wyniku postępowania - zapytania ofertowego pt. "Zatrudnienie nauczycieli ..."
wtorek, 04 października 2016 11:33, odsłon: 323

Informacja o wyniku postępowania - zapytania ofertowego pt. "Zatrudnienie nauczycieli do prowadzenia zajęć w ramach projektu p. Witamy w przedszkolu".

 

Załącznik: Wynik postępowania

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 9

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information