Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Odsłon : 4208193


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Jeżyki obchodzą Dzień Marchewki.
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:40, odsłon: 280

Przedszkolaki z naszej grupy przygotowały pomarańczowe stroje specjalnie na urodziny Marchewki. Taniec przy piosence „Na marchewki urodziny” z ilustracją ruchową rozpoczął imprezkę.

Dobra gotowana, dobra i surowa.

Choć nie pomarańcza, lecz pomarańczowa.

Kiedy za zielony pociągniesz warkoczyk,

wnet z ziemi wyskoczy.

Więcej…
 
Zakładamy zielony ogródek - innowacja pedagogiczna „Maluszki i starszaki razem poznają świat”
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:09, odsłon: 264

To kolejne spotkanie podczas, którego dzieci z grupy Sówek i Zajączków aktywnie uczestniczyły we wspólnych działaniach edukacyjnych. Tym razem celem prowadzonych zajęć było założenie zielonego ogródka, a także wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin. Najpierw przedszkolaki dowiedziały na czym polega praca ogrodnika. Później ustaliliśmy wspólnie czego będziemy potrzebowali, aby założyć własny ogród. W sali pojawiła się ziemia, doniczki, konewka, nasiona oraz cebulki więc mogliśmy zabrać się do pracy.

Więcej…
 
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
czwartek, 06 kwietnia 2023 18:33, odsłon: 224

 
Wiosna (wiosna), hejże ho! - II Wiosenny Pokaz Mody
wtorek, 04 kwietnia 2023 21:27, odsłon: 457

22 marca 2023r. w Przedszkolu Nr 3 z Odziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce odbył się Wiosenny Pokaz Mody pod Honorowym Patronatem Pani Dyrektor Eweliny Doroty Durzyńskiej zorganizowany przez nauczycielkę Barbarę Koźluk. Rozpoczął się od występu dzieci z grupy Zajączków i Lisków. To był strzał w dziesiątkę!!! Takie myśli i słowa tkwiły w naszych głowach… pokaz mody... pewny krok Kacpra… nieśmiały uśmiech Zuzi i Agatki… i wiele wiele radości i uśmiechów. Takimi słowami można określić to, co działo się tego dnia w przedszkolu. Pomysłodawczynią i prowadzącą Wioseny Pokaz Mody była Pani Barbara Koźluk.

Więcej…
 
„Dzień kolorowej skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa” - zajęcia w grupie Żuberków i Jeżyków.
wtorek, 04 kwietnia 2023 04:30, odsłon: 678

Zapewne każdy przedszkolak już wie, 21 marzec jest dniem szczególnym w naszych kalendarzach, bo jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale nie każdy wie, że jest to ważny dzień z jeszcze jednego powodu. Otóż tego dnia na całym świecie obchodzony jest „Dzień kolorowej skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa”.

Więcej…
 
"Jaja wielkanocne" - świąteczne rysowanie w grupie Sówek
niedziela, 02 kwietnia 2023 22:10, odsłon: 350

Zajęcia plastyczne w grupie Sówek odbyły się w dniu 31 marca bieżącego roku, w piątek. Pisanki wielkanocne kolorowane kredkami to prosta i efektowna praca plastyczna w klimacie nadchodzących świąt wielkanocnych. To jedna z bardziej lubianych przez dzieci technik, bo pozwala osiągnąć szybkie efekty, rozwija zmysł estetyki i potrzeby tworzenia. Ma na celu rozwijanie umiejętności manualnych. Podczas tego typu zajęć dzieci świetnie się bawiły, ćwiczyły chwyt pisarski, koordynację wzrokowo - ruchową. Była to świetna okazja do wspólnych rozmów o tradycjach wielkanocnych, czego symbolem jest jajko.

Więcej…
 
Innowacja czytelnicza Zwierzopodróżaki cz. VI – Wiosenne inspiracje muzyczno - ruchowe
niedziela, 02 kwietnia 2023 21:42, odsłon: 312

31 marca odbyła się szósta i zarazem ostatnia część pedagogicznej innowacji czytelniczej: Zwierzopodróżaki, prowadzonej od października w naszym przedszkolu, w każdej grupie wiekowej. Tym razem do świata muzyczno – ruchowych inspiracji przeniosła się grupa Żuberków. Po wysłuchaniu opowiadania o siódemce przyjaciół z puszczy, którzy tym razem wyruszyli na poszukiwanie wiosny w lesie, Żuberki zatańczyły do piosenki pt. „Nareszcie wiosna! „Potem zilustrowały ruchem piosenkę „Motylek i biedronka” z wykorzystaniem kolorowych zwiewnych chust, przypominających motyle skrzydełka. Wiosna już tuż tuż – widać ją w lesie, za oknem i w pobliżu naszego przedszkola.

Więcej…
 
„Sarenki idą do szkoły” – przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr2 im. Władysława Jagiełły
niedziela, 02 kwietnia 2023 21:30, odsłon: 279

Przedszkolaki z grupy Sarenek odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2 im Władysława Jagiełły w Hajnówce. Celem naszego wyjścia było dalsze kształtowanie gotowości emocjonalnej do pójścia do szkoły, wzmacnianie poczucia własnej wartości oraz stwarzanie możliwość poszukiwania odpowiedzi na pojawiające się pytania. Przedszkolaki zostały zaproszone przez uczniów klasy pierwszej. Dzieci serdecznie przyjęły młodszych kolegów w swojej szkole. Sarenki z ogromną radością spotkały się z dawno nie widzianą Natalką, która jeszcze rok temu chodziła z nimi do przedszkola. Natalka szczegółowo opowiadała jak to jest być pierwszoklasistką.

Więcej…
 
Pierwsza wizyta Jeżyków w Bibliotece
czwartek, 30 marca 2023 19:32, odsłon: 244

Dnia 24 marca grupa Jeżyków po raz pierwszy odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Hajnówce. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Z biblioteką zapoznała dzieci Pani Justyna, opowiadała grupie o tym magicznym miejscu. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Więcej…
 
Wodne świętowanie w grupie Sówek
wtorek, 28 marca 2023 19:05, odsłon: 324

Dzień Wody w grupie Sówek był świetnym pretekstem do ciekawej, mądrej i wesołej zabawy. Tym razem ubrani na niebiesko - kolor oczywiście nie przypadkowy, dywan zasłonięty niebieską folią, woda nalana w dużych pojemnikach, szklane naczynia różnego kształtu, rozmiaru i koloru. Czy to wystarczy by zacząć „wodne świętowanie”? To jasne, że TAK!

Więcej…
 
Jeżyki kształtują postawę proekologiczną i obchodzą Światowy Dzień Wody.
poniedziałek, 27 marca 2023 22:46, odsłon: 845

Celem zajęć było kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci oraz  uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Po zajęciach matematycznych, podczas których dzieci przeliczały kropelki, zrobiliśmy małe doświadczenia z wodą. Sprawdzaliśmy jaka jest woda, co się stanie gdy włożymy do niej niebieską bibułę, a co gdy wrzucimy ciężkie kamyki. Wyciąganie wniosków okazało się ciekawym doświadczeniem, bo trzeba było się skupić i obserwować. Obejrzeliśmy prezentację, która pokazała nam  jak ważna jest woda dla ludzi, ale także roślin i zwierząt, oraz poznaliśmy  sposoby oszczędzania wody.

Więcej…
 
Powitanie Wiosny w naszym przedszkolu
poniedziałek, 27 marca 2023 22:28, odsłon: 367

Bardzo lubimy zimę, ale gdy przychodzi marzec zaczynamy tęsknić za nową porą roku - ukochaną i zieloną wiosną. To właśnie wtedy robimy nowe dekoracje, cieszymy się każdym słonecznym dniem i dobrze wiemy, że to najwyższy czas by pożegnać zimę. 21 marca - w dniu kalendarzowej wiosny, wszystkie grupy: Sówki, Wiewiórki, Żuberki, Jeżyki, Zajączki, Liski i Sarenki wyruszyły z przedszkola by zamanifestować w najbliższej okolicy rokroczne celebrowanie pożegnania starej i powitania nowej pory roku. W barwnym korowodzie nie zabrakło kukieł Marzanny – symboli odchodzącej zimy a także gałązek udekorowanych kolorową bibułą i wstążeczkami, wiatraczków, ptaszków i kwiatków – jako atrybutów wiosennych.

Więcej…
 
Sarenki idą do szkoły - przedszkolaki odwiedzają Bibliotekę
niedziela, 26 marca 2023 23:11, odsłon: 232

Przedszkolaki z grupy Sarenek w ramach projektu edukacyjnego ,,Sarenki idą do szkoły ‘’ postanowiły odwiedzić Bibliotekę Miejska w Hajnówce. Celem wyjścia było zapoznanie dzieci z książkami pierwszoklasisty, lekturami a także audiobookami. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na pólkach oraz specjalnie dla nich przygotowanej wystawce książek. Na koniec spotkania dzieci wręczyły Paniom laurkę w podziękowaniu za wspaniałe spotkanie.

Więcej…
 
Jak Sówki robiły Marzannę?
niedziela, 26 marca 2023 23:00, odsłon: 356

Wraz z końcem zimy, przedszkolaki z grupy Sówek dowiedziały się jak powstaje Marzanna – symbol odchodzącej pory roku. Prawie samodzielnie, wykonały kukłę na drewnianej konstrukcji z wykorzystaniem różnorodnych materiałów: słomy - to składnik obowiązkowy, szarego i białego papieru - dla podkreślenia gabarytów kobiety, bawełnianej koszulki – absolutnie nie nowej oraz z kolorowej bibuły – dla „podkręcenia” urody naszej bohaterki…

Więcej…
 
Dzień Kota w grupie Wiewiórek
niedziela, 26 marca 2023 20:43, odsłon: 251

Są puszyste, mięciutkie, mruczą łaszą się. Są rasowe, salonowe, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. 17 lutego dzieci z grupy Wiewiórek obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Dzień rozpoczęliśmy od kociej rozgrzewki czyli kilku ćwiczeń, które często wykonują koty np. „koci grzbiet”, zabawy z kłębkiem nici. Dzieci nawet próbowały jeść tak jak koty z talerzyka bez użycia łapek. Jednogłośnie stwierdziły, że to trudne zadanie.

Więcej…
 
Wiewiórki robią lizaki.
niedziela, 26 marca 2023 20:35, odsłon: 260

Pewnego lutowego dnia, gdy na podwórku buro i ponuro do grupy Wiewiórek zawitała pani Sylwia Pilucik ze słodką kolorową niespodzianką. Zaproponowała dzieciom ciekawą przygodę z robieniem lizaków. Pani Sylwia bardzo dokładnie omówiła zasady bezpieczeństwa podczas robienia lizaków, oraz opowiedziała dzieciom jak powstaje masa karmelowa z której robi się lizaki. Dzieci mogły wybrać kolory i smak lizaków i rozpoczęło się gotowanie, ugniatanie, rozgrzewanie. Kiedy masa była już gotowa każdy mógł pod czujnym okiem pani Sylwii zrobić własnego lizaka w kształcie serduszka.

Więcej…
 
Zajączki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce
niedziela, 26 marca 2023 20:20, odsłon: 346

Dni otwarte to wydarzenie organizowane szkołach, które ma na celu przedstawienie oferty edukacyjnej danego miejsca i zachęcenie uczniów do rozpoczęcia nauki właśnie w tej placówce. W ramach takich działań na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Hajnówce wybrały się dzieci z grupy Zajączków.

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki wychodzą wiośnie na spotkanie
czwartek, 23 marca 2023 22:02, odsłon: 437

Co prawda pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dopiero 21 marca, ale przedszkolaki z naszego przedszkola już czują nachodzącą zmianę pory roku. Ciepłe przedwiośnie zachęca do regularnych spacerów. Błękitne niebo, rozgrzewające nieco słońce, przyroda, która właśnie budzi się do życia to oznaki wiosny jakie można zaobserwować podczas pieszych wycieczek.

Więcej…
 
Wiosenne eksperymenty Żuberków.
wtorek, 21 marca 2023 19:11, odsłon: 424

„Powiedz mi, a zapomnę, 

 pokaż - a zapamiętam, 

 pozwól mi działać, a zrozumiem!" 

                                   Konfucjusz 

9 marca dzieci z grupy Żuberków miały okazję poeksperymentować. Celem tych eksperymentów było pokazanie obiegu wody w przyrodzie. Woda jest bardzo ważnym elementem środowiska.

Więcej…
 
Jeżyki pieką babeczki i chałeczki.
wtorek, 21 marca 2023 19:05, odsłon: 370

Dzieci poznały zawód - piekarz, oraz etapy powstawania chleba i innych wypieków. Doskonale wiedzą, że zanim chleb czy bułeczka trafi do sklepu, to musi najpierw piekarz zrobić ją z mąki. Ta z kolei trafia do młyna, i tam też się dużo dzieje. Z pomocą wiersza "Pieczywo" B. Szuta dowiedzieliśmy się, skąd na stole smaczny chlebek.

Więcej…
 
Pieczemy chleb – Zajęcia kulinarne w grupie Sarenek
wtorek, 21 marca 2023 18:56, odsłon: 387

„ABC Chleba chcę,

Lecz i wiedzieć mi się godzi,

Z czego też to chleb się rodzi.”

Przedszkolaki z grupy Sarenek poznały, w jaki sposób powstaje chleb oraz co jest potrzebne do samodzielnego wykonania pieczywa. Na początku dzieci ułożyły dwie historyjki obrazkowe o powstawaniu chleba. Jedna dotyczyła współczesnych działań a druga tych przeszłych. Sarenki mogły obejrzeć, dotknąć  a nawet spróbować ziaren pszenicy.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information