Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Odsłon : 4208240


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Sarenki zakładają wiosenny ogródek
niedziela, 19 marca 2023 21:52, odsłon: 326

Dzieci z grupy Sarenek z okazji zbliżającej się wiosny postanowiły założyć wiosenny ogródek. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci przygotowały potrzebne narzędzia i zabrały się do pracy. Przedszkolaki  mogły samodzielnie wysiać nasiona oraz cebulki kwiatów do doniczek a następnie podlać sadzonki. Sarenki z wielka starannością przyłożyły się do pracy. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Codziennie będziemy pielęgnować nasze ogródki. Czekamy z niecierpliwością na efekty.

Więcej…
 
Zimowe harce w grupie Sarenek
niedziela, 19 marca 2023 21:40, odsłon: 308

Wiosna tuż, tuż a za oknami jeszcze śnieg. Dzieci z grupy Sarenek postanowiły skorzystać jeszcze z okazji i ulepić ostatniego bałwana. Biały puszek pozwolił na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Ruchu na świeżym powietrzu i śnieg sprawił, że wszystkie przedszkolaki były szczęśliwe i uśmiechnięte. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością w szaleństwach na śniegu, całkowicie oddały się zimowej zabawie. 

 

Więcej…
 
Warsztaty z książką u Lisków i Zajączków.
środa, 15 marca 2023 18:48, odsłon: 424

1 marca przedszkolaki z grupy Lisków i Zajączków  wzięły udział w warsztatach pt. "Książka moim przyjacielem". Zajęcia przygotowały i prowadziły Pani Hanna Klimiuk i Pani Justyna Samojlik z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Hajnówce. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wraz z nauczycielkami z obu grup przywitała naszych gości.

Więcej…
 
„Kobieta jak z bajki” – uroczyste obchody Święta Kobiet w naszym przedszkolu
środa, 15 marca 2023 14:59, odsłon: 671

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone już od stu dwunastu lat 8 marca. Jednak pierwszy dzień kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 w Nowym Jorku. W Polsce święto było popularne latach 70. W tym dniu kobiety obdarowywano goździkami i rajstopami. Z okazji tego dnia publikowano również portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z przekonaniem, że nie ma w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli.

Więcej…
 
VI Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”
środa, 15 marca 2023 14:38, odsłon: 403

7 marca odbyła się kolejna, szósta edycja Przedszkolnego Festiwalu Logopedycznego „Logowierszyki” pod patronatem Dyrektora naszego przedszkola – Pani Doroty Eweliny Durzyńskiej. Ambicją i programowym zamysłem festiwalu jest kształtowanie umiejętności i nawyku poprawnej i wyrazistej artykulacji, rozwijanie słownictwa i uzdolnień recytatorskich, indywidualnych zdolności twórczych dzieci oraz uzupełnienie i urozmaicenie prowadzonej w naszym przedszkolu zajęć terapii logopedycznej.

Więcej…
 
WIELKA GALA W SALI BALOWEJ ZAMKU KRÓLEWSKIEGO W WARSZAWIE – NASZA PANI DYREKTOR DOROTA EWELINA DURZYŃSKA LAUREATKĄ II MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM PLEBISCYCIE EDUKACYJNYM – DYREKTOR ROKU 2022
wtorek, 14 marca 2023 16:42, odsłon: 682

Z wielką dumą informujemy, że nasza Pani Dyrektor zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Gazety Współczesnej oraz Kuriera Porannego w kategorii „Dyrektor Roku 2022”. Sukces ten został uhonorowany 4 marca 2023r. na uroczystej Gali w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Pani Dorota Ewelina Durzyńska znalazła się tego dnia w zaszczytnym gronie – wśród wszystkich laureatów Plebiscytu – Najlepszych w Polsce Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.

Więcej…
 
„Sarenki idą do szkoły” – przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza
niedziela, 12 marca 2023 23:00, odsłon: 405

Przedszkolaki z grupy Sarenek zostały zaproszone na dni otwarte do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza. Realizując projekt edukacyjny „Sarenki idą do szkoły” dzieci zwiedziły kolejną szkołę w Hajnówce. Celem naszego wyjścia było zapoznanie dzieci z nauczycielami, budynkiem szkoły i warunkami nauki, przedszkolaki wzbogacały swoje doświadczenia i wiadomości związane ze szkołą. Ważnym elementem było również integrowanie środowiska przedszkolnego ze szkolnym.

Więcej…
 
Żuberki zakładają ogródek.
niedziela, 12 marca 2023 22:43, odsłon: 412

Wiosna tuż, tuż. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Słoneczko coraz częściej cieszy buzie naszych dzieci na spacerkach. Na tych spacerkach dzieci dostrzegają także zmiany zachodzące w przyrodzie. A to źdźbła zielonej trawy wystające spod zeschłych liści, a to przebiśniegi, nieśmiało podnoszące swoje białe główki w przydomowych ogródkach, a to pęczniejące paczki liści na drzewach, a to klucze dzikich gęsi śpiesznie lecących na tereny lęgowe. Te oznaki wiosny zachęciły maluchy do założenia Żuberkowego ogródka.

Więcej…
 
Rozstrzygnięcie V Edycji Konkursu recytatorsko-plastycznego ,,Hu, hu, ha… wymarzona zima ma”
niedziela, 12 marca 2023 22:34, odsłon: 484

Dnia 28 lutego 2023 roku w Przedszkolu Nr 1 w Hajnówce po raz piąty odbył się konkurs recytatorsko-plastyczny pod tytułem: ,,Hu, hu, ha… wymarzona zima ma”, w którym udział wzięła czwórka dzieci z naszego przedszkola. Dzieci miały za zadanie narysować pracę plastyczną o swojej wymarzonej zimie oraz przygotować wiersz do recytacji o tematyce zimowej. Temat ten miał zachęcić dzieci oraz ich rodziny do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały się w zimowej scenerii, a prace plastyczne zachwycały kreatywnością na konkursowej wystawie.

Więcej…
 
Innowacja pedagogiczna „Wesoła logopedia 3-4-latka” w lutym
sobota, 11 marca 2023 10:17, odsłon: 453

W lutym zajęcia logopedyczne w grupach Sówek i Wiewiórek miały odmienny charakter, był on związany z aktualnie realizowaną tematyką w tych oddziałach. Z okazji Dnia Kota dzieci w grupie Sówek miały okazję poznać kocie zwyczaje oraz ich charakterystyczne odgłosy. Piosenka pt. „My jesteśmy kotki dwa” była natomiast świetną okazją do tanecznej zabawy oraz utrwalenia poszczególnych części budowy czworonoga. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był „koci tor przeszkód”, gdzie każdy mógł samodzielnie wykonać przygotowane zadania.

Więcej…
 
Sensoryczne Dino – zajęcia w grupie Jeżyków i Żubrów.
niedziela, 05 marca 2023 22:36, odsłon: 515

W poprzednim tygodniu nauczycielki współorganizujące z grup Jeży i Żubrów zorganizowały dla „swoich” dzieci zajęcia sensoryczne utrzymane w tematyce tygodnia, czyli dinozaurów. Na zajęciach tego dnia dzieci miały przyjemność powitać gościa – Panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzyńską, która z chęcią wzięła w nich udział.

Więcej…
 
Sówki i Zajączki razem w szatni i na spacerze – realizacja innowacji pedagogicznej „Maluszki i starszaki razem poznają świat”
niedziela, 05 marca 2023 22:20, odsłon: 474

Samoobsługa i samodzielność są ważnymi elementami treningu realizowanego w ramach codziennych doświadczeń dziecka w przedszkolu. Każda możliwa okazja jest dobra by doskonalić te umiejętności, dlatego wspólne zajęcia Sówek i Zajączków w ramach innowacji „Maluszki i starszaki razem poznają świat” były dobrą alternatywą na ćwiczenie ubierania się a także sprawnego chodzenia w parach.

Więcej…
 
Innowacja czytelnicza Zwierzopodrózaki – część piąta
niedziela, 05 marca 2023 20:46, odsłon: 441

Dnia 2 marca odbyło się piąte już spotkanie w ramach realizacji w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej czytelniczej: „Zwierzopodróżaki”. Tym razem to grupa Zajączków przeniosła się wraz ze zwierzętami - bohaterami naszych oddziałów do świata plastycznych fantazji. Zainspirowane opowiadaniem Zajączki  miały za zadanie namalować muzykę i wyczarowywały na kartkach prawdziwe cuda za pomocą pędzli i farb. Dziecięca wyobraźnia naprawdę nie zna granic – muzyka była nutami, tęczą, pejzażem, wiatrem.

Więcej…
 
Serce w dłoni – warsztaty robienia lizaków u Zajączków
piątek, 03 marca 2023 20:27, odsłon: 454

Pysznym sposobem na smaczną przekąskę są słodycze. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli. Mnogość rodzajów wyrobów cukierniczych charakteryzujących się słodkim smakiem wydawać by się mogło - nie ma końca: cukierki, czekolady, ciasta, wafelki, batony, galaretki czy żelki. Jednak nieodłącznym atrybutem dzieciństwa jest zwyczajnie w świecie lizak. Najlepsze lizaki są duże, kolorowe i bardzo słodkie. Jak powstają ulubione przysmaki?

Więcej…
 
Kampania społeczna „#Rozmawiaj#Reaguj”
piątek, 03 marca 2023 19:47, odsłon: 373

Przekazujemy do Państwa rąk plakaty w wersji elektronicznej dotyczące kampanii społecznej pt.: „#Rozmawiaj#Reaguj”, przygotowanej przez Państwową  Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich.

Więcej…
 
Walentynki „W krainie melodii” u Zajączków
czwartek, 02 marca 2023 22:19, odsłon: 364

Ważną rolę w życiu dziecka odgrywają dwa środowiska wychowawcze. Pierwszym i najważniejszym środowiskiem jest rodzina. Jest ona źródłem wzorców zachowań, postaw, a także informacji na temat w rodzinie akceptowanych wartości. Dlatego punktem wyjścia do zajęć 14 lutego była piosenka „Bałwankowa rodzina”, która odzwierciedla wagę powyższych słów. Rodzina ma być źródłem miłości, bezpieczeństwa i radości.

Więcej…
 
„Sarenki idą do szkoły” – przedszkolaki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego
czwartek, 02 marca 2023 21:48, odsłon: 396

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki z grupy Sarenek wybrały się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Hajnówce. Realizując projekt edukacyjny „Sarenki idą do Szkoły” dzieci poznają szkoły podstawowe w naszym mieście. Zajęcia otwarte organizowane przez placówki szkolne są idealną okazją do zwiedzenia budynku oraz poznania szerokiej oferty edukacyjnej. Dzieci mogą poczuć, jak to jest być uczniem dzięki czemu obawy przed zmianami stają się coraz mniejsze.

Więcej…
 
Audycja muzyczna „O śpiewającej biedronce”.
czwartek, 02 marca 2023 21:34, odsłon: 400

„Biedronka, biedronka uśmiecha się do słonka, i z dziećmi od rana piosenki śpiewać chce…”. Wspólnie z Biedronką, Żuczkiem, Muchą i Konikiem Polnym dzieci poznały elementy z których można stworzyć piosenkę. Z kolorowych worków prowadząca wyjmowała niespodzianki. Dowiedzieliśmy się, że aby stworzyć utwór muzyczny  potrzebna jest melodia, rytm, tempo, dynamika i barwa dźwięku.  

Więcej…
 
Jeżyki w świecie dinozaurów
wtorek, 28 lutego 2023 23:22, odsłon: 379

Nasze przedszkolaki z grupy Jeży udały się w podróż do czasów prehistorycznych, gdzie podczas zajęć i zabaw miały możliwość poznania życia tych gadów, które żyły 66 milionów lat temu. Jak wiadomo, dinozaury fascynują dzieci, ponieważ kryją wiele tajemnic i zaskakują swoim wyglądem. Realizując temat kompleksowy, nasza grupa przeniosła się w prehistoryczny świat dinozaurów, gdzie Jeżyki dowiedziały się, jak dinozaury wyglądały, czym się żywiły i jakie były ich gatunki. Zafascynowane dzieci bawiły się w paleontologów, gdzie podczas wykopalisk odnalazły skarb w postaci gipsowych odlewów dinozaurów.

Więcej…
 
Światowy Dzień Kota w grupie Sarenek
wtorek, 28 lutego 2023 23:00, odsłon: 280

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Dzieci z naszej grupy również obchodziły to ,,nietypowe święto”. Przedszkolaki piły mleczko, uczestniczyły w zabawach ogólnorozwojowych. Poznały nietypowe zwyczaje naszych kocich przyjaciół. Rozwijały kreatywność wykonując kocie prace plastyczne i umiejętności matematyczne licząc kotki. Podczas tych wesołych zabaw i zajęć nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta jest także niesienie pomocy bezdomnym kotom i uwrażliwienie dzieci na ich czasem niezwykle trudne życie.

Więcej…
 
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra czyli tłusty czwartek w grupie Sarenek.
wtorek, 28 lutego 2023 22:55, odsłon: 270

Dnia 16 lutego zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek. Naszym specjalnym gościem była Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Przedszkolaki były zachwycone. Dzieci tego dnia poznawały polskie tradycje związane z Tłustym Czwartkiem. Nie mogło również zabraknąć zabaw i konkursów.  Aby zapewnić sobie dobrobyt w tym roku zgodnie z tradycją każdy zjadł pączka. Był to wesoły, słodki i pyszny dzień. Życzymy przedszkolakom, aby każdy dzień w tym roku był właśnie taki.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information