Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 
Odsłon : 3956819


Designed by:
Jm-Experts!

Witaj na stronie startowej
Jak Jeżyki pomagają ptakom przetrwać zimę.
piątek, 13 stycznia 2023 14:19, odsłon: 328

Zimowy czas, dokarmiania ptaków to najbardziej rozpowszechniana forma pomocy przy przetrwaniu zimy. Grupa Jeży poznała różne gatunki ptaków żyjące w Polsce oraz dowiedziała się, jakie są zasady odpowiedzialnego dokarmiania ptaków zimą. Przedszkolaki przygotowały również karmniki z pomarańczy oraz zapoznały się ze strukturą ptasich przekąsek. Dzieci zgodnie stwierdziły, że podczas zimowych spacerów będą uzupełniać zapasy w naszym przedszkolnym karmniku. Naszym Jeżom wielką radość sprawiło to, że mogły wrzucać do karmnika stojącego na placu przedszkola różne i ziarna dla ptaków.

Więcej…
 
Zabawy językowe z Mikołajem w grupie Sówek i Wiewiórek
piątek, 13 stycznia 2023 14:01, odsłon: 334

Już po raz trzeci w tym roku szkolnym najmłodsze dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zaplanowanych w ramach innowacji pedagogicznej „Wesoła logopedia 3 – 4 – latka” grupowych zajęciach wspierających rozwój mowy. Tym razem w bożonarodzeniowej atmosferze oczekiwania na przybycie Mikołaja. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem naśladowały prezentowane miny Mikołaja ćwiczące buzię i język. Dzieci układały świąteczne domino rozwijając umiejętność uważnego słuchania, rozumienia i nazywania przedmiotów. Jedną z ulubionych zabaw słuchowo – ruchowych najmłodszych okazało się zmierzanie z zasłoniętymi oczami w kierunku dźwięku dzwoneczka.

Więcej…
 
Zajączki na „Koncercie Kolęd” w Hajnowskim Domu Kultury
poniedziałek, 09 stycznia 2023 23:49, odsłon: 333

Święta Bożonarodzeniowe to czas śpiewania kolęd i kolędowania. Tradycja ta wprowadza wyjątkową atmosferę w naszą codzienność. Choć na zewnątrz z pogodą bywa różnie, melodie te tworzą niepowtarzalny, dostojny, a zarazem ciepły klimat. 28 grudnia w sali kolumnowej Hajnowskiego Domu Kultury odbył się „Koncert Kolęd” zorganizowany przez Akcję Katolicką przy współpracy z HDK.

Więcej…
 
Podziękowanie
wtorek, 03 stycznia 2023 23:23, odsłon: 241

 

Mamy wielką przyjemność pochwalić się otrzymanym

PODZIĘKOWANIEM

za wspaniały udział dzieci z naszego przedszkola

w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej

 "Poezja źródeł"

 

Pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

 

 
Świątecznym szlakiem muzycznym z artystami z Podlaskiej Filharmonii
środa, 28 grudnia 2022 21:47, odsłon: 306

Do naszego przedszkola chętnie przyjeżdżają goście, a nasze przedszkolaki chętnie gości przyjmują. Tak właśnie było 13 - go grudnia, kiedy nasze progi przekroczyła grupa czterech muzyków z Filharmonii Podlaskiej. Mocny wokal oraz instrumenty: gitara, flet i kontrabas zapewniły dzieciom ponad pół godziny wspaniałej nauki przez zabawę. Dzieci z każdej grupy wiekowej mogły poznać muzyczne świąteczne zwyczaje z niektórych krajów, m.in. Francji, Ukrainy, Czech, Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Polski.

Więcej…
 
Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy Zajączków w „Samarytaninie”
środa, 28 grudnia 2022 21:37, odsłon: 418

Pięknie ubrana choinka, zapach słodkiego piernika, prezenty, rodziny gwar to tylko kilka rzeczy kojarzących się nam ze Świętami Bożego Narodzenia. Jest to jeden z najpiękniejszych okresów w roku, to czas magiczny, przepełniony radością, wesołym śpiewaniem kolęd. Dla wielu z nas to okres, w którym spotykamy się wspólnie z rodziną przy świątecznym stole. W przedświątecznym pośpiechu często jednak zapominamy, że właśnie relacje z innymi ludźmi są najważniejsze, a nie prezenty jakie znajdziemy pod choinką. 

Więcej…
 
„Przybieżeli do Betlejem…” – Jasełka w grupie Sarenek
środa, 28 grudnia 2022 21:34, odsłon: 323

W dniu 19 grudnia przedszkolaki z grupy Sarenek zaprosiły rodziców na świąteczne przedstawienie. Celem tej uroczystości było wprowadzenie zebranych w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie było wyjątkowe, pełne radości i małych wzruszeń. Przedszkolna scena wypełniła się pięknymi aniołkami, które rozpoczęły Jasełka tańcem z gwiazdami do dźwięków piosenki „Noel”. Do szopki przybyli również pastuszkowie, którzy zatańczyli przy ognisku i królowie wędrujący z dalekiego wschodu. Wszyscy składali dary Dzieciątku.

Więcej…
 
Wyróżnienie w konkursie tanecznym – grupa Sarenki
środa, 28 grudnia 2022 21:19, odsłon: 354

Dziewczynki z grupy Sarenek wzięły udział w Ogólnopolskim VII Konkursie Festiwalu Tańca on – line pt. „W krainie zimowych tańców” w Hajnówce. Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole nr 2  im. Kubusia Puchatka w Hajnówce. Prezentacja i taniec został przygotowany przez Katarzynę Szerszunowicz i Angelikę Koszel. Za swój piękny, zimowy „Taniec Aniołków” dziewczynki otrzymały wyróżnienie.

Więcej…
 
Jasełka w grupie Sarenek
środa, 28 grudnia 2022 21:11, odsłon: 304

Jasełka to widowisko opowiadające o świętach Bożego Narodzenia. Uznaje się, że twórcą Jasełek był święty Franciszek z Asyżu, po raz pierwszy zostały one wystawione w 1223 r. Najważniejszym wątkiem w przedstawieniu są narodziny Jezusa Chrystusa. Obecnie Jasełka są tradycyjnym elementem przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W dniu 15 grudnia grupa Sarenek zaprezentowała Jasełka. Zanim do tego doszło dzieci wytrwale ćwiczyły swoje role, śpiewały kolędy i pastorałki, trenowały układy taneczne. Każdego dnia mali aktorzy stawali się coraz lepsi.

Więcej…
 
Innowacja czytelnicza Zwierzopodróżaki – część trzecia
środa, 28 grudnia 2022 21:04, odsłon: 290

W grudniu odbyła się kolejna część prowadzonej w przedszkolu innowacji pedagogicznej dotyczącej rozwoju czytelnictwa wśród dzieci. Grupa Sarenek słuchając opowiadania pod tytułem „Zwierzopodróżaki  przygotowują się do świąt” przeniosły się do w świat programowania. Dzieci stworzyły na macie do kodowania mapę podróży zwierzaków do chatki Świętego Mikołaja. Przedszkolaki za pomocą strzałek omijały leśne przeszkody. Każdy mógł samodzielnie zaplanować inny wariant wyprawy przez puszczę. Sarenki układały również puzzle o tematyce świątecznej oraz tworzyły zakodowane wieże z kolorowych kubków.

Więcej…
 
Wesołych Świąt
piątek, 23 grudnia 2022 21:15, odsłon: 257

życzy

Pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Żubra w Hajnówce

Dorota Ewelina Durzyńska

wraz z pracownikami

 
Ubieranie choinki przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Hajnówce – coroczna akcja ubierania hajnowskich choinek przez dzieci z naszego przedszkola.
piątek, 23 grudnia 2022 20:40, odsłon: 491

Już trzeci rok nasze przedszkole bierze udział w świątecznym dekorowaniu hajnowskich choinek. W tym roku „wypadło” na choinkę rosnącą tuż przy głównym wejściu do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Jak się później okazało, rosnący od wielu lat cyprysik nie zwracał swoją obecnością większej uwagi pracowników placówki. Byli i tacy, którzy go dopiero dostrzegli przy progu ośrodka… Ucieszyliśmy się tym bardziej, że nasz pomysł dekoracji choinki przyciągnie uwagę innych a jednocześnie podkreśli świąteczny czas Bożego Narodzenia w naszym mieście.

Więcej…
 
Bezpieczne ferie – wizyta Zajączków w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce
piątek, 23 grudnia 2022 13:46, odsłon: 2992

Sanki, łyżwy, narty, kuligi, ślizgawki i zabawy śnieżkami to tylko kilka propozycji z listy zimowych aktywności. Ferie to czas odpoczynku i dobrej zabawy: dla dzieci, ale także ich rodziców. Co zrobić, żeby w tym czasie uniknąć chorób i kontuzji? Tego dowiedziały się Zajączki podczas spotkania z policjantami z hajnowskiej Komendy.

Więcej…
 
„Świąteczna pocztówka” – warsztaty z rodzicami w grupie Sówek
piątek, 23 grudnia 2022 13:00, odsłon: 354

Wspólne spotkania dzieci i rodziców w środowisku przedszkolnym są niezwykle ważne a w okresie przedświątecznym nabierają szczególnego znaczenia. Jest to bardzo dobra okazja na dalsze poznawanie się, integrację, ale przede wszystkim na bycie razem podczas wspólnych działań. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były tylko, albo i przede wszystkim, rozsądnym pretekstem by zorganizować spotkanie w grupie Sówek.

Więcej…
 
Opowieść Wigilijna w wykonaniu dzieci z grupy Zajączków.
czwartek, 22 grudnia 2022 20:00, odsłon: 360

Jasełka, tak długo przygotowywane przez panie i dzieci z grupy Zajączków doczekały się drugiej prezentacji dla najbliższej sercu widowni - kochanych rodziców. I znów odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe z charakterystycznymi dla tego wydarzenia postaciami: Maryją i Józefem, pastuszkami, aniołami, Trzema Królami oraz dwoma narratorami. Nasi artyści tańczyli, recytowali, śpiewali radosne kolędy, które niosły się po całym przedszkolu. Przedszkolaki za swój występ otrzymały gromkie brawa od swoich gości.

Więcej…
 
Spotkanie Jasełkowe w grupie Zajączków.
czwartek, 22 grudnia 2022 19:26, odsłon: 367

15 grudnia w grupie Zajączków odbyło się bardzo wyjątkowo uroczyste spotkanie o tematyce świątecznej. Jasełka od wielu lat wpisane są w kalendarz uroczystości organizowanych w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce. Przedszkolaki pierwszy raz przedstawiły Opowieść Wigilijną dla naszej Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej oraz dla Pani Wicedyrektor Bogusławy Wołodkiewicz.

Więcej…
 
Spotkanie Zajączków ze św. Mikołajem w Pomigaczach.
czwartek, 15 grudnia 2022 07:36, odsłon: 534

W dniu 5 Grudnia grupa Zajączków odwiedziła Wioskę świętego Mikołaja. Elfy przywitały wszystkich gorąca herbatą i świeżo zrobionymi piernikami. Po zjedzonych piernikach przyszedł czas na zabawy muzyczne przy skocznych piosenkach np. „Gram na gitarze, na pianinie także”, oraz ,,Bananowa piosenka”, po zabawach przyszedł czas na przywitanie Świętego Mikołaja piosenką, której nauczyliśmy się w przedszkolu. Wszystkie przedszkolaki z wielka przyjemnością przywitały Mikołaja i zaprowadziły go na krzesło, tu każde dziecko mogło podejść i poprosić Mikołaja o prezenty.

 

Więcej…
 
Przedszkolna, Pompikowa, Piernikowa choinka ubrana!!!
środa, 14 grudnia 2022 22:16, odsłon: 427

Oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas szczególnie dla dzieci. Domowe porządki, wspólne zakupy, a także wspólne pieczenie ciasteczek i pierniczków, którymi później można ozdabiać przyniesioną z lasu choinkę, no i oczywiście prezenty od Mikołaja. Wszystko to kojarzy nam się ze świętami. W tym roku postanowiliśmy trochę tej przedświątecznej magii przenieść do naszego przedszkola. I właśnie „Pompikowe pierniki” – przedsięwzięcie pod patronatem Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej były tą przedświąteczną propozycją.

Więcej…
 
Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Żuberków
wtorek, 13 grudnia 2022 23:00, odsłon: 409

Jedną z tradycji w naszym przedszkolu jest coroczne, uroczyste włączenie nowych wychowanków do grona Prawdziwych Przedszkolaków. Tak też było i w tym roku – w dniu 24 listopada odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości – Pasowanie na Przedszkolaka! W tym pięknym wydarzeniu udział wzięli znakomici goście: Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska i Pani Wicedyrektor – Bogusława Wołodkiewicz oraz rodzice dzieci z grupy Żuberków.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Sówek i Zajączków w ramach innowacji "Maluszki i starszaki razem poznają świat"
wtorek, 13 grudnia 2022 22:38, odsłon: 422

Przedszkolaki z grupy Sówek i Zajączków z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się znają, więcej umieją, i można powiedzieć nawet, iż czekają na wspólne spotkania z wielką ciekawością. Tym razem tą szczególną okazją były Mikołajki. Prowadzące zajęcia, panie Justyna i Jola przygotowały dla dzieci wiele atrakcji, uwzględniając ich predyspozycje, potrzeby a przede wszystkim to, że dzisiejszego dnia Mikołaj nie zapomina o nikim i wszyscy, nawet dorośli cieszą się z choćby najmniejszej niespodzianki…

Więcej…
 
Mikołajkowe spotkanie Jeżyków ze strażakami Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce.
wtorek, 13 grudnia 2022 19:40, odsłon: 472

Jeżyki odwiedziły pracowników Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Pod hasłem „Bezpiecznie Mikołajki” uczestniczyliśmy w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Przedszkolaki obejrzały prezentację i zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa. Dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numer alarmowy do straży pożarnej. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 31

Przedszkole promujące zdrowie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information