Start Rok 2017/2018

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2017/2018
Pierwsze wiosenne siewy u Sarenek PDF Drukuj Email
123 środa, 28 marca 2018 21:53, odsłon: 504

Gdy w ogrodzie nadeszła wiosna, to wraz nią przyszła pora na pierwsze wiosenne siewy. Sarenki, także zabrały się za do prac związanych z zakładaniem ogrodu i stworzyły swój zielony ogródek w kąciku przyrody. Wspólnie wybrały potrzebne przybory i akcesoria: skrzynki, doniczki, konewkę szpadelki, nasiona oraz cebulę na szczypiorek i cebulki różnych kwiatów.

Więcej…
 
Zajączki świętują Dzień Wody PDF Drukuj Email
123 środa, 28 marca 2018 21:23, odsłon: 615

22 marca w grupie integracyjnej „Zajączków” uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Poprosiłyśmy rodziców, aby w tym dniu ubrali dzieci na niebiesko. Reszta była dla przedszkolaków niespodzianką.

Więcej…
 
Ozdoba wielkanocna – warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 27 marca 2018 21:18, odsłon: 536

W dniu 21 marca 2018r. w naszej grupie odbyły się zajęcia celem których było: zapoznanie z wybranymi zwyczajami związanymi z Wielkanocą i rozwijanie wyobraźni twórczej oraz czerpanie radości ze wspólnej  zabawy z rodzicami. Zajęcia rozpoczęły się zabawą integracyjną do piosenki ,,Wiosna". Rodzice i dzieci naśladowały czynności pokazywane przez nauczyciela.

Więcej…
 
WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA NR 3 DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK - w ramach projektu "Witamy w przedszkolu" PDF Drukuj Email
123 wtorek, 27 marca 2018 20:56, odsłon: 523

W październiku ubiegłego roku 40 przedszkolaków z naszego przedszkola rozpoczęło pracę w kołach - matematycznym i badawczym w ramach projektu "Witamy w przedszkolu". Przez 5 miesięcy dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i uczyły się.  14 marca spotkała ich nagroda - wycieczka do CNK w Warszawie. Tego dnia z samego rana przedszkolaki wyruszyły wielkim autobusem do stolicy. Długa droga minęła pomyślnie i szybko, a cel podróży był niesamowity - nasza piękna Warszawa prezentowała się pięknie, dzieci z ciekawością wyglądały przez okna podziwiając Pałac Kultury, Stadion Narodowy, tramwaje...

Więcej…
 
IV Międzyprzedszkolny Przegląd Logopedyczny „Wierszyki łamiące języki” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 27 marca 2018 20:27, odsłon: 476

13 marca 2018r. pięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w czwartej edycji Międzyprzedszkolnego Przeglądu Logopedycznego „Wierszyki łamiące języki” organizowanego przez Przedszkole Nr 5 w Hajnówce. Udział w przeglądzie wzięły reprezentacje dzieci ze wszystkich hajnowskich przedszkoli uczęszczające na terapię logopedyczną. Przedszkolaki recytowały wiersze i przygotowywały prace plastyczne ilustrujące ich treść.

Więcej…
 
„Jestem sobie ogrodniczka” – założenie wiosennego ogródka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 marca 2018 23:06, odsłon: 477

Już od najmłodszych lat dzieci w naszym przedszkolu rozwijają podstawowe umiejętności z zakresu uprawy i hodowli roślin. Przedszkolaki z grupy Wiewiórek nie czekając długo, bo wraz z nadejściem wiosny przystąpiły do realizacji powyższych zamierzeń. Zainspirowane utworem „Ziarnko” Stanisława Jachowicza zabrały się do pracy. Skrzynki, doniczki, ziemia, cebula i  różnorodne nasiona to lista rzeczy, niezbędnych do założenia hodowli na przedszkolnym parapecie.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski „Kocham, lubię, szanuję swój kraj" PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 marca 2018 21:20, odsłon: 417

Szanowni Dyrektorzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego z przedszkoli,

oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

 Informujemy, że 18 kwietnia o godz 10.00

w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbędzie się

 

VI Edycja  Przeglądu Recytatorskiego

„Kocham, lubię, szanuję swój kraj"

pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

        

Przegląd realizowany jest w celu uczczenia obchodów

100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Więcej…
 
Członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 marca 2018 21:09, odsłon: 486

Członkowie Koła Polskiego Związku Niewidomych chcąc pokazać, jak osoby z upośledzeniem wzroku postrzegają świat i jak radzą sobie na co dzień odwiedzili grupę Sarenek z naszego przedszkola. Przybyłych gości serdecznie powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Podczas warsztatów przedszkolaki uczyły się rozpoznawać dźwięki otoczenia z zamkniętymi oczami, dowiedziały się też czym dla osoby niewidomej jest biała laska i jak wielkie ma ona znaczenie w samodzielnym poruszaniu się.

Więcej…
 
"Oczami klauna" - w Żuberkach PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 19 marca 2018 23:20, odsłon: 556

W dniu 7 marca 2018 roku, w ramach realizacji tygodniowego tematu „Świat oczami artysty”, „Żuberki” z naszego przedszkola miały okazję przenieść się wyobraźnią do świata cyrku, klaunów i dzikich zwierząt, które okazują się świetnymi partnerami zawodowymi dla ludzi. Miała rozpocząć się kolejna godzina zajęć, kiedy nagle dzieci usłyszały głośne pukanie do drzwi. W sali zapanowała cisza, która szybko przerodziła się w radość i śmiech. „Żuberki” odwiedził klaun!

Więcej…
 
Wiewiórki na wycieczce w Białostockim Teatrze Lalek PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 19 marca 2018 22:55, odsłon: 563

Grupa najmłodszych przedszkolaków swoją pierwszą autokarową wycieczkę ma już za sobą. 15 marca dzieci z grupy Wiewiórek były w Białostockim Teatrze Lalek na przedstawieniu „Ach, jak cudowna jest Panama!”. Tam, na scenie prawdziwego teatru, wśród licznie zgromadzonej publiczności nasze przedszkolaki miały okazję poznać piękną opowieść o przyjaźni pluszowych lalek: Tygryska i Misia. Czy spektakl spodobał się młodym odbiorcom z Przedszkola na Rzecznej w Hajnówce?

Więcej…
 
„Ja i Ty – to My!” - zajęcia oparte na metodzie Ruchu Rozwijającego w grupie „Wiewiórek” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 19 marca 2018 18:03, odsłon: 516

Ruch Rozwijający to znana od kilkudziesięciu lat metoda pracy z dziećmi i dorosłymi, którą wypracowała,  Angielka, Weronika Sherborne (1922-1990). Jest to system zabaw i doświadczeń  ruchowych nastawiony na rozwijanie takich cech jak: poczucie własnej wartości i pewności siebie, poczucie bezpieczeństwa, odpowiedzialność, wrażliwość i umiejętność nawiązywania kontaktu z drugą osobą i grupą. Sesja „Ruchu Rozwijającego” to swoista „rozmowa” językiem ruchu i ciała służąca rozwojowi komunikacji w grupie.

Więcej…
 
Marcowy ogródek na oknie zakładają ,,Żuberki”. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 marca 2018 22:08, odsłon: 484

W dniu 14 marca 2018 r. w grupie naszej założyliśmy ogródek na oknie. Trzeba było przygotować wiele przedmiotów. A były to: skrzynki, ziemia, nasiona kwiatów, cebula na szczypior, fasola, owies, rzeżucha.  Rozpoczęliśmy nasze działania od obejrzenia i omówienia przyniesionych rzeczy przez dzieci do przedszkola. Potem ustaliliśmy kolejność wykonywania poszczególnych czynności przy sadzeniu, wykorzystując przygotowane obrazki przez Panią Krysię i zabraliśmy się z zapałem do pracy.

Więcej…
 
Wielkanocne prace z rodzicami w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 marca 2018 21:39, odsłon: 483

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dlatego więc warto o tym rozmawiać a także organizować różnego rodzaju zajęcia zwłaszcza -  z przedszkolakami, ażeby od początku nadawać im rangę i znaczenie świąt a także obyczajów i tradycji z nimi związanych. Dlatego też  ja jako wychowawca w przedszkolu postanowiłam dnia 16 marca br. zorganizować tego typu zajęcia z rodzicami i dziećmi, aby wiedza nabyta podczas nich dodatkowo wzmacniała uczestnictwem rodziców i owocowała w dalszych latach ich życia.

Więcej…
 
Eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego „Роднае слова” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 marca 2018 21:16, odsłon: 443

15 marca przedszkolaki z grupy Sarenek  wystąpiły w Hajnowskim Domu Kultury prezentując wiersze w języku białoruskim. W eliminacjach rejonowych tego konkursu, uczestniczyły dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum powiatu hajnowskiego. Jury ogłosiło: II miejsce - Bartek  Świerżewski  oraz III miejsce - Aleksandra Monach.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 marca 2018 20:51, odsłon: 523

8 marca - Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet i dziewczynek. W tym szczególnym dniu dzieci z grupy Sarenek oraz innych grup z całego przedszkola przygotowały dla pań program artystyczny. Przedszkolaki zaprezentowały wspaniałe występy. Z własną interpretacją, nietypową aranżacją dzieci śpiewały piosenki, odgrywały role i recytowały wiersze. Były życzenia, niespodzianki i kolorowe laurki.

Więcej…
 
Zaproszenie na spotkanie PDF Drukuj Email
123 czwartek, 15 marca 2018 20:39, odsłon: 314

Szanowni Rodzice!

 

Zapraszamy na spotkanie

pt.„Rozpoznawanie zagrożeń i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom dzieci. Przyczyny agresji i sposoby jej zapobiegania u dzieci w wieku

przedszkolnym.”

Prowadząca spotkanie: Irena Małyszko - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hajnówce

Spotkanie odbędzie się 22 marca 2018 r. o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu (sala Zajączków)

 

 Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

 
II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny PDF Drukuj Email
123 wtorek, 13 marca 2018 18:32, odsłon: 800

6 marca obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy, z tej okazji w tym dniu w naszym przedszkolu już po raz drugi odbył się Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI” pod honorowym patronatem Dyrektora Przedszkola. Udział w uroczystości wzięła cała społeczność przedszkolna. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie dzieci uczęszczające na terapię logopedyczną z wielkim przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze i rymowanki „ćwiczące i łamiące języczki” udowadniając wszystkim, że choć czasem długa i trudna praca nad poprawną artykulacją, przynosi świetne efekty i daje dużo satysfakcji.

Więcej…
 
Zimowa logorytmika w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 czwartek, 08 marca 2018 23:14, odsłon: 572

W lutym przedszkolaki ze wszystkich grup już po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w zajęciach logorytmiki prowadzonych przez logopedę – Elżbietę Wołkowycką, tym razem w zimowej tematyce. Na początek w ramach wprowadzenia w zajęcia dzieci rozwiązywały zimowe zagadki. Usprawniając aparat artykulacyjny bawiły się w kulig naśladując kląskające i parskające koniki oraz dzwoniące dzwoneczki sań, własnym oddechem wprawiały w ruch śnieżynki.

Więcej…
 
„Jeżyki” na spotkaniu z rodziną wilków i rysi PDF Drukuj Email
123 środa, 07 marca 2018 09:42, odsłon: 529

Czy w naszej Puszczy Białowieskiej są wilki? Jak się nazywa rodzina wilków i kto w niej rządzi? Co to znaczy, że zwierzęta są roślinożercami, drapieżnikami? W interesujący świat rodziny wilków i rysi grupę 5-latków wprowadziła pani Joanna Bober pracownik działu naukowo-edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego. Pięciolatki z zaciekawieniem słuchały fascynujących opowieści pani Joanny i tylko czasami bardzo chciały podzielić się swoimi wiadomościami na ten temat.

Więcej…
 
Występ przedszkolaków w konkursie poezji religijnej PDF Drukuj Email
123 środa, 07 marca 2018 09:18, odsłon: 713

1 marca 2018 roku ośmiu przedszkolaków z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce wzięło udział w zorganizowanych przez Akcję Katolicką i Hajnowski dom Kultury eliminacjach Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci księdza Mariana Świerszczyńskiego. Swój talent recytatorski i religijną wrażliwość zaprezentowali podczas indywidualnych występów: Zosia Kot, Monika Czerkaska, Weronika Dulko z grupy „Wiewiórek”, Bartek Świerżewski, Gabryś Łukasiewicz, Klaudia Paszkiewicz z grupy „Sarenek” i Fabian Bloch-Kajda, Agatka Dzierżanowska z grupy „Żuberków”.

Więcej…
 
Wizyta Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Grzegorza Arcybiskupa Bielskiego PDF Drukuj Email
123 środa, 07 marca 2018 08:28, odsłon: 581

Dzień 27 lutego 2018 roku zapisze się w kronice naszego przedszkola jako dzień wyjątkowy. Naszą placówkę tego dnia odwiedził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski oraz ks. Mirosław Niczyporuk, wizytator nauczania religii prawosławnej dekanatu hajnowskiego. Od rana Pani Dyrektor, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci oczekiwały na przybycie zacnych gości. Atmosfera była bardzo podniosła, uroczysta a zarazem ciepła, rodzinna.

Więcej…
 
Rusza rekrutacja do przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miejską Hajnówka na rok szkolny 2018/2019 PDF Drukuj Email
123 środa, 28 lutego 2018 12:47, odsłon: 594

Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019 trwa od 1 marca do 31 marca 2018 r. i odbywa się na zasadach, które zostały określone w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 59 ze zm.), Zarządzeniu Nr 10/2018 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 29 stycznia 2018 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Hajnówka oraz Uchwale Nr XXXVI/248/18 Rady Miasta Hajnówka z dnia 31 stycznia 2018 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Hajnówka, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów i dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

Więcej…
 
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 26 lutego 2018 21:18, odsłon: 526

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych kolejną wycieczkę, tym razem do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Hajnówce. Pod kierunkiem Pani Katarzyny Szymczuk, wychowawczyni klasy III a, nasze dzieci uczestniczyły w lekcji matematyki. To była dobra okazja na oswojenie się z klasą lekcyjną, posiedzenie w szkolnej ławce, obserwację pracy uczniów podczas jednej z przykładowych lekcji.

Więcej…
 
Audycja muzyczna "O smutnym molu i wesołym durze" PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 lutego 2018 23:49, odsłon: 580

Przedszkolaki śledziły przygody dwójki przyjaciół, smutnego Mola i wesołego Dura. Dzieci zapoznały się z pojęciami muzycznymi "dur" i "mol". Smutne melodie przeplatane były wesołymi wybrykami radosnego duszka, który lubił robić psikusy. Meldurka i Buźka, czyli panie artystki, wytłumaczyły nam dlaczego melodie w tonacjach durowych brzmią wesoło, a te w tonacjach molowych - smutno.

Więcej…
 
Wiewiórki na wycieczce w sklepie „Gama” PSS Społem PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 lutego 2018 23:34, odsłon: 668

Realizując tematykę tygodniową: „Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy” grupa Wiewiórek wybrała się na wycieczkę do sąsiadującego z przedszkolem sklepu „Gama” sieci PSS Społem.  Na wspólną wyprawę umówiliśmy się z panią intendentką Dototką oraz przedszkolnym woźnym Bogdanem, bowiem przy okazji zaplanowaliśmy zakupy do przedszkolnej kuchni.

Więcej…
 
II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny PDF Drukuj Email
123 piątek, 09 lutego 2018 20:08, odsłon: 451

II Przedszkolny Festiwal Logopedyczny „LOGOWIERSZYKI”

 

Patronat - Dorota Durzyńska - Dyrektor Przedszkola Nr 3

z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 

CZĘŚĆ I – dla dzieci i rodziców
Prosimy przygotować do recytacji wierszyk LOGOPEDYCZNY (wybrany przez logopedę) z określoną trudnością artykulacyjną

(ćwiczoną – wywoływaną i utrwalaną głoską) zwracając uwagę na jak najpoprawniejszą wymowę.

Dzieci samodzielnie wykonują prace ilustrującą treść wiersza.
 

CZĘŚĆ II - dla dzieci i nauczycieli grup przedszkolnych
Prosimy ułożyć krótki rymowany wierszyk, z ustaloną z logopedą trudnością logopedyczną i prezentują go na festiwalu recytują nauczycielki i dzieci razem.

•    Miejsce - Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce
•    Składanie prac – do 28 lutego 2018 r.
•    Festiwal – 6 marca 2018 r. – Europejski Dzień Logopedy

 

Zachęcamy do udziału w Festiwalu:

Elżbieta Wołkowycka - przedszkolny logopeda

 

 

 
Niezwykłe spotkanie z aktorem w "Zajączkach" PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 05 lutego 2018 22:30, odsłon: 647

22 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu Pana Stasa Voitsehovskego. Pan Stas jest aktorem A3Teatru z Ukrainy, uczestniczy w Festiwalu Wertep oraz przedsięwzięciu Sputnik w Hajnówce. Dzieci z grup Zajączków i Wiewiórek miały możliwość obejrzenia animacji rosyjskojęzycznych (na język Polski tłumaczył na żywo Pan Stas). Cykl bajek z morałem o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności, rodzinie i innych cennych wartościach dzieci obejrzały na dużym ekranie, prawie jak w kinie - na tablicy interaktywnej.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 środa, 31 stycznia 2018 23:25, odsłon: 801

Najmłodsze dzieci z naszego przedszkola pierwszy raz gościły w swych progach ukochane babcie i dziadków z okazji ich święta. Co to był za dzień! Przygotowany występ, odświętne stroje, specjalna dekoracja, suto zastawione stoły -  to wszystko by móc zacząć tak ważną uroczystość. Tak też i było… Grupa Wiewiórek w niezwykle profesjonalny sposób wystąpiła ze swoim specjalnym repertuarem przed swoimi gośćmi. Pięknie odśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze oraz różnorodność zaprezentowanych tańców pokazała jak dużo umieją nasze przedszkolaki. 

Więcej…
 
Święto Babci i Dziadka w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
123 środa, 31 stycznia 2018 22:14, odsłon: 711

Styczeń jest zimowym miesiącem pełnym chłodnych, szarych dni. Mimo to w tym wydawałoby się smutnym miesiącu są dwa niezwykłe święta, jedyne w swoim rodzaju, kiedy każdemu serduszka biją mocniej. Jest to bowiem święto naszych kochanych babć i dziadków. My zawsze pamiętamy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach i nie wyobrażaliśmy sobie, aby mogło Ich zabraknąć w naszym życiu przedszkolnym.

Więcej…
 
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019 - ważne terminy PDF Drukuj Email
123 środa, 31 stycznia 2018 18:27, odsłon: 541

Rodzice!

Prosimy o zapoznanie się:

 

z terminami przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego oraz kryteria rekrutacji do publicznych przedszkoli i klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Hajnówka na rok szkolny 2018/2019

 

Z poważaniem Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddzialami Integracyjnymi w Hajnówce

 

Więcej…
 
Biblioteczne kolędowanie PDF Drukuj Email
123 wtorek, 30 stycznia 2018 22:40, odsłon: 610

W styczniowy poranek odwiedziliśmy czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce. Z chęcią skorzystaliśmy z zaproszenia pań Joanny Kisielewicz i Agnieszki  Kazberuk i wzięliśmy udział w I edycji Bibliotecznego Kolędowania. W miłej i kameralnej atmosferze nasze przedszkolaki z grupy Sarenek zaprezentowały się w kolędach  "Przybieżeli do Betlejem", "Wśród nocnej ciszy" i "Z nowy rokom idem".

Więcej…
 
Dla ukochanych Babć i Dziadków „Jeżyki” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 30 stycznia 2018 22:01, odsłon: 659

 „Babciu droga, dziadku drogi zapraszamy w nasze progi i z okazji tego święta mamy buzie uśmiechnięte, więc uśmiechy dziś dajemy Babcię, Dziadka całujemy…” - tymi słowami rozpoczynaliśmy uroczystość związaną ze Świętem Babci i Dziadka, która odbyła się w grupie „Jeżyków”. Na uroczystość przybyli, bardzo licznie Babcie i Dziadkowie przedszkolaków. Na początku uroczystości pani dyrektor Dorota Durzyńska powitała  zebranych gości, przypomniała jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Więcej…
 
Święto Babć i Dziadków w grupie ,,Żuberków’’ PDF Drukuj Email
123 niedziela, 28 stycznia 2018 23:18, odsłon: 649

Dnia 22 stycznia ,,Żuberki” gościły u siebie kochane Babcie oraz Dziadków. Zaczęliśmy, jeszcze świątecznym akcentem – zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Potem już nasi kochani goście mogli posłuchać piosenek i wierszy o tym ważnym , świątecznym dniu, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Zatańczyliśmy dla nich „Na plaży u Tchibo”, następnie Agatka, która doskonale czyta, przeczytała zabawne wiersze.

Więcej…
 
Czytanie z rodzicami u Sarenek PDF Drukuj Email
123 niedziela, 28 stycznia 2018 22:47, odsłon: 616

Julian Tuwim i jego "Okulary" zainspirował Sarenki do wspólnego czytania. Przeczytanym wierszem Pani Dyrektor Dorota Durzyńska rozpoczęła cykl spotkań z rodzicami poświęcony czytaniu dzieciom. Czytanie odbywa się we współpracy z rodzicami. Ci którzy odwiedzą grupę Sarenek mają okazję oprócz przeniesienia dzieci w magiczny świat bajek miło spędzić czas na wspólnych zabawach.

Więcej…
 
Pociągiem przez Krainy Emocji - podróż Zajączków z Panią Ewą PDF Drukuj Email
123 niedziela, 28 stycznia 2018 22:05, odsłon: 629

Pewnego dnia do sali Zajączków przyszła wszystkim przedszkolakom dobrze znana Pani Ewa. Jest ona naszym przedszkolnym psychologiem - specjalistą od emocji. Opowiedziała dzieciom o tym, czym zajmuje się na co dzień w swojej pracy i zaprosiła ich na wycieczkę. Wszyscy wyruszyliśmy pociągiem, zwiedziliśmy różne Krainy - Radość, Złość, Smutek, Zdziwienie, Strach... Dzieci doskonale poradziły sobie z naśladowaniem mieszkańców tych Krain.

Więcej…
 
Bal przebierańców w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 niedziela, 28 stycznia 2018 21:01, odsłon: 770

Tegoroczny Bal Karnawałowy prowadzony był już kolejny raz przez zaprzyjaźnionych aktorów Białostockiego Teatru CoNieco. Przedszkolną uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która razem ze swoją kadrą pedagogiczną zaprosiła wszystkich przebierańców do wspólnej zabawy. Jak zwykle wśród dziewczynek królowały księżniczki. Nie brakowało też czarownic, aniołków, wróżek, kotów, myszek i innych trudnych do odgadnięcia postaci z bajek.

Więcej…
 
Sarenki na Hajnowskim Spotkaniu z Kolędą Prawosławną. PDF Drukuj Email
123 piątek, 26 stycznia 2018 06:12, odsłon: 837

Przedszkolaki tradycję  kolędowania podtrzymały i koladki zaśpiewały. Dawnym zwyczajem,na podlaskich wsiach po zapadnięciu zmroku zaczynały się "święte wieczory", na których ludzie spotykali się i śpiewali kolędy. Nasze przedszkolaki zaprezentowały dwie kolędy na eliminacjach, które wyrażają radość Bożego Narodzenia. Kolęda jest ludową formą wysławiania Boga, która w prosty sposób tłumaczy ludziom narodzenie Jezusa. Swoją dziecięcą radością śpiewając „Z nowym rokom„ i „Uczora zwiaczora” wyśpiewały II miejsce. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wsparcie.

Więcej…
 
Ruch to zdrowie - Ollimpiada u Zajączków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 22 stycznia 2018 23:25, odsłon: 701

Potrzeba ruchu jest bardzo ważna dla dzieci w wieku przedszkolnym. 3, 4, 5... latki uwielbiają zabawy ruchowe, tańce, wyścigi... Każde zajęcia, nawet te, które wydawałoby się muszą być "statyczne" (np. czytanie, nauka tekstów na pamięć...) nie będą dla dzieci atrakcyjne jeśli nie zostaną wsparte ruchem. Dzieci uważniej słuchają poleceń, szybciej uczą się ilustrując ruchem, manipulując przedmiotami, licząc podskoki, kroki, skłony...

Więcej…
 
"Białe święta się pamięta"- zimowe spotkanie z rodzicami w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
123 piątek, 29 grudnia 2017 23:34, odsłon: 824

Pewnego zimowego wieczoru dzieci z grupy Zajączków zaprosiły do przedszkola swoich rodziców. Celem tego grudniowego spotkania było podkreślenie rodzinnego charakteru świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki pokazały gościom przedstawienie pt. "Białe święta się pamięta". Scenki odgrywane przez dzieci opowiadały o zimie oraz o świątecznych porządkach i tradycjach. Zające pięknie przedstawiły rodzicom przygotowania do świąt i zimy zwierząt leśnych, które przy pomocy Pani Zimy oraz śnieżynek pięknie posprzątały i przystroiły las.

Więcej…
 
Warsztaty z Barbarą Kędzia – doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego PDF Drukuj Email
123 czwartek, 28 grudnia 2017 06:56, odsłon: 659

11 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się  z doradcą metodycznym wychowania przedszkolnego -  Barbarą Kędzia, która wprowadziła nas w świat dziecięcej matematyki. Starsze grupy naszych przedszkolaków miały okazję poprzez zabawę ćwiczyć matematykę w oparciu o  publikację  „Dziecięca matematyka 20 lat później” - książka dla rodziców i nauczycieli starszych przedszkolaków.

W książce autorki Edyty  Gruszczyk- Kolczyńska i Ewa Zielińska odpowiadają na pytania:

Więcej…
 
Wigilijne spotkanie w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 czwartek, 28 grudnia 2017 00:18, odsłon: 751

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w  grupie Wiewiórek przygotowaliśmy rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. W świątecznych strojach Mikołajów dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny. Na przedszkolnej scenie pojawiły się wytańczone: „reniferowe zaprzęgi z dźwięczącymi dzwoneczkami wśród wielkich, śniegowych zasp”, wyśpiewane „Mikołaje z prezentami dla dużych i małych…”, wyrecytowana „Pani Zima na koniku białym”. Dużo wzruszeń, dziecięcych emocji, parę łezek w oku…

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie Wiewiórek z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 środa, 27 grudnia 2017 23:57, odsłon: 702

19 grudnia w grupie Wiewiórek gościliśmy uczniów klasy III b  wraz z wychowawczynią panią Aliną Tichończuk oraz panią bibliotekarką Anną Panfiluk ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hajnówce. To było niezwykle pracowite spotkanie naszych najmłodszych przedszkolaków ze swoimi starszymi kolegami ze szkoły gdyż już od samego początku zabraliśmy się do samodzielnej produkcji pierników. W okamgnieniu powstało całe mnóstwo rozmaitego kształtu miodowych specjałów. Trudno tez powiedzieć,  które dzieci lepiej sobie radziły podczas pracy? Można za to stwierdzić, że  jedni i drudzy z jednakowym zapałem wykrawali  piernikowe kształty.

Więcej…
 
Spotkanie świąteczne w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
123 środa, 27 grudnia 2017 23:23, odsłon: 763

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. To nie tylko zapach piernika, choinki, ale również czas gdzie wszyscy dla siebie są milsi. Sarenki pielęgnując rytuał świąteczny zaprezentowały się w widowisku o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa. Scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a mali aktorzy prezentowali się doskonale.

Więcej…
 
Hej kolęda, kolęda! - audycja muzyczna. PDF Drukuj Email
123 środa, 27 grudnia 2017 22:35, odsłon: 574

Odwiedzili nas kolędnicy muzycy - pasterz, król, aniołek i diabełek. Zaprezentowali przedszkolakom dźwięki kolęd i pastorałek. Zobaczyliśmy zwyczaj kolędowania z Gwiazdą, dzieci brały udział w występie wcielając się w pasterzy, aniołów i króla. Poznaliśmy Turonia, utrwaliliśmy piękne kolędy i znaleźliśmy się w krainie pięknego śpiewu i muzyki. Z radością podczas ciekawej zabawy dzieci doświadczyły niezwykłych wrażeń muzycznych. Spotkanie  z artystami Filharmonii Podlaskiej wprowadziło nas w świąteczny klimat.

Więcej…
 
Sarenki odwiedziły Szkołę Podstawową im. Władysława Jagiełły. PDF Drukuj Email
123 środa, 27 grudnia 2017 21:53, odsłon: 557

Skorzystaliśmy z zaproszenia i w Dniu Otwartym szkoły mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie klas pierwszych. Podziwialiśmy naszych starszych kolegów i koleżanki, z którymi w ubiegłym roku szkolnym bawiliśmy się w przedszkolu. Niedługo i my także przekroczymy progi szkoły. Przywitał nas dyrektor szkoły Adam Jerzy Chudek, oraz nauczyciele, którzy pokazali nam sale lekcyjne, świetlicę , salę zabaw i bibliotekę.

Więcej…
 
Sarenki z wizytą u przedszkolaków z Red Bus Kids. PDF Drukuj Email
123 środa, 27 grudnia 2017 09:57, odsłon: 583

Wraz z naszą Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską odwiedziliśmy przedszkole Red Bus Kids. Pani Kasia i Sylwia przygotowały dla nas bardzo ciekawe zajęcia o tematyce świątecznej. Przedszkolaki bawiły się wesoło ze swoimi kolegami w sali zabaw, a następnie uczestniczyły w zabawach integracyjnych. Odwiedziliśmy także zwierzątka w mini zoo. Dziękujemy za zaproszenie i  do zobaczenia w karnawale w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Życzenia świąeczne PDF Drukuj Email
123 sobota, 23 grudnia 2017 23:33, odsłon: 392

 
,,Żuberki” w świątecznym nastroju. PDF Drukuj Email
123 sobota, 23 grudnia 2017 23:20, odsłon: 601

Dni 18 oraz 19 grudnia 2017r, wprowadziły ,,Żubry” w świąteczny, magiczny nastrój, a to dlatego, że w owych dniach pojawili się u nas goście. W poniedziałek  nasi rodzice przygotowali wigilijną kolację. Rozpoczęliśmy od jasełkowego występu, zaśpiewaliśmy też kolędy i pastorałki. Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, wręczyła dzieciom prezent grupowy. Wzajemnie obdarowywaliśmy się bombkami, piernikami, podzieliliśmy się opłatkiem i prosforą, a potem ucztowaliśmy.

Więcej…
 
Religia katolicka - Czas Adwentu PDF Drukuj Email
123 czwartek, 21 grudnia 2017 22:48, odsłon: 577

Wychowanie religijne dzieci od najmłodszych lat  jest tak zwanym „ziarnem Miłości, Dobroci, moralności i Prawdy” rzuconym w czyste, niewinne i szczere serca naszych pociech. Pragniemy by  wydało obfite owoce wzorcowych postaw, zrozumienia  i empatii w stosunku do drugiego człowieka i ukształtowało kręgosłup moralny dziecka i tym samym rokowało nadzieją na przyszłość. Wychowanie religijne jest podstawą dobrze ukształtowanego sumienia, nad którymi przede wszystkim czuwają jak „aniołowie stróżowie”- Rodzice, dając dobry przykład dzieciom w domu.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty w grupie „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 18 grudnia 2017 22:22, odsłon: 715

Przygotowania przedświąteczne to czas i okazja do bycia razem bez pośpiechu, do obserwacji jak sobie radzi moja pociecha, a dzieci dostrzegają jak bardzo są kochane. Przedświąteczne warsztaty plastyczne w naszej grupie rozpoczęły się od zabawy muzycznej z inscenizacją tekstu do opowiadania „Przygoda z Mikołajem”. Zarówno rodzice jak i dzieci, ze wszystkich sił i z wielkim skupieniem starali się naśladować gesty pani Halinki, a było to nie lada zadanie gdyż tekst chwilami był dość szybki i trudno było się nie śmiać. Wszyscy jednak poradzili sobie z Tym zadaniem i przyszła pora na wykonanie ozdób choinkowych.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information