Start Rok 2017/2018

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2017/2018
Mikołajkowe zabawy Zajączków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 18 grudnia 2017 21:44, odsłon: 1153

"Mikołajki mogą być jak z bajki... Dla każdego! Dla Pawełka, dla Majki... Dla Milenki, dla Kuby, Łukasza... Więc uwaga! Dziś Mikołaj zaprasza! Takiemu zaproszeniu nie mogliśmy się oprzeć. 5 grudnia, zaraz po śniadaniu, skorzystaliśmy z zaproszenia Św. Mikołaja i w mikołajkowych czapeczkach udaliśmy się do Rodzinnego Centrum Zabaw "A ku ku".

Więcej…
 
Wielkie święto w grupie „Wiewiórek” PDF Drukuj Email
123 środa, 13 grudnia 2017 00:05, odsłon: 1272

30 listopada 2017 roku, to dzień w najmłodszej grupie „Wiewiórek” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, który pozostanie na zawsze w pamięci dzieci i ich rodziców. W tym dniu odbyła się bowiem pierwsza w  życiu najmłodszych przedszkolaków uroczystość – „Pasowanie na przedszkolaka”. To tegoroczne, wyjątkowe wydarzenie uświetnił swoją obecnością pan Jerzy Sirak - Burmistrz Miasta Hajnówka,  który z podziwem oglądał popis talentów najmłodszych hajnowian.

Więcej…
 
Mikołajki u Sarenek w Pomigaczach PDF Drukuj Email
123 wtorek, 12 grudnia 2017 23:43, odsłon: 1229

8 grudnia w "Majątku Howieny" w Pomigaczach Sarenki z naszego przedszkola odwiedziły Świętego Mikołaja, gdzie mogły poznać go osobiście, spędzić z nim trochę czasu podczas indywidualnych rozmów, recytacji wierszy i wspólnego śpiewania piosenek. Majątek Howieny przemienił się w czarującą Wioskę Świętego Mikołaja, w której mogliśmy wziąć udział w warsztatach artystycznych z Elfami. Pomocnicy Świętego Mikołaja towarzyszyły dzieciom podczas tworzenia świątecznych dekoracji, a w świąteczny nastrój wprawił wszystkich rozlegający się wokół dźwięk kolęd.

Więcej…
 
,,Żuberki” w mikołajkowym nastroju. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 12 grudnia 2017 21:54, odsłon: 1300

Ranek 6 grudnia 2017 r. rozpoczęliśmy niezwykle wesoło i kolorowo. Nastrój iście świąteczny, wszyscy w czerwonych strojach i czapeczkach oraz kapeluszach. Pani Ania - Śnieżynka. A tu odwiedziła nas Pani Dyrektor Dorota Durzyńska w przebraniu Mikołajki i przeczytała dzieciom piękną opowieść o choince, która chciała mieć koniecznie łańcuch by jej nikt nie ukradł i by była piękna.

Więcej…
 
Sarenki w Dniu Mikołajek na rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu „Bajka” w Areszcie Śledczym w Hajnówce. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:44, odsłon: 1047

„To jest bajka: na jej czele piasku ziarno, jakich wiele znajdzie każdy na pustyni, gdzie mieszkają Beduini. Ali baba ma swój skarbiec, a wielbłądy wodę w garbie, lecz ich bajka nie wymienia (...). W tym roku, tak jak i w ubiegłym, przedszkolaki uczestniczyły w uroczystym rozstrzygnięciu V Ogólnopolskiego Konkursu Bajki, którego organizatorem jest Areszt Śledczy w Hajnówce i Fundacja na Rzecz Budowania Otwartego Społeczeństwa ONI – to MY.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 11 grudnia 2017 23:15, odsłon: 1134

Już od dłuższego czasu dzieci z grupy Wiewiórek czekały na Mikołajki, pierwsze w przedszkolu tak wyjątkowe święto.  W czerwonych ubraniach i mikołajkowych czapkach  już od samego rana zaglądały w okna, nasłuchiwały kroków za drzwiami i starały się z całej mocy być najgrzeczniejsze jak nigdy dotąd… Wspólne zabawy przy muzyce o tematyce zimowo - świątecznej, śpiewanie piosenki o Mikołaju, jak najbardziej samodzielne zjadanie przedszkolnych posiłków – to wszystko miało zapewnić pozytywny finał tego najbardziej wyczekiwanego momentu.

Więcej…
 
,,Pedagogika Marii Montessori w edukacji dziecka”- warsztaty dla dzieci i rodziców w grupie ,,Żuberków” PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 11 grudnia 2017 22:45, odsłon: 1181

W dniu 4 grudnia 2017 r. odbyły się warsztaty poświęcone metodzie Marii Montessori. W spotkaniu uczestniczyli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, Panie nauczycielki z grupy, dzieci wraz z rodzicami. Wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt.: Pedagogika Marii Montessori”, podczas której przybliżono sylwetkę Marii Montessori, omówiono główne założenia i zadania pedagogiki, a także oryginalny zestaw pomocy dydaktycznych i  jego cechy.

Więcej…
 
Spotkanie Sarenek z wyjątkowym gościem - Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą, tłumaczem mang i baśni japońskich. PDF Drukuj Email
123 środa, 06 grudnia 2017 21:34, odsłon: 1402

Nasze przedszkolaki coraz więcej potrafią i wiedzą, ich zainteresowania się zmieniają, oraz poszerzają. To już przecież sześciolatki. Zaplanowaliśmy spotkanie z bardzo ciekawym gościem, panem Zbigniewem Kiersnowskim, japonistą i tłumaczem. Nasz gość to autor przekładu kilkudziesięciu tomów mangi oraz opowiadania Junichiro Tanizaki „Opowieść o mojej miłości do matki”. Dla wydawnictwa Media Rodzina przetłumaczył baśń Tatsu Taro, a także wybrał i przełożył baśnie i legendy japońskie zatytułowane „Bezpowrotna góra”.

Więcej…
 
Logorytmika w rytmie deszczu PDF Drukuj Email
123 środa, 06 grudnia 2017 20:29, odsłon: 2109

W listopadzie dzieci ze wszystkich grup naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach logorytmiki „Jesienna pogoda”, które przeprowadziła logopeda Elżbieta Wołkowycka. Logorytmika to połączenie zajęć rytmiki i terapii logopedycznej, w ramach której prowadzone są ćwiczenia muzyczno – ruchowe oddziałujące na płaszczyznę słuchową, słuchowo – ruchową oraz ruchową. Zastosowane podczas zajęć ćwiczenia dają możliwość pracy wszystkim dzieciom niezależnie od występujących u nich deficytów rozwojowych.

Więcej…
 
Grupa „Jeżyków” na spotkaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 04 grudnia 2017 22:11, odsłon: 1050

Grupa „Jeżyków” kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionymi paniami z biblioteki rozpoczęły od odwiedzin w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Pięciolatki jak tylko znalazły się w budynku biblioteki wiedziały jak się zachować i zgodnie z obowiązującą w bibliotece zasadą weszły bardzo cicho.  Pani Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz z nieukrywaną radością przywitały nasze pięciolatki. Jak wiadomo dzieci bardzo lubią bajki i baśnie czytane przez dorosłych, a jeszcze bardziej gdy czytają je takie sympatyczne panie.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją "Psi uśmiech" z Białegostoku PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 04 grudnia 2017 21:46, odsłon: 960

Już trzeci rok szkolny do naszego przedszkola przyjeżdża pedagog-dogoterapeuta wraz ze specjalnie przeszkolonym psem z Fundacji Psi Uśmiech z Białegostoku. Cotygodniowe spotkania z cairn terrierem Cosmo mają charakter grupowy. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. W tym roku zajęciami objęte zostały trzy grupy. Podczas spotkań koncentrujemy się na edukacji poprzez zabawę z psem.

Więcej…
 
Spotkanie z wolontariuszem Schroniska Ciapek i przygoda z psem Kasztanem PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 grudnia 2017 23:30, odsłon: 1251

Sarenki wizytę w schronisku maja już za sobą, były tam na wycieczce, zawiozły zebrany pokarm dla psów. Podczas szybkiego spaceru, obejrzały zwierzęta tam przebywające. Deszcz  kropił, co  uniemożliwiło nam  dłuższy pobyt w schronisku. Natomiast odwiedziła nas wolontariusz pani Urszula, dzięki której poznaliśmy milusińskich. Opowiedziała nam o pomocy jaką mogą nieść wolontariusze.

Więcej…
 
Uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji „Światowego Dnia Drzewa” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 grudnia 2017 21:46, odsłon: 1292

23 listopada w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie rodzinno-przedszkolnego konkursu z okazji  „Światowego Dnia Drzewa”.  Wśród zaproszonych gości byli: pani Dyrektor naszego przedszkola Dorota Durzyńska, specjalistka do spraw edukacji z Nadleśnictwa Hajnówka - Paulina Król, leśniczy do spraw łowieckich z Nadleśnictwa Browsk – Bogusław Dawidziuk oraz rodzice i dzieci z 35 przedszkolnych rodzin – uczestników konkursu.

Więcej…
 
„Jeżyki” po angielsku PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 grudnia 2017 21:21, odsłon: 1212

Już teraz większość szkół i przedszkoli oferuje swoim podopiecznym zajęcia z języka obcego. Celem zajęć językowych w przedszkolu jest: „(…) przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem obcym nowożytnym poprzez rozbudzanie ich świadomości językowej i wrażliwości kulturowej oraz budowanie pozytywnej motywacji do nauki języków obcych na dalszych etapach edukacyjnych, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym – rozwijanie świadomości istnienia odmienności językowej i kulturowej”

Więcej…
 
„Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci” w grupie Sarenek. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 grudnia 2017 21:06, odsłon: 1239

Zabawkę w formie pluszowego misia ponad 100 lat temu wymyśliła Niemka Margarete Steiff. Kobieta, sparaliżowana po chorobie Heinego-Medina, szyła różne zwierzątka z materiału. Jej siostrzeniec zachwycił się jednym z nich – właśnie misiem. Ulepszył go więc po swojemu i wystawił na targach w Lipsku w 1903 roku. Wkrótce 3000 misiów wyjechało do Stanów Zjednoczonych i wówczas rozpoczęła się ich międzynarodowa kariera, która trwa do dnia. Najsławniejsze przedstawiciele misia to: Kubuś Puchatek, Miś Paddington i nasz ukochany Miś Uszatek.

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w grupie Wiewiórek i Zajączków PDF Drukuj Email
123 czwartek, 30 listopada 2017 22:33, odsłon: 1332

Dzień Pluszowego Misia jest świętem,  które przedszkolaki szczególnie uwielbiają. Co roku 25 listopada dzieci przychodzą do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, bawią się z nimi, tańczą, śpiewają piosenki, rysują. Wiewiórki i Zajączki w tym roku spotkały się, by wspólnie świętować ten ważny dzień. Wszystkie dzieci wystroiły się w "misiowe" kolory, panie przygotowały im "misiowe" opaski na głowy, była "misiowa" dekoracja, "misiowe" piosenki i wierszyki, "misiowe" zabawy, tańce, upominki... Wszystko było tego dnia MISIOWE!!!

Więcej…
 
Święto Pluszowego Misia w grupie ,,Żuberków”. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 30 listopada 2017 21:51, odsłon: 959

,,Żuberki” w dniu 24.11.2017 r. obchodziły niezwykle uroczyście i wesoło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zabawy zaczęły się od prezentacji swoich pluszaków - misi, następnie Pani Krysia przeczytała wiersze: Z. Bronikowskiej ,,Miś idzie do przedszkola” oraz Cz. Janczarskiego ,,Naprawiamy misia” i zapoznała z historią pluszowego misia. Potem zaczęły się tańce ze swoimi milusińskimi oraz zabawy: ,,Niedźwiedzia wędrówka”, „Niedźwiadek”, ,,Stary niedźwiedź śpi”.

Więcej…
 
Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wycieczka do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 środa, 29 listopada 2017 08:28, odsłon: 1100

W ramach zajęć z Wczesnego Wspomagania Rozwoju zorganizowałyśmy dla naszych podopiecznych wycieczkę do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce. Pod opieką pań: Agnieszki Łęczyckiej – rehabilitantki oraz Grażyny Jałozy – oligofrenopedagoga, mieliśmy okazję poznać funkcjonowanie tej specjalistycznej placówki.

Więcej…
 
Jak Julian Tuwim i jego „Okulary” zainspirował dzieci z grupy Sarenek? PDF Drukuj Email
123 wtorek, 28 listopada 2017 21:38, odsłon: 920

O tym że, czytanie rozbudza wyobraźnię, uczy abstrakcyjnego myślenia, wzbogaca i rozwija umiejętności językowe, a także pozytywnie wpływa na rozwój dziecka wiedzą chyba wszyscy. A co zrobić, aby codzienne czytanie stało się wyczekiwaną i bardzo przyjemną częścią dnia? Sarenki z naszego przedszkola wiedzą to doskonale. Nauczyciele systematycznie sięgają po opowiadania, bajki, baśnie i wiersze.

Więcej…
 
Sarenki w „Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka” odwiedzają Burmistrza Miasta Hajnówka. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 28 listopada 2017 00:39, odsłon: 1310

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

Młody człowieku! To nie zabawa – masz prawo wiedzieć, jakie masz prawa. Na samym wstępie uwierz z ochotą, że jesteś młodą, ludzką istotą. Nikt nie ma prawa bić Cię, wyzywać, szturchać, obrażać lub Ci ubliżać, możesz się uczyć i bez wątpienia rozwijać talent i uzdolnienia ”.

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki odkrywają bogactwo świata książek PDF Drukuj Email
123 wtorek, 28 listopada 2017 00:08, odsłon: 1020

To było już kolejne spotkanie z cyklu lekcji bibliotecznych dla najmłodszych przedszkolaków z naszego przedszkola. Tym razem dzieci z grup Wiewiórek i Zajączków poznały różnorodność i bogactwo świata książek. Zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, pani Agnieszka Kazberuk i Asia Ksielewicz, w przystępny sposób przedstawiły dzieciom wybrane pozycje książkowe dla małych czytelników.

Więcej…
 
Sarenki w sklepie zoologicznym PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 27 listopada 2017 22:29, odsłon: 959

Sarenki  udały się do sklepu zoologicznego. Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani Bogusia przedstawiła nam zwierzęta mieszkające w sklepie. Dzieci mogły z bliska obejrzeć zwierzątka, ptaki i rybki. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, witaminy oraz zabawki. 

Więcej…
 
Jak gimnazjaliści z „Białorusa” zorganizowali akcję charytatywną dla dzieci z naszego przedszkola? PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 27 listopada 2017 21:28, odsłon: 853

Z inicjatywy pani Kasi Opolskiej, przedstawicielki Rady Rodziców a przede wszystkim mamy naszego wychowanka Jonasza, powstał pomysł zbiórki zabawek wśród uczniów Zespołu Szkół z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce dla dzieci z naszego przedszkola. Pod kierunkiem wychowawcy, pana Kamila Kulika uczniowie klasy III B gimnazjum zorganizowali akcję pt. „Zabawka dla przedszkolaka”.

Więcej…
 
Zajączki i Wiewiórki poznają papierowy teatr „kamishibai” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 listopada 2017 21:52, odsłon: 1180

Kamishibai jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, na której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania. Najmłodsze przedszkolaki poznały dziś tą interesującą technikę teatralną.

Więcej…
 
Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 środa, 15 listopada 2017 08:07, odsłon: 1629

Uroczyste obchody Święta Niepodległości Polski odbyły się 10 listopada 2017r. W uroczystości wzięli udział: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki wraz z dziećmi z poszczególnych grup oraz pozostały personel. Dzieci jak i dorośli byli w tym dniu wyjątkowo elegancko ubrani z kotylionami i zaprezentowały, bogaty, kolorowy i niezwykle wzruszający program artystyczny. Opowiedziały jak kochają swoją ojczyznę, znają jej historię i cieszą się, że jest wolna.

Więcej…
 
Sarenki tworzą swoje „leporello” w Miejskiej Bibliotece Publicznej. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 12 listopada 2017 23:04, odsłon: 1123

Pewnego popołudnia spotkaliśmy się  z panią  Agnieszką Kazberuk i Joanną Kisielewicz w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zagadką  było dla nas słowo „leporello”. Ale już wiemy, że pod tą obco brzmiącą nazwą kryje się książka harmonijkowa. Aby ją zrobić potrzebny jest  np. bardzo długi arkusz papieru.Tworzenie takiej książki okazało się ciekawą frajdą.

Więcej…
 
"Znów na zamku w Bajaderze" - spektakl w wykonaniu artystów Teatru Co Nieco. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 12 listopada 2017 22:28, odsłon: 1027

"Znów na zamku w Bajaderze" to kolejna pełna humoru ale i morału bajka Teatru Co Nieco. Tym razem artyści zaprosili do współpracy dzieci ze starszych grup, wcieliły się one w role dam dworu i rycerzy. Wspólnie z dziećmi aktorzy zaprezentowali historię rodziny królewskiej z Bajadery. Otóż król Sernik i księżniczka Anka Jagodzianka gościli na zamku księcia Biszkopta, który wysoko zadzierał nosa, kłamał i wciąż się przechwalał.

Więcej…
 
Listopadowe spotkania „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 środa, 08 listopada 2017 05:47, odsłon: 1104

Grupę „Jeżyków” odwiedzili goście z Biblioteki Miejskiej, z papierowym teatrzykiem Kamishibai  ze sztuką  „Bajka o Wiśle” pani Agnieszka Kazberuk i pani Joanna Kisielewicz. Pani Agnieszka  wprowadziła dzieci w nastrój oczekiwania na coś niesamowitego, na sali zapanowała cisza i „popłynęła” opowieść z „okienka”. Kolejno przesuwające się ilustracje i spokojny głos pani Agnieszki „zaczarował” małych słuchaczy i skupił uwagę na tym, co będzie dalej….

Więcej…
 
Żubr królem puszczy czyli Żuberki i las… PDF Drukuj Email
123 wtorek, 07 listopada 2017 22:08, odsłon: 1076

W ubiegły czwartek, drugiego listopada, Żuberki miały okazję bliżej poznać bohatera  swojego oddziału oraz niekwestionowanego władcę Puszczy Białowieskiej – żubra. Wskazywaliśmy też zwierzęta mieszkające w puszczy, nazywaliśmy wybrane ptaki; oglądaliśmy film przyrodniczy o zwierzętach Puszczy Białowieskiej. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób leśnicy pomagają zwierzętom przetrwać trudny zimowy czas oraz jak my możemy dokarmiać ptaki pozostające u nas zimą.

Więcej…
 
Dzień Drzewa w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 piątek, 03 listopada 2017 00:00, odsłon: 1300

Już od wielu lat obchodzimy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Jak zwykle staramy się angażować do działań jak najwięcej dzieci, rodziców i nas samych nauczycieli. W tym roku szkolnym zaproponowaliśmy wykonanie rodzinnych zdjęć przy wybranym przez siebie drzewie. Doczekaliśmy się blisko 100 zdjęć, zaangażowaliśmy do naszego pomysłu aż 34 rodziny, w tym 40 przedszkolaków (plus rodzeństwo).

Więcej…
 
„Mały Wolontariat”- Sarenki odwiedziły cmentarz i schronisko Ciapek. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 02 listopada 2017 23:26, odsłon: 1002

Sarenki realizując program „Mały wolontariat” udały się na cmentarz, a później do schroniska Ciapek. Dzięki pomocy pana Burmistrza Andrzeja Skiepko, który zapewnił nam darmowy przejazd MZK, mogliśmy nawet w deszczową pogodę zrealizować swój plan. Dziękujemy mu pięknie za okazanie pomocy.

Więcej…
 
Zabawy Sarenek i Jeżyków z „Autochodzikami”. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 02 listopada 2017 08:14, odsłon: 946

„Autochodzik”– to zestaw edukacyjny, wykorzystywany przez pracowników Komendy Powiatowej w Hajnówce do nauki poprzez zabawę. Przedszkolaki mogły  poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a na mini miasteczku ruchu drogowego mogły przećwiczyć prawidłowe przejście na drugą stronę ulicy, wcielić się w rolę kierowcy, pieszego.

Więcej…
 
Sarenki w TVP3 Białystok i kinie Helios. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 30 października 2017 19:07, odsłon: 1147

Wraz z naszymi starszymi o rok koleżankami i kolegami wyruszyliśmy po przygodę. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy dziennikarza telewizyjnego, funkcjonowaniem mediów publicznych oraz infrastrukturą ośrodka medialnego. Nasze dzieciaczki wykazały się zainteresowaniem. Dzięki przesympatycznej przewodniczce pani Agnieszce Giełażyn - Sasimowicz, mieliśmy okazję od zaplecza zobaczyć studio TVP3.

Więcej…
 
Grupa Jeżyków i Żuberków na spotkaniu… PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 30 października 2017 18:22, odsłon: 1048

Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Gdy na dworze szaro buro i na wycieczki za zimno, codzienne zajęcia wzbogacają zaproszeni goście. Zaproszona na spotkanie pani Monika  Sawicka z Nadleśnictwa Hajnówka referent ds. edukacji i turystyki przyszła z gościem, czym od razu wzbudziła zainteresowanie i ciekawość dzieci. Na środku sali stał prawdziwy borsuk - nie plastikowy, dzieci bardzo chciały się z nim od razu zaprzyjaźnić, pogłaskać, przytulić.

Więcej…
 
Zajączki w Rezerwacie Pokazowym Żubrów PDF Drukuj Email
123 niedziela, 29 października 2017 23:57, odsłon: 978

Pewnego jesiennego dnia grupa Zajączków wyruszyła na wycieczkę autobusową w kierunku Białowieży. Celem tej wyprawy był Rezerwat Pokazowy Żubrów. Dzięki zaproszeniu dziadka Pawełka oraz gościnności innych pracowników Rezerwatu mieliśmy możliwość z bliskiej odległości podziwiać zwierzęta Puszczy Białowieskiej oraz obserwować ich zwyczaje.

Więcej…
 
Spotkanie ze strażakami i policją PDF Drukuj Email
123 niedziela, 29 października 2017 22:45, odsłon: 1123

W ubiegłym tygodniu, w ramach realizowanej podczas zajęć tematyki o różnego rodzaju zagrożeniach, Żuberki zaprosiły do przedszkola panów strażaków oraz policję. Strażacy pokazali nam wyposażenie swojego wozu:  zobaczyliśmy węże strażackie, wiatrak do wydmuchiwania dymu z płonącego pomieszczenia, maski ochronne, wyposażenie strażackiej apteczki i oraz mnóstwo innych rzeczy o skomplikowanych nazwach.

 

Więcej…
 
Wiewiórki i Zajączki na spotkaniu z leśnikiem, panią Pauliną Król PDF Drukuj Email
123 niedziela, 29 października 2017 17:39, odsłon: 1327

Gdy o zwierzętach czy o lesie uczą się dzieci podczas zajęć z panią jest super, ale gdy do przedszkola zapraszamy leśników - edukatorów jest rewelacyjnie!!! Tym razem odwiedziła nas pani Paulina Król  z Nadleśnictwa w Hajnówce by opowiedzieć dzieciom z grup Wiewiórek i Zajączków o zwierzętach Puszczy Białowieskiej.

Więcej…
 
Zespół Teatralny „Antrakt” w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 26 października 2017 18:41, odsłon: 1192

Gościliśmy  Zespół Teatralny „Antrakt”, działający przy Bielskim Domu Kultury wraz z Dyrektorem panią Elżbietą Fionik i zaprzyjaźnioną z nami panią Anią Fionik.  Dzieci z grupy Sarenek i Jeżyków miały okazję obejrzeć  obrządek weselny w języku białoruskim.  Kultura białoruska bogata jest w wiele obrzędów związanych z weselem. Są to pieśni i muzyka weselna, oraz prawosławna ceremonia ślubu.

Więcej…
 
Wprowadzenie pojemników smakowych według pedagogiki M. Montessori - zajęcia w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 26 października 2017 18:14, odsłon: 1432

O tym, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe to Zajączki już wiedzą. Ale co ze smakiem? Aby się tego dowiedzieć,  do zajęć wybraliśmy miejsce szczególne w naszym przedszkolu - gabinet M. Montessori, gdzie znajduje się szereg pomocy rozwojowych, które sprzyjają odkrywaniu przez dzieci radości płynącej z uczenia się i odpowiadają ich zainteresowaniom.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 środa, 25 października 2017 18:01, odsłon: 1661

W dniu 13.10.2017 r. obchodziliśmy niezwykle uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w sali „Żuberków” z udziałem wszystkich grup wiekowych dzieci, a także całego personelu. Gościem honorowym tego spotkania była Pani Dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska.
Na okoliczność tego święta dzieci z grup: „Żuberków”, „Sarenek”, „Jeżyków”, „Zajączków” i „Wiewiórek” pięknie się ubrały i przedstawiły występy w formie muzyczno-tanecznej i recytatorskiej.

Więcej…
 
Wiewiórki poznają warzywa PDF Drukuj Email
123 czwartek, 19 października 2017 08:04, odsłon: 1206

Co to są warzywa? Jak się nazywają? Jak możemy je wykorzystać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z grupy Wiewiórek. Podczas „warzywnego” tygodnia nie brakowało w naszej grupie zajęć, których głównymi bohaterami były właśnie one. Wspólnie utworzyliśmy kącik warzywny, który powstał dzięki rodzicom – serdecznie dziękujemy. Uczyliśmy się nazw warzyw, co nie było łatwą sprawą bo jest ich naprawdę bardzo dużo!

Więcej…
 
Spotkanie Wiewiórek z panią stomatolog PDF Drukuj Email
123 środa, 18 października 2017 22:34, odsłon: 1255

W przeddzień Światowego Dnia Uśmiechu, 5 października 2017 roku, dzieci z grupy „Wiewiórek” spotkały się z panią stomatolog Anettą Pietraszko – prywatnie mamą Konradą, kolegi z grupy. Od 1999 r. w pierwszy piątek października obchodzony jest Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to wymyślił Harvey Ball, który w 1963 r. stworzył też słynny znaczek uśmiechniętej buźki na żółtym tle. Uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie, ale także sobie.

Więcej…
 
Zajączki uczą się gotować zupę PDF Drukuj Email
123 wtorek, 17 października 2017 19:16, odsłon: 1093

Czterolatki doskonale wiedzą jak cenne i ważne są warzywa w diecie człowieka. Choć nie wszystkie uważają za pyszne, zawsze starają się zjadać je bez marudzenia, gdyż nie lubią chorować. Wiedzą też, że ciepła zupa musi być codziennie zjedzona w przedszkolu do końca. "Świeżakowe szaleństwo" postanowiliśmy wykorzystać na przedszkolnych zajęciach.

Więcej…
 
Sarenki owoce i warzywa zajadają i o zdrowie dbają. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 16 października 2017 22:55, odsłon: 1098

Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa są zdrowe i powinniśmy spożywać ich jak najwięcej. Jesienią i zimą są szczególnie ważne –słońca jest jak na lekarstwo, a o przeziębienie nietrudno. Wybraliśmy się na spacer na ogródki działkowe, aby  zaobserwować jak wyglądają działki o tej porze roku. Właścicielka jednej z nich, oprowadziła nas po swojej pięknie zadbanej działce, skosztowaliśmy malin, winogron i jabłek.

Więcej…
 
Zajączki w kinie PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 16 października 2017 22:29, odsłon: 1156

Festiwal filmów młodego widza "Wędrujące Ale Kino!" jest inicjatywą, która od kilku lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród małych i młodych Hajnowian. Festiwal jest przedsięwzięciem 3dniowym, od 9 do 11 października codziennie prezentowane były na deskach Hajnowskiego Domu Kultury animacje oraz filmy dla dzieci w wieku 3 - 12 lat.

Więcej…
 
Rekrutacja uzupełniająca do projektu pt. „Witamy w przedszkolu” PDF Drukuj Email
123 piątek, 13 października 2017 07:02, odsłon: 1060

W okresie od października 2017 roku do marca 2018 roku Gmina Miejska Hajnówka  kontynuuje realizację projektu pt. "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Pełna treść informacj: http://hajnowka.pl/miasto-i-okolice/oswiata/103-wydarzenia/9944-rekrutacja-uzupelniajaca-do-projektu-pt-witamy-w-przedszkolu.html

 

 
Wycieczka „Jeżyków” do Domu Bartnika PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 09 października 2017 20:22, odsłon: 1197

Z niecierpliwością grupa „Jeżyków” czekała na zbliżający się wyjazd do Narewki. Wszystkie bardzo przeżywały, czy zaświeci nam słoneczko, ponieważ w planach było nie tylko zwiedzanie wewnątrz budynku, ale również okolicę. Gdy nadszedł dzień wyjazdu pogoda zapowiadała się pochmurna, ale na szczęście nie deszczowa. Grupa „Jeżyków” rozpoczęła swoją przygodę z pszczółkami od spotkania z panią dyrektor Dorotą Durzyńską.

Więcej…
 
Integracja sensoryczna (Sensory Integration SI) już od września w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 09 października 2017 18:32, odsłon: 1755

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Nieprawidłowa integracja sensoryczna przejawia się tzw. dysfunkcjami, czyli zaburzeniami.
Wybrane objawy zaburzeń u dzieci w wieku przedszkolnym:

Więcej…
 
"Jestem sobie Podlasianka" - spektakl w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 października 2017 21:11, odsłon: 1244

Muzyka jest bardzo ważnym bodźcem dla rozwoju małego dziecka. Kształtuje bowiem pamięć, podzielność uwagi, wyobraźnię, oraz kompetencje poznawcze. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, wpływa więc w szczególny sposób na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Mając to na uwadze korzystamy systematycznie z szerokiego repertuaru Filharmonii Podlaskiej dla małych dzieci.

Więcej…
 
„Wakacje ze sztuką” .Wycieczki wakacyjne - wspomnień czas... PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 października 2017 20:38, odsłon: 1221

W okresie wakacyjnym dzieci spędzające czas w Przedszkolu Nr 3 miały okazje zobaczyć świata sztuki w niecodziennej formie. Odbyły się trzy wycieczki do Białegostoku. Dzieci wraz z opiekunami  odwiedziły takie miejsca jak: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Centrum Ludwika Zamenhofa, Galerię Arsenał, Ratusz, Kino, Fabrykę Misia. Nie zabrakło nauki poprzez doświadczenie i zabawę. W Ratuszu, wzięliśmy udział w zajęciach "Pocztówka z Muzeum - moja pierwsza wizyta w muzeum".

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

NASZE GRUPY 2017-2018

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information