Start Rok 2016/2017

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2016/2017
Zajęcia adaptacyjne PDF Drukuj Email
123 wtorek, 22 sierpnia 2017 07:37, odsłon: 848

Dyrektor Przedszkola wraz z nauczycielkami  serdecznie zapraszają

na zajęcia adaptacyjne dla dzieci trzyletnich

30 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00

 

W programie:

·       spotkanie z Dyrektorem Przedszkola Dorotą Durzyńską

·       zapoznanie dzieci i rodziców z nauczycielkami i  personelem obsługowym

·       zapoznanie  z pomieszczeniami i otoczeniem przedszkola

·       zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców

 
Życzenia wakacyjne PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 10 lipca 2017 22:42, odsłon: 1029

 
Żegnamy przedszkole w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 10 lipca 2017 22:29, odsłon: 1652

9 czerwca w grupie Sarenek odbyło się uroczyste pożegnanie roku szkolnego 2016/2017. Po powitaniu przedszkolaki pięknie zatańczyły poloneza i rozpoczęła się część dla rodziców, w której dzieci recytowały wiersze dla mamy i taty, tańczyły z rodzicami śpiewając im piosenki. Nie obyło się bez „Sto lat …” wygranego na bum bum rurkach oraz tańca z miotełkami. Następnie był taniec z szarfami i orkiestra na instrumentach perkusyjnych utworu Marka i Wacka pod tytułem „Dla Zuzi” oraz taniec belgijski przy muzyce „Promenada amerykańska”.

Więcej…
 
Wystawa rękodzieła ludowego. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 10 lipca 2017 22:16, odsłon: 1250

Mama Jasia, Pani Marta Korszak zaprosiła dzieci z grupy Sarenek do Środowiskowego Domu Pomocy w Hajnówce, do obejrzenia wystawy rękodzieła ludowego. Bogaty zbiór miał w swoich zasobach: serwetki, obrusy, zasłonki, makatki, poduszki, lalki, pościel, obrazki, wyszywane, haftowane najróżniejszymi ściegami.

Więcej…
 
Kocham Cię Mamo, kocham Cię Tato! – spotkania rodzinne w grupie „Wiewióreczek” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 02 lipca 2017 22:48, odsłon: 1686

Maj i czerwiec to miesiące, w których nasze przedszkole świętuje uroczystości rodzinne. Bardzo ważne jest, aby czuć się tu, gdzie spędzamy większość  czasu, jak w domu. W Dniu Mamy „Wiewióreczki” gościły swoje ukochane Mamusie i Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską. Maluszki tak pięknie zaprezentowały część artystyczną, że łzy wzruszenia pojawiły się na niejednej maminej twarzy. Po „Operze w kurniku”- montażu słowno – muzycznym, o tym jak to każdy ma jakiś talent i warto żyć w zgodzie, pięknych piosenkach, których treść wyrażała bezgraniczną miłość do mamy, życzeniach i upominkach miło spędziliśmy czas rozmawiając przy domowych wypiekach.

Więcej…
 
Zakończenie przedszkola w grupie „Żubrów” PDF Drukuj Email
123 środa, 28 czerwca 2017 21:21, odsłon: 1529

14 czerwca sześciolatki z grupy Żubrów uroczyście pożegnały przedszkole. Wspólnie ze swoimi paniami: Jolą, Anetką, Anią i Elą zaprosiły wszystkich rodziców oraz Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską do obejrzenia programu artystycznego. Wśród wielu tańców swą uwagę wzbudziły: polonez, taniec dworski, walc, tango oraz humorystyczna interpretacja taneczno-wokalna do piosenki „Zielony mosteczek”. Były też popisy recytatorskie, niejednokrotnie wzbogacone charakterystyczną gestykulacją i mimiką.

Więcej…
 
Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 czerwca 2017 21:58, odsłon: 1761

W naszym przedszkolu od września 2016 r. były realizowane zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka (WWR). Terapią objęte były dzieci z najstarszych grup przedszkolnych z różnego rodzaju niepełnosprawnościami posiadające opinie o potrzebie WWR wydane przez Poradnie Psychologiczno – Pedagogiczne. Zajęcia miały na celu stymulowanie rozwoju psychoruchowego i społeczno-emocjonalnego dzieci. WWR to także objęcie wsparciem rodziny, aby jeszcze lepiej spełniała swoje funkcje i wspierała rozwój małych pociech.

Więcej…
 
Spotkanie rodzinne Zajączków w Hajnowskim Domu Kultury. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 czerwca 2017 21:31, odsłon: 1592

Zajączki wraz z paniami zaprosiły swoją rodzinkę na przedstawienie w Hajnowskim Domu Kultury. Gości przywitała nasza Pani Dyrektor, a następnie przedszkolaki  zaprezentowały wiersze i piosenki. O tym jak ważna jest rodzina  powiedział  Proboszcz ks. kan. mgr Józef  Poskrobko, który podziwiał występy małych artystów wraz z Burmistrzem Miasta Hajnówka Panem Jerzym Sirakiem oraz Dyrektorem HDK Panem Rościsławem Kuncewiczem.

Więcej…
 
Żubry z wizytą w Pronarze PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 czerwca 2017 14:40, odsłon: 1473

Dnia 5 czerwca grupa Żubrów pojechała zwiedzić Pronar,  lidera w produkcji sprzętu rolniczego, komunalnego i recyklingowego w Polsce. Po firmie w Narwi oprowadziła nas Pani Helena Landowska, specjalistka ds. marketingu. Mogliśmy podziwiać ogromne hale produkcyjne, wyposażone w najnowocześniejsze maszyny. Dowiedzieliśmy się, że tu produkuje się różnego rodzaju sprzęt rolniczy.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w Pizzerii Vera – Żubry poznają nową restaurację PDF Drukuj Email
123 sobota, 17 czerwca 2017 23:06, odsłon: 1329

Z okazji Dnia Dziecka grupa Żubrów postanowiła uczcić ten wyjątkowy dzień w nowo otwartej Pizzerii Vera. To właśnie tam udaliśmy się na smakowanie włoskich specjałów. Nasze przedszkolaki z wielkim podekscytowaniem wyruszyły z przedszkola, by czym prędzej być na miejscu w restauracji. Specjalnie dla nas właściciele otworzyli pizzerię wcześniej, dlatego wszyscy poczuliśmy się bardzo wyjątkowo.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w grupie Sarenek. PDF Drukuj Email
123 sobota, 17 czerwca 2017 22:33, odsłon: 1327

1 czerwca przedszkolaki z grupy Sarenek spędziły w Pizzerii „Alto Pizza”. Każde dziecko miało zamówioną pizzę według własnych upodobań, do której śmiały się buzie i błyszczały oczy. Konsumpcja odbywała się bardzo kulturalnie, ale nie dało się uniknąć „umorusanych” buź, ale to tylko dlatego, że dzieciom bardzo smakowało, ale panie dbały o „umorusane” twarze i na ulicy nikt nie rozpoznał, gdzie Sarenki ucztowały.

Więcej…
 
Dzień Dziecka w teatrze PDF Drukuj Email
123 sobota, 17 czerwca 2017 21:56, odsłon: 1568

1 czerwca dzieci z grupy Wiewiórek spędziły wyjątkowo. Tego dnia wyruszyliśmy autokarem na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek. Małe zuchy wsiadły do autobusu, grzecznie przywitały się z panem kierowcą, a następnie zajęły miejsca i zgodnie z przepisami zapięły pasy bezpieczeństwa. Długa droga do Białegostoku minęła szybko i przyjemnie - roześmiane maluchy ciągle śpiewały ulubione piosenki poznane w przedszkolu.

Więcej…
 
Zajączki podróżnikami - wycieczka pociągiem do Doliny Bugu. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 15 czerwca 2017 23:22, odsłon: 1627

Słoneczko zaprasza wszystkich do wypoczynku na świeżym powietrzu. Zajączki wraz z paniami skorzystały z tego zaproszenia i wyruszyły w podróż pociągiem. Podekscytowane dzieci wsiadały do pociągu na stacji Hajnówka, aby odwiedzić inne miejscowości i ciekawe miejsca. Chwila oczekiwania, nagle gwizd i ruszyliśmy na szlak kolejowy po przygodę i wielką zabawę. Z przesiadką w Czeremsze, dotarliśmy do Siemiatycz. Tam czekał autobus PKS, który zawiózł nas do malowniczej krainy znajdującej się w Dolinie Bugu - do Wólki Nadbużnej.

Więcej…
 
Zajączki w gościach u Adelki - zajęcia warsztatowe. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:57, odsłon: 1446

Skorzystaliśmy z zaproszenia Adelki i jej mamy i wyruszyliśmy autobusem miejskim do Lipin. Spacerkiem i z super przewodnikiem - Adelą, dotarliśmy do jej domu. Przywitała nas pani Joanna i zaprosiła na zajęcia warsztatowe „Domy zwierząt”. Podczas zabaw ruchowych w ogrodzie odbyły się rzuty szyszkami do celu. Mali obserwatorzy z lupami i lornetkami szukali małych zwierzątek; obserwowali drzewa i piękną przyrodę.

 

Więcej…
 
Dzień Dziecka na sportowo u Jeżyków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 12 czerwca 2017 22:18, odsłon: 1570

W tym roku grupa „Jeżyków” postawiła na sportowe emocje w Dniu Dziecka. Korzystając z zaproszenia do zabawy pani Ani Tarasiuk, czterolatki odwiedziły Hajnowski Dom Kultury. Jak się okazało, Dom Kultury może być świetnym miejscem do zorganizowania konkursów zręcznościowych, wyścigów i zabaw ruchowych.

Więcej…
 
Uroczyste rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego „Nasza Puszcza Białowieska” już za nami… PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:06, odsłon: 1555

W myśl idei „Programu ekozespołów”, którego jesteśmy od wielu lat uczestnikami i jego, tegorocznego tematu: „Zostań ambasadorem Puszczy Białowieskiej”, powstał pomysł rodzinnego konkursu plastycznego „Nasza Puszcza Białowieska”. We współpracy z Białowieskim Parkiem Narodowym uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zorganizowano 27 maja 2017 roku w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Białowieży.

Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty u Jeżyków PDF Drukuj Email
123 niedziela, 11 czerwca 2017 21:51, odsłon: 1551

Dzień 26 maja dla „Jeżyków” to wielkie wydarzenie w życiu grupy. Czterolatki zaprosiły na uroczystość mamy i tatusiów, aby stworzyć wzruszający klimat wspólnego, rodzinnego święta. Jak na święto przystało rodzice przygotowali smaczny poczęstunek z domowymi owocowymi wypiekami, a dzieci swoim najdroższym mamusiom i tatusiom zaprezentowały piękny repertuar złożony z piosenek, wierszy, inscenizacji i tańców w wiosennym nastroju i z utworami przepełnionymi czułością i miłością do rodziców.

Więcej…
 
Zajęcia w grupie „Zajączków” w ramach projektu pt. „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak”. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 11 czerwca 2017 21:33, odsłon: 1593

Dzieci z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi oraz dzieci z Przedszkola im. św. Cyryla i Metodego wspólnie bawiły się w poniedziałki podczas zajęć z Panią Anną Fionik. Zajęcia muzyczno – taneczne prowadzone były w ramach projektu „Mamy misję chronić tradycję – tradycyjny przedszkolak” realizowanego dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. 

 

Więcej…
 
Policjantki z wizytą u Zajączków i Żubrów PDF Drukuj Email
123 niedziela, 11 czerwca 2017 20:48, odsłon: 1311

Pewnego, słonecznego dnia, w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała czyta dzieciom”, z inicjatywy Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej nasze przedszkole odwiedziły policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Funkcjonariuszki  przeczytały Zajączkom i zaproszonym Żubrom opowiadania z klasyki literatury dziecięcej „Nasza mama czarodziejka” autorstwa Joanny Papuzińskiej.

Więcej…
 
Mali ekolodzy PDF Drukuj Email
123 niedziela, 11 czerwca 2017 19:31, odsłon: 1410

Edukacja  z dziedziny ochrony przyrody jest jedną z podstawowych działalności naszego przedszkola. Maluchy są bacznymi obserwatorami tego, co się wokół nich dzieje, a to sprzyja kształtowaniu postaw w duchu szacunku do otaczającego środowiska. „Wiewiórki” wiedzą już o konieczności segregowania odpadów, racjonalnym korzystaniu z energii elektrycznej i wody.  

Więcej…
 
„Gdy dorosnę zostanę… artystą” – „Wiewiórki” gościły Tatę Milenki - Pana Daniela Gromackiego PDF Drukuj Email
123 czwartek, 08 czerwca 2017 05:02, odsłon: 1354

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Gdy dorosnę zostanę..”, którego celem jest poznawanie zawodów rodziców i najbliższych  dzieci z grupy „Wiewiórki” gościliśmy Tatę Milenki. Pan Daniel Gromacki, artysta malarz, umożliwił dzieciom spojrzenie na malarstwo ze strony twórcy, ale i „czarodzieja”. Talent pedagogiczny naszego gościa sprawił, że pojęcia z zakresu sztuki stały się zrozumiałe i fascynujące. Każdy obraz, choć ogranicza go powierzchnia i są to barwne plamy lub linie to przestrzeń, w którą każde dziecko chciało wejść…

Więcej…
 
Recytacja na wesoło podczas „Kocham...lubię...szanuję”. PDF Drukuj Email
123 środa, 07 czerwca 2017 22:37, odsłon: 1340

Spotkaliśmy się na V Edycji Konkursu Recytatorskiego „Kocham, lubię, szanuję, ...nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka, który rozpoczęła pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie wszystkich zebranych przywitał Burmistrz Jerzy Sirak, życząc miłych wrażeń i dalszych pomysłów na realizację takich przedsięwzięć.

Więcej…
 
Wiewiórki na VII Przeglądzie Talentów Osób Niepełnosprawnych "Hajnowskie Prezentacje Artystyczne" PDF Drukuj Email
123 piątek, 02 czerwca 2017 21:59, odsłon: 1273

Od kilku lat nasze przedszkole systematycznie korzysta z zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Hajnówce do udziału w "Hajnowskich Prezentacjach Artystycznych" Przeglądu Talentów Osób Niepełnosprawnych. W bieżącym roku "Przedszkole na Rzecznej reprezentowały Wiewiórki - najmłodsze przedszkolaki. Zaprezentowały one na scenie Hajnowskiego Domu Kultury montaż słowno - muzyczny "W kurniku". Występ został nagrodzony gromkimi brawami licznej publiczności ora "złotymi medalami", z których zdolne maluchy są niezwykle dumne.

Więcej…
 
Cechy dobrego sprzedawcy - "Sarenki" w sklepie PSS "Batory" PDF Drukuj Email
123 piątek, 02 czerwca 2017 21:55, odsłon: 1233

Pięknego słonecznego dnia ,,Sarenki” wybrały się do sklepu PSS  by uzyskać informacje na temat zawodu sprzedawcy. Sprzedawca to zawód, który wymaga ciągłego kontaktu z innymi ludźmi. Potrzebne są szczególne cechy charakteru, które bardzo pomagają w tej pracy. Dobry sprzedawca posiada wysoki poziom empatii, jest asertywny i dyskretny.

Więcej…
 
Kto to jest farmaceuta, a kto florysta? - odpowiedzi szukały ,,Sarenki” w aptece i kwiaciarni. PDF Drukuj Email
123 piątek, 02 czerwca 2017 21:49, odsłon: 1353

Poznawanie zawodów to był temat naszych zajęć. Dlatego też odbyły się kolejne wycieczki do apteki i kwiaciarni. W aptece pracuje farmaceuta - aptekarz. Jest to niezwykle odpowiedzialny i trudny zawód. Wybierają go osoby, które dobrze znają chemię czyli właściwości danego leku, cierpliwi, prawdziwi profesjonaliści.

Więcej…
 
Czy warto zostać fryzjerem? Zastanawiały się ,,Sarenki”… PDF Drukuj Email
123 piątek, 02 czerwca 2017 20:58, odsłon: 1354

W salonie fryzjerskim u Pani Ewy obserwowaliśmy kolejne czynności podczas powstawania fryzury. Fryzjerstwo, to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Pasja i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie wyrażone podziękowaniem. Typowi fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej artystami są. Nie tylko tworzą fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreują wizerunek swojego klienta.

Więcej…
 
"Sarenki" poznają zawód strażaka. PDF Drukuj Email
123 piątek, 26 maja 2017 03:42, odsłon: 1386

Podczas  wycieczki w dniu 17 maja 2017r. do Komendy Powiatowej Państwowej  Straży Pożarnej w Hajnówce, uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych w salce ,,Ognik”, na temat zasad postępowania w razie zagrożenia pożarowego oraz praktycznych ćwiczeniach ewakuacyjnych z zadymionego pomieszczenia. Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną.

Więcej…
 
„Żubry” na Politechnice PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 22 maja 2017 22:00, odsłon: 1288

Jeszcze tam nas nie było… Byliśmy w kilku hajnowskich szkołach, przedszkolach ale na Wydziale Leśnym Politechniki Białostockiej w Hajnówce pierwszy raz. Nie mogliśmy odrzucić tak ciekawej propozycji udziału w „zajęciach na wyższym poziomie”. 18 maja 2017 r. specjalnie dla przedszkolaków pracownicy uczelni przygotowali ćwiczenia z różnych dziedzin naukowych.

Więcej…
 
Wyjazd do Białowieży w ramach realizacji projektu "Witamy w przedszkolu". PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 22 maja 2017 21:30, odsłon: 1256

Przedszkolaki uczęszczające na kółko badawcze były na wycieczce w Białowieży. Prawda to oczywista, że rozwój dziecka w kontakcie z przyrodą przynosi wartości nie dające się wytworzyć w żaden inny sposób  Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu "Witamy w przedszkolu" dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej…
 
Co w lesie piszczy? – praktyczne doświadczenia Żubrów PDF Drukuj Email
123 niedziela, 21 maja 2017 22:25, odsłon: 1197

Korzystając z dobrej pogody – gdyż w końcu wyszło słońce, dzieci z grupy Żubrów wyruszyły na wycieczkę do lasu. Spotkanie z leśnikiem, panią Pauliną Król było świetnym pretekstem by dowiedzieć się o wiosennym lesie jak najwięcej. Przedszkolaki poznały kilka nowych gatunków roślin, wśród których największą uwagę zwróciła „przytulia czepna” i jej magiczne właściwości „czepne”. Udało się również usłyszeć wyjątkowo doniosły świergot wiosennego ptactwa,  zaobserwować ślady bobrzego żerowania i niestety, ludzkiej w lesie bytności.

Więcej…
 
„Gdy dorosnę zostanę…” - Wiewiórki z wizytą w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej PDF Drukuj Email
123 czwartek, 18 maja 2017 22:01, odsłon: 1274

W ramach realizacji projektu edukacyjnego: „Gdy dorosnę zostanę…” Wiewióreczki  odwiedziły Komendę Powiatową Straży Pożarnej. Czekał tam na nas tato Neli Romańczuk – strażak, który towarzyszył  nam w fascynującej przygodzie przybliżającej ten jakże odpowiedzialny zawód. Panowie strażacy ciekawie opowiadali o swojej pracy, od przyjęcia zgłoszenia, do czynności  ratunkowych. Byliśmy świadkami wezwania i przekonaliśmy się, że reakcja na alarm jest natychmiastowa.

Więcej…
 
„Jeżyki” z wizytą u strażaków PDF Drukuj Email
123 czwartek, 18 maja 2017 21:36, odsłon: 1366

5 maja 2017 roku, tuż po Dniu Strażaka w dniu Świętego Floriana ich patrona, grupa „Jeżyków” z Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi odwiedziła Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Grupa 4-latków, której większość stanowią chłopcy, tuż  po lekturze utworu Czesława Janczarskiego „Jak Wojtek został strażakiem” i rozmowie o bohaterskim poświęceniu małego chłopca, z wielką ciekawością oczekiwała na rozmowę z dzielnymi strażakami.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją „Psi Uśmiech” PDF Drukuj Email
123 środa, 17 maja 2017 22:35, odsłon: 1303

W naszym przedszkolu cotygodniowe zajęcia z dogoterapii prowadzone są przez Fundację Psi Uśmiech z Białegostoku już drugi rok szkolny. Spotkania z psem odbywają się w formie grupowej. Nauczycielem je prowadzącym jest pani mgr Gabriela Drwięga. Do dzieci zwykle przyjeżdża Cosmo, specjalnie przeszkolony i doświadczony pies rasy cairn terrier.

Więcej…
 
OGŁOSZENIE - konkurs na dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 wtorek, 16 maja 2017 06:06, odsłon: 1343

Burmistrz Miasta Hajnówka ogłasza konkurs na dyrektora Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce. Szczegóły dotyczące konkursu zostały zamieszczone w Zarządzeniu Nr 49/2017 Burmistrza Miasta Hajnówka z dnia 15 maja 2017

Więcej…
 
„Bociany, szpaki i inne ptaki…” - spotkanie „Wiewióreczek” i „Zajączków” z leśnikiem PDF Drukuj Email
123 niedziela, 14 maja 2017 22:23, odsłon: 1285

Wiosna to szczególnie piękny czas.  Wszystko  co  nas otacza, cała  przyroda budzi się do życia. Na niebie, hen wysoko  zwiastują tę porę roku nasi skrzydlaci przyjaciele – ptaki. To wspaniała okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o ptakach, które przylatują do naszego kraju na wiosnę, ale również tych, które spotykamy na co dzień. Gościem „Wiewiorek” i „Zajączków” był Pan Marek Mackiewicz, pracownik  Nadleśnictwa Hajnówka, który na początku spotkania opowiedział dzieciom o pracy leśnika.

Więcej…
 
Spotkanie w bibliotece. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 14 maja 2017 21:46, odsłon: 1239

Dzień Bibliotekarza obchodzony 8 maja i Tydzień Bibliotek był pretekstem do odwiedzenia przez dzieci z grupy Sarenek naszej zaprzyjaźnionej Biblioteki Miejskiej i oczywiście złożenia życzeń, przedstawienia wiersza o książce i „pobuszowania” po półkach z książkami, oczywiście za zgodą Pani Joasi Kisielewicz. Przedszkolaki przekonały się, że książki poznajemy prawie wszystkimi zmysłami: wzrokiem – czytając i oglądając kolorowe ilustracje, słuchem – słuchając, dotykiem – dzieci obejrzały książkę napisaną alfabetem Braille’a, a także książeczkę z różną fakturą obrazkową.

Więcej…
 
Dzień Ziemi – nasze rodzinne propozycje na ten dzień PDF Drukuj Email
123 środa, 10 maja 2017 19:49, odsłon: 1258

22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Ponieważ, tegorocznym uroczystościom w Polsce przyświeca hasło „W kierunku natury”, zaproponowaliśmy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola rodzinne zaangażowanie się w myśl tej ekologicznej idei. A skoro mieszkamy blisko natury - tuż, tuż przy Puszczy Białowieskiej? Wystarczy wyjść z domu…

Więcej…
 
Obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 09 maja 2017 21:41, odsłon: 1494

W dniu 27. IV. 2017 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Święta  Konstytucji 3-go Maja. Obecni byli: dyrektor przedszkola Dorota Durzyńska, nauczycielki  wraz z dziećmi z poszczególnych grup i personel przedszkola. Wszyscy elegancko ubrani z kotylionami własnoręcznie zrobionymi, po wprowadzeniu pocztu sztandarowego  odśpiewali hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, zachowując odpowiednią postawę wobec symboli narodowych.

Więcej…
 
W Żubrowym kąciku przyrody PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 maja 2017 22:02, odsłon: 1411

Gdy przychodzi wiosna, wszystkie przedszkolaki wyjątkowo pracowicie spędzają czas w swoich, grupowych kącikach przyrody. To czas na sianie kwiatów, warzyw, ziół. To również doskonała okazja na zapoznanie się z nowymi gatunkami roślin, sposobów ich uprawy, ich cechami i zaletami lub choćby, porównania zmienności nasion. Stałym elementem przedszkolnego „ogródka” jest cebula, którą dzieci sadzą na różne sposoby: tradycyjnie w ziemi lub dla porównania efektów hodowli, w wodzie.

Więcej…
 
Sarenki w bibliotece PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 maja 2017 20:09, odsłon: 1173

W ramach realizacji tematu „Emocje” dzieci w z grupy Sarenek wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Hajnówce, gdzie Panie: Joanna Kisielewicz i Agnieszka Kazberuk przedstawiły pozycje książkowe przedstawiające nasze emocje. Dzieci obejrzały film, a później Pani Asia zainteresowała dzieci czytając im fragment książki o pannie Dokuczalskiej. Następnie za pomocą rysunków dzieci ukazały różne emocje.

Więcej…
 
Jajko w roli głównej – u Żubrów PDF Drukuj Email
123 środa, 03 maja 2017 23:25, odsłon: 1211

W okresie przedświątecznym i jeszcze tuż po, dzieci z grupy Żubrów realizowały tematykę wielkanocną. Wśród wielu ciekawych zajęć na uwagę zasługują te, podczas których nasze przedszkolaki miały okazję porównać jajka pochodzące od różnego ptactwa: kury, kaczki i gęsi. Była to świetna nauka klasyfikowania np.: od największego do najmniejszego, porównania barwy, gladkości i twardości skorupek czy ciężaru jajek. Dzieci mogły poznać również walory smakowe wszystkich jajek.

Więcej…
 
Wielkanocne mazurki Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 środa, 03 maja 2017 23:08, odsłon: 1219

Przygotowania do świąt Wielkanocy to czas wypełniony obowiązkami, ale też miłymi doświadczeniami - szczególnie mocno staramy się być dobrzy dla bliskich, cieszymy się dekorując otoczenie świątecznymi ozdobami, barwiąc wspólnie pisanki, przygotowując koszyczek, planując wielkanocne dania i wypieki... Jednym z tradycyjnych wielkanocnych ciast jest mazurek - cieniutkie ciasto pokryte słodką masą i ozdobione bakaliami.

Więcej…
 
Wielkanocne malowanie pisanek u Zajączków PDF Drukuj Email
123 środa, 03 maja 2017 22:13, odsłon: 1279

Tradycją Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj malowania pisanek. W zależności od techniki zdobienia, świąteczne jajka mają różne nazwy: pisanki, kraszanki, oklejanki, rysowanki, drapanki. W tradycyjny, ręczny sposób wykonywania wielkanocnych pisanek zaangażowały się Zajączki z naszego przedszkola. Dzieci starannie wykonywały ozdoby na jajkach według własnych pomysłów. Wykazały się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne.

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty plastyczne w grupie Sarenek. PDF Drukuj Email
123 środa, 03 maja 2017 21:47, odsłon: 1201

Przed Niedzielą Palmową odbyły się w grupie Sarenek warsztaty plastyczne, na których rodzice wraz z dziećmi wykonywali palmy wielkanocne. Na wstępie dzieci zaśpiewały piosenkę o wiośnie, a później popisały się przedstawieniem „Jak braciszek z siostrzyczką przygotowywali koszyczek wielkanocny”. Część oficjalną uświetniła orkiestra perkusyjna pod batutą Pani Krysi, muzyka wprowadziła zgromadzonych w intensywny rytm artystycznej pracy.

Więcej…
 
Dzień Ziemi 2017 PDF Drukuj Email
123 czwartek, 20 kwietnia 2017 22:04, odsłon: 909

 
Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu - Niebieski Marsz oraz wycieczka do Białegostoku. PDF Drukuj Email
123 środa, 19 kwietnia 2017 21:57, odsłon: 1644

Grupa Zajączków i  Żuberków wraz z panią Dyrektor Dorotą Durzyńską, 3 kwietnia  po raz kolejny przyłączyła się do  Niebieskiego Marszu  zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hajnówce. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest okazanie solidarności z osobami z autyzmem, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich problemy w funkcjonowaniu.

Więcej…
 
Prezentacja naszego przedszkola podczas I Hajnowskiego Jarmarku Wielkanocnego PDF Drukuj Email
123 środa, 19 kwietnia 2017 21:05, odsłon: 1427

Takiego przedsięwzięcia w naszym mieście jeszcze nie było. Gdy otrzymaliśmy propozycję udziału w I Hajnowskim Kiermaszu Wielkanocnym PSS Społem pod patronatem Burmistrza Miasta, nie zastanawialiśmy się nad decyzją ani chwili. Wszystkie przedszkolaki przystąpiły do pracy nad stworzeniem jak najciekawszej pisanki. Pod kierunkiem nauczycielek w przedszkolu lub rodziców w domu powstały różnorodne prace.

Więcej…
 
Powitały nas bociany… w Białowieży PDF Drukuj Email
123 wtorek, 18 kwietnia 2017 22:26, odsłon: 1254

Wiosna to czas, kiedy wraz z przyrodą budzi się w każdym z nas chęć do podróżowania i zwiedzania nowych miejsc. Czując taką potrzebę, grupa „Jeżyków” z naszego przedszkola, po raz pierwszy wybrała się na autokarową wycieczkę do Białowieży, aby zgłębić swoją wiedzę i na własne oczy zobaczyć zwierzęta i rośliny Puszczy Białowieskiej. 6 kwietnia, mimo deszczowej aury, dzieci w doskonałych humorach od rana czekały na tę podróż . Jakież było zdumienie przedszkolaków, gdy przy ścieżce do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży powitały nas dwa piękne bociany.

Więcej…
 
Nasi Laureaci w Konkursie Poezji Religijnej PDF Drukuj Email
123 wtorek, 18 kwietnia 2017 22:05, odsłon: 1404

9 kwietnia 2017 roku, w świąteczną Niedzielę Palmową, odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Poezji Religijnej poświęconego pamięci księdza Prałata Mariana Świerszczyńskiego. Wieczór poezji zorganizowali Hajnowski Dom Kultury i Akcja Katolicka, a uświetniły go występy hajnowskich artystów. Co roku dzieci z „trójki” biorą liczny udział w tym, bardzo ważnym na „mapie” hajnowskich wydarzeń kulturalnych, konkursie.

Więcej…
 
Regulamin V Edycji Konkursu Recytatorskiego „ kocham, lubię, szanuję...nie niszczę , nie śmiecę, tylko recytuję...” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 18 kwietnia 2017 21:16, odsłon: 1164

Szanowni Dyrektorzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego z przedszkoli, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Informujemy, że 8 maja 2017r. o godz. 9.30 w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce odbędzie się V Edycja Konkursu Recytatorskiego „kocham, lubię, szanuję... nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję..." pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information