Start Rok 2015/2016

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2015/2016
Sukcesy naszych przedszkolaków podczas Festiwalu „Śpiewaj i tańcz” PDF Drukuj Email
123 środa, 20 kwietnia 2016 21:37, odsłon: 1334

W dniach 14-15 kwietnia trzy grupy z naszego przedszkola wzięły udział w II edycji Festiwalu „Śpiewaj i tańcz”, zorganizowanego przez Przedszkole Nr 2 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka. W kategorii śpiewu pierwsze miejsce przypadło chłopcom z grupy Zajączków za utwór „dzień Kobiet”, drugie miejsce zdobyły dziewczynki z tej samej grupy za piosenkę Filipinek „Batumi”.

 

Więcej…
 
Tort, babeczki i ulubione sałatki –zajęcia kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 14 kwietnia 2016 22:15, odsłon: 1264

Odbyły się dwa kolejne zajęcia kulinarne. Pierwsze z nich rozpoczęło się pokazem mody kuchennej, czyli prezentacją strojów przygotowanych w domu przez dzieci i rodziców. A to dopiero była frajda, dzieci i rodzice dumnie maszerowali w rytm muzyki jak na prawdziwym pokazie mody. Były to kucharki i mali kucharze, w pięknych kolorowych lub białych  fartuchach, czepcach, z kuchennymi rękawicami,  ba niektórzy mieli wąsy, wieńce z owocami. Każdy poczuł się wyjątkowo, otrzymał ogromne brawa i wykonał pamiątkowe zdjęcie.

Więcej…
 
Nasze przedszkole na niebiesko z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu PDF Drukuj Email
123 niedziela, 10 kwietnia 2016 21:13, odsłon: 959

4 kwietnia, żeby okazać solidarność z dziećmi z autyzmem przyłączyliśmy się do inicjatywy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Hajnówce by wspólnie z nimi oraz innymi placówkami oświatowymi zamanifestować Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Liczna delegacja z naszego przedszkola miała zaszczyt prowadzić zwartą kolumnę uczestników ulicami naszego miasta.

Więcej…
 
Żubry i Sarenki na wycieczce w Białowieży uczyły się o płazach PDF Drukuj Email
123 niedziela, 10 kwietnia 2016 17:45, odsłon: 1024

W ubiegłym tygodniu grupa Żubrów i Sarenek były na wycieczce w Białowieży podczas której, wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Białowieskiego Parku Narodowego na temat „Płazów w Puszczy Białowieskiej”. Pani Hanna Schmidt i pan Marek Świć już na samym początku spotkania zaprosili dzieci na sprawdzenie w założonych tunelach przy drodze obecności żab i ropuch w wiaderkach. Dowiedzieliśmy się, że jest to jedna z metod ochrony płazów.

Więcej…
 
Spotkanie z teatrem „Co Nieco” i bajką. PDF Drukuj Email
123 środa, 06 kwietnia 2016 21:51, odsłon: 952

Przenieśliśmy się do krainy za siedmioma górami, za siedmioma lasami, gdzie w Bajaderze mieszkał król Mazurek z żoną Ekler i córką Anką Jagodzianką. Miał zamek, rycerzy z groźnymi minami i piękne Damy Dworu. Rycerzy przygotowywał do walki ze smokiem Zakalcem, który  więził piękne damy. Kazał im się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, aby mieli siłę pokonać smoka.

Więcej…
 
Szanuję każdą kroplę! - Dzień Wody w grupie Wiewióreczek i Zajączków PDF Drukuj Email
123 środa, 06 kwietnia 2016 21:04, odsłon: 987

Wierszem rozpoczęliśmy wspólne świętowanie Dnia Wody w grupie Wiewióreczek i Zajączków. Z zaczarowanego worka dzieci losowały przeróżne przedmioty i jednocześnie odkrywały tajemnice wody, bez której życie na ziemi nie byłoby możliwe. Zabawy muzyczno - ruchowe z wykorzystaniem różnych instrumentów, inspirowane tematem dnia wyzwoliły w nas energię twórczą i wiele radości.

Więcej…
 
Warsztaty dla dzieci kształtujące podstawy wobec osób niepełnosprawnych „Oni są wśród nas”. PDF Drukuj Email
123 środa, 06 kwietnia 2016 20:24, odsłon: 978

Dzieci z grupy Żuberków były bardzo zaskoczone, gdy pewnego dnia do drzwi ich sali zapukali niespodziewani goście. Były to  pacynki z krainy ciszy - Jurek i Tess.
Dziewczynka miała implant ślimakowy, dzięki któremu mogła słyszeć, ale Jurek nie słyszał nic. Podczas wspólnej zabawy, dzieci przekonały się, jak duże problemy ma chłopiec. Jurek ciągle przegrywał.

Więcej…
 
„Puszcza wyobraźnią malowana” – wyróżnienie dla Oli Siemion w konkursie plastycznym PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 04 kwietnia 2016 22:53, odsłon: 944

22 marca odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w konkursie „Puszcza wyobraźnią malowana”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Hajnówce. Jak wiemy, spośród 146 prac nadesłanych na konkurs najbardziej doceniono i wyróżniono pracę Oli Siemion z naszego przedszkola (z grupy Żubrów). Nasza wychowanka gratulacje i nagrodę odebrała z rąk Starosty Mirosława Romaniuka oraz Inżyniera Nadzoru w Nadleśnictwie Hajnówka, pani Agnieszki Laskowskiej - Ginszt.

Więcej…
 
Jak Żubry i Jeżyki świętowały Dzień Wody? PDF Drukuj Email
123 środa, 30 marca 2016 23:02, odsłon: 1041

22 marca dzieci z grupy Żubrów i Jeżyków  uroczyście obchodziły Dzień Wody. Ubrane na niebiesko – we wszystkich możliwych odcieniach wody, wspólnie ze swoimi paniami oraz zaproszonymi gośćmi: z panią Anią Karpiuk-Szumarską i Januszem Bilkiewiczem z  Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Hajnówce, realizowały kolejne etapy dzisiejszego spotkania. A było tego sporo…

 

Więcej…
 
„W poszukiwaniu wiosny” – ekologiczne wyprawy przedszkolaków PDF Drukuj Email
123 wtorek, 29 marca 2016 22:24, odsłon: 1210

Tradycyjnie  jak co roku, 21 marca przedszkolaki świętują przyjście Wiosny. Tym razem każda grupa miała za zadanie odszukać jak najwięcej wiosennych oznak w wybranych środowiskach. Maluszki zanim wybrały się nad rzekę poznały główne zwiastuny wiosny w sali przedszkolnej. Wiosną pięknie zazielenia się trawa i słonko mocniej grzeje. Pojawiają się również pierwsze kwiaty, a ptaki zakładają gniazda. Na wiosennym spacerze poszukiwały Pani Wiosny.

Więcej…
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
123 piątek, 25 marca 2016 22:15, odsłon: 772

 
Przygotowania do Wielkanocy w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
123 piątek, 25 marca 2016 21:41, odsłon: 963

W Wielkim Tygodniu maluchy z grupy I poznawały zwyczaje i tradycje wielkanocne. Wykazały się sporą wiedzą, a także dowiedziały się wielu nowych, ciekawych rzeczy na temat zbliżających się świąt. W Wielki Piątek z radością pomagały paniom w malowaniu jajek, a następnie ozdobiły kraszanki tak, by powstał z nich kurczaczek - jeden z symboli Wielkanocy. Praca dzieci była bardzo staranna, dokładna i ostrożna (nikt nie stłukł jajka!).

Więcej…
 
,,Dni otwarte szkoły”- wizyta ,,Sarenek” i ,,Żubrów” w Zespole Szkół Nr 1 w Hajnówce. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 24 marca 2016 08:10, odsłon: 1004

Obie grupy przedszkolaków 5 i 6 –latków, wybrały się autobusem MPK na wycieczkę do szkoły. Niektórzy pierwszy raz jechali MPK, co było niesamowitą frajdą. W szkole powitała nas Pani Ewa i zaprosiła do świetlicy szkolnej, gdzie spotkaliśmy się z uczniami kl. III Pani Ali. Uczniowie zaopiekowali się przedszkolakami, pomagali zdjąć wierzchnie okrycia. Następnie powitali nas niezwykle serdecznie i przedstawili nam krótki program o tym jak należy dbać o zdrowy styl życia, a czego trzeba unikać.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na wiosnę – zajęcia w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
123 środa, 23 marca 2016 22:20, odsłon: 1014

Cały tydzień poświęciliśmy na to, by odpowiednio przygotować się na przyjście wiosny. Najpierw poznaliśmy przygody Krasnala Hałabały z opowiadania L. Krzemienieckiej ,,O wiośnie w lesie i wiewiórki ważnym interesie”. Pięknie opowiadaliśmy i porządkowaliśmy do tego opowiadania historyjkę  obrazkową. Założyliśmy hodowle przyrodnicze takie jak: fasoli, owsa, cebuli na szczypior, kwiatów, rzeżuchę w pięknych zielonych skrzynkach i umieściliśmy odpowiednie napisy.

Więcej…
 
W świecie bajek i wierszyków PDF Drukuj Email
123 wtorek, 22 marca 2016 20:59, odsłon: 1169

Priorytetem polityki oświatowej w bieżącym roku szkolnym jest promocja czytelnictwa wśród młodego pokolenia. Bajkoterapia zyskuje zatem na popularności dzięki swojej prostocie i efektywności pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest ważnym sposobem wspierania i oddziaływania terapeutycznego we wczesnych okresach rozwoju dziecka. Wzbogaca wiedzę dziecka o sobie i świecie. Terapia poprzez bajki ma na celu redukcję napięcia i odbudowanie pozytywnego obrazu siebie i świata.

Więcej…
 
„Brzechwa dzieciom – dzieci Brzechwie” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego PDF Drukuj Email
123 niedziela, 20 marca 2016 19:50, odsłon: 1147

18 marca w Czytelni dla Dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Brzechwa dzieciom, dzieci Brzechwie”. Prowadzące uroczystość wręczania nagród panie: Agnieszka Kazberuk oraz Joanna Kisielewicz wspólnie z panią Inspektor Oświaty Jolantą Stefaniuk nagrodziły zaproszone dzieci pamiątkowymi dyplomami  i nagrodami książkowymi. Spośród 118 nadesłanych prac, w naszej placówce wyłoniono następujących zwycięzców:

Więcej…
 
Zabawy marcowe, taneczno -ruchowe. PDF Drukuj Email
123 piątek, 18 marca 2016 22:36, odsłon: 1247

Wesoła zabawa w przedszkolu to podstawa. Dzieciaczki doskonale o tym wiedzą, ale i rodzice mieli okazję po raz kolejny się o tym przekonać. Obejrzeliśmy występ małych artystów. Chłopcy z zespołu ”Kolorowe gitary” dali popis gry na gitarze, a dziewczynki „Filipinki” przeniosły nas do Batumi. Atrakcją okazał się występ „dużych” chłopaków”, którzy świetnie grali na gitarach i śpiewali piosenkę Kilersów „Dzień kobiet”.

Więcej…
 
Zielony ogródek u Zajączków. PDF Drukuj Email
123 piątek, 18 marca 2016 22:06, odsłon: 1031

Czterolatki - "Zajączki" z naszego przedszkola, tym razem postanowiły założyć w swojej sali zielony ogródek. Wspólnie zgromadziły potrzebne przybory i akcesoria: skrzynki, doniczki, konewkę, szpadelki, nasiona oraz cebulki różnych kwiatów. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Uważnie przyglądały się nasionom i cebulkom roślin ozdobnych, porównywały ich kolory, wielkości i kształty.

Więcej…
 
„Czerwony Kapturek na ludową nutę” – Teatr Muzyczny Popera na scenie Hajnowskiego Domu Kultury PDF Drukuj Email
123 piątek, 18 marca 2016 21:37, odsłon: 1149

11 marca 2016 r. dzieci z wszystkich grup przedszkolnych „trójki” miały niepowtarzalną okazję obejrzenia przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego Popera, który istnieje od 2012 r. i słynie z wielu muzycznych projektów dla dzieci. Znaną wszystkim opowieść o „Czerwonym Kapturku” - reżyser Grzegorz Baryga przeniósł w realia polskiego folkloru.Scenariusz przedstawienia to adaptacja baśni Charles`a Perrault. Tytułowa bohaterka pochodząca z Łowicza, wyrusza do babci, która zamieszkuje sąsiednią wieś.

Więcej…
 
„Jeżyki” poznały zawody swoich rodziców PDF Drukuj Email
123 piątek, 18 marca 2016 21:16, odsłon: 1110

W drugim tygodniu marca dzieci z grupy „Jeżyków” zapoznały się z ważnymi zawodami, takimi jak: lekarz, strażak, policjant, nauczyciel. Była to doskonała sytuacja edukacyjna do rozważań 3-4-latków na temat: jaki jest zawód mojej mamy i taty, a także poszukiwań odpowiedzi na pytanie: kim będę w przyszłości? Najczęściej, zarówno dziewczynki jak i chłopcy, chcieliby zostać strażakami (to efekt jesiennego spotkania ze strażakami…), kosmonautami lub policjantami, a Hubert zadeklarował, że będzie„bohaterem”… To ogromne wyzwania, trzymamy kciuki!

Więcej…
 
Żubry, Sarenki i Zajączki poznają teatrzyk papierowy PDF Drukuj Email
123 sobota, 12 marca 2016 23:12, odsłon: 1002

W minioną środę trzy grupy dzieci: Żubry, Sarenki i Zajączki, miały okazję poznać- inną niż zwykle - formę teatru.  Jaką? Pani Agnieszka Kazberuk – kierownik Oddziału dla Dzieci  Miejskiej Biblioteki Publicznej -przywiozła ze sobą teatrzyk papierowy. Po przywitaniu wszystkich przez Panią Dyrektor naszego przedszkola – Dorotę Durzyńską, magiczna skrzyneczka „otworzyła się” i mogliśmy obejrzeć teatrzyk pt. „Mój przyjaciel Kemushi”. Przedstawienie nawiązywało do realizowanego w przedszkolu w tym roku szkolnym, cyklu głośnego czytania dzieciom, zatytułowanego „4 pory roku w bajkach i wierszach”.

Więcej…
 
Dzień Kobiet, Dzień Kobiet niech każdy się dowie. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 10 marca 2016 20:42, odsłon: 1082

8 marca - Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet i dziewczynek. W tym szczególnym dniu dzieci z grupy Zajączków przy pomocy innych grup z całego przedszkola przygotowały dla pań program artystyczny. W pięknie ustrojonej sali zebrały się wszystkie dzieci ze swoimi paniami. Każda grupa zaprezentowała wspaniały występ. Z własną interpretacją, nietypową aranżacją dzieci śpiewały piosenki, odgrywały role i recytowały wiersze. Były życzenia, kolorowe laurki i kwiaty.

Więcej…
 
Żubry na wycieczce w „Poszukiwaniu zawodów”. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 07 marca 2016 22:13, odsłon: 1207

W pierwszych, przedwiosennych promieniach słońca, grupa Żubrów wybrała się na wycieczkę po mieście, w poszukiwaniu różnych zawodów. Na początku odwiedziłyśmy panie fryzjerki. Pani Ewa obcinała swojej klientce włosy, a u pani Marzenki mogłyśmy obserwować, jak się prostuje włosy. Potem poznałyśmy zawód ekspedientki, odwiedzając sklep odzieżowy oraz sklep mięsny. Gościliśmy także u pań florystek w kwiaciarni „Lawenda”. Bardzo pięknie tam pachniało, ponieważ otaczało nas mnóstwo kwiatów. Panie sprawiły nam niezwykle miłą niespodziankę – wręczyły nam bukiet różowych, wiosennych tulipanów.

Więcej…
 
„Co to jest grafika?” - warsztaty plastyczne z panem Danielem Gromackim PDF Drukuj Email
123 niedziela, 06 marca 2016 22:50, odsłon: 1228

3 marca 2016 r. w ramach naszej innowacji, dzieci i rodzice zainteresowani sztuką, uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach plastycznych. Było to niecodzienne wydarzenie - spotkaniez artystą Danielem Gromackim- absolwentem Wydziału Humanistycznego i Wydziału Artystycznego UMSC w Lublinie, oraz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, należącym do Związku Polskich Artystów Plastyków, którego ulubionym tematem obrazów jest podlaski pejzaż, wiejskie chaty, cerkiewki, pola, drzewa, puszcza oraz martwe natury z kwiatami, zajmującym się również pisaniem ikon, pracami konserwatorskimi i pozłotniczymi.

Więcej…
 
Laurka na 8-go marca PDF Drukuj Email
123 niedziela, 06 marca 2016 22:22, odsłon: 984

8 marca to wyjątkowy dzień szczególnie dla wszystkich pań zarówno tych dużych jak i małych. Przedszkolaki także  świętowały  w tym dniu. „A ja wolę moją mamę!” – nie ma nic piękniejszego od gorących słów miłości naszych Dzieci. Istnieją setki sposobów na okazanie czułości i wdzięczności.  Rodzice wraz z dziećmi  tworzyli laurki – różnymi technikami. Wiadomą rzeczą jest, że zajęcia plastyczne sprawiają dzieciom dużo przyjemności a także rozwijają ich wyobraźnię.

Więcej…
 
Wiewiórki uczą się zdrowo odżywiać PDF Drukuj Email
123 niedziela, 06 marca 2016 21:58, odsłon: 1174

Właściwe nawyki żywieniowe są jednym z podstawowych warunków prawidłowego funkcjonowania człowieka, szczególnie małego dziecka. Wiedząc o tym oraz pamiętając o powiedzeniu "czym skorupka za młodu nasiąknie..." Wiewióreczki oraz ich panie postanowiły nie zwlekać i jak najwcześniej rozpocząć naukę o zdrowych nawykach żywieniowych. Wiewióreczki zapoznały się z kształtem oraz "składnikami" piramidy zdrowego żywienia. Dowiedziały się także jakie znaczenie mają produkty na niej umieszczone dla samopoczucia i wyglądu dzieci.

Więcej…
 
Odkrywamy muzyczny kosmos z Filharmonią Podlaską. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 03 marca 2016 23:25, odsłon: 1061

Odwiedziły nas kosmitki, które opowiedzialy o swoich planetach. Pierwsza przybyła z planety "Legato", na której wszystko się ze sobą łączy. Chodzi o to, żeby grać trzeba połączyć dźwięki. ....kiedy dźwięki łączą się, to legato właśnie jest... wspólnie z prowadzącą śpiewaliśmy refren. Dowiedzieliśmy się, że na tej planecie jest legato zamiast mowy. Wysłuchaliśmy piękny utwór „Poranek” i poznaliśmy instrumenty, na których panie kosmitki nam grały (smyczek, flet, pianino elektryczne). Przenośne promienie słońca rozświetlały salę, a dziewczynki rytmicznie nimi machały.

Więcej…
 
„Tak jest dobrze” – spektakl Teatru „Co Nieco” PDF Drukuj Email
123 czwartek, 03 marca 2016 22:46, odsłon: 842

Gdy do naszego przedszkola przyjeżdżają aktorzy Teatru „Co Nieco” jesteśmy pewni, że obejrzymy mądrą, na wysokim poziomie a jednocześnie ciekawą sztukę. Tak było i tym razem… W przedstawieniu „Tak jest dobrze”  obejrzeliśmy walkę „dobra ze złem” na tle historii krnąbrnego diabełka i jego przyjaciół. W krótkiej etiudzie z Babusią Jagusią w roli głównej, utrwaliliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania i istotną rolę owoców i warzyw w codziennym jadłospisie każdego z nas.

Więcej…
 
Taneczne Walentynki w ramach innowacji. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 03 marca 2016 21:07, odsłon: 971

Nazwa Walentynki wywodzi się od imienia człowieka, który żył bardzo dawno temu. Jak głosi  legenda Walenty był kapłanem mieszkającym we Włoszech. W tym czasie krajem tym rządził król, który zabronił wszystkim swoim żołnierzom żenić się i zakładać rodziny. Walenty nie zgadzał się z tym zakazem i udzielał ślubu wszystkim zakochanym, jacy przychodzili do niego z  prośbą o pomoc. Dlatego WALENTYNKI to święto wszystkich zakochanych. Tego dnia obdarowujemy się karteczkami z serduszkami i upominkami.

Więcej…
 
Ćwiczenia gimnastyczne pod czujnym okiem „wuefisty” – zajęcia z tatą Kamili, p. Marcinem Sawczyńskim PDF Drukuj Email
123 wtorek, 01 marca 2016 22:54, odsłon: 1091

Nawet najmłodszy przedszkolak wie, że „ruch to zdrowie”, dlatego wszelkie inicjatywy wspierające tego typu zajęcia są bardzo cenne. W grupie Żubrów zorganizowane zostały ćwiczenia gimnastyczne pod czujnym okiem taty Kamili, który jest nauczycielem w-fu w pobliskiej szkole. Profesjonalny strój sportowy, różnorodne przybory gimnastyczne, duże zaangażowanie oraz niezawodny gwizdek – to przepis na niezapomniane zajęcia z ukochanym tatą.

Więcej…
 
WIEWIÓRKI - bezpieczne przedszkolaki. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 29 lutego 2016 23:26, odsłon: 975

Bezpieczeństwo jest (obok czytelnictwa i kompetencji matematycznych) jednym z priorytetów MEN na rok szkolny 2015/2016. Jest ono jednocześnie priorytetem w naszym przedszkolu na każdy dzień - codziennie bowiem kształtujemy w naszych wychowankach postawę bezpiecznego przedszkolaka. Jednak każde działanie wychowawcze potrzebuje utrwalenia, podsumowania. W ubiegłym tygodniu małe Wiewióreczki miały okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa, a także dowiedzieć wielu ciekawych nowych rzeczy na ten temat.

Więcej…
 
Zabawy kolorami w grupie Jeżyków PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 29 lutego 2016 23:09, odsłon: 1024

W minionym tygodniu dzieci miały mnóstwo okazji do nauki, poprzez zabawę „uczyły się” kolorów. W poniedziałek „zagościł” w grupie kolor żółty, była „Bajka o żółtej kredce”, dzieci malowały gęsim piórkami w żółtej farbie, układały z woreczków i chusteczek słoneczka. Piosenką „Kolory zimy” dzieci przywitały kolor niebieski i biały, była też zabawa logorytmiczna z wykorzystaniem balonów i kul z gazet, miały też maluszki możliwość malowania białą farbą na niebieskim tle przy dźwiękach utworu A.Vivaldiego „Zima”.

Więcej…
 
Żuberki i Sarenki na „Dniach Otwartych” w Zespole Szkół Nr 2 PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 29 lutego 2016 00:56, odsłon: 998

Dnia 23 lutego, dwie najstarsze grupy naszego przedszkola: Żuberki i Sarenki, uczestniczyły w "Dniach Otwartych", zorganizowanych przez Zespół Szkół Nr 2. Uczniowie klas I-III, wspólnie ze swoimi paniami, bardzo serdecznie nas powitali i zaprosili do swoich klas na lekcje. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić szkołę i aktywnie wziąć udział w swojej pierwszej w życiu lekcji. Niektórym dzieciom bardzo podobało się siedzenie w szkolnej ławce. Obejrzeliśmy pomoce i przybory szkolne, a kiedy dzwonek obwieścił przerwę, poszliśmy do sali gimnastycznej, gdzie Zuchy pod kierownictwem pań: Bożeny Teresiak i Jolanty Parfieniuk, zaprezentowały nam krótką cześć artystyczną.

Więcej…
 
„Kocie harce” – zajęcia teatralne PDF Drukuj Email
123 czwartek, 25 lutego 2016 23:09, odsłon: 976

Zajęcia teatralne stymulują wszechstronny rozwój dziecka. Naturalna potrzeba ekspresji wywołuje chęć zabawy, między innymi w teatr. Scenariusz spotkania grupy teatralnej przygotowany został z myślą o nadchodzącym Dniu Kota. Przedszkolaki i rodzice z przyjemnością wcielili się w role kotów, kociaków … kocic. Twórcze, miauczące powitanie na melodię „Wlazł kotek” wprowadziło wszystkich w radosny nastrój, a kocia gimnastyka zamieniła się w kocie harce. Wesołe zabawy z supełkami i piłkami połączone zostały z ćwiczeniami logorytmicznymi - ćwiczeniami ekspresji słowno - ruchowej, doskonalącymi wymowę.

Więcej…
 
Konkurs fotograficzno - plastyczny PDF Drukuj Email
123 wtorek, 23 lutego 2016 22:28, odsłon: 880

 
Spotkanie z lokalnym artystą – muzykiem Jarosławem Antypowiczem PDF Drukuj Email
123 niedziela, 21 lutego 2016 23:03, odsłon: 1092

18 lutego gościliśmy w naszym przedszkolu pana Jarosława Antypowicza, lokalnego artystę – muzyka, tatę już dorosłych, naszych wychowanków - Pawła i Dawida. Okazją do spotkania była realizacja tematu „Muzyka jest wszędzie” a możliwość bezpośredniego kontaktu z człowiekiem tak „pozytywnie zakręconym” na punkcie muzyki jest najlepszym sposobem przybliżenia tych treści. Zarówno dzieci jak i panie ze wszystkich grup przedszkolnych, miały okazję obejrzeć nagranie z konkursowego występu 9 edycji Must Be The Music, gdzie pan Jarek brał udział.

Więcej…
 
Rekrutacja 2016/2017 PDF Drukuj Email
123 piątek, 19 lutego 2016 23:51, odsłon: 904

 

Drodzy Rodzice!

 

W związku ze zbliżającą się rekrutacją dzieci na rok szkolny 2016/2017,

prosimy o zapoznanie się z jej szczegółami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej

 

w zakładce – Rekrutacja (baner po lewej stronie) – Zasady rekrutacji 2016/2017

 

 

Dorota Durzyńska

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce

 
Akcja „Nakarm pieska” – zakończona! PDF Drukuj Email
123 piątek, 19 lutego 2016 09:00, odsłon: 1045

Aby dzieci rozumiały potrzebę niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom, co roku, w okresie zimowym, w naszym przedszkolu organizowana jest akcja pod hasłem „Nakarm pieska”. W okresie od grudnia 2015 r. do lutego 2016 r. w akcji wzięły udział wszystkie grupy z naszego przedszkola, ale najbardziej zaangażowaną okazała się grupa Sarenek. Dzięki ofiarności rodziców dzieci, uczęszczających do naszego przedszkola, udało się zgromadzić dużą ilość pożywienia, smakołyków dla psów oraz kocyków.

Więcej…
 
Sarenki na wycieczce w Bibliotece PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 15 lutego 2016 23:05, odsłon: 1001

W związku z ogłoszonym konkursem plastycznym przez Bibliotekę Miejską w Hajnówce dzieci z grupy Sarenek poznawały życie i twórczość Jana Brzechwy. Podczas całego tygodnia przedszkolaki słuchały utworów Jana Brzechwy, przy których się bawiły, przedstawiały je, a także wykonały różnymi technikami prace plastyczne na konkurs. Podsumowaniem tematyki była wycieczka do biblioteki, której celem było między innymi zaniesienie prac konkursowych całej grupy. W bibliotece Pani Agnieszka Kazberuk przypomniała nam biografię znanego poety i najpopularniejsze jego utwory.

Więcej…
 
Zimowe dokarmianie zwierząt – spotkanie z leśnikiem w grupach Jeżyków i Żubrów PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 15 lutego 2016 22:42, odsłon: 1021

Mimo, że dni są coraz cieplejsze jeszcze mamy zimę i nie powinniśmy zapominać o zwierzętach, którym możemy pomóc o tej porze roku. W grupach Jeżyków i Żubrów przedszkolaki odwiedziła zaprzyjaźniona leśnik z Nadleśnictwa Browsk - pani Ula Olejnicka, która opowiedziała dzieciom o zimowym dokarmianiu zwierząt.

Na podstawie przygotowanych tablic demonstracyjnych oraz prezentacji multimedialnej, dzieci dowiedziały się jak zwierzęta zamieszkujące Puszczę Białowieską radzą sobie w trudnych zimowych warunkach oraz jak leśnicy pomagają im ten czas przetrwać.

Więcej…
 
,,Kolorowe kanapki’’ - warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 09 lutego 2016 23:22, odsłon: 1119

Kolejne czwartkowe popołudnie rozpoczęliśmy kolorowo i ekscytująco. Wszyscy uczestnicy warsztatów przynieśli produkty niezbędne do wykonania kanapek. Na stołach pojawiły się: pieczywo pełnoziarniste, świeże bułeczki, wędlina, twarogi, serki, pasty, warzywa tj: pomidory, ogórki, papryka, rzodkiewka, szczypior i sałata lodowa. Wszyscy z ogromnym zapałem tworzyli istne cuda. Dzieciaki kroiły warzywa smarowały masłem, pastą lub serkiem, chlebek czy też bułeczkę. Foremkami w kształcie kwiatków, gwiazdek, choinek wycinano różności z wędliny i serka. W zawrotnym tempie pojawiły się kanapki, niektóre z nich nawet się uśmiechały. Wszystkie niezwykłe oryginalne, wyeksponowano na stole.

Więcej…
 
Robot "Bobo" z plastikowych butelek PDF Drukuj Email
123 wtorek, 09 lutego 2016 22:54, odsłon: 1392

Co można wymyślić z butelek plastikowych dowiedziały się dzieci i rodzice na kolejnych zajęciach plastycznych zorganizowanych w naszym przedszkolu. Wspólnie zgromadzony materiał odpadowy zainspirował wszystkich do stworzenia wielkiego robota, którego razem nazwaliśmy „Bobo”. Wszyscy mieli dużo pracy. Dzieci zajęły się zrywaniem z butelek reklamowych etykietek i segregowaniem butelek pod względem wielkości i koloru. Dorośli mieli do rozpracowania schemat instrukcji przykładowego robota z butelek.

 

Więcej…
 
„Koktajle jak tęcza”- spotkanie warsztatowe dnia 22.01.2016r. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 07 lutego 2016 21:15, odsłon: 1129

W przedszkolu dziecko ma okazję dowiedzieć się, jak należy się zdrowo odżywiać. Zdarza się iż sam widok szklanki białego płynu wywołuje u dziecka chęć ucieczki od stołu. A przecież mleko i jego przetwory są bardzo ważne w dziecięcej diecie, także po pierwszych urodzinach. Dostarczają cennego wapnia i białka, które jest budulcem wszystkich tkanek w organizmie oraz dostarcza energii. Dlatego tak ważne jest, by maluch pił mleko, jogurty itp. A najlepiej, by robił to chętnie. Na naszych warsztatach podpowiadamy, jak to osiągnąć niewielkim wysiłkiem.   

Więcej…
 
„Na Dzień Babci i Dziadka”- uroczystość w grupie ”Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 lutego 2016 21:32, odsłon: 1139

Na dworze szaro i ponuro, a serduszka dzieci  z gr. III rozbłysły radością na widok swoich ukochanych babć i dziadków. Przybyłych gości przywitała Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, która również była obecna podczas uroczystości. Dzieci rozpoczęły występ od zaprezentowania teatrzyku słowno - muzycznego pt. ”Zima wcale nie jest zła” autorstwa nauczycielki Anetty Trusiewicz - Kolinko, bardzo pociesznie wyglądały dzieci przebrane za leśne zwierzątka.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 lutego 2016 20:47, odsłon: 1025

W piątek, tj. 22 stycznia nastał czas oczekiwania na najważniejszych gości w przedszkolu, ukochanych babć i dziadków. Na wstępie miłych gości powitała pani Krysia z najlepszymi życzeniami w dniu Święta Babci i Dziadka. W pierwszej części przedszkolaki przedstawiły swoim Dziadkom zimowe przedstawienie „Zmartwienie Śnieżynek”, w której nie zabrakło grania na instrumentach, śpiewu i tańca. Część druga przepełniona była uczuciami w postaci piosenek i serc, które wnukowie przesłali, tym których kochają najbardziej.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Żubrów PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 23:58, odsłon: 1679

Dzień Babci i Dziadka budzi co roku te najcieplejsze i najszczersze uczucia. Tym razem na przygotowaną z tej okazji uroczystość oprócz najważniejszych gości: babć i dziadków, zaprosiliśmy również rodziców. Było bardzo rodzinnie. Przedszkolaki po raz kolejny w swej „aktorskiej karierze” przedstawiły Jasełka. Był też czas na kolędowanie z prawdziwą gwiazdą, krótki montaż słowno - przygotowany specjalnie na tą okazję oraz huczne 100 lat! Niejedna łza się w oku zakręciła…

Więcej…
 
Spotkanie z babcią i dziadkiem w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 23:36, odsłon: 1207

Spotkanie z babcią i dziadkiem w przedszkolu to już tradycja. Czekamy na ten dzień z utęsknieniem. Przedszkolaki z wielką ochotą przygotowują przedstawienie, uczą się wierszyków i piosenek. Dzięki takiej uroczystości kształtujemy uczucie przywiązania i szacunku do dziadków, poprzez radosne wspólne przeżywanie ich święta. Wzmacniana jest także więź emocjonalna z rodziną. Aż miło popatrzeć jak nasi goście, z tak wielką miłością patrzą na swoje wnuki.  Dzieciaczki wiedzą, że zawsze mogą liczyć na pomoc i pocieszenie. Na początek zajączki zaprezentowały się w przedstawieniu jasełkowym, a następnie w „Rzepce”. Nie zabrakło piosenek i wierszy, oraz gromkiego  100 lat i tortu.  Do życzeń Gabrysia się dołączamy i na spotkanie za rok zapraszamy.

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 23:11, odsłon: 1572

"Zimowe słońce wesoło patrzy i ciepły uśmiech posyła Babci. I ja też, Babciu, mam coś dla Ciebie - uśmiech jak słońce jasne na niebie!" 21 stycznia "Wiewióreczki" tą oto piękną piosenką powitały w przedszkolu swoich kochanych gości - Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Dzielne maluchy pięknie przedstawiły część artystyczną, do której pilnie się przygotowywały przez wiele dni. Wręczyły też Babciom i Dziadkom prezenty z okazji ich święta i poczęstowały ukochanych ciasteczkami i owocami. Szczęśliwe Babcie i dumni Dziadkowie tulili i całowali wnuczęta oraz wcale nie  wykręcali się od wspólnych zabaw w ich ulubionych kącikach :-)

Więcej…
 
Uczniowie z kl. III „ c ” z Zespołu Szkół Nr 2 z przedstawieniem świąteczno-noworocznym w naszym Przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 22:48, odsłon: 984

Tradycję Jasełek, czyli widowisk wyobrażających scenę narodzin Jezusa Chrystusa w Betlejem, zapoczątkował św. Franciszek z Asyżu, organizując po raz pierwszy takie przedstawienie w 1223 r. w Greccio we Włoszech. Mieliśmy okazję w klimacie pewnej mistyczności obejrzeć jasełka w wykonaniu starszych kolegów. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Następnie wspólnie  śpiewaliśmy kolędy, a na zakończenie królowie poczęstowali nas słodką niespodzianką.

Więcej…
 
Żubrowe Jasełka dla zaproszonych gości PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 22:04, odsłon: 1425

18 stycznia w grupie Żubrów był bardzo pracowity teatralnie dzień. Tego dnia przyjmowaliśmy gości a pretekstem tych spotkań były przygotowane przez dzieci Jasełka. Pierwszymi uczestnikami wizyty byli uczniowie  klasy I b z Zespołu Szkół Nr 5 wraz ze swą wychowawczynią, p. Aliną Tichończuk.  Był też słodki poczęstunek dla wszystkich, chwila wspólnej zabawy przedszkolnymi zabawkami a także nauka krótkiego wiersza z pokazywaniem, którego nasze młodsze dzieci uczyły się z wielką ochotą:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 4

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information