Start Rok 2015/2016

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2015/2016
Jak obchodziliśmy święto Drzewa w przedszkolu? PDF Drukuj Email
123 czwartek, 22 października 2015 22:43, odsłon: 2150

W tym roku szkolnym wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy we wszystkich grupach przedszkolnych Święto Drzewa. Najważniejszym zadaniem, bez którego nie mogliśmy obejść tak ważnego wydarzenia, było sadzenie puszczańskich gatunków drzew. Dzięki naszemu sponsorowi, Nadleśnictwu w Hajnówce, mieliśmy różnorodne sadzonki do wyboru: dęby, brzozy, jarząby, klony, sosny i świerki. Z profesjonalną pomocą leśniczego Tomasza Olejnickiego, oraz pod czujnym okiem Pani Dyrektor Doroty Durzyńskiej, zadanie to okazało się błahostką.

Więcej…
 
"Mały człowiek w wiosce wielkoludów" PDF Drukuj Email
123 czwartek, 22 października 2015 22:35, odsłon: 2233

15 października odbył się w naszym przedszkolu spektakl w wykonaniu studia artystycznego "Arkada" pt.:  "Mały człowiek w wiosce wielkoludów". W przedstawieniu brały udział wszystkie dzieci obecne tego dnia w przedszkolu. Bohaterem spektaklu był mały Edek - uroczy, ale bardzo leniwy chłopiec. Edek uwielbiał jeść jabłka, ale nie miał ochoty ani zamiaru ich zbierać, nie chciał też chodzić do przedszkola, gdyż bał się nowych ludzi i obowiązków przedszkolaka.

Więcej…
 
„W przedszkolu jak w domu” –wdrożenie Innowacji organizacyjno-metodycznej w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce PDF Drukuj Email
123 środa, 21 października 2015 21:08, odsłon: 23944

Od września 2015 r. w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce rozpoczęły się zajęcia dodatkowe dla chętnych rodziców i dzieci w ramach wprowadzonej  Innowacji pedagogicznej pt. „W przedszkolu jak w domu”. Innowacja to odpowiedź na potrzebę urozmaicenia i rozszerzenia działań edukacyjnych w przedszkolu z udziałem dzieci i rodziców. Wprowadzenie oferty zajęć popołudniowych dla chętnych rodziców z dziećmi jest zgodne z realizowaną przez nasze przedszkole ideą aktywnego spędzania wolnego czasu i ma na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci.

Więcej…
 
„Pani Jesień”- rodzinne warsztaty plastyczne PDF Drukuj Email
123 środa, 21 października 2015 20:49, odsłon: 25609

„Pani Jesień” była inspiracją pierwszego spotkania plastycznej twórczości naszych przedszkolaków i ich rodzin. Muzyczny  początek oraz wspólna zabawa w kole rozgrzała wszystkich uczestników spotkania. A dalej była praca, twórcza praca… Bibuła, kolorowy papier, gazety oraz wysuszone liście były głównym materiałem plastycznym dostępnym dla każdego. Nie brakowało też nikomu zapału do pracy a pomocne ręce mamy czy babci dodawały większej śmiałości w kolejnych krokach.

Więcej…
 
„Zajączki” mają dziarskie minki, bo zjadają witaminki. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 20 października 2015 22:15, odsłon: 2412

Przygodę z witaminkami rozpoczęliśmy od naszego jesiennego kącika przyrody. W nim znalazły się piękne i zdrowe okazy, tj. dynia, jabłuszka, gruszki. Następnie udaliśmy się do sklepu Mango, gdzie mogliśmy obejrzeć, dotknąć, powąchać różne owoce i warzywa. Zajączki zaciekawiła wielka rzepa, a na pytanie: co to za warzywo?, dzieci odpowiedziały: to taka duża biała marchewka. Po powrocie chrupaliśmy marcheweczkę i kalarepkę. Aby uczcić dzień nauczyciela, przygotowaliśmy zdrowe drinki witaminkowe. Sok jabłkowo-marchewkowy smakował nam wyśmienicie.

Więcej…
 
Zabawy taneczno- ruchowe w ramach innowacji pedagogicznej. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 20 października 2015 20:10, odsłon: 24436

Muzyka to przecież pełen wyrazu i znaczenia ruch. Ruch z kolei antycypuje wszelkie możliwe kontakty z muzyką. W związku z tym jedną z najciekawszych  form wychowania muzycznego w przedszkolu są zajęcia i zabawy taneczno -ruchowe. Potrzeba aktywności podczas takich zabaw  jest w pełni wykorzystana. Okazało się, że nie tylko przez nasze przedszkolaki, ale świetnie poradzili sobie także rodzice. Spontaniczna  i radosna zabawa sprawiła wiele frajdy i małym i dużym.

Więcej…
 
Spektakl ekologiczny „ Ostatnie drzewo”. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 19 października 2015 22:03, odsłon: 2219

Przedszkolaki spotkały się z Hubercikiem, który przyjechał do nas wraz z teatrem CoNieCo. Pouczające przedstawienie, dzieci z zaciekawieniem oglądały przygody chłopca i jego wujaszka, którzy żyli sobie szczęśliwe małej wiosce pośród lasu. Otaczały ich piękne drzewa, na których wesoło kicały wiewióreczki, śpiewały ptaki. Pewnego dnia zawitał do wioski kupiec ze złotem. Ludzie przynieśli kosze, mleko, podkowy na sprzedaż, ale jemu chodziło tylko o kupno wszystkich drzew.

Więcej…
 
Rodzinna galeria zdjęć z okazji Święta Drzewa PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 19 października 2015 21:43, odsłon: 2455

Z okazji Święta Drzewa przypadającego na 10 października, zaprosiliśmy rodziny naszych przedszkolaków do wspólnego ekologicznego świętowania. Zachęciliśmy wszystkich chętnych: rodziców i dzieci, do spędzenia chociażby chwili na łonie natury i sfotografowania tych najciekawszych ich zdaniem przyrodniczych scen, z głównym bohaterem – Drzewem. Nadesłane zdjęcia prezentują jak różnie każdy z nas wybiera te najciekawsze okazy drzew. Wśród wielu fotografii obserwuje się drzewa wielkie i potężne, ale też małe i niepozorne.

Więcej…
 
,,Jeż owocowy” – warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 18 października 2015 20:32, odsłon: 24328

W dniu 13 10.2015 r. odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne realizowane w ramach innowacji pedagogicznej. Na zajęcia przybyły dzieci wraz ze swoimi rodzinami ( 44osoby). Każdy przyniósł swoje ulubione owoce. Po przedstawieniu się Pań : Świetłany, Iwony i Krystyny oraz omówienie celu spotkań kulinarnych, wszyscy wspólnie zatańczyli do piosenki ,,Witaminki”.

Więcej…
 
Ćwiczenia ewakuacyjne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 12 października 2015 20:29, odsłon: 2145

W dniu 09 października 2015 r. o godz. 10 05   w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków. Za przebieg ćwiczeń odpowiadała Pani Dyrektori Dorota Durzyńska, która do czasu przybycia służb ratunkowych kierowała akcją ratunkową. W ćwiczeniach  wzięło udział 89 przedszkolaków, 17 osób personelu przedszkola, dwie osoby z dogoterapii oraz  przedstawiciel Urzędu Miasta Hajnówka członek MZZK Pan Bazyl Wawreszuk.

Więcej…
 
Żuberki smakują owoce PDF Drukuj Email
123 niedziela, 11 października 2015 21:13, odsłon: 1620

O wartościach odżywczych owoców wiedzą wszyscy, wie o tym również grupa Żuberków z naszego przedszkola.  Trudniej jednak zachęcić dzieci do smakowania, czerpania radości z jedzenia różnorodnych owoców. To wyzwanie podjęły pięciolatki w kolejnych działaniach kulinarnych: samodzielnego przygotowania owocowych szaszłyków oraz suszenia pozostałych po poprzedniej pracy owocowych cząstek.

 

Więcej…
 
Święto Drzewa PDF Drukuj Email
123 czwartek, 08 października 2015 21:40, odsłon: 1180

 
Zaproszenie na spotkanie PDF Drukuj Email
123 środa, 07 października 2015 22:42, odsłon: 1086

 
Pippi w Krainie Bajek PDF Drukuj Email
123 środa, 07 października 2015 22:33, odsłon: 1218

W miniony wtorek nasze przedszkolaki bawiły się razem z Pippi, bohaterką muzycznego spektaklu w wykonaniu Filharmonii Podlaskiej pt. „Pippi w Krainie Bajek”. W towarzystwie odważnej i wesołej dziewczynki dzieci odwiedziły znanych i lubianych przyjaciół z innych bajek. Była to doskonała okazja do przypomnienia tematów muzycznych  oraz piosenek z ich ulubionych filmów.

Więcej…
 
Żuberki poznają ogródki działkowe PDF Drukuj Email
123 środa, 07 października 2015 21:52, odsłon: 1437

W słoneczny poniedziałek grupa Żuberków odwiedziła działkę babci naszej wychowanki - Madzi Łapińskiej. Dużą niespodzianką dla wszystkich, a szczególnie dla wnuczki, była obecność dwóch babć! Po raz pierwszy nasze przedszkolaki miały okazję być na tzw. „Ogródkach działkowych”. Okazało się,  że drogi przecinające poszczególne działki mają swoje nazwy, jak nazwy ulic w mieście. Nas babcie zaprowadziły prosto na Aleję Begoniową, gdyż właśnie tam znajdowała się wyczekiwana działka.

Więcej…
 
Dyplom PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 05 października 2015 20:30, odsłon: 1114

 
AUTOCHODZIK – zajęcia z edukacji komunikacyjnej w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 czwartek, 01 października 2015 20:13, odsłon: 1827

Dnia 24 września odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia oparte na przedszkolnym programie edukacji komunikacyjnej – AUTOCHODZIK, przeprowadzone przez Panie z KPP w Hajnówce. Spotkanie odbyło się we wszystkich grupach przedszkolnych. Głównym celem zajęć  było przygotowanie dzieci do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

Więcej…
 
LEGO, LEGO, przedszkolaki na wystawie LEGO!!!! PDF Drukuj Email
123 piątek, 25 września 2015 21:20, odsłon: 1361

Grupa „Zajączków” i „Żuberków” były na wycieczce w Białymstoku, gdzie obejrzały edukacyjną wystawę budowli z klocków Lego, pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Dzięki wielu przygotowanym makietom, przedszkolaki przenosiły się w różnorodne scenerie filmowe np.: "Gwiezdnych Wojen" czy "Piratów z Karaibów". Ponadto lego-konstrukcje prezentowały róznorodne sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle architektoniczne – zarówno zabytkowe, jak i współczesne.

Więcej…
 
Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 24 września 2015 21:38, odsłon: 1284

W związku z tym, iż Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w tym roku szkolnym przypadł w niedzielę, to obchody tego uroczystego Dnia przenieśliśmy na poniedziałek 21 września. Nasze kochane trzylatki „Wiewióreczki” swój pierwszy Dzień Przedszkolaka spędziły na miłej zabawie z chustą animacyjną. Było: kołysanie misia, falowanie z balonikiem, ale największą frajdą było schowanie się pod chustę, jak pod wielki namiot.

Więcej…
 
Małe "Wiewióreczki" z przedszkola obok rzeczki PDF Drukuj Email
123 czwartek, 24 września 2015 21:14, odsłon: 1434

My jesteśmy „Wiewióreczki”- najmłodsze przedszkolaki z grupy I. Trudne początki za nami…. Pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego dobiega końca, a my poznaliśmy się, polubiliśmy i coraz łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Wciąż poznajemy i utrwalamy przedszkolne zwyczaje, uczymy się funkcjonowania w społeczności przedszkolnej, wspólnej pracy w grupie, samodzielności.

Więcej…
 
„Zajączki” oznak jesieni szukają. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 22 września 2015 21:14, odsłon: 1228

Wesoła gromadka Zajączków na spacerek się wybrała, i  oznak pani Jesieni szukała. Przedszkolaki chętnie szukaly „darów jesieni”, utrwalały ich nazwę i dopasowywały liśc do owocu. Najciekawszy okazał się kasztan, ukryty w zielonej kłującej kurteczce. Wiele zabawy dostarczyły skrzydlaki klonu - „noski”, które naklejaliśmy sobie na nos. Kolorowe liście utworzyły piękny dywan, po którym nasze zajączki kicały, ganiały się.

Więcej…
 
,,Sarenki” na wycieczce w lesie. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 22 września 2015 20:18, odsłon: 1191

W piękny słoneczny dzień, w czwartek 17 września dzieci z grupy ,,Sarenek” wybrały się na wycieczkę do lasu. Po drodze podziwiały piękno otaczającej przyrody, okazy i roślinność ogródków działkowych. Las powitał nas ciszą i cieniem. Dzieci dowiedziały się, że w lesie znajdują się: drzewa, krzewy, podszycie leśne, ptaki i różne duże i małe zwierzęta, owady.

Więcej…
 
Bezpieczna droga do przedszkola PDF Drukuj Email
123 wtorek, 15 września 2015 22:01, odsłon: 1444

Najstarsze przedszkolaki z grup Żuberków i Sarenek przez ostatni tydzień intensywnie uczyły się na temat bezpiecznej drogi do przedszkola. Wesoło bawiły się podczas  poznawania znaków drogowych, po raz kolejny utrwaliły figury geometryczne, gdyż koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt mają znaków kształty. Nasze dzieci wiedzą też, że zebra ma różne oblicza a ta na drodze wskazuje wszystkim przechodniom, gdzie można bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Więcej…
 
Pierwsze spacery „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 15 września 2015 10:07, odsłon: 1529

Już od pierwszych dni pobytu w przedszkolu „jeżyki” z grupy 3-4-latków spacerowały i poznawałyswoje przedszkole i najbliższe okolice. Dużym wyzwaniem dla najmłodszych przedszkolaków były pierwsze próby ubierania się w szatni i chodzenie w grupie. Okazało się, że wszystkie dzieci chętnie i samodzielnie nakładają buty, kurtki z niewielką pomocą swoich pań, a wąż „Marcel” ułatwił i uatrakcyjnił chodzenie w parach.

Więcej…
 
Wizyta „Zajączków” na Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce. PDF Drukuj Email
123 sobota, 12 września 2015 22:19, odsłon: 1301

10 września 2015 r. w ramach realizowanego bloku tematycznego dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci z grupy "Zajączków" (4- latki) z Przedszkola Nr 3 odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Hajnówce. Była to ich pierwsza wycieczka miejskim środkiem transportu, dlatego punktualnie przybyły na przystanek i z niecierpliwością czekały na autobus. Dzieci kasowały bilety, zajmowały miejsca i radosne wyruszyły na wycieczkę.

Więcej…
 
Jestem już przedszkolaczek nie grymaszę i nie płaczę… PDF Drukuj Email
123 niedziela, 06 września 2015 20:17, odsłon: 1787

Dzieci z grupy „Jeżyków” już wiedzą  jak miło wspólnie spędzać czas, choć jeszcze czasem łezka w oczku zakręci się i zatęskni za mamą. Wesołe tańce w „Balonika”, „Kółko graniaste” itp., spotkanie z misiem w kąciku lalek, trzecie urodzinki Gabrysi i codzienne poznawanie nowych zabaw sprawia, że nasze małe przedszkolaczki z uśmiechem witają przychodzących po nich rodziców. A to dopiero początek, najlepsze przed nami.

Więcej…
 
Zaproszenie na zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email
123 czwartek, 03 września 2015 19:18, odsłon: 1375

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy na zebranie organizacyjne z Dyrektorem Przedszkola, które odbędzie się           9 września (środa) o godz. 16.00.

Po zakończeniu zebrania ogólnego nauczycielki poszczególnych oddziałów zapraszają na spotkania grupowe do swoich sal.

 

Dyrektor Przedszkola Dorota Durzyńska

 
Nowy Rok Szkolny! PDF Drukuj Email
123 wtorek, 01 września 2015 21:10, odsłon: 1206

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 4

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information