Start Rok 2015/2016

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2015/2016
Do czego służy chusteczka? - spotkanie grupy teatralnej PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 21:27, odsłon: 889

Pewnego styczniowego wieczoru ciekawe świata i swojej wyobraźni przedszkolaki wraz z rodzicami spotkały się w kameralnym, lecz radosnym  gronie w przedszkolu. Tematem spotkania była po prostu... chusteczka. Każdy uczestnik zajęć mógł zrobić z nią to, co chciał. Chusteczka posłużyła więc nie tylko do wycierania chorego nosa - w jednej chwili stała się kapeluszem, krawatem, woalką... Chusteczki posłużyły też do stworzenia zimowej aury w sali - padał śnieg, bawiliśmy się w śnieżki, odśnieżaliśmy. Z "śniegowych" kulek oraz płatków wykonaliśmy "zimowe duszki", z którymi tańczyliśmy walczyka i inne tańce.

Więcej…
 
Bal Karnawałowy 2016. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 stycznia 2016 20:45, odsłon: 1319

15 stycznia w naszym przedszkolu miało miejsce bardzo niecodzienne wydarzenie. Otóż zamiast pań pracowały klauny, wróżki, czarownice oraz inne postacie z bajek, a jakby tego było mało - zamiast naszych kochanych przedszkolaków rodzice przyprowadzili tego dnia Elsy, Anny, wróżki, spidermanów, policjantów, piratów... Wszystkie te piękne i ciekawe postacie urządziły w przedszkolnej szatni bal wśród balonów i serpentyn. Niebywałą uroczystość otworzyła urocza i radosna wróżka Doris w różowym szalu i z czarodziejską różdżką.

Więcej…
 
Życzenia dla Babci i Dziadka PDF Drukuj Email
123 piątek, 22 stycznia 2016 19:27, odsłon: 1068

 
Spotkanie z Szalonym Doktorem Muzyka- audycja muzyczna . PDF Drukuj Email
123 czwartek, 14 stycznia 2016 23:05, odsłon: 1168

Wspólnie z Doktorem Muzyką staraliśmy się pomóc jego pacjentom. Świetnie nadawała się do tego piosenka: "Od rana mam dobry humor, ha ha, do przechodniów na ulicy śmieję się, nie martwi mnie byle głupstwo. Ja wyleczę Cię, wszystkie twe humory złe, ja wyleczę dzisiaj Cię...ha, ha, ha”. Pierwszym pacjentem był taki smutasek, który grał  bardzo smutne melodie, nic go nie cieszyło. Pan doktor gruntownie przebadał chorego, i zalecił mu zrobienie pięciu wesołych przysiadów. Diagnoza- był chory na smutek.

Więcej…
 
Zaproszenie na Bal Karnawałowy PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 11 stycznia 2016 22:47, odsłon: 892

 
Świąteczne spotkanie w grupie „Wiewióreczek” PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 stycznia 2016 23:58, odsłon: 1050

„Jak tu miło, jak wesoło!”... rozbrzmiewały głosy  „Wiewióreczek”w grudniowe popołudnie. Przedświąteczne spotkanie w naszej grupie rozpoczęliśmy występem i chociaż za oknem pogoda nie zapowiadała opadów śniegu, śpiew dzieci wprowadził wszystkich w zimowo – świąteczną atmosferę. Nie zabrakło również zabawnej piosenki o współczesnym Mikołaju, który jechał samochodem. Wszyscy mieliśmy na głowach czerwone, mikołajkowe czapeczki. Rodzice i dzieci chętnie uczestniczyli również w zabawach ruchowych dotyczących nocnych, potajemnych tańców zabawek z fabryki Świętego Mikołaja.

Więcej…
 
Spotkanie Jasełkowe w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 03 stycznia 2016 22:58, odsłon: 1261

W poniedziałek 21 grudnia o godzinie 15.30 w Przedszkolu Nr 3 w grupie czterolatków odbyło się rodzinne spotkanie, na którym przedstawione zostały Jasełka Bożonarodzeniowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem i zapałem przygotowywały się do występu. W pięknych strojach opowiedziały historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki, dekoracje, światło świec, życzenia, które kończyły występ, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę świąt, pełną ciepła, radości i miłości.

 

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie integracyjne w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 28 grudnia 2015 14:21, odsłon: 1171

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 21 grudnia, w grupie integracyjnej dzieci 5-letnich (Żuberków), odbyło się uroczyste spotkanie ekumeniczne. Przybyło na nie wielu zaproszonych gości: ks. Tomasz Łapiński z katolickiej parafii p.w. Św. Cyryla i Metodego w Hajnówce, ks. Anatol Jarmocik z prawosławnej parafii p.w. Wniebowstąpienia Pańskiego z Nowoberezowa, Mirosława Fedoruk - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1, Bożena Markiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3, Iwona Raszkiewicz – Dyrektor Przedszkola Nr 2, Dagmara Cwityńska – Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Leśna Kraina”, Adam Chudek – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Mieczysława Bogdanowicz – Prezes PSS „Społem”, Jolanta Szumowska – wiceprzewodnicząca naszej Rady Rodziców, Helena Pietruczuk – nauczycielka matematyki z Zespołu Szkół Nr 1 ze swoimi gimnazjalistami, Agnieszka Charytonow i Ewelina Wasiluk – nauczycielki z Przedszkola Nr 2 wraz z grupą pięciolatków.

 

Więcej…
 
Przedświąteczne spotkanie w Przedszkolu Nr 2 PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 28 grudnia 2015 13:48, odsłon: 1089

W piątek, 18 grudnia grupa Żubrów z naszego przedszkola została zaproszona na przedświąteczne spotkanie zorganizowane w Przedszkolu Nr 2.  Wraz z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską oraz gośćmi z innych placówek, uczestniczyliśmy w przygotowanych przez grupę pięciolatków Jasełkach. Mieliśmy zaszczyt zaprezentować nasze przedszkole w krótkim programie artystycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję. W białych, zimowych sukienkach dziewczynki zatańczyły „Walc śnieżynek” zainspirowany utworem francuskiego kompozytora Emila Waldteufela.

Więcej…
 
Zajęcia świąteczno - taneczne w ramach innowacji. PDF Drukuj Email
123 sobota, 26 grudnia 2015 13:05, odsłon: 1138

Wieczorkiem, dnia pewnego wesołego, w naszym przedszkolu zabawy taneczne były. W czapkach mikołajkowych i mali i duzi fajnie się bawili. Czas oczekiwania na prezenty, umilały nam piosenki o Świętym Mikołaju. Przy gwiazdkowej piosence akompaniowaliśmy dzwoneczkami, i śpiewaliśmy:

Więcej…
 
Zapachy Bożego Narodzenia. PDF Drukuj Email
123 środa, 23 grudnia 2015 22:13, odsłon: 1163

W środę w grupie Sarenek odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami. W przeddzień, dzieci upiekły pierniczki, które były poczęstunkiem dla licznie przybyłych rodziców. Pierwszym punktem programu było przedstawienie „Zmartwienie śnieżynek”, do którego dołączyła Pani Dyrektor z prezentami i z życzeniami wszelkiej serdeczności podczas Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym Roku 2016.

Więcej…
 
Przedświąteczne strojenie choinki z rodzicami PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 21 grudnia 2015 23:17, odsłon: 1128

W świątecznej atmosferze odbyły się kolejne warsztaty plastyczne z rodzicami. Tym razem wspólnym zadaniem było przygotowanie ozdób choinkowych z wykorzystaniem sztuki składania papieru - orgiami. Pracując w dwóch dużych zespołach przygotowaliśmy ośmioramienne gwiazdki i choinki. Był też czas na pracę według własnego pomysłu, bo jak się po raz kolejny okazało, wielu rodziców ma ukryte talenty plastyczne. Nasze spotkania są niewątpliwie dobrą okazją na spełnienie osobistych pasji, twórczych realizacji i co jest najcenniejsze – radosnym, kreatywnym  czasem wspólnie spędzonym z dzieckiem.

Więcej…
 
„Świąteczne bajanie i kolęd śpiewanie”- audycja muzyczna . PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 21 grudnia 2015 22:44, odsłon: 1078

Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w audycji muzycznej Filharmonii Podlaskiej. Prowadząca, pani Katarzyna Krysztopa, w ciekawy sposób opowiedziała nam jak świętują inne narody oraz przybliżyła nam ich tradycje. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zadaniach.  Losowały bombki przywiezione z różnych państw, i dopasowywały do nich flagę. Słuchaliśmy niemieckiej kolędy o choince, a w tym czasie Klaudia rysowała ozdoby.

Więcej…
 
Sukcesy naszych przedszkolaków w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 20 grudnia 2015 23:21, odsłon: 1095

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Konkursie Recytatorskim Prawosławnej Poezji Religijnej, którego organizatorem jest dr Lilla Busłowska - doradca metodyczny ds. nauczania religii prawosławnej. Ten doroczny konkurs odbywa się przy współpracy parafii p.w. Świętej Trójcy w Hajnówce i Bractwa Młodzieży Prawosławnej. Na scenie Hajnowskiego Domu Kultury - współorganizatora konkursu,  prezentowali się uczniowie i dzieci ze szkół i przedszkoli powiatu hajnowskiego.

Więcej…
 
,,Potrawy wigilijne”–warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 20 grudnia 2015 21:01, odsłon: 1154

W dniu 10.12.2015 r. odbyło się kolejne spotkanie kulinarne, niby zwyczajne,a jednak niezwykle uroczyste... Rodzice w tym dniu zaprezentowali potrawy wigilijne wykonane w domu z dziećmi. Na pięknie udekorowanym  stole znalazły się: kutia, pierogi z kapustą i grzybami, pampuszki z makiem, galaretka z ryby, domowy kisiel jabłkowy, kulebiak z ciasta francuskiego, paszteciki, babeczki faszerowane pieczarkami, krokiety, ryba po grecku i kompot z suszu. Na tym właśnie spotkaniu gościliśmy Panią Dyrektor Dorotę Durzyńską.

Więcej…
 
,,Sarenki” w sklepie ze sprzętem AGD. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 17 grudnia 2015 09:35, odsłon: 1424

Podczas realizacji tematu ,,Źródła energii” wybraliśmy się w dniu 10.12.2015 r. do sklepu ze sprzętem AGD państwa Kardasz. Właściciele sklepu prezentowali nam ogrom urządzeń: odkurzacze, lodówk,i żelazka, roboty kuchenne, kuchenki gazowe, elektryczne, tostery, kombiwary, gofrownice i wiele, wiele innych. Bardzo ciekawym urządzeniem okazał się jajowar  i elektryczna maszyna do szycia.

Więcej…
 
Mikołajki w grupie Sarenek. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 14 grudnia 2015 22:16, odsłon: 1290

W związku z tym, że 6 grudnia był w niedzielę Mikołaj do przedszkola przyszedł w poniedziałek. Dzieci bawiły się z Mikołajem przy piosence  „Idzie zima, idzie zła” oraz zaśpiewały piosenkę „Święty Mikołaj”.  W prezencie za dobre zachowanie i wspólną zabawę otrzymały upominki: książeczki do kolorowania i lizaki. Następna część obchodów mikołajkowych przeniesiona została na wtorek. Wychowankowie z grupy Sarenek odbyli fascynującą wycieczkę do Centrum Zabaw dla dzieci Hula – Kula, gdzie mogli się wyszaleć wśród kulek, tuneli i labiryntów.

Więcej…
 
Mikołajkowe zabawy w Tęczowej Krainie. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 10 grudnia 2015 09:35, odsłon: 1242

Magię mikołajek mogliśmy poczuć całym sercem, a przy okazji pielegnować tradycję związaną  z grudniowymi uroczystościami. Świąteczna aura jaka się roztacza to bardzo ważne wydarzenie dzieciństwa. Mamy nadzieję, że  piosenki, wiersze,jasełka i zagadnienia związane ze świętami,  przyczynią się do budowania dziecięcych wspomnień. Z czasem emocje maleją, święta nie mają już takiego czaru i magii, jak w dzieciństwie. Pozostają nam wspomnienia i melodia piosenki Majki Jeżowskiej :

Więcej…
 
Mikołajkowe zabawy Żubrów w Hula Kula PDF Drukuj Email
123 czwartek, 10 grudnia 2015 09:08, odsłon: 1449

Czar Mikołajkowego dnia jest nieporównywalny z żadnym innym dniem. Od samego rana dzieci z grupy Żubrów cierpliwie oczekiwały na imieninowe niespodzianki. Starały się jak tylko potrafiły, być grzecznymi i pracowitymi. Wiedziały, że tylko taka postawa daje nadzieję na prezenty. Tak też i było… Nauczycielki wspólnie z rodzicami trzymali w wielkiej tajemnicy dzisiejszą atrakcję dnia. Gdy po wcześniejszym obiedzie wychodziliśmy z przedszkola nikt się nie spodziewał, gdzie jedziemy - po raz pierwszy w historii naszej grupy,  autobusem MPK.

Więcej…
 
Mikołajkowe spotkanie w grupie najmłodszych u Wiewiórek i Jeżyków PDF Drukuj Email
123 środa, 09 grudnia 2015 22:37, odsłon: 1119

Kochany Mikołaju, Przybądź z dalekiego kraju. Przywieź dla nas upominki i piękne zielone choinki. Czary mary, tru tu tu, Przybądź Mikołaju tu! Z daleka było już słychać dźwięk dzwonków Św.Mikołaja, kiedy dzieci wypowiadały krótki wierszyk, w drzwiach ukazał się Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Z dużym przejęciem maluszki obserwowały Mikołaja i wyjątkowo z dużą uwagą słuchały i odpowiadały na pytania np. Czy były grzeczne? Czy słuchały rodziców i pań w przedszkolu?

Więcej…
 
„Z pizzą za pan-brat”-warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 07 grudnia 2015 00:12, odsłon: 1163

Dużo się teraz mówi o zdrowym żywieniu, o kształtowaniu właściwych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych, o wyborze zdrowych i unikanie szkodliwych potraw. Pamiętajmy, że wszystkie podejmowane w tym zakresie działania służą prawidłowemu rozwojowi dziecka oraz wpływają na jakość codziennego funkcjonowania. Podczas naszych spotkań rodzice i dzieci dowiadują się, jak należy się zdrowo odżywiać, jak korzystać z sezonowych warzyw i owoców. Tym razem nasze spotkanie przebiegło pod hasłem „Zdrowa pizza,” oczywiście na wykonanym własnoręcznie spodzie drożdżowym.

Więcej…
 
„Jeżyki” są już prawdziwymi przedszkolakami! PDF Drukuj Email
123 niedziela, 06 grudnia 2015 22:34, odsłon: 1159

25 listopada 2015r. w Światowy Dzień Pluszowego Misia najmłodsze dzieci z grupy „Jeżyków” Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce świętowały wspólnie z panią dyrektor Dorotą Durzyńską, nauczycielkami Joanną Ruszuk, Swietłaną Oleszow, Anną Olszewską, rodzicami i babciami, uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”. Do tego wielkiego święta dzieci i nauczycielki „Jeżyków” przygotowywały się od wielu dni. 3-4-latki uczyły się śpiewać, recytować wiersze i tańczyć, aby móc jak najlepiej zaprezentować swoje zdolności i umiejętności zaproszonym gościom…

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia u Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 środa, 02 grudnia 2015 22:51, odsłon: 1532

25 listopada, jak każdy przedszkolak doskonale wie, swoje święto obchodzą wszystkie misie świata. Jest to dzień ważny i radosny przede wszystkim dla małych opiekunów słodkich pluszaków. Miś pluszowy jest bowiem pierwszym przyjacielem dziecka - służy do kochania, przytulania, pomaga zasypiać, wysłucha, nie zdradzi tajemnicy, pocieszy...

Więcej…
 
Aerobik – sport przy muzyce na wesoło. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 01 grudnia 2015 19:19, odsłon: 1142

Wesoło, wesolutko, tak się bawimy, bo przecież w tym celu na zajęcia ruchowo-taneczne przychodzimy. W wygodny strój wskoczyliśmy i z mamą Oli - p.Bożeną Jefimiuk dziarsko aerobik ćwiczyllismy. Ruch to ulubiona forma spędzania czasu przez dzieci. Ale nie zgrzeszę, gdy powiem wam w sekrecie, że rodzice przedszkolaków to duże dzieci. Ba, poczucie rytmu mają  i mega energię wyzwalają.

Więcej…
 
Pasowanie na przedszkolaka w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 wtorek, 01 grudnia 2015 00:31, odsłon: 1101

19 listopada najmłodsze dzieci  w naszym przedszkolu - 2,5 i 3 - latki zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków. Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza w ich życiu okazja, by wspólnie stanąć do występów, zaprezentować się i zostać docenionym oklaskami przez swoich najbliższych gości oraz Panią Dyrektor. Dla tak małych dzieci było to ogromne wyzwanie.

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Sarenek i Żubrów. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 29 listopada 2015 21:43, odsłon: 1149

Już od kilku lat w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przynoszą ulubionego pluszaka i spędzają w jego towarzystwie cały przedszkolny czas. Wśród wielu przygotowanych atrakcji w grupach Sarenek i Żubrów warto wymienić:

Więcej…
 
Akwarium w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 29 listopada 2015 00:05, odsłon: 1086

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się temat dotyczący zwierząt domowych. Rozmawiając o różnych zwierzętach czterolatki postanowiły założyć w swojej sali akwarium. W tym celu "Zajączki" zaprosiły panią Bogusławę Witkowską, właścicielkę sklepu zoologicznego „ZWIERZAK”. Pani Bogusława opowiedziała dzieciom jak przygotować akwarium i jak je pielęgnować. Podczas wizyty w naszym przedszkolu pomogła czterolatkom urządzić akwarium.

Więcej…
 
O domowych zwierzętach z weterynarzem Mariuszem Miniukiem, babcią Fabiana i nie tylko… PDF Drukuj Email
123 sobota, 28 listopada 2015 23:12, odsłon: 1276

O tym, że dzieci kochają zwierzęta nie trzeba nikomu udowadniać. Prawie każdy przedszkolak ma w domu lub na podwórku jakiegoś zwierzaka a na pewno ma swojego ulubieńca … w najskrytszych marzeniach. Grupa Żubrów odkryła dużą różnorodność domowych zwierząt, poznała najważniejsze zasady dbania o nie a z piosenką „Popatrzcie na jamniczka” świetnie inscenizowała przygody niesfornego szczeniaka.

Więcej…
 
Dogoterapia z Fundacją Psi Uśmiech w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 czwartek, 26 listopada 2015 21:09, odsłon: 1423

"Procesy terapeutyczne i edukacyjne często bywają nużące i jednostajne. Trudno jest przełamać rutynę podczas wykonywania powtarzających się ćwiczeń i zadań. Dobrzy terapeuci i nauczyciele poszukują innowacyjnych metod i form mających na celu zwiększenie efektywności swoich działań, aktywizację uczestnika zajęć, uatrakcyjnienie procesu terapeutycznego czy też edukacyjnego. Jedną z nich jest dogoterapia.” Takie zajęcia wprowadziło do swojej oferty w tym roku Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce.

Więcej…
 
Misiowe spotkanie & czytanie w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
123 środa, 25 listopada 2015 22:27, odsłon: 1078

Och, jak miło, goście byli, i do tego się z nami fajnie bawili. Odwiedzili nas uczniowie kl IIc Zespołu Szkół  Nr 2 ( w większości  nasi absolwenci) wraz z Dyrektorem  p. Adamem Chudkiem i wychowawczynią p.Elżbietą Kułaj. Zabawa to podstawa, ale my także zrealizowaliśmy pewien kierunek polityki oświatowej. Tak, to brzmi  poważnie, ale to nie jest taka straszna sprawa. Nasza  pani Dyrektor, przywitała wszystkich bardzo serdecznie, i przybliżyła nam  pewne informacje mówiąc, że: „Minister Edukacji Narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły i  ustaliła też kierunki realizacji polityki oświatowej na ten czas.

Więcej…
 
Studio Artystyczne Smyk - "Zaczarowana książka" PDF Drukuj Email
123 środa, 25 listopada 2015 22:03, odsłon: 1071

W minioną środę nasze przedszkolaki wspólnie bawiły się z artystami ze Studia Artystycznego Smyk i bohaterką przedstawienia Alą, która całe popołudnia spędzała przy komputerze. Dziewczynka nie spotykała się z przyjaciółmi, nie wypełniała obowiązków domowych, do czasu, aż dostała od dziadka na urodziny książkę. Dzięki niej wkroczyła w nowy nieznany jej dotychczas świat. Zaczarowany świat wierszy i bajek pełen niespodzianek, były to m.in. Pchła Szachrajka, Ania z Zielonego Wzgórza, Kopciuszek.

Więcej…
 
Jesienne zabawy „Zajączków” oraz przepisy na masy plastyczne. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 22 listopada 2015 22:48, odsłon: 1540

Idzie łąką, idzie polem pod złocistym parasolem. Gdy go zamknie – słońce świeci, gdy otworzy - pada deszcz. Kto to taki? Czy już wiecie? Tak! To właśnie jesień jest! Pogoda przestała nas rozpieszczać, ale to nie powód aby się nudzić. Szarość w jesieni dostrzegają bardziej dorośli. Dla dzieci, jesień to czas nowych zabaw i ciekawych wrażeń. „ Zajączki” potrafią dostrzec pozytywne strony w każdej porze roku, oraz dobrze się bawić. Wesoło bawiliśmy się z parasolami na placu zabaw.

Więcej…
 
„Jeżyki” i „Żuberki” na wystawie w Galerii Hajnowskiego Domu Kultury PDF Drukuj Email
123 niedziela, 22 listopada 2015 22:28, odsłon: 1236

Wychowanie przez sztukę to ważny element edukacji, któremu poświęca się w naszym przedszkolu wiele czasu. Szczególne miejsce zajmuje w tym obszarze kontakt dzieci z twórczością hajnowskich artystów. W listopadzie dwie grupy przedszkolne „Jeżyki” i „Żuberki” odwiedziły Galerię Hajnowskiego Domu Kultury, gdzie przez cały miesiąc prezentowana była wystawa malarstwa naszego rodzimego twórcy Daniela Gromackiego. Pan Daniel urodził się, mieszka i tworzy w Hajnówce.

Więcej…
 
Każde dziecko jest inne PDF Drukuj Email
123 środa, 18 listopada 2015 22:00, odsłon: 1249

Dnia 16 listopada to Dzień Tolerancji, z tej okazji panie z grupy Sarenek wraz z dziećmi zaprosiły uczniów z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hajnówce na wspólną podróż. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor ciepłym i miłym powitaniem. Następnie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Dzień dobry – wszyscy się witamy”. Przy piosence „Jedzie pociąg” dzieci odwiedziły stację żółtą, na której mieszkały osoby niewidome. Wybrane dzieci z opaskami na oczach budowały wieżę z kilku klocków, rysowały mamę kolorowymi kredkami, rozpoznawały przy pomocy dotyku podane przedmioty i zabawki.

Więcej…
 
„Wiewióreczki” w sklepie zoologicznym PDF Drukuj Email
123 wtorek, 17 listopada 2015 19:59, odsłon: 1458

W ramach realizacji tematu kompleksowego :„Nasi milusińscy”, dzieci z grupy I wybrały się na wycieczkę do sklepu zoologicznego. Zanim wyruszyliśmy z przedszkola przypomnieliśmy zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i kulturalnego zachowania. Na miejscu czekała na nas Pani Bogusia, która zapoznała nas z trybem życia różnych zwierzątek i obowiązkach spoczywających na ich opiekunach. Podziwialiśmy rybki, papużki, kanarki, króliczki, chomiki, szynszyle... i śniadanie dwóch fretek.

Więcej…
 
Obchody 97 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 15 listopada 2015 20:09, odsłon: 2422

Dnia 10 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyli: Pani Dyrektor Dorota Durzyńska, nauczyciele i dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Była to prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu. Elegancji i szczególnego charakteru tego spotkania nadawały: piękne galowe stroje, biało-czerwone kotyliony, ogrom różnych rekwizytów i piękna dekoracja.

Więcej…
 
Zabawy z Weroniką Sherborne PDF Drukuj Email
123 niedziela, 15 listopada 2015 17:14, odsłon: 24381

„Wszystkie dzieci mają dwie podstawowe potrzeby: potrzebują czuć się we własnym ciele, jak w domu, oraz umieć nawiązywać relacje” - Weronika Sherborne, 1990. Od października rozpoczął się cykl zajęć metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Nazwa metody „Ruch Rozwijający” wyraża główną ideę zajęć, tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. System ćwiczeń w tej metodzie wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi tj. z tzw. baraszkowania.

Więcej…
 
Bajkoterapia w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 czwartek, 12 listopada 2015 22:06, odsłon: 2008

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła”- Wisława Szymborska. Ale przede wszystkim to wspaniały czas tylko dla was, najmilsze wspomnienie z dzieciństwa: momenty wspólnego czytania, przytulania i rozmowy z dzieckiem na temat przeczytanego tekstu są dla każdego maluszka bardzo przyjemne. W konsekwencji będzie sam wracać do chwil z książką, także jako nastolatek, a później – dorosły.

Więcej…
 
„Jak można wspólnie namalować dziecko?” – warsztaty plastyczne z rodzicami PDF Drukuj Email
123 czwartek, 12 listopada 2015 09:42, odsłon: 24101

Czy namalować dziecko to proste zadanie? Odpowiedzi na to pytanie prosimy szukać wśród uczestników kolejnego, plastycznego spotkania. Już na początku pracy rodzice mieli za zadanie odrysować swoje dziecko na wielkich arkuszach papieru a następnie już razem z nim, zamalować całą konturową powierzchnię. Pracy było dużo. Jak by nie było wielkość 1:1. Aż miło było popatrzeć na rodzinne malowanie.

Więcej…
 
Zajączki o zdrowie dbają. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 12 listopada 2015 09:05, odsłon: 1990

W naszym przedszkolu dbamy o zdrowie i zdrowy tryb życia. W ramach realizowanego bloku tematycznego DBAM O ZDROWIE czterolatki podejmowały różne inicjatywy dotyczące kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych, postaw związanych z higieną osobistą oraz świadomym i aktywnym włączaniu się do działań podnoszących sprawność fizyczną. „Zajączki” rozmawiały na temat zdrowego żywienia, między innymi o tym: jakie produkty należy  jeść, żeby być zdrowym?

Więcej…
 
Żubry po raz pierwszy w bibliotece PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 09 listopada 2015 21:44, odsłon: 1535

W ubiegły czwartek grupa Żuberków wybrała się po raz pierwszy do Biblioteki Miejskiej – Oddziału dla Dzieci. Nasza wizyta otworzyła III cykl głośnego czytania przedszkolakom, odbywający się w tym roku szkolnym pod hasłem: „Cztery pory roku w bajkach i wierszach”. Powitały nas panie: Agnieszka Kazberuk i Joasia Kisielewicz. Pani Agnieszka opowiedziała nam, dlaczego warto przychodzić do biblioteki. Mogliśmy pooglądać różne książki; dowiedzieliśmy się, w jaki sposób należy o nie dbać. A potem nasza pani przeczytała nam wiersz wg swojego pomysłu pt.: „Kiedy przyjdzie zima?’, do którego rysowaliśmy prace.

Więcej…
 
Dzień Edukacji Narodowej 2015 r. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 09 listopada 2015 21:24, odsłon: 1366

14  października nauczyciele i wszyscy pracownicy oświaty obchodzą swoje coroczne święto ustanowione od 1972 r. W tym roku oprócz laurek, życzeń i kwiatów od wdzięcznych dzieci i rodziców z okazji Dnia Edukacji Narodowej, grono pedagogiczne naszego przedszkola otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Pani dyrektor Dorota Durzyńska została wyróżniona w sposób szczególny podczas uroczystości, która odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej 14 października 2015 r. Za zasługi na rzecz podlaskiej oświaty Pani dyrektor Dorota Durzyńskaotrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Więcej…
 
Rodzinna galeria zdjęć z okazji Święta Drzewa PDF Drukuj Email
123 niedziela, 08 listopada 2015 23:33, odsłon: 1517

 
Droga listu –zajęcia dydaktyczne i wycieczka do urzędu pocztowego w grupie ,,Sarenek” PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 listopada 2015 22:31, odsłon: 2139

Komunikowanie się z ludźmi to bardzo ważna rzecz. Ludzie ze sobą rozmawiają, dzwonią do siebie, a nawet piszą listy. I właśnie, w dniu 28 października dzieci poznały co trzeba zrobić by list trafił do adresata. Krystian został listonoszem, rozdawał wizytówki z imionami dzieci. Potem Pani Krysia była listonoszem i czytała adresy na kopercie, a dzieci odbierały listy. Następnie dzieci przedstawiły inscenizację ,,Dwa listy”, z której to dowiedziały się, że jeśli list jest źle zaadresowany to nie trafi tam gdzie trzeba. Potem był próba wrzucania listów do skrzynki pocztowej.

Więcej…
 
Brykańce taneczno-ruchowe – innowacji ciąg dalszy... PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 listopada 2015 21:48, odsłon: 24651

W podróż do świata zabawy, muzyki i tańca porwał nas sympatyczny krasnoludek- tata Krystiana. Odwiedziliśmy także stadion piłkarski, gdzie naszej bramki pilnował  tata Wiktorii. Zajęcia miały na celu rozwijanie poczucia rytmu oraz odreagowanie napięć psychoruchowych. Zauważyliśmy, że nie tylko dzieci lubią tańczyć. Rodzice podczas zabaw połączonych z ruchem i tańcem także świetnie się bawili. W związku z tym, iz taniec powoduje wzrost hormonu szczęścia, na naszym spotkaniu endorfiny „wesoło brykały”. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną, tańców przytulańców i konkurencji  z balonami.

Więcej…
 
Dyniospotkanie kulinarne czyli Dyniowy zawrót głowy. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 listopada 2015 21:11, odsłon: 24250

Oto zagadka: Dumna z powodu złocistego brzuszka, pyszni się na zagonku w Twoim warzywniku. Z niej niegdyś wyczarowano dla Kopciuszka, złotą karetę ciągniętą przez konika. Tak, to Dynia, bardzo smaczny i odżywczy owoc, którego rodzina obejmuje aż 760 gatunków. Do dyniowatych należą m.in.: arbuzy, melony, kabaczki, cukinie, ogórki i tykwy. W Polsce najchętniej uprawia się dynie o żółto-pomarańczowym miąższu, bogate w drogocenne pestki. Szczególnie cenna jest dynia o pomarańczowym miąższu – im kolor miąższu intensywniejszy, tym więcej w nim witamin.

Więcej…
 
"W zdrowym ciele - zdrowy duch" PDF Drukuj Email
123 wtorek, 03 listopada 2015 20:46, odsłon: 2370

Październik w grupie „Jeżyków” minął pod hasłem „Jak się zdrowo odżywiać?”. Podczas zajęć przedszkolaki uczyły się o zasadach zdrowego żywienia”, dowiedziały się co to jest piramida zdrowego żywienia, rozpoznawały owoce i warzywa podczas zabaw, próbowały jak smakują i pachną jesienne dary z sadu i ogrodu, poznały też smaki ukryte w słoikach z babcinej spiżarni. Zupełnie nowym doświadczeniem „Jeżyków” było samodzielne przygotowanie śniadania z  własnoręcznie „skomponowanych” kanapek.

Więcej…
 
Dogoterapia w naszym przedszkolu. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 27 października 2015 21:54, odsłon: 2634

"Wierność psa jest bezcennym darem, nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń"- Konrad Lorenz. Powyższe motto towarzyszy nam w tym roku, gdyż rozpoczęliśmy cykl  zajęć z dogoterapii (kynoterapii). Pod tym terminem kryje się szeroko rozumiane wspomaganie leczenia i rehabilitacji dzieci o specjalnych potrzebach  oraz edukacja dzieci  zdrowych. Głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i sprawianie radości dzieciom.

Więcej…
 
Zajęcia teatralne dla dzieci i rodziców PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 października 2015 22:31, odsłon: 23844

Pewnego październikowego wieczoru sala "Wiewióreczek" zamieniła się w mały teatr... Zwykły dywan stał się sceną, parawan kurtyną, a przybyli mili goście - rodzice i ich ciekawe nowych doświadczeń dzieci - aktorami. Dzieci zapoznały się z kukiełką, marionetką oraz Czarownicą - pacynką, która zaczarowała scenę w las, a ich samych w zwierzęta leśne. Zajączki kicały, wiewiórki skakały, sowy latały pohukując  a żubry i niedźwiadki przemierzały las mrucząc z zadowolenia.

Więcej…
 
Zajączki w Urzędzie Pocztowym PDF Drukuj Email
123 niedziela, 25 października 2015 20:27, odsłon: 2247

W dniu 22.10.2015 r. czterolatki z grupy „Zajączków” wybrały się do Urzędu Pocztowego w Hajnówce, aby utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości  na temat tej instytucji użyteczności publicznej i przyjrzeć się jej z bliska. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały poszczególne pomieszczenia urzędu, mogły zaobserwować pracę urzędników pocztowych i uświadomić sobie, jak duże znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 4

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information