Start Rok 2015/2016

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

2015/2016
"Kolory wszystko ma"- zajęcia plastyczno-muzyczno-ruchowe PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 15 sierpnia 2016 21:14, odsłon: 3953

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wakacyjnych zajęć plastyczno-muzyczno-ruchowych w naszym przedszkolu.

Więcej…
 
Projekt "Witamy w przedszkolu" PDF Drukuj Email
123 czwartek, 04 sierpnia 2016 21:56, odsłon: 73182

W roku szkolnym 2016/2017 Gmina Miejska Hajnówka będzie realizowała projekt pt. "Witamy w przedszkolu" dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Regionalnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 - 2020.

Więcej…
 
„Bezpieczne wakacje 2016” - Policjanci i Strażnicy Graniczni odwiedzili nasze przedszkole PDF Drukuj Email
123 wtorek, 26 lipca 2016 22:43, odsłon: 3939

Już wakacje, dlatego też hajnowscy Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej rozpoczęli cykl spotkań na temat bezpiecznych wakacji. Celem tego przedsięwzięcia jest uświadomienie dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą sięspotkać spędzając czas wolny na wakacjach w domu, na podwórku lubpodczas wyjazdów nad wodę. W lipcu zawitali do naszego przedszkola. Podczas prelekcji  rozmawiali z przedszkolakami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze  rowerem i samochodem – przypomnieli o konieczności jazdy w foteliku i zapinaniu pasów bezpieczeństwa, stosowaniu elementów odblaskowych.

Więcej…
 
Papierowy Teatr Kamishibai - spotkanie w bibliotece. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 26 lipca 2016 22:11, odsłon: 2106

Dnia pewnego, roku teraźniejszego, przedszkolaki uczęszczające w okresie wakacyjnym do Przedszkola Nr 3 do grupy Zajączków udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki pani Agnieszce Kazberuk, obejrzeliśmy teatr ilustracji tzw. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka). Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

Więcej…
 
W oczekiwaniu na upały PDF Drukuj Email
123 czwartek, 14 lipca 2016 16:20, odsłon: 2245

W oczekiwaniu na upały dzieci w naszym przedszkolu robią co tylko mogą by było wesoło i kolorowo – jak na wakacjach! Był taki jeden dzień, gdy wydarzeń rozmaitych i atrakcji było aż nadto. Na wspólne spotkanie wszystkich, trzech grup „wakacyjnego przedszkola” wybraliśmy salę Żuberków. To właśnie tam bawiliśmy się razem – na sportowo i plażowo.

Więcej…
 
Życzenia wakacyjne PDF Drukuj Email
123 środa, 06 lipca 2016 20:58, odsłon: 1434

 
Uroczystość Dnia Taty w grupie Wiewióreczek PDF Drukuj Email
123 środa, 06 lipca 2016 20:54, odsłon: 2142

Uroczystości rodzinne to bardzo szczególne daty w kalendarzu wydarzeń przedszkolnych. Te wyjątkowe spotkania  pozwalają dzieciom na wspólne przeżywanie radości iokazywanie  miłości  wspaniałym rodzicom. 23 czerwca Maluszki z grupy „Wiewióreczek” zaprosiły Tatusiów na świętowanie Dnia Ojca. Przybyli Goście po wysłuchaniu piosenek, wierszy, serdecznych życzeń, gromkimi brawami podziękowali swoim pociechom za wyjątkowy występ.

Więcej…
 
Zajączki latają samolotem. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 05 lipca 2016 21:58, odsłon: 2163

Co to za  zagadka? Jaki ptak ma skrzydła, ale nie z piórek? Bardzo wysoko wzbija się w górę. Tak, to samolot. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz samolotu elektrycznego wykonanego ze styropianu. Swoje „cuda” pokazał nam Pan Piotr Opolski, który od dziecka interesuje się modelarstwem samolotowym. Zaczynał od sklejania modeli z kartonu. Takie samoloty muszą mieć aparaturę do zdalnego sterowania, czyli pilot. Większy samolot, żółty, wykonany jest ze sklejki i balsy, oraz posiada napęd spalinowy.

Więcej…
 
„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 05 lipca 2016 21:21, odsłon: 2066

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - słowa tej piosenki wszyscyprzedszkolacy znają na pamięć. Codziennie, w domu i przedszkolu, starają się dbać o swoje zęby, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję gościć panią dentystkę Ewę Sadowską – Czmak w przedszkolu. W czerwcu dzieci z wszystkich grup zgromadziły się wsali „Jeżyków”, by uporządkować i utrwalić swoją wiedzę na temat, co należy robić, aby uniknąć problemów z próchnicą zębów.

Więcej…
 
Wiewiórki poznają akordeon PDF Drukuj Email
123 wtorek, 05 lipca 2016 20:58, odsłon: 2061

Grupę Wiewiórek odwiedził Pan Łukasz, który w wielkiej szarej walizce ukrywał skarb. Trudno było dzieciom odgadnąć, co znajduje się wewnątrz tajemniczej skrzyni. Nasz gość ukrywał w niej instrument muzyczny - akordeon. Muzyk wyjaśnił dzieciom jak jest zbudowany ten instrument, dlaczego gra i w jaki sposób można wydobywać z niego dźwięki. Po krótkiej prezentacji wszystkie dzieci mogły spróbować pograć na akordeonie.

Więcej…
 
DuoMed - wycieczka Wiewióreczek i Zajączków do stomatologa PDF Drukuj Email
123 niedziela, 26 czerwca 2016 22:01, odsłon: 2315

21 czerwca dzieci z grupy Wiewióreczek i Zajączków udały się, na zaproszenie Pani Ireny Popow, do gabinetu stomatologicznego DuoMed, aby przyjrzeć się pracy dentysty. Uśmiechnięte przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały urządzenia służące do leczenia zębów. Z ciekawością słuchały opowieści pani stomatolog o jej pracy, a także jak prawidłowo czyścić zęby. Szczególnie duże wrażenie wywarł na dzieciach model szczęki człowieka. Ochoczo prezentowały swoje umiejętności w zakresie higieny jamy ustnej używając dużej modelowej szczoteczki do czyszczenia zębów.

Więcej…
 
"Darz Bór!" - spotkanie z myśliwym sygnalistą. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 26 czerwca 2016 16:04, odsłon: 2093

17 czerwca odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość - elegancki, w zielonym mundurze i kapeluszu... Wyglądał trochę jak leśniczy z bajki o Czerwonym Kapturku (tylko wąsika brakowało). Dość szybko tajemniczego gościa rozszyfrowała nasza Pani Dyrektor, która powitała oraz przedstawiła zebranym nauczycielkom i dzieciom Pana Andrzeja Czarneckiego - myśliwego sygnalistę.

Więcej…
 
W rodzinie siła! PDF Drukuj Email
123 niedziela, 26 czerwca 2016 15:43, odsłon: 2122

To hasło przyświeca tegorocznym przedsięwzięciom organizowanym na terenie województwa podlaskiego w ramach XIV Podlaskich Dni Rodziny ogłoszonych przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku. Nasze przedszkole z zaangażowaniem przystąpiło do organizacji imprez wpisujących się tematycznie w tę edycję Podlaskich Dni Rodziny. Drugą ważną okazją do świętowania było podsumowanie Innowacji Pedagogicznej „W przedszkolu jak w domu”, która wzbogacała ofertę edukacyjną naszej placówki przez cały rok szkolny 2015/2016.

Więcej…
 
Pożegnanie Starszaków PDF Drukuj Email
123 czwartek, 23 czerwca 2016 22:20, odsłon: 2395

15 czerwca w grupie Sarenek odbyło oficjalne spotkanie pożegnania nielicznych przedszkolaków, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Cała grupa pięcio - sześciolatków zaprezentowała bogaty program artystyczny. Uroczystość przedszkolaki rozpoczęły polonezem. Po krótkim powitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez panią Krysię rozpoczął się pokaz umiejętności dzieci. Dzieci zaśpiewały piosenki: „Kolory wszystko ma”, „My do szkoły nie pójdziemy”, bo faktycznie większa część z nich zostaje w przedszkolu.

Więcej…
 
Mistrzowie układania puzzli PDF Drukuj Email
123 czwartek, 23 czerwca 2016 21:20, odsłon: 1926

Dzieci z grup Zajączków i Żubrów wzięły udział w I Międzyprzedszkolnym Turnieju pt. „Mistrz puzzli” zorganizowanym w Przedszkolu Nr 2 w Hajnówce. W poszczególnych kategoriach wiekowych, dobrane w pary, przedszkolaki układały wylosowane przez siebie puzzle. Zasada była bardzo prosta, kto szybciej ułoży ten wygrywa! Emocji nie zabrakło wszystkim uczestnikom turnieju, aż miło było popatrzeć jak rywalizują między sobą.

Więcej…
 
Zajączki na IV Pikniku z Białorusem i w pizzeri Trio. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 czerwca 2016 21:54, odsłon: 2233

Dzień pełen wrażeń to mało powiedziane. Oby takie piątki się często zdarzały, a zajączki nagrody otrzymywały. Czas miło spędzony, zabawa na 102. Najpierw w Zespole Szkół z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego  występ z cyganami, oj nie jedna panna mamie się żaliła „ oj mama mama mama, lublu cygana Jana...” . Przedszkolaki pięknie się zaprezentowały, w prezencie dużo słodkości otrzymały.

Więcej…
 
Zajączki i Sarenki na Festynie w Nowokorninie. PDF Drukuj Email
123 niedziela, 19 czerwca 2016 21:10, odsłon: 2116

Słoneczko pięknie przygrzewało, scena na przedszkolaków już czekała, gdy nasza ferajna spod Przedszkola autokarem przyjechała. Przywitała nas nasza pani Dyrektor wraz z Wiceburmistrzem  panem Andrzejem Skiepko. Z miłą chęcią, skorzystaliśmy z zaproszenia wójt gminy Hajnówka, pani Lucyny Smoktunowicz i zaprezentowaliśmy swoje umiejętności. Gromkie brawa świadczyły, że nasz występ  spodobał się publiczności.

Więcej…
 
"Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - udział naszych przedszkolaków w uroczystości w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
123 środa, 15 czerwca 2016 21:30, odsłon: 2201

Od trzech lat odbywa się w naszym mieście akcja "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku". Ma ona na celu upowszechnianie czytania małym dzieciom. Co roku Pan Burmistrz funduje oraz wręcza osobiście wszystkim czterolatkom w mieście upominki - książeczki. W tym roku uroczyste wręczanie książek miało miejsce 1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, było jednocześnie wstępem do XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Więcej…
 
Żubry obchodzą Dzień Przyjaciela PDF Drukuj Email
123 środa, 15 czerwca 2016 20:55, odsłon: 2061

Dnia 9 maja, Żubry wybrały się na wycieczkę do biblioteki. Nie była to zwyczajna wizyta – w tym dniu wypadał bowiem Dzień Przyjaciela. Nasza ulubiona Pani bibliotekarka – Agnieszka Kazberuk, z którą jesteśmy już zaprzyjaźnieni, powitała nas bardzo ciepło; tym razem zaprosiła nas nie do oddziału dla dzieci, a do czytelni dla dorosłych. Rozmawialiśmy o przyjaźni- o tym, jak ważne jest to, żeby mieć przyjaciela; o tym, jak trudno znaleźć prawdziwą przyjaźń.

Więcej…
 
Nagroda Główna dla naszego przedszkola w I edycji konkursu pt. „W barwach biało-czerwonych” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 14 czerwca 2016 23:36, odsłon: 2017

Mamy wielką przyjemność i zaszczyt poinformować o zdobyciu Nagrody Głównej w I edycji konkursu pt. „W barwach biało-czerwonych” organizowanego przez  Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej i Podlaskiego Kuratora Oświaty.  Udział w projekcie polegał na przygotowaniu świątecznych dekoracji z okazji Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi, zaangażowaniu społeczności przedszkolnej w to narodowe przedsięwzięcie a następnie przesłaniu prezentacji do organizatorów konkursu.

Więcej…
 
Ach, co to był za dzień....Zajączki na wycieczce. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 14 czerwca 2016 23:02, odsłon: 2109

Z okazji Dnia Dziecka i na zakończenie roku szkolnego 2015/2016 wybraliśmy się na wycieczkę. Był to dzień pełen wrażeń. Przed wyjazdem z przedszkola pożegnała nas Pani Dyrektor, życząc udanego wyjazdu. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia Placówki Straży Granicznej w Białowieży, gdzie kpt. A. Daniszewski zaprezentował i opowiedział o przedmiotach potrzebnych do pracy funkcjonariusza SG.

Więcej…
 
Mądre przedszkole czyta dzieciom… PDF Drukuj Email
123 niedziela, 12 czerwca 2016 22:06, odsłon: 2066

Grupa „Jeżyków” z naszego przedszkola wzięła udział w nowej odsłonie kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Fundacja ta przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej zabiega o włączenie codziennego czytania dzieciom do programów wszystkich szkół i przedszkoli. Aby urozmaicić przedszkolakom codzienne czytanie w przedszkolu, w ramach realizacji założeń tej akcji, już po raz drugi przedszkolaki spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, aby posłuchać utworów literatury dziecięcej czytanych przez uczniów tej szkoły.

Więcej…
 
DZIEŃ DZIECKA W „AKUKU” – „Jeżyki” w Rodzinnym Centrum Zabaw PDF Drukuj Email
123 niedziela, 12 czerwca 2016 21:10, odsłon: 2404

Międzynarodowy Dzień Dziecka - 1 czerwca -  to dzień bardzo ważny w życiu dzieci. W tym uroczystym dniu my, dorośli, staramy się sprawić dzieciom dużo  radości i obdarowujemy je prezentami. Właśnie taką niespodzianką, pełną wrażeń i beztroskiej zabawy, była dla „Jeżyków” wycieczka do sali zabaw „A ku ku”, gdzie świętowaliśmy to piękne święto dzieci. Wycieczka była wyjątkowa, gdyż towarzyszyły nam panie policjantki z Powiatowej Komendy Policji w Hajnówce: Marta Gierłachowska i Weronika Michalczuk, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Hajnówki i okolic.

Więcej…
 
Dzień Dziecka u Żubrów na ludowo PDF Drukuj Email
123 czwartek, 09 czerwca 2016 21:25, odsłon: 2919

Jeszcze tam nas nie było… Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy pojechać na wycieczkę do Sioła Budy – znanej w regionie Puszczy Białowieskiej i nie tylko, stylizowanej leśnej osady państwa Marii i Sergiusza Niczyporuków. Pierwsze kroki przedszkolaków poprowadziły do skansenu, gdzie pod przewodnictwem Włodzimierza Muśko mogliśmy poczuć klimat starego, kresowego gospodarstwa. Niektórzy z nas wykazali się sprytem w pracy cepem a siedząc w starej chacie dziwiliśmy się jak ludzie mogli w tak siermiężnych warunkach szczęśliwie żyć?

Więcej…
 
Dzień Dziecka w grupie Sarenek PDF Drukuj Email
123 czwartek, 09 czerwca 2016 06:53, odsłon: 1932

Przedszkolaki z grupy Sarenek wraz z paniami wybrały się na pizzę z okazji Dnia Dziecka. W pizzerii już nas oczekiwano. Na stołach pojawiły się pachnące pizze, z różnymi dodatkami. Dzieciom zaświeciły się oczy i rozpoczęło się konsumowanie. Nad dziećmi „nadskakiwały” panie łącznie z mamą Patryka, która nam towarzyszyła w wyprawie. Gdy brzuszki już były pełne dzieci popiły posiłek soczkami za sponsorowanymi przez Panią Jolę Szumowską. Dziękujemy!

Więcej…
 
Dzień Dziecka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
123 środa, 08 czerwca 2016 22:39, odsłon: 2873

1 czerwca Wiewióreczki z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka w Parku Miniatur. Tego dnia spakowaliśmy w duże torby ulubione zabawki i wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę. Naszym celem był Park Miniatur - piękny, zazieleniony plac pełen małych domków jak z bajki. Małe dzieci z niedowierzaniem słuchały, że te "domki" istnieją w naszym regionie naprawdę - tylko dużo większe. W kolejnych latach w przedszkolu przy okazji wycieczek przekonają się, że to prawda.

Więcej…
 
Podsumowanie zajęć dodatkowych Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne PDF Drukuj Email
123 środa, 08 czerwca 2016 06:32, odsłon: 2232

Dobiegł końca cykl zajęć dodatkowych dla dzieci i ich rodziców opartych na metodzie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Warsztaty miały przede wszystkim charakter terapeutyczny polegający na „baraszkowaniu” rodzica z dzieckiem na dywanie. Wspólna zabawa sprawiała ogromną frajdę dzieciom, a rodzice wychodzili z zajęć uśmiechnięci i zrelaksowani. Dzięki tym spotkaniom wzmocniła się więź emocjonalna, uczuciowa między dzieckiem a rodzicem, dzieci zaś zyskały poczucie własnej wartości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali płytę CD ze zdjęciami z zajęć.

Więcej…
 
Dzień Mamy i Taty u „Jeżyków” PDF Drukuj Email
123 środa, 08 czerwca 2016 05:49, odsłon: 2005

Spotkaniom z okazji Święta Rodziców zawsze towarzyszą duże emocje. To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom. Tak też maluszki stanęły na wysokości zadania, wszystkie obecne uczestniczyły w występie. W kwiatowych strojach deklamowały wiersze, przedstawiły inscenizację wiersza, śpiewały i tańczyły każdy dla swojej Mamy i Taty.

 

Więcej…
 
Uroczystość Dnia Mamy w grupie Wiewióreczek PDF Drukuj Email
123 wtorek, 07 czerwca 2016 22:06, odsłon: 1857

Święto Mamy w grupie „Wiewióreczek”, obchodziliśmy bardzo uroczyście. Liczne grono najpiękniejszych, ukochanych, najlepszych Mam ze wzruszeniem podziwiało część artystyczną, przygotowaną z tej wyjątkowej okazji. Maluszki  pełne zapału i przejęcia śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Zaangażowanie, szczerość i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w występ zostały przyjęte  z dumą i radością.

Więcej…
 
Zabawy muzyczno – ruchowe Jeżyków z Mamami PDF Drukuj Email
123 wtorek, 07 czerwca 2016 21:57, odsłon: 1566

Z okazji Dnia Matki dzieci z grupy Jeżyków zaprosiły swoje mamy do wspólnej zabawy. Podczas spotkania dzieci ze swoimi gośćmi grały na instrumentach, dyrygentem na tą okoliczność została Pani Krysia. Nie obyło się bez tańców przytulańców i efektownego tańca z bibułą. Relaksacja odbywała się przy muzyce poprzez masażyk piórkami, a w „Laleczkę z saskiej porcelany” zamieniły się wszystkie dziewczyny małe i duże naśladując ruchy Pani Małgosi.

Więcej…
 
Dzień Mamy u Żubrów - spotkanie na wiosennej łące PDF Drukuj Email
123 piątek, 03 czerwca 2016 22:04, odsłon: 1818

Dzieci z grupy Żubrów zaprosiły swoje mamusie na wiosenną łąkę. Tuż, tuż przed wyczekiwanym występem wszystkie mamy, nauczycielki (pani Jola i Anetka) oraz pani Dyrektor Dorota Durzyńska – w końcu też mamy, udekorowały swoje włosy kolorowymi kwiatami, podkreślając tym samym radosny nastrój dzisiejszej okazji. Tym czasem w przebraniach motyli, w charakterystycznej, majowej scenerii, przedszkolaki przedstawiły swoim najukochańszym mamom program artystyczny. Były tańce, piosenki i wiersze w specjalnej, bogatej w rekwizyty choreografii.

Więcej…
 
„Ty jesteś mą mamą, wspaniałą kochaną...”- spotkanie w Zajączkach. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 02 czerwca 2016 20:51, odsłon: 1905

Mama. To jedno słowo, a  ileż kryje w sobie treści. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy  w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć. Mama jest bardzo ważna. Nasze spotkanie to była  wspaniała uroczystość. Mamy miały okazję zapomnieć o kłopotach dnia codziennego, wzruszyć się  i rozweselić. Dzieci pięknie  wyrecytowały wiersze, odegrały wesołą scenkę i zaśpiewały piosenki.
Jedna z nich w pełni oddaje wszystkie uczucia, jakimi Zajączki darzą swoje mamusie.

Więcej…
 
Spotkanie innowacji teatr & muzyka & ruch . PDF Drukuj Email
123 środa, 01 czerwca 2016 22:20, odsłon: 1995

Spotkanie rozpoczęliśmy zabawami taneczno-ruchowymi na placu przedszkolnym. Słoneczko się do nas uśmiechało, muzyka do tańca porywała, widownia w oknie bloku nam kibicowała. Uczestnicy innowacji teatralnej przygotowali tego dnia przedstawienie do utworu E. Griega "Taniec norweski". Scenariusz przedstawienia w zabawny, przystępny dzieciom sposób podkreślał jak ważna jest spójna, kochająca się rodzina., jak bardzo dzieci potrzebują odpowiedzialnych rodziców oraz jak rodzice z miłości do swoich pociech są w stanie ryzykować, a nawet walczyć.

Więcej…
 
Zawód strażaka a bezpieczeństwo pożarowe. PDF Drukuj Email
123 środa, 01 czerwca 2016 21:38, odsłon: 2002

Strażakiem może zostać ten, kto lubi nieść pomoc innym, jest odważny, posiada odpowiednie wykształcenie do wykonywania tego zawodu i posiada bardzo dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Tego  dowiedziały się dzieci z grupy ,,Sarenek” podczas wycieczki w Straży Pożarnej i  nauczyły się jednocześnie jak dbać o bezpieczeństwo pożarowe.

Więcej…
 
Kto może być ekspedientką? PDF Drukuj Email
123 środa, 01 czerwca 2016 21:19, odsłon: 1936

Na pytanie "Kto może być ekspedientką?", szukały odpowiedzi ,,Sarenki” podczas wycieczki do sklepu "Gama" przy ulicy Rzecznej 4. I dowiedziały się, że Panią ekspedientką może zostać osoba, która skończyła w tym kierunku szkołę. Potrafi dobrze liczyć, obsługiwać kasę fiskalną. Bardzo życzliwie i sumiennie podchodzić do obsługi klienta. Jest zawsze uśmiechnięta, opanowana i cierpliwa - jak obsługująca nas Pani Ala.

Więcej…
 
Finałowe zajęcia plastyczne z rodzicami już za nami… PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 30 maja 2016 22:11, odsłon: 1973

Finałowe zajęcia plastyczne z rodzicami już za nami… Tym razem naszą twórczą inspiracją były zdjęcia ze wszystkich spotkań, ujęcia grupowe oraz bardziej prywatne – rodzica z dzieckiem.  Zadaniem do wykonania było oprawienie zdjęć dekoracyjną ramką. Po raz ostatni przystąpiliśmy do artystycznego działania. Jak miło było ukradkiem popatrzeć na radosne twarze dzieci i rodziców podczas wspólnej pracy. 

Więcej…
 
Żubry odwiedzają strażaków PDF Drukuj Email
123 wtorek, 24 maja 2016 23:30, odsłon: 2025

Dnia 19 maja, grupa Żubrów wybrała się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Bardzo miły strażak – Pan Rafał Dawidziuk, zaprosił nas do specjalnej sali edukacyjnej „Ognik”. Oglądaliśmy tam różne filmiki, mówiące o tym, czego nie wolno robić i jakich sytuacji unikać, aby nie powstał pożar. Uczyliśmy się również, jakie działania trzeba podjąć, gdy pożar już wybuchł. Doświadczaliśmy sytuacji, kiedy pomieszczenie tonęło w kłębach dymu i mieliśmy okazję przycisnąć guzik uruchamiający prawdziwy alarm przeciwpożarowy. Poznaliśmy numery alarmowe i nawet dzwoniliśmy na nie, powiadamiając służby o zagrożeniach. Oczywiście i na szczęście zagrożenia te były nieprawdziwe.

Więcej…
 
Żubry w Autobusie Energetycznym PDF Drukuj Email
123 wtorek, 24 maja 2016 21:39, odsłon: 1942

O tym, jak dość oryginalny autobus zajechał pod Urząd Miasta w Hajnówce, przekonały się przedszkolaki z grupy Żubrów. W „super ekologicznym” wozie aż roiło się od nowatorskich pomysłów na oszczędzanie energii, wody czy ciepła. Trudno było pojąć naszym małym przedszkolakom prezentowane możliwości ekologicznych rozwiązań. Mimo to dzieci były bardzo zainteresowane omawianą tematyką. Uważnie słuchały, bacznie obserwowały jak na młodych ekologów przystało. Największą uwagę przykuł mały rower napędzany energią słoneczną.

Więcej…
 
Warsztaty kulinarne dla dzieci i rodziców – podsumowanie. PDF Drukuj Email
123 wtorek, 24 maja 2016 20:32, odsłon: 1874

Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się na warsztatach - rodzice, dzieci, nauczycielki prowadzące i Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Była to znakomita okazja podziękować pięknie wszystkim za udział w warsztatach, zaangażowanie, wspaniałą przygodę kulinarną i znakomite doznania smakowe. Szczególne podziękowania skierowała Pani Dyrektor do prowadzących warsztaty oraz uczestników warsztatów. Podziękowała wszystkim, że uczestniczyli w realizacji Innowacji pedagogicznej, że znaleźli czas dla siebie i swojego dziecka.

 

Więcej…
 
Wiewiórki poznają zwyczaje innych narodów PDF Drukuj Email
123 środa, 18 maja 2016 23:35, odsłon: 1993

Nasz piękny świat składa się z wielu krajów, kultur, tradycji. Wspaniale byłoby je wszystkie poznać, choć dla większości z nas - dorosłych pozostaje to tylko marzeniem... Warto zaszczepić to marzenie już w dzieciństwie poprzez rozbudzanie wyobraźni, ciekawości oraz uzmysłowienie miłych doznań związanych z poznawaniem obcych kultur. Małe Wiewióreczki poznały ostatnio muzyczne zwyczaje Francji, holenderskie tulipany (praca plastyczna w holu) a także angielski i rosyjski sposób parzenia herbaty.

Więcej…
 
Zajączki małymi strażakami. PDF Drukuj Email
123 środa, 18 maja 2016 23:22, odsłon: 2132

Odwiedziliśmy Komendę  Powiatową PSP w Hajnówce, aby uczestniczyć w zajęciach w sali edukacyjnej Ognik. Naszym nauczycielem był sympatyczny pan st.strażak Adrian Surel. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pożarowego poprzez zapoznanie dzieci z zagrożeniami oraz sposoby zachowania w sytuacjach kryzysowych. Tuż po wejściu dzieci zostały ubrane w kamizelki odblaskowe.  Przedszkolaki zdobywały wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Poznały m.in. numery alarmowe, aspekty pracy strażaka, zapoznały się z działaniem różnych instalacji przeciwpożarowych tj. gaśnic, hydrantów, czujników tlenku węgla oraz obejrzały  prezentację o strażaku Florku i kotach.

Więcej…
 
„Morskie opowieści”- audycja muzyczna. PDF Drukuj Email
123 środa, 18 maja 2016 22:56, odsłon: 2062

Wspólnie z muzykami z Filharmonii Podlaskiej wybraliśmy się w daleką morską podróż na równik. Jak to na statku bywa, muzyka szanty być powinna. Fale nas kołysały, morze szumem uspokajało. Marynarze wiedzą, że kiedy śpiewu nie ma to Neptun się gniewa. A Neptun to król mórz i oceanów, który bardzo lubi śpiew i muzykę szanty. Wspólnie śpiewaliśmy refren : „w górze maszty są z żaglami, mocny pokład pod nogami, burta prawa, burta lewa, no i ster z mocnego drzewa...”.

Więcej…
 
Teatr Co Nieco i "Legendy Polskie" PDF Drukuj Email
123 środa, 18 maja 2016 22:31, odsłon: 1946

Teatr Co Nieco przyzwyczaił nas do nieprzeciętnych wydarzeń teatralnych. Tak było i tym razem. Zrealizowane przedstawienie było w bardzo ciekawej, i rzadkiej technice teatru przedmiotu. W sztuce postaciami scenicznymi były polana, drewniane kubki, łyżki, widelce, grabie, czy też kolorowe deski do krojenia – jak się później dowiedzieliśmy od aktorów, zakupione w hajnowskim rzemiośle.  Na kanwie starych, polskich legend: „O Wawelskim Smoku, Piaście i Popielu oraz o Kwiecie Paproci” obejrzeliśmy niecodzienne przedstawienie.

Więcej…
 
Zajączki z wizytą w świecie książek. PDF Drukuj Email
123 środa, 18 maja 2016 21:53, odsłon: 1938

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już maluszki chętnie oglądają ilustracje, słuchają bajek. Niewątpliwie ciekawą formą rozwijania u dzieci zainteresowania książką i czytaniem jest organizowanie wycieczek do biblioteki. Mając na uwadze rozwój emocjonalny i intelektualny, Zajączki wybrały się właśnie do krainy książek, gdzie przywitała nas pani Agnieszka i pani Asia. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką.

Więcej…
 
Obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi. PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 maja 2016 22:34, odsłon: 2846

Tradycją kultywowania wartości patriotycznych w naszym przedszkolu stało się uroczyste obchodzenie Święta Konstytucji 3-go Maja i Święta Flagi. Cała społeczność przedszkola przygotowała na tę okoliczność świąteczne dekoracje, stroje, kotyliony, flagi oraz program artystyczny. Flagami biało-czerwonymi, balonami oraz chorągiewkami wykonanymi przez dzieci, udekorowano wejście główne przedszkola, szatnię dzieci i hol. We wszystkich salach zorganizowano, kąciki i gazetki patriotyczne. Na klatce schodowej zaprezentowano gazetkę edukacyjną "Rys historyczny Konstytucji 3-go Maja".

Więcej…
 
Wielkanocne klimaty… PDF Drukuj Email
123 czwartek, 05 maja 2016 22:13, odsłon: 2041

W marcu i kwietniu tego roku z utęsknieniem czekaliśmy na to, żeby świat zapachniał wiosną, a domy – Świętami! To była inspiracja do wykonania kolorowych dekoracji w ramach zajęć dodatkowych innowacji pedagogicznej „W przedszkolu jak w domu”. Dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami poznały różne techniki plastyczne, które można wykorzystać do tworzenia kartek świątecznych, ozdabiania pisanek czy udekorowania okien.

Więcej…
 
Jak świętowaliśmy zakończenie projektu „Zdrowy ruch w otoczeniu Puszczy Białowieskiej” PDF Drukuj Email
123 wtorek, 26 kwietnia 2016 22:05, odsłon: 2221

Na przełomie marca i kwietnia tego roku ogłoszony został w naszym przedszkolu konkurs plastyczno-fotograficzny skierowany do przedszkolaków i ich rodzin pod hasłem „Zdrowy ruch w otoczeniu Puszczy Białowieskiej”. Ideą przewodnią tego projektu było rozpropagowanie i zachęcenie dzieci i rodziców do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, uprawiania sportów lub dowolnej aktywności ruchowej w wiosennej scenerii budzącej się do życia przyrody Puszczy Białowieskiej.

Więcej…
 
IV Edycja „ Kocham, lubię, szanuję...”- konkurs rozstrzygnięty. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 kwietnia 2016 23:06, odsłon: 2269

Konkurs recytatorski „Kocham, lubię, szanuję... nie niszczę, nie śmiecę, tylko recytuję" pod Patronatem Burmistrza Miasta Hajnówka ma swoich miłośników. Mieliśmy okazję wysłuchać recytację  przedszkolaków, a o tytuł Mistrza Recytacji ubiegało się 32 dzieci. Przybyłych gości oraz jury serdecznie przywitała nasza pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Wraz z nią kciuki trzymała  dyrektor p. Iwona Raszkiewicz oraz dyrektor p. Dagmara Cwityńska, jak również pani leśnik Urszula Olejnicka, wychowawczynie i rodzice.

Więcej…
 
Rogaliki z dżemem domowym smakują najlepiej z dobrą herbatką - zajęcia kulinarne. PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 kwietnia 2016 21:56, odsłon: 2098

Szybko mija czas i tak do końca dobiegają zajęcia kulinarne dla dzieci i rodziców. Nasza rodzina kulinarna rzeczywiście przeżyła wiele radosnych chwil podczas zajęć. Dowiedzieliśmy jak fajnie pobyć ze swoim dzieckiem, zobaczyć jego radość, zadowolenie, jak przygotować smaczne potrawy, nakrywać do stołu, zachowywać się przy stole. Cieszyć się, dzielić się z drugim człowiekiem tym co sami potrafimy przygotować.

Więcej…
 
Popisy hajnowskich karateków w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
123 poniedziałek, 25 kwietnia 2016 21:01, odsłon: 2024

14 kwietnia dzieci z grup Żubrów i Sarenek miały okazję uczestniczyć w pokazie umiejętności hajnowskich karateków pod kierunkiem Jerzego Iwaniuka. Grupa chłopców i dziewcząt w różnym wieku zaprezentowała esencję japońskiej sztuki walki karate tradycyjnego. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały te popisy.

Podczas krótkiej pogadanki trenera (senseja) dowiedzieliśmy się podstawowych wiadomości na temat karate. Wiemy między innymi, że:

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information