Start Rok 2016/2017 „Muzyczne sandały pędzącej strzały” – audycja muzyczna Filharmonii

„Muzyczne sandały pędzącej strzały” – audycja muzyczna Filharmonii PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2017 21:45, odsłon: 846

Za nami kolejna audycja muzyczna w wykonaniu artystów Filharmonii Podlaskiej pt. „Muzyczne sandały pędzącej strzały”. Przedszkolaki poznały historię Indianki, która za pomocą zaczarowanych sandałów podąża w kierunku muzyki. Dzięki nim Pędząca Strzała poznaje muzykę różnych narodów. Tym razem muzyczne sandały zaprowadziły ją do ogniska, przy którym siedzą trzej kowboje. Mężczyźni grają i śpiewają piękne, wesołe piosenki. Indianka ogromnie zainteresowana tym co słyszy, zakrada się bliżej i chowa się za krzakiem.

Dowiaduje się w końcu, że jest to muzyka country, która powstała w Ameryce. Dzieci poznają największe przeboje tego gatunku, oraz instrumenty w nim występujące, z których na szczególną uwagę zasługuje banjo – instrument w Polsce mało znany.

Wspólna zabawa oraz  radosny śpiew przedszkolaków dowiodły jak zwykle dobrej atmosfery podczas organizowanych przez w/w muzyków audycji. Czekamy na następne…

Jolanta Wołkowycka