Zajączki świętują Dzień Babci i Dziadka. PDF Drukuj Email
czwartek, 26 stycznia 2017 01:16, odsłon: 1392

Każdego roku w styczniu nasze przedszkolaki przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka. Dzieci  uczą się wierszy i piosenek, wykonują niespodzianki dla swoich babć i  dziadków. Dzień Babci i Dziadka, choć przypadają w środku zimy, są najpiękniejszymi dniami w roku, bo wywołują bardzo ciepłe uczucia. W dniach 21 i 22 stycznia seniorzy rodziny obdarzani są szczególnymi dowodami wdzięczności, szacunku i miłości. Jest to dzień  pełen wrażeń i wzruszeń.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od życzeń, które złożyła Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Następnie przedszkolaki   zaprezentowały wyjątkowym gościom program artystyczny.

Moja babcia i mój dziadek
to wspaniali są dziadkowie
Dziadek mnóstwo zna zagadek,
babcia bajkę nam opowie.

Bo na świecie nie znajdziecie
takich bajek i zagadek
jakie wnukom opowiada,
moja babcia i mój dziadek

Wielu babciom i niejednemu dziadkowi  łza się ze wzruszenia w oku zakręciła. Po części oficjalnej i podarowaniu babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowanych przez wnuczęta upominków nastąpiła część zabawowa. Wspólny taniec przy piosence „Żeby szczęśliwym być” oraz przebojach z dawnych lat. Po wspólnej zabawie była chwila na rozmowy, herbatę i słodki poczęstunek.
Cieszymy się bardzo, że tak liczna grypa naszych gości zechciała ten dzień  spędzić  z nami w przedszkolu. Takie spotkania to żywa lekcja szacunku do osób starszych, o których Papież Benedykt XVI mówił: „Niech dziadkowie nigdy z żadnego powodu nie będą wyłączeni z rodziny. Są skarbem, którego nie możemy odebrać nowym pokoleniom, zwłaszcza ich świadectwa wiary”.
Ważne, także dla nas wychowawców jest to,  iż dzieci z szacunkiem odnoszą się do swoich bliskich, mają wielką ochotę sprawiać przyjemność poprzez występ, tworzenie upominków. Takie chwile jak te, pozostają we wspomnieniach, wzruszone babcie, dumni dziadkowie. Rozpromienione twarze babć i dziadków potwierdziły to, jak ważne są takie spotkania.

Babciom i dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków; ogrom radości, zdrowia, i samych przyjemności.

Panie  Zajączkowe