Przy wigilijnym stole w grupie Żubrów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2016 22:54, odsłon: 1042

Tuż, tuż przed świętami Bożego Narodzenia w  grupie Żubrów przygotowaliśmy rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. W świątecznych strojach: Śnieżynek, Mikołajów i Reniferów dzieci przedstawiły specjalny program artystyczny. Wśród wielu tańców, zabaw muzyczno-ruchowych i piosenek najwięcej emocji wzbudziły: „Taniec Śnieżynek” (do muzyki E. Waldteufela), zabawa „Zapracowany Mikołaj” oraz inscenizacja piosenki „Ding dong” przy wspólnym udziale dzieci i pań (Joli i Ani).

Bożonarodzeniowy charakter spotkania podkreśliły zaśpiewane kolędy „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Hej, lecit kaladka”, które swym odmiennym językiem zwróciły uwagę na wielokulturowość i wielowyznaniowość  naszego wschodniego regionu.

Gdy przyszedł czas na składanie życzeń, każda rodzina miała swój udział w czytaniu losowanych z koszyczka bombek z tekstami życzeń. Wysłuchaliśmy tyle różnych wersji ile było rodzin na naszej wigilii a zawieszane kolejno bombki na gałązkach świerkowych przystroiły nasz świąteczny wazon. Dzieliliśmy się również opłatkiem i prosforą… A później wszyscy usiedliśmy do suto zastawionego stołu. I znów, tyle było potraw wigilijnych ile gości na sali. Bardzo dużo i naprawdę smacznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej wigilijnej wieczerzy, jednocześnie życząc choćby namiastkę złożonych dzisiaj świątecznych życzeń:

"Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija."

J. Wołkowycka