Start Metody

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Nasze grupy PDF Drukuj Email
środa, 16 lutego 2011 22:45, odsłon: 4706

Grupa I

To właśnie my – dzielne „maluszki”, już nie płaczemy w nasze poduszki. W naszej sali  czujemy się wspaniale, jesteśmy tolerancyjni i pomagamy sobie wytrwale. Kącików do zabaw jest u nas wiele, bawimy się wszyscy jak „starzy” przyjaciele. Lubimy układanki i gry stolikowe – na te zabawy jesteśmy zawsze gotowe. Ćwiczenia ruchowe i śmieszne masażyki wypełniają naszą salę w gromkie okrzyki. Ćwiczenia z książkami skupienia wymagają, lecz o nasz rozwój bardzo dbają. Często tańczymy i śpiewamy – tak sobie humor poprawiamy. Na placu zabaw często przebywamy gdyż pojęcie o korzyściach z tego mamy. Pocieszamy się wzajemnie, często uśmiechamy, lubimy wspólne posiłki i pań naszych słuchamy.
Nasze panie – Ania, Iwona i Kasia nowymi zabawami nas zaskakują i nigdy nas nie zaniedbują. Gdy zdarzy się chwilka i za mamą zatęsknimy, pocieszenie znajdziemy u pani Justyny. Pomogą nam zawsze, przy zabawach, jedzeniu i wytrą też nosek przy przeziębieniu. Gdy w brzuszkach nam burczy i głodna dziecina, z pomocą przychodzi pani Lucyna. Obiadki nam daje, rozkłada leżaki i mówi: „Dobranoc, śpijcie dzieciaki”.

Takie z nas ZUCHY a nie maluchy, jesteśmy SZCZĘŚLIWI, POGODNI I ŻYCZLIWI!!!

 

 

Grupa II

„Dajmy dzieciom słońce

Dajmy dzieciom miłość

Dajmy dzieciom radość

Żeby łez nie było”

W. Chotomska

Ciągle rośniemy i mamy już 4 lata. Do naszej grupy uczęszcza 26 dzieci: 14 chłopców i 12 dziewczynek.

Naszą grupa opiekują się wspaniałe panie: pani Lena, pani Ewa, oraz jeden dzień w tygodniu pani Jola. Jest także Pani Nina, która rozdaje nam posiłki i służy pomocą. Panie dbają o to aby nasze buzie były uśmiechnięte, dlatego lubimy przychodzić do przedszkola. Tu codziennie witają nas wszystkie panie z przedszkola i uśmiechnięta Pani Dyrektor.

Najbardziej magicznym miejscem w naszej sali jest kącik lalek, to tam można się ukryć, ugotować obiad, upiec ciasto i bardzo wesoło się bawić.

 

 

Grupa III

Grupa 5-latków liczy 28 dzieci, w tym 14 dziewczynki 14 chłopców. Każdy ma parę w tańcu, a dzieci uwielbiają tańczyć. Bardzo chętnie tworzą różnego rodzaju kompozycje plastyczne i wcielają się w postacie teatralne i z inscenizacji. W zabawach tematycznych przejawiają wiele inwencji twórczej wykorzystując różnorodne rekwizyty znajdujące się w sali przedszkolnej. Grupę prowadzą nauczycielki dyplomowane: Krystyna Czurak i Małgorzata Reduch.

 

 

Grupa IV

W naszej grupie jest razem 23 dzieci – 14 chłopców i 9 dziewczynek. Wśród nas są dzieci niepełnosprawne, jest ich troje. Wspólnie sobie pomagamy, bawimy się, uczymy i rozwiązujemy nasze grupowe problemy, które czasem się zdarzają. Lubimy ze sobą przebywać, chociaż każdy z nas jest inny. Większość dzieci z naszej grupy w tym roku pójdzie do szkoły, dlatego też nasze panie: pani Swietłanka, pani Jola i pani Anetka, starają się nas do niej jak najlepiej przygotować. Ciężko pracujemy, aby potem w szkole osiągać sukcesy, ale czasami zdarza nam się trochę narozrabiać lub nabałaganić. Wtedy nasza pani Ela łagodnym głosem zachęca nas do posprzątania zabawek, abyśmy mogli w czystej sali zjeść  przyniesiony przez nią,  pyszny posiłek.

 

W naszej grupie jest bardzo wesoło. Odwiedźcie nas! Przekonacie się sami

 

 

 

Grupa V

Grupa V- integracyjna liczy 23 dzieci : 12 chłopców i 11 dziewczynek. Do grupy uczęszcza czworo dzieci niepełnosprawnych. W grupie tej jest również pięcioro dzieci pięcioletnich, które pierwszy rok poznają przedszkolny świat.

Najwięcej czasu w przedszkolu dzieci spędzają na zabawach w sali  i na świeżym powietrzu, gdzie mogą rozwijać swoje różnorodne umiejętności i nawiązywać przyjaźnie, które być może  przetrwają przez lata. Ulubioną lekturą dzieci z grupy V jest książka Tomasza Samojlika o przygodach żubrzyka Pompika. W ten literacki sposób dzieci poznają zwierzęta żyjące tuż obok - w Puszczy Białowieskiej.

Jednak najchętniej przedszkolaki z tej grupy bawią się przy muzyce tańcząc i śpiewając wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi. Efekty tych działań dzieci można podziwiać  w czasie uroczystości przedszkolnych.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information