W świątecznym nastroju PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2016 20:48, odsłon: 844

Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Jeżyków” zapraszają na zajęcia swoich bliskich – rodziców, dziadków i rodzeństwo. W tym wyjątkowym okresie przygotowań do tych pięknych, zimowych świąt, goście ze wzruszeniem obejrzeli występ czterolatków, na który złożyły się zimowo-świąteczne piosenki, wiersze i pląsy. Nie zabrakło też wspólnie zaśpiewanej kolędy „Przybieżeli do Betlejem”.

Prezentację umiejętności dzieci wzbogaciła zimowa orkiestra „Jeżyków” pod batutą pani Asi. Orkiestra zagrała na janczarach, bębenkach, trójkątach, drewienkach i grzechotkach amerykańską melodię „Dzwonki sań”. Dzieci wykazały się doskonałym wyczuciem rytmu i muzykalnością. Zabawa integracyjna „Idzie zima, idzie już” pozwoliła dzieciom i dorosłym bliżej się poznać i wprowadziła radosną atmosferę, która towarzyszyła wszystkim podczas zajęć plastycznych.

Praca nad świątecznymi świecznikami ozdobionymi materiałami przyrodniczymi (zebranymi jesienią kasztanami, żołędziami, szyszkami, orzechami) wyzwoliła u wszystkich ogromny zapał i pomysłowość.

Wielki podziw wzbudziła Mama Oli Jefimiuk, która pokazała wszystkim uczestnikom zajęć nową technikę tworzenia ozdób choinkowych ze specjalnie przygotowanej masy klejowej. Ozdabianie brokatem i farbkami wykrojonych foremkami choinek, dzwoneczków, gwiazdek i bałwanków sprawiło dzieciom i dorosłym niebywałą frajdę. Powstałe w ten sposób ozdoby choinowe zawisły na „Jeżykowej” choince, a przepiękne własnoręcznie wykonane przez dzieci i rodziców świeczniki „powędrowały” do domów, gdzie udekorują stoły w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji życzymy wszystkim zgodnie ze słowami wiersza….

„Wszystkim Mamusiom i Babusiom,

Wszystkim Tatusiom i Dziadziusiom

Życzymy zdrowia, pomyślności i świątecznej radości”