W oczekiwaniu na Mikołaja… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2016 18:17, odsłon: 901

6 grudnia, jak co roku w naszym przedszkolu, jest dniem wyjątkowym. W tym dniu obchodzimy popularne Mikołajki, które są okazją do przyjmowania upominków i wspólnych zabaw dzieci. Tym razem czterolatki z grupy „Jeżyków” odwiedziły Salę Zabaw „A kuku”, gdzie w nastroju beztroskiej zabawy oczekiwały na prezenty od Mikołaja.

Przedszkolaki,  które zgodnie ze swoim wiekiem  potrzebują  ruchu  nie mniej niż powietrza, po to by zdrowo żyć i rozwijać się, z pasją i sprytem pokonywały drabinki wspinając się na piętrowe konstrukcje, zjeżdżały wśród  plątaniny siatek, schodków i „kąpały się” w basenie z kulkami. Dziewczynki  świetnie bawiły się wykorzystując rekwizyty do zabaw w „kuchenne rewolucje”, a chłopcy mogli do woli nacieszyć się jazdą na ulubionych pojazdach. Zabawę dopełniło łapanie baniek mydlanych, które „wystrzeliwała” w powietrze specjalna armatka. Mikołajkowe przyjemności czekały też na dzieci w przedszkolu. Jak się okazało, Mikołaj pod nieobecność dzieci w przedszkolu, zostawił  im pod choinką wymarzone prezenty.

Mikołajki – dzień pełen radości i przyjemności, długo zostanie w pamięci „Jeżyków”.

Joanna Ruszuk