Warsztaty z babciami i dziadkami w grupie Zajączków w ramach innowacji pedagogicznej „ Z Babcią i dziadkiem miło spędzam czas”. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 grudnia 2016 17:40, odsłon: 853

Na kolejnym spotkaniu w ramach innowacji pedagogicznej  gościliśmy panią Natalią Gierasimiuk, prezes Fundacji ONI – TO MY. Na początku spotkania wysłuchaliśmy pięknej bajki zasłyszanej w dzieciństwie o żółwiku, który chciał być ptakiem. Później tworzyliśmy lalki oberegi, lalki chroniące. Kiedyś wierzono w pozytywną, ochronną ich moc, a nawet dawano dziecku podczas chrztu 12 lalek, każdą z przeznaczeniem na 1 miesiąc.

Młodsi i starsi poradzili sobie i stworzyli piękne kolorowe aniołki z włóczki, które powiesiliśmy na naszej choince. Aniołki te nie posiadają twarzy, aby mogły nas strzec, chronić, uzdrawiać, a nie kaprysić. Wspólny taniec przymarzaniec, a później herbatka przy swojskim wypieku. Z babcią i dziadkiem miło płynie czas...

Wręczyliśmy pani Natalii mały upominek, życząc radosnych świąt, oraz dziękując za spotkanie. Otrzymaliśmy płytki z bajkami do słuchania, które wykorzystamy podczas relaksacji po obiadku.

Panie  Zajączkowe