Przedświąteczne pieczenie ciastek w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
piątek, 09 grudnia 2016 00:24, odsłon: 864

Dnia 5 grudnia, w grupie Zajączków, odbyły się zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. ,,Wędrówki słówek - kolorowe miesiące". Autorski wiersz przeczytała Anetta Trusiewicz - Kolinko, nauczycielka naszego przedszkola. Utwór ,,Grudniowy wieczór" stał się inspiracją do przeprowadzonych zajęć kulinarnych podczas których przedszkolaki piekły ciasteczka. Jajka, mąka, masło, drożdże to składniki na pyszne ciasto, które dzieci wałkowały po czym wykrawały ciastka w różnych kształtach. Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w przyjemny nastrój oraz sprawiło, że poczuliśmy magię nadchodzących świąt. Gotowe ciasteczka dzieci dekorowały według własnych pomysłów. Zajęcia zakończone zostały poczęstunkiem i degustacją słodkich wypieków.

Grudniowy wieczór

W grudniowe wieczory
miło jest z mamą
z marmoladą.

Z tatą poczytać
o groźnym smoku,
co straszy wszystkich
co dzień o zmroku.

Albo ułożyć
puzzle z bratem,
albo pośpiewać
piosenki z dziadkiem.

Bardzo lubię grudniowe wieczory,
gdy gwiazdki lśnią na ciemnym niebie.
Gdy mróz na szybie maluje wzory,
bardzo się wtedy zimą cieszę.

Anetta Trusiewicz - Kolinko

Justyna Karpiuk, Ula Kiryluk i Iwona Gierasimiuk