Pożegnaliśmy jesień tańcem i piosenką PDF Drukuj Email
piątek, 09 grudnia 2016 00:14, odsłon: 1014

„…Niech tam leje, niech tam wieje, ja się bawię, ja się śmieję…” – słowa piosenki o jesieni doskonale pasują do atmosfery jaka panowała 30 listopada 2016r. podczas balu w naszym  przedszkolu z okazji pożegnania jesieni. Bal otworzyła pani dyrektor Dorota Durzyńska witając dzieci i życząc dobrej zabawy.  Jesienna Wróżka – nauczycielka Agnieszka Panasiuk-Kaczoch, poprowadziła bal w niepowtarzalny sposób bawią cwszystkich przedszkolaków.

Jesienny bal stał się też świetną okazją do prezentacji pląsów i piosenek o tematyce jesiennej,  które dzieci z wszystkich grup nauczyły się przez pierwszemiesiące w przedszkolu. ”Wiewiórki”, „Zajączki”, „Sarenki”, „Jeżyki” i „Żuberki” pięknie poprzebierane w jesienne kolory, kapelusze i stroje kojarzące się właśnie z tą porą roku, na tle świątecznej dekoracji holu, wyglądały zjawiskowo.
Zgodnie z balową tradycją wybraliśmy króla i królowąnaszego jesiennego balu. W uroczystym nastroju pani dyrektor Dorota Durzyńska dokonała „koronacji” Króla Maciusia i Królowej Amelii. Król i królowa balu zatańczyli specjalnie dla nich przygotowany królewski taniec.Kolejne radosne tańce przy muzyce, „wężyki”, rytmiczne zabawy -to czas, kiedy młodsze dzieci mogły poznać się bliżej i potańczyć ze „starszakami”.
Na balu uroczyście pożegnaliśmy jesień i powitaliśmy zimę, która w tym roku zawitała do nas bardzo wcześnie, ku radości przedszkolaków

J.Ruszuk