Fundacja Psi Uśmiech kontynuuje zajęcia w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
czwartek, 08 grudnia 2016 23:59, odsłon: 974

W roku szkolnym 2016/2017 Fundacja Psi Uśmiech kontynuuje prowadzenie zajęć edukacyjnych z udziałem psa w naszym przedszkolu. Tym razem dzieci odwiedza Pani Gabriela Drwięga, doświadczony pedagog i dogoterapeuta wraz z Cosmo - odpowiednio przeszkolonym psem rasy cairn terrier. Do typowej tematyki zajęć, na którą składa się doskonalenie w sche-macie ciała, rozróżnianie kolorów i figur geometrycznych, nauka pojęć przestrzennych, poznawanie emocji, zabawy różnego rodzaju strukturami, układanie ciągów logicznych, zabawy ruchowe, doskonalenie motoryki małej i dużej oraz równowagi czy ćwiczenia grafomotoryczne dołączyły kolejne atrakcje:

prezentacje multimedialne dotyczące Calming Signals (sygnałów uspokajających jakimi komunikują się psy), elementy Fit Paws i Nose Work (obie wyżej wspomniane dziedziny dotyczą doskonalenia różnych naturalnych umiejętności psa oraz więzi człowiek-pies) a także elementy biblioterapii. Przedszkolaki sumiennie stosują się do zasad obowiązujących pod-czas spotkań z Cosmo. Wpływa to na bezpieczeństwo w kontaktach ze zwierzętami napotkanymi na ulicy czy podczas wakacji. Zachęcamy więc rodziców do zadawania pytań swoim pociechom, jak należy postępować z psem i przypominania o tych zasadach podczas spotkań z innymi czworonogami.

Gabriela Drwięga,
                                Prezes Fundacji Psi Uśmiech.