Grupa Jeżyków w „Krainie pluszowego misia” PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2016 18:49, odsłon: 953

Dzień rozpoczął się  od misiowego powitania, już od rana na dzieci czekał wielki pluszowy miś. Do Krainy pluszowego misia, dzieci zabrały swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki. Spotkanie w Krainie pluszowego misia 4-latki rozpoczęły od wysłuchania wiersza „Lekarstwo misia” D.Gellner i krótkiej rozmowy na temat zwyczajów niedźwiadków. Potem razem ze swoimi misiowymi przytulankami zatańczyły do rytmicznych piosenek o misiu np. „Pokochaj pluszowego misia”, „Misia a..” itp.

Z kolejnym zadaniem dzieci też sobie poradziły wyśmienicie: ułożyły z figur geometrycznych sylwetkę misia i zaśpiewały kołysankę z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Przyszła kolej na wykonanie misiaków z gotowych elementów, sklejały i dopasowywały części pomagając sobie nawzajem (pod tym względem nasze dzieci są wyjątkowe, kiedy niektóre dzieci wcześniej kończą zadanie same idą pomagać koleżankom i kolegom).
Jak się potem okazało dzieci nie mogły się już doczekać, kiedy będą zawody. Ten zestaw zabaw w Krainie pluszowego misia przypadł dzieciom do gustu, z dużym zaangażowaniem pokonywały tor przeszkód; „wspinały się po drzewie”(przesuwanie się po ławce), „przechodziły przez wąwóz”(tunel z plastikowych kołków), „toczenie baryłek z miodem dookoła drzewa”(duże piłki), przelewanie „miodu” do baryłki (przeliczanie do 5-ciu). Po tak wyczerpującym zadaniu czekała na dzieci nagroda, słodka nagroda „plastry” miodu, tzn. wafle tortowe posmarowane miodem i posypane orzechami oraz znaczki z Krainy pluszowego misia.

Swietłana Oleszow