Zajączki w Białostockim Teatrze Lalek. PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2016 17:25, odsłon: 861

Wybraliśmy się w świat "Robota i Motylka" oraz do Piwnicy Lalek. Spektakl przeniósł nas do Muzeum Robotów, w którym poznaliśmy  robota Dondona, który nie tylko umiał ruszać rękoma i głową, ale też odpowiadał na pytania. Przedszkolaki zaciekawiły również inne mechaniczne twory, np. Kuchareczka, Pojemnik Myśli, Szalony Budzik. Najśmieszniejszy okazał się Czyściciel Grzechów. Mali widzowie siedzieli pośrodku, a dookoła ich rozgrywały się różne sceny.  Interaktywne obrazy, piękne drzewka wzbudzały zachwyt oraz umożliwiały dzieciom bezpośredni udział w przygodach sympatycznego  robota i jego przyjaciół z Muzeum Robotów. Bardzo im się to podobało, byli blisko aktorów i robotów.

Historia o miłości Dondon i Motyla pokazała nam jak ważne są uczucia, i jakież kruche jest piękno. W jasny sposób aktorzy pokazali dzieciom  prawdziwe uczucia, tj. empatia, miłość, strach, żal, które  zaistniały podczas krótkiej znajomości Robota i Motylka.
Spektakl powstał na podstawie historii napisanej przez litewską autorkę Vytaute Žilinskaite. Obsada:Izabela Maria Wilczewska, Błażej Piotrowski, Adam Zieleniecki.
Dziękujemy za wiele wrażeń oraz mile spędzony czas.

Po spektaklu udaliśmy się do Piwnicy Lalek, gdzie  podziwialiśmy  eksponaty wykorzystywane  w spektaklach. Spacerując po takim labiryncie można się zachwycać lalkami, maskami, różnymi  rekwizytami oraz  dekoracjami i kostiumami. Czuliśmy się jak w  baśniowym świecie...

Po powrocie z wycieczki zjedliśmy obiadek i rysowaliśmy głównych bohaterów.

Panie Zajączkowe