„Moja pierwsza książka” – twórcze działania Żubrów PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2016 06:08, odsłon: 839

W tygodniu, prezentującym temat „Znamy te bajki” grupa Żubrów uczestniczyła w różnorodnych działaniach zorganizowanych w swojej grupie. Przedszkolaki przyniosły ulubione książki ze swojego domu – to one były naturalną zachętą by rozwijać umiejętności językowe. Każde dziecko miało okazję zaprezentować swoją wybraną książkę, niektóre z nich przeczytaliśmy na forum grupy. Wspólnie z grupą Sarenek poznaliśmy  „Drogę od autora do czytelnika”, którą w formie prezentacji przedstawiły zaprzyjaźnione panie z Miejskiej Biblioteki, panie Agnieszka Kazberuk i Asia Kisielewicz.

Zaprojektowane i wyklejone przez dzieci zakładki do książek, będą długo przypominać o dbaniu o nie. Nawet nowo poznana figura geometryczna –„prostokąt”, stała się inspiracją dla naszych dzieci do tworzenia kompozycji baśniowych podczas pracy w małych zespołach.  Pozostałe figury dopełniły tylko obraz wymyślonej przez dzieci historii. Aż miło było popatrzeć  i posłuchać kolejnych prezentacji zespołów.
Momentem kulminacyjnym tygodnia okazała się samodzielna praca pt. „Moja pierwsza książka”. W okamgnieniu powstawały okładki autorskich prac. Niełatwą sztuką było jednak rysowanie kolejnych stron opowiadanej przez dziecko historii.  Twórcza praca była na tyle zajmująca, że niewiadomo kiedy powstały pierwsze nakłady, autorskich książek. Młodym twórcom gratulujemy!

J. Wołkowycka i A. Kolinko