Dzień wyjątkowy, bo zupełnie marchewkowy w grupie Zajączków. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2016 23:11, odsłon: 1013

Pewnego dnia, otrzymaliśmy tajemniczy list: „Dzisiaj obchodzę swoje urodziny w waszym przedszkolu - ŚWIĘTO MARCHEWKI. Cieszę się, że skorzystaliście z mojego zaproszenia i tak pięknie wystrojeni przybyliście. Mam nadzieję, że nasze wspólne świętowanie da nam dużą dawkę witamin i śmiechu. Wierzę również, że po dzisiejszym spotkaniu będziecie o mnie pamiętać, bo ja jestem pyszna i zdrowa. Wasza pomarańczowa przyjaciółka – MARCHEWKA.”

Przedszkolaki wiedzą, że marchewka jest bardzo zdrowa i mega witaminowa, i nie  miały problemu z rozwiązaniem zagadki: Jest warzywem korzeniowym, kolor ma pomarańczowy, znakomity z niej dodatek,do zup oraz do sałatek. Na tronie marchewkowym zasiadła Zuzia i Bartek, którzy pilnowali, aby zajączki marchewkę zjadały i się w witaminki zaopatrywały. Dzieci chętnie bawiły się  przy piosence „Urodziny marchewki” oraz odpowiadały na pytania Marchewkowego  quizu. Zajączki z zaciekawieniem brały udział w zabawie „Marchewki w koszyczku „ - gdzie z zawiązanymi oczami wyszukiwały  za pomocą dotyku marchewki wśród innych warzyw i owoców  znajdujących się w koszyczku. Następnie wyobrażaliśmy sobie, że znajdujemy się na polu gdzie rosną same marchewki i  tańczyliśmy przy piosence „Marchewkowe pole”. Mali cukiernicy z pomocą swoich pań przygotowały  ciasto marchewkowe. Smak wystrzałowy, pychotka po prostu. Ciastem się nie podzielimy, ale przepis zdradzimy.  Jeszcze stworki marchewkowe powstały, bo marchewki piękne kształty miały  i na wyobraźnię  przedszkolaków świetnie zadziałały. Powstały  ludziki, zwierzaki i inne wesołe stworzaki.

Ciasto Marchewkowe :
5 jajek
2 szklanki cukru
2 łyżeczki cynamonu
1 łyżeczka sody
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka oleju roślinnego
2 szklanki mąki pszennej
2 szklanki marchewki startej na tarce

Piekarnik rozgrzać do temperatury 180 stopni C. Lekko natłuścić foremkę.
Jajka zmiksować z cukrem, cynamonem, sodą i proszkiem. Cały czas miksując, dodawać olej i przesianą mąkę. Ciasto połączyć z marchewką i wyłożyć do przygotowanej foremki.
Piec przez 45 minut.

Panie Zajączkowe