Dzień Makaronu PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 22:36, odsłon: 1373

25 października w grupie Zajączków obchodziliśmy Dzień Makaronu. Tego dnia dzieci poznały różne rodzaje makaronu i sposoby jego gotowania. W czasie gdy makaron gotował się w wielkim garnku, przedszkolaki wykonały ciekawe prace plastyczne z użyciem makaronu. Powstały z niego piękne, kolorowe korale. Z ugotowanego makaronu dzieci zrobiły smaczną sałatkę.

Starannie się do tego przygotowały: umyły ręce, włożyły fartuszki, pokroiły niezbędne składniki. Makaron, pestki dyni, suszone pomidorki, ser i aromatyczne zioła to produkty, z których powstała sałatka. Nie mogło też zabraknąć ulubionego przez dzieci, podawanego na słodko makaronu ze śmietaną. Po przygotowaniu potraw wspólnie zasiedliśmy do degustacji. Wszystko wszystkim smakowało a makaronu ze śmietaną było za mało…

Justyna Karpiuk