Jeżyk Tuptuś odwiedza „Wiewióreczki” PDF Drukuj Email
czwartek, 03 listopada 2016 21:10, odsłon: 971

W grupie „Wiewióreczek” odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pt. :  „Wędrówki słówek – kolorowe miesiące”. Na zajęciach gościliśmy Panią Dyrektor  i Panią Anetkę  - autorkę dziecięcych wierszy,  nauczycielkę z grupy „Żuberków”. Zabawa na powitanie wprowadziła wszystkich w radosny nastrój, a za chwilę odkryliśmy, że gościem naszego spotkania będzie ktoś jeszcze… W pudełku skarbów Pani Jesieni jest… „Jeżyk!”  - śmiało powiedział Damian. O bohaterze naszych zajęć wiersz własnego autorstwa odczytała Pani Anetka:

„Jeżyk”
Jeżyk Tuptuś jest brązowy
Sto igiełek ma na sobie
Mieszka w listkach kolorowych
Tam jest jego mały domek

Jeżyk Tuptuś zimą śpi
Tysiąc bajek mu się śni
Jeżyk się obudzi wiosną
Kiedy wyjdzie jasne słonko.

Wiedzieliśmy już jak ma na imię nasz mały gość, jak wygląda i gdzie mieszka. Zanim zasnął w kolorowych liściach zaśpiewaliśmy mu piosenkę, którą maluszki  pięknie ilustrowały ruchem. Na deser były „jeże najeżone winogronami”, a nasz parapet ozdabiają kroczące cichutko Tuptusie…

Ula Raczkowska – Filinowicz
                                                                                   Anetta Trusiewicz – Kolinko