Spotkanie Zajączków z Panią Doktor Agnieszką Kuczko. PDF Drukuj Email
niedziela, 23 października 2016 17:52, odsłon: 1285

Zajączki gościły Panią  Doktor Agnieszkę Kuczko, która na co dzień pracuje w Hajnowskim Pogotowiu. Opowiedziała  przedszkolakom o swojej pracy i zapoznała z zasadami pracy lekarza – ratownika medycznego. W trakcie ciekawej prelekcji w zakresie ratowania zdrowia i życia człowieka, dzieci obejrzały plansze  pokazujące w jaki sposób zachować się w sytuacji, gdy ktoś ulegnie wypadkowi, nie będzie mógł samodzielnie się poruszać, bądź straci przytomność.

Przypomnieliśmy  numery alarmowe: 997, 998, 999, 112.

Dzięki wspólnej lekturze o ciele człowieka z pokazywaniem ilustracji, dzieci poznały słowa związane z ludzkim ciałem. Pani Agnieszka w bardzo ciekawy sposób,  dostosowany do wieku przedszkolaków, dostarczyła wiedzy  na temat podstawowych części ciała człowieka. Wiele radości sprawiła zajączkom zabawa stetoskopem, podczas której mogły posłuchać bicia serduszek, i tych z prawej i tych z lewej strony. Nie ulega wątpliwości , że serduszko Gabrysia N. mocno biło dla Wiktorii, która długo słuchała zanim doszła do wniosku, że jednak miłość kwitnie. Ponadto w formie zabawy dzieci ćwiczyły ułożenie w bezpiecznej pozycji, bandażowanie ręki, głowy, oraz robienie zaszczyków lalce.
W nagrodę za aktywność dzieci otrzymały od Pani Doktor długopisy w kształcie strzykawek oraz rzeczy  do kącika lekarskiego. W podziękowaniu dzieci wręczyły bukiet z jesiennych różyczek i  przedstawiły układ taneczny do piosenki  „Jesienne jabłuszko”, który z zaciekawieniem obejrzała również nasza Pani Dyrektor Dorota Durzyńska. Na zakończenie pamiątkowe zdjęcie, na którym zajączki mają wesołe minki,i już im nie straszna ani szczepionka, ani zraniona rączka.
Myślę, że przepiękną lekcję o zdrowiu dzieci zapamiętają na długo, a  wizyta u lekarza nie będzie dla nich  straszna.  Rozwiązanie zagadki  to już tylko  błahostka:

Leczy wszystkich ludzi,
odwiedza też chore dzieci.
Chodzi w białym fartuchu.
Kto to jest? Czy wiecie?

Kto tak prędko,
na sygnale do chorego jedzie?
Jeśli trzeba do szpitala
prędko go zawiezie?

Dziękujemy pięknie za spotkanie  i  życzymy, aby z satysfakcją mogła Pani służyć tym, którzy tak bardzo tej pomocy potrzebują...

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch