Obchody Dnia Nauczyciela w naszym przedszkolu PDF Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 22:05, odsłon: 1355

Dzień Nauczyciela obchodzony jest w Polsce 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty. Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest w ponad 100 krajach świata, ale w niektórych państwach obchodzony jest także narodowy Dzień Nauczyciela. Na przykład w Albanii Dzień Nauczyciela świętuje się 7 marca, w Wietnamie – 20 listopada, w Czechach - 28 marca, w Australii – w ostatni piątek października, a w Brazylii – 15 października. W Polsce  nauczyciele  obchodzą swoje święto  – 14 października, w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (1773 r.), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce i pierwszą tego typu instytucją w Europie.

Z okazji tego święta, jak co roku w naszym przedszkolu dzieci zaprezentowały wspaniałe występy. Odświętnie ubrane śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. To wszystko dla Pani Dyrektor, wychowawców, specjalistów, wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było dobrze. Świętują więc pani intendentka, panie woźne, panie kucharki, pan konserwator. Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami, natomiast  pracownicy przedszkola Nagrodami Dyrektora.  Podczas naszego spotkania zostały odczytane życzenia od Kurator Oświaty p. Jadwigi Szczypiń ,  Burmistrza Miasta Hajnówka p. Jerzego Siraka; Rzecznika Praw Dziecka  p. Marka Michalaka;Posła   p. Dariusza Piontkowskiego ; Dyrektora Hajnowskiego Domu Kultury p. Radosława Kuncewicza ; prezes Pss Społem p. Mieczysławy Bogdanowicz,   które wpłynęły na ręce p. Dyrektor  Doroty Durzyńskiej.  To był bardzo miły dzień, pełen wrażeń. Natomiast wiele pozytywnych wrażeń dostarczyły także dni poprzedzające.
 W dniu 11 października 2016 r. w sali ślubów Urzędu Miasta Hajnówka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której wręczono Nagrody Burmistrza Miasta Hajnówka między innymi:  naszej  Pani  Dyrektor Dorocie  Durzyńskiej oraz   nauczycielce  Pani Krystynie Czurak. Obchody Dnia Nauczyciela  w tym roku mają również bardziej oficjalny charakter. Nasza Pani Dyrektor otrzymała Nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku.  Z jej ust padły miłe słowa: „ Kochani!!!Jestem dumna i szczęśliwa z naszego wspólnego sukcesu- Nagrody `Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku. Słowa wdzięczności kieruję do wszystkich , którzy zapracowali wraz ze mną na to, co osiągnęłam. Jestem przepełniona wdzięcznością wobec moich najbliższych , którzy są ze mną zawsze. Dziękuję bardzo” .
 My również dziękujemy, i życzymy dalszych sukcesów. Oby marzenia się urzeczywistniały, a szlachetne pomysły realizowały. Aby służba dziecku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Życzę, sobie oraz swoim koleżankom, abyśmy  zawsze były  dumne ze swoich wychowanków i ich osiągnięć, a oni zachowali nas w swoich najlepszych wspomnieniach...

„Dobry wychowawca,  który nie wtłacza a wyzwala,
nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje,
nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje -