Policjanci z autochodzikiem u Zajączków i Sarenek PDF Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 21:15, odsłon: 2644

14 października dzieci z grupy Zajączków i Sarenek wzięły udział w programie edukacyjnym z zakresu wychowania komunikacyjnego. Program ten ma na celu budowanie u dzieci świadomości zagrożeń, na które są narażone będąc uczestnikami ruchu drogowego, a także uczenie ich właściwych reakcji na napotkane niebezpieczeństwa.
Wspólnie z panią Anną Pawluczuk zajęcia poprowadził st. asp. Piotr Gierłachowski, policjant Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.
Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego przy wykorzystaniu zestawu ,,Autochodzik". Poprzez zabawę dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Ulica, zebra, znaki drogowe oraz samochody, symulowały sytuacje spotykane w życiu codziennym co ułatwiło dzieciom identyfikowanie, rozumienie i zapamiętywanie zdarzeń drogowych.

Uwieńczeniem spotkania było rozdanie przez policjanta upominków w postaci breloczków oraz kamizelek odblaskowych. Dzieci dziękując za interesujące zajęcia i miłe spotkanie wręczyły pracownikom Policji jesienny bukiet wraz z laurką.

Justyna Karpiuk