Owocowa tarta w trzech smakach PDF Drukuj Email
wtorek, 18 października 2016 17:46, odsłon: 927

Zainspirowani różnorodnością owoców jesiennego sadu, dzieci z grupy Żubrów postanowiły upiec owocową tartę. Przyniesione przez dzieci owoce podzieliliśmy na trzy grupy: jabłek, śliwek i gruszek. Nie mogliśmy zrobić inaczej niż przygotować trzy smaki tart. Cztery lata kulinarnych doświadczeń w przedszkolu zrobiły swoje. Przepis z kolorowej gazety został rozpracowany w mig. Składniki wszystkim znane po szybkim połączeniu przez panią Jolę utworzyły jednolitą masę. A później to już poszło ekspresowo… „Hurtowa” ilość małych rączek wylepiła spody foremek do tarty, pokroiła owoce według instrukcji i na koniec wyłożyła nimi wierzch ciasta. Po zaniesieniu do kuchni czekaliśmy z niecierpliwością na efekt końcowy. No i się doczekaliśmy… Było pięknie i pysznie.

Wyborny smak ciasta ocenila między innymi nasza pani Dyrektor. A dokładek nie było za wiele...

Kto chciałby spróbować jak to smakowało, podajemy przepis. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej pracy.

Przepis na tartę ze śliwkami:

Składniki na kruche ciasto na tartę:

150 g masła

250 g mąki

50 g cukru

1 jajko

Na wierzch:

1 kg śliwek

cukier do posypania

Rozwałkowane ciasto włóż do formy. Poukładaj na nim połówki śliwek. Piec w 200 st.C przez 30 minut

J. Wołkowycka i A. Kolinko