Zabawa questingowa dla dzieci z autyzmem PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2016 22:54, odsłon: 971

Dnia 28.09.2016 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawie questingowej, która została zorganizowana dla osób z autyzmem przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Hajnówce. Była to pierwsza tego typu impreza organizowana w powiecie hajnowskim. Przygodę rozpoczęliśmy od zbiórki w SOSW gdzie przydzielono nam zadania do wykonania. Chłopcy z naszego przedszkola z dużym zainteresowaniem otwierali koperty z planami zdjęciowymi trasy którą musieliśmy przejść oraz z zadaniami do wykonania.

Podczas zabawy terenowej odwiedziliśmy piekarnię w której dzieci musiały za pomocą symboli PCS wskazać z czego wypieka się chleb. Kolejnym etapem był sklep z pieczywem gdzie chłopcy otrzymali obrazkową listę zakupów z którą sobie świetnie poradzili a wykonanie zadania sprawiło im mnóstwo radości.

Na mecie oczekiwali na nas starsi koledzy z SOSW wraz ze swoimi nauczycielami i zaprosili nas do wspólnego ogniska przy Domu Działkowca. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy i korzystaliśmy ze sprzętu terenowego. Nasze dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe z dyplomem i medalami.

Chciałybyśmy wraz z panią dyrektor Dorotą Durzyńską bardzo podziękować organizatorom zabawy i dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Hajnówce pani Lucynie Wawreszuk za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym i edukacyjnym przedsięwzięciu. Nasze dzieci miały możliwość w miejscach publicznych zaprezentować umiejętności na które kładziemy największy nacisk podczas ich edukacji. Jesteśmy dumne że mogłyśmy zobaczyć jak nasi podopieczni radzą sobie w praktyce.

Urszula Kiryluk i Iwona Gierasimiuk