Szczęśliwe Zajączki na wycieczce. PDF Drukuj Email
wtorek, 04 października 2016 20:13, odsłon: 1082

Każda wycieczka stwarza doskonałą okazję do wyzwalania wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń, wzbudza ich ciekawość poznawczą, stwarza liczne sytuacje wychowawcze w tym również te, które sprzyjają kształtowaniu pozytywnych relacji miedzy dziećmi. W piątek roku 2016 wyruszyliśmy do Białegostoku do Krainy „Dzień Pełen Wrażeń”.  Najpierw byliśmy w kinie Helios.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie, stwarzanie sytuacji aktywizujących procesy myślowe – rozumienie wartości  takich jak: dobro, prawda, przyjaźń. Kto z nas nie lubi oglądać bajek, znacie może taką osobę? Jedno jest pewne  Zajączki z Rzecznej 3 do tego grona osób nie należą. „Sekretne życie zwierzaków domowych" to kino przygodowe. Mogliśmy wraz z futerkowymi pupilami, zobaczyć co się dzieje, gdy właściciele zamykają drzwi i idą do pracy. Co się wtedy rozgrywa, to dopiero zagadka. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. Głównym bohaterem animacji jest Max, uroczy Jack Russell terier, który kocha swoją panią nad życie. Sęk w tym, że przez sporą część dnia jego pani jest nieobecna, tak więc Max musi sobie jakoś zorganizować dzień. Jakby tego było mało właścicielka Maxa sprawiła sobie jeszcze jednego psiaka – wielkiego kudłacza imieniem Duke. Obaj zaczynają więc rywalizować o swoje miejsce w sercu właścicielki. Ów konflikt pomiędzy Maxem a Duke’em prowadzi do tego, że obaj trafiają na ulice Nowego Jorku i próbują znaleźć drogę do domu. Pomocą służą  im inne psy, oraz  zwierzątka, np. pulchniutka kotka Chloe, świnka morska Norman, papużka falista Dzióbek jak również biały,słodki króliczek Tuptuś, który dowodzi bandą zbuntowanych zwierzaków.
Przedszkolaki komentowały, i oceniały zachowania bohaterów. Ciekawy, zabawny film, popcorn  i super towarzystwo, to był początek naszej przygody. Po seansie spędziliśmy czas na zabawie w Kinderplanecie, gdzie dzieci  mogły doskonalić sprawność ruchową, zręczność oraz orientację przestrzenną. Frajdą była  konstrukcja składająca się z labiryntu przejść, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Dzieci korzystały także z  pojazdów, dmuchanych skakańców, koników, trampoliny. Na zmęczonych harcami czekały kanapy, gdzie można było odpocząć i nabrać sił. Na zakończenie obiad w McDonalds  i oczywiście zestaw Happy Meal z pluszaczkiem z bajki. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola.

Nasze Zajączki to super przedszkolaki, z którymi miło płynie czas.

Panie Zajączkowe