Bezpieczna droga do przedszkola PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2016 20:01, odsłon: 1045

Bezpieczeństwo dzieci w drodze do przedszkola i podczas zabaw na podwórku to temat bardzo ważny w edukacji przedszkolnej. Dlatego też na początku roku szkolnego na zajęciach z dziećmi bardzo dokładnie omawiane są  podstawowe zasady ruchu drogowego we współpracy z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. 26 września 2016r. gościem specjalnym 3-latków i 4-latków z grup „Jeżyków” i „Wiewiórek” był policjant Piotr Gierłachowski, który na co dzień odwiedza nasze przedszkole w roli taty małej Oli i Damiana.

Najmłodsi przedszkolacy z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną uświadamiającą im, jak należy zachowywać się na ulicy i jakie znaczenie ma sygnalizacja świetlna. Podczas rozmowy z policjantem utrwaliły swoje wiadomości na temat kiedy wzywamy straż pożarną, kiedy – policję, kiedy – karetkę pogotowia i poznały numery alarmowe. Dzieci z entuzjazmem opowiadały gościowi jakie znają znaki drogowe i jak czasem rodzice „łamią” przepisy, nie zapinając pasów bezpieczeństwa w samochodzie, czy przechodząc ulicę „…nie po pasach”. Wypowiedzi najmłodszych są dowodem na to, że zachowania dorosłych są bacznie obserwowane przez dzieci i rodzice często zapominają o tym, że są wzorem do naśladowania dla swoich pociech, a to zobowiązuje…J

W ramach podziękowania przedszkolaki zaprezentowały policjantowi piosenkę „Czerwone światło- stop!” i wręczyły kolorową laurkę. Dodatkową atrakcją spotkania była możliwość przymierzenia policyjnej czapki i obejrzenia policyjnych akcesoriów: latarki, kajdanek, telefonu, „lizaka” iobejrzenia munduru policjanta z bliska.

Na zakończenie nasz gość – policjant Piotr Gierłachowski- rozdał wszystkim dzieciom „misiowe odblaski” z prośbą o noszenie ich przy plecaku lub kurtce i  przekazał kamizelki odblaskowe dla obu grup.Najmłodsze dzieci z grup „Jeżyków” i „Wiewiórek”  będą w nich na pewno  lepiej widocznepodczas jesiennych spacerów.

J.Ruszuk