Zajączki na lekcji bibliotecznej w Miejskiej Bibliotece Publicznej. PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2016 18:05, odsłon: 1019

Celem lekcji było uświadomienie dzieciom jak długą drogę musi przejść książka zanim możemy ją przeczytać. Przedszkolaki  poznały takie pojęcia jak: autor, rękopis, wydawnictwo, ilustrator, drukarnia. Oglądając prezentacę multimedialną "Droga książki od pisarza do czytelnika” prześledziliśmy długą drogę powstawania współczesnej książki. Stwierdziliśmy, że  jest to złożony proces i angażujący bardzo wielu ludzi.

Pani Agnieszka ciekawie opowiadając, przekazała nam ciekawostki, jak kiedyś drukowano książki, a jak to wygląda dzisiaj. Natomiast pani Joasia, przeczytała nam opowiadanko „ Wizyta w bibliotece”. Wspólnie z bohaterami przypomnieliśmy zasady obowiązujące w tak niezwykłym miejscu, jakim jest biblioteka. Dzieci z zamkniętymi oczami uważnie słuchały, i starały się  zapamiętać jak najwięcej. Następnie tworzyły rysunki, z których powstała książka pt. „Wizyta zajączków w bibliotece”. Kolorowe kredki w „łapkach” zajączków szybko  rysowały i kolorowały. Gotowe pracy utworzyły bardzo kolorową książeczkę, która została zszyta i zabrana do naszego przedszkola. Na zakończenie smakołyki, i pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy za mile spędzony czas i przekazanie nam ciekawostek o książkach.

A. Panasiuk-Kaczoch, I. Gierasimiuk, U. Kiryluk