„Wiewiórki” w kwiaciarni „LAWENDA” PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2016 22:20, odsłon: 1039

W cudowny, wrześniowy dzień „Wiewióreczki” udały się na wycieczką do pobliskiej kwiaciarni - „Lawenda”. Pilnie przestrzegaliśmy regulaminu wycieczki i zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym. Zanim dotarliśmy na miejsce podziwialiśmy przydomowe ogródki, pieski, kotki i… koparkę! ;-) Panie przyjęły nas bardzo serdecznie. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca florysty, podziwialiśmy kompozycje kwiatowe i różne rośliny. Wiemy już jak dbać o rośliny doniczkowe, aby rosły i pięknie kwitły.

Jesień niesie w swoim koszu wiele skarbów, a te pomagają nam lepiej poznać świat przyrody. Nazwa – wrzesień pochodzi od kwitnących w tym miesiącu wrzosów. Postanowiliśmy, że te właśnie kwiaty będą ozdobą naszego kącika przyrody. W podziękowaniu za poświęcony czas przedszkolaki wręczyły Paniom kwiatki na laurce. Dziękujemy!

Ula Raczkowska - Filinowicz