,,Bezpieczna droga do przedszkola” PDF Drukuj Email
niedziela, 25 września 2016 20:26, odsłon: 1026

W dniu 19 września 2016 r.odbyły się ćwiczenia praktyczne w bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, pod czujnym okiem policjantów Ruchu Drogowego i Pani Dyrektor przedszkola Doroty Durzyńskiej. W ćwiczeniach wzięły udział dzieci z grup: ,,Sarenek”, ,,Żubrów” i ,,Zajączków’’. Przedszkolaki pięknie maszerowały ubrane w kamizelki odblaskowe, które pozwalają być widocznym z daleka i co daje szansę na właściwą reakcję kierowcy i uniknięcie wypadku. Podczas ćwiczeń przestrzegaliśmy pięciu zasad:

Chcesz przejść na drugą stronę?
Miej oczy otwarte.
Stań na skraju chodnika, nim na jezdnię wskoczysz.
Spójrz najpierw bacznie w lewo ,o tak właśnie – brawo!
Teraz z kolei szybko zwróć oczy na prawo.

Jeszcze raz w lewo. Świetnie! Doskonale! Jezdnia wolna?
Idź szybko i nie bój się wcale.

Utrwaliliśmy też znajomość przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych, czyli wiedzę zdobytą podczas zajęć z bloku tematycznego ,,Bezpieczna droga do przedszkola” .Na koniec spotkania wręczyliśmy podziękowanie policjantom za bezpieczne utrwalenie ważnych zasad przechodzenia przez jezdnię.

K.Czurak, H.Pawluczuk, A.Trusiewicz –Kolinko, J.Karpiuk, I.Gierasimiuk