Zajączki w sklepie zoologicznym. PDF Drukuj Email
niedziela, 18 września 2016 19:30, odsłon: 944

W dniu 6 czerwca dzieci z grupy II wybrały się do zaprzyjaźnionego sklepu zoologiczno-wędkarskiego "Zwierzak".

W maleńkim domku ze szkła są ściany.
Domek jest ciągle wodą zalany,
lecz to podoba się lokatorom.
A choć jest w domku mieszkańców sporo,
cisza tam ciągle "jak zasiał makiem".
Czy macie w przedszkolu domeczek taki?

Zajączki w swojej sali mają taki domek i jest to akwarium. Zakupiliśmy rybki oraz termometr niezbędny do pomiaru temperatury wody, aby zapewnić odpowiednie warunki rozwoju ryb i roślin. Dzieci zapoznały się z nowym asortymentem sklepu zoologicznego. Pięciolatki obejrzały zwierzątka, mogły także je dotknąć, pogłaskać. Właścicielka zaprezentowała nam  swoich podopiecznych, między innymi: żółwie, szynszyle, chomiki, papugi, myszki, króliki i świnki morskie. Niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszył się tęczowy kameleon.
Przedszkolaki podziękowały właścicielce sklepu za umożliwienie bliskiego kontaktu ze zwierzętami. Spotkanie zakończyło się się miłym i słodkim akcentem - pani Bogusia poczęstowała dzieci lizakami. Zajączki szczęśliwe „przykicały" do swojego przedszkola a zakupione rybki zaprosiły do ich nowego domku – akwarium.

J. Karpiuk