Start Rok 2015/2016 Papierowy Teatr Kamishibai - spotkanie w bibliotece.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Papierowy Teatr Kamishibai - spotkanie w bibliotece. PDF Drukuj Email
wtorek, 26 lipca 2016 22:11, odsłon: 2143

Dnia pewnego, roku teraźniejszego, przedszkolaki uczęszczające w okresie wakacyjnym do Przedszkola Nr 3 do grupy Zajączków udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki pani Agnieszce Kazberuk, obejrzeliśmy teatr ilustracji tzw. Kamishibai (jap. kami – papier, shibai – sztuka). Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.

Magiczna skrzynka bardzo zainteresowała dzieci. Parawan Kamishibai skupiał uwagę małej publiczności, a melodyjny głos opowiadającej relaksował.  Opowiadanie „ Kotka Milusia” spodobało się tak bardzo, że zabawę w kotki kontynuowaliśmy w przedszkolu.  Zwiedziliśmy także bibliotekę oraz czytelnię. Labirynty z książkami kusiły milusińskich, jednak wytrzymały i zabawy ruchowe na placu zabaw kontynuowały. Dzieci zaciekawiła największa książka w Hajnówce – Kronika, która ma drewnianą okładkę i została wykonana ręcznie. Mogliśmy dotknąć książkę dotykiem czytaną - czyli  książkę brajlowską, przeznaczoną dla osób niewidomych lub słabowidzących. Przedszkolaki poznały również zasady, jak należy dbać o książki, w jaki sposób korzystać z biblioteki. Dziękujemy pani A.Kazberuk za ciekawą lekcję oraz mile spędzony czas.  Wiele wrażeń, troszkę więcej metrów do pokonania podczas spaceru, zabawy na placu zabaw i zasłużony relaks poobiedni :).
 

 

Agnieszka Panasiuk - Kaczoch

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information