Start Rok 2015/2016 Zajączki latają samolotem.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajączki latają samolotem. PDF Drukuj Email
wtorek, 05 lipca 2016 21:58, odsłon: 1892

Co to za  zagadka? Jaki ptak ma skrzydła, ale nie z piórek? Bardzo wysoko wzbija się w górę. Tak, to samolot. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz samolotu elektrycznego wykonanego ze styropianu. Swoje „cuda” pokazał nam Pan Piotr Opolski, który od dziecka interesuje się modelarstwem samolotowym. Zaczynał od sklejania modeli z kartonu. Takie samoloty muszą mieć aparaturę do zdalnego sterowania, czyli pilot. Większy samolot, żółty, wykonany jest ze sklejki i balsy, oraz posiada napęd spalinowy.

Zajączki z zainteresowaniem oglądały pokaz oraz samoloty. Zrobiło to na dzieciach niesamowite wrażenie. Miały wielką ochotę zostać pilotami i odlecieć na wakacje. Chłopcy obmyślali plan, jaki model będą sklejać. Niewątpliwie  sklejanie modeli samolotów może być naprawdę fascynującym zajęciem, które  dodatkowo rozwija nie tylko nasze zdolności manualne, ale też ćwiczy cierpliwość, wytrwałość.  Przedszkolaki porównywały samolot do ptaka, a nawet do rekina. Później zabawa ruchowa „ Samoloty” oraz zabawy z użyciem chusty animacyjnej i  składanie  samolotów  z papieru.
Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi  za poświęcony czas, piękny pokaz efektów swojej pasji i mamy nadzieję na następne spotkanie!  Wiersz, może być inspiracją do namalowania swojego wymarzonego aeroplanu.


"Leci po niebie srebrny samolot.
Z ziemi nie widać, jaki to kolos,
Lecz gdy przyleci już na lotnisko,
To można podejść zupełnie blisko
I pooglądać ze wszystkich stron:
Statecznik-poziom, statecznik-pion,
Kadłub i skrzydła. O, jakie koła!
Jak ten samolot wznosić się zdołał?
Przecież jest wielki i ciężki taki,
A leciał lekko, jak lecą ptaki!"

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information