Start Rok 2015/2016 Pożegnanie Starszaków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Pożegnanie Starszaków PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 22:20, odsłon: 2154

15 czerwca w grupie Sarenek odbyło oficjalne spotkanie pożegnania nielicznych przedszkolaków, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w szkole. Cała grupa pięcio - sześciolatków zaprezentowała bogaty program artystyczny. Uroczystość przedszkolaki rozpoczęły polonezem. Po krótkim powitaniu wszystkich zgromadzonych gości przez panią Krysię rozpoczął się pokaz umiejętności dzieci. Dzieci zaśpiewały piosenki: „Kolory wszystko ma”, „My do szkoły nie pójdziemy”, bo faktycznie większa część z nich zostaje w przedszkolu.

Dzieci popisały się grą na bardzo różnych instrumentach: na instrumentach perkusyjnych w formie parady wojskowej zagrały „Moja planeta” Majki Jeżowskiej, do gry „Tańca węgierskiego” J. Brahmsa użyto pokrywek, misek, garnków, młynka, gwizdka, łyżek metalowych i drewnianych. Popisały się również znajomością „kolorowych” nutek i wygrały na bum bum rurkach „Wyszły w pole kurki trzy”. Występ uświetnił „Taniec Dworski” w wykonaniu wszystkich dzieci, w „Tańcu Kwiatów”  dziewczynki wirowały z kwiatami po całej sali, a „Taniec gentelmanów” zaprezentowali chłopcy w kapeluszach, na krzesełkach. Ukoronowaniem piosenki „Pożegnanie” był przepiękny taniec z chusteczkami. Część artystyczna zakończyła się sentymentalną piosenką „Przedszkolna fotografia” i tańcem z różami, który był podziękowaniem za wspólne spędzone chwile.

W części oficjalnej Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dzieciom dyplomy i prezenty w postaci książek,  nie zapomniała również pochwalić Rodziców za wieloletnią, udaną i owocną współpracę, a rodzice szczególnie zaangażowani otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Słowa uznania otrzymały dzieci za piękny występ i panie nauczycielki za przygotowanie swoich wychowanków do uroczystości. Roczny system motywacyjny zaowocował dyplomem Mistrza Grzeczności roku przedszkolnego 2015/2016 i trzema dyplomami Mistrza Nauki.

W imieniu rodziców wystąpiła Pani Aneta Aleksiejuk cytując piękne słowa:

 

„Trzeba dużo zdrowia, dużo czasu stracić,
Aby umysł ucznia rozwinąć, wzbogacić,
Który gdy dorośnie, dopiero zrozumie,
Jak jest w życiu ciężko, gdy się mało umie.”


złożyła wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie ich dzieci i podziękowania za cierpliwość, serdeczność i wyrozumiałość.
Uroczystość zakończył się słodkim poczęstunkiem, a podziękowaniom i całuskom nie było końca. Dziękujemy również Pani Prezes PSS w Hajnówce Mieczysławie Bogdanowicz za małe, słodkie „co nieco” dla naszych absolwentów i pozostałych dzieci z grupy.

Dziękujemy za miłe wspólnie spędzone chwile.

 

Krystyna Czurak, Halina Pawluczuk, Małgorzata Reduch

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information