Start Rok 2015/2016 "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - udział naszych przedszkolaków w uroczystości w Miejskiej Bibliotece Publicznej

"Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - udział naszych przedszkolaków w uroczystości w Miejskiej Bibliotece Publicznej PDF Drukuj Email
środa, 15 czerwca 2016 21:30, odsłon: 2175

Od trzech lat odbywa się w naszym mieście akcja "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku". Ma ona na celu upowszechnianie czytania małym dzieciom. Co roku Pan Burmistrz funduje oraz wręcza osobiście wszystkim czterolatkom w mieście upominki - książeczki. W tym roku uroczyste wręczanie książek miało miejsce 1 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej, było jednocześnie wstępem do XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

W uroczystości aktywnie wzięli udział przedstawiciele władz miasta - Burmistrz Jerzy Sirak oraz Inspektor Oświaty Pani Jolanta Stepaniuk, a także Dyrektorzy Przedszkoli, które wyraziły chęć udziału w akcji - w tym także nasza Dyrektor - Dorota Durzyńska, która tego dnia wystąpiła w podwójnej roli - przedstawiciela placówki oraz mamy czterolatki - Małgosi.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego przeczytania przez gości wiersza Juliana Tuwima "Lokomotywa". Następnie Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Pani Alla Gryc przedstawiła zebranym dzieciom i ich rodzicom ideę akcji oraz zachęciła wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki.

Interesującym punktem uroczystości było czytanie wierszy przez zaproszonych gości. Pani Dyrektor Dorota Durzyńska czytała wiersz autorstwa nauczycielki naszego przedszkola Pani Anetty Trusiewicz - Kolinko "Kolorowe miesiące", a Dyrektor Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi Pani Krystyna Kojło "W Bibliotece, który napisała Pani Zofia Owsieniuk - nauczycielka pracująca w prowadzonym przez Nią przedszkolu.

Niewątpliwą atrakcją był też występ grupy czterolatków z Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi. Dzieci pięknie wystąpiły i otrzymały zasłużone brawa.

Ostatnim punktem spotkania było rozdanie książeczek wszystkim zgromadzonym czterolatkom przez Pana Burmistrza. Nasze dzieci z dumą przyjęły piękny prezent grzecznie dziękując.

Czytajmy dzieciom, chociaż 20 minut dziennie. Jest to ważne dla ich rozwoju intelektualnego, społecznego, emocjonalnego. Wspólne czytanie, oglądanie książeczek buduje dobre relacje między dziećmi i rodzicami. Dzieci doceniają czas, który im poświęcamy, dajmy go im jak najwięcej i pamiętajmy o codziennym czytaniu.

tekst Bogusia Wołodkiewicz

zdjęcia Barbara Frankowska