Start Rok 2015/2016 Mądre przedszkole czyta dzieciom…

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Mądre przedszkole czyta dzieciom… PDF Drukuj Email
niedziela, 12 czerwca 2016 22:06, odsłon: 1830

Grupa „Jeżyków” z naszego przedszkola wzięła udział w nowej odsłonie kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Fundacja ta przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej zabiega o włączenie codziennego czytania dzieciom do programów wszystkich szkół i przedszkoli. Aby urozmaicić przedszkolakom codzienne czytanie w przedszkolu, w ramach realizacji założeń tej akcji, już po raz drugi przedszkolaki spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, aby posłuchać utworów literatury dziecięcej czytanych przez uczniów tej szkoły.

„Jeżyki” gościły w SOSW dzięki zaproszeniu pani logopedy Ewy Leoniuk, dzięki której miały okazję posłuchać utworów pisarza A. Galicy, nauczyły się jak „gimnastykować buzię i język” podczas krótkich ćwiczeń logopedycznych i wspólnie pokolorowały panią Wiosnę – bohaterkę wysłuchanych tekstów.

Przedszkolaki w towarzystwie wychowanków ośrodka zwiedziły całą szkołę: salę gimnastyczną z panią Agnieszką, gdzie mogły „poćwiczyć” na prawdziwych sprzętach sportowych, salę „doświadczania świata”, w której zafascynowała dzieci gra kolorów i świateł, odwiedziły równieżpanią Emilę w gabinecie terapii sensorycznej, która pokazała „Jeżykom” sposobyna relaks. Najwięcej radości sprawiła dzieciom - zupełnie inna niż znana im - huśtawka na szkolnym placu zabaw. Nie wszystkie miały odwagę spróbować jazdy na huśtawce podwieszonej na linie…, może następnym razem się uda.

Dziękujemy bardzo uczniom i pracownikom ośrodka, a szczególnie pani Ewie Leoniuk, za otwartość i gościnność!

 

Oprac. J. Ruszuk

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information