Start Rok 2015/2016 Dzień Dziecka u Wiewiórek

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Dziecka u Wiewiórek PDF Drukuj Email
środa, 08 czerwca 2016 22:39, odsłon: 2467

1 czerwca Wiewióreczki z naszego przedszkola świętowały Dzień Dziecka w Parku Miniatur. Tego dnia spakowaliśmy w duże torby ulubione zabawki i wyruszyliśmy autobusem na wycieczkę. Naszym celem był Park Miniatur - piękny, zazieleniony plac pełen małych domków jak z bajki. Małe dzieci z niedowierzaniem słuchały, że te "domki" istnieją w naszym regionie naprawdę - tylko dużo większe. W kolejnych latach w przedszkolu przy okazji wycieczek przekonają się, że to prawda.

Dzisiejsza wycieczka to tylko przedsmak edukacji regionalnej, specjalnie dla maluszków. Dzieci z ciekawością zaglądały w małe okienka wypatrując mebelków lub laleczek, prosiły by otworzyć drzwi, pytały co jest w środku... Zauważały małe krzyżyki na dachach budynków, zgadywały, że to kościół lub cerkiew, pytały dlaczego na innych budynkach widoczny jest półksiężyc lub gwiazda, szczególnie rozmarzały się dziewczynki przy miniaturach pałaców - Branickich lub cara...
Po zwiedzaniu przemiły właściciel obiektu zaprosił dzieci do pięknego miejsca ogniskowego, które ostatnio powstało przy Parku Miniatur. Dorośli piekli kiełbaski przy ognisku, a dzieci wesoło się bawiły pod opieką jednej z nauczycielek. Kiedy posiłek był gotowy dzieci grzecznie zasiadły do stołu, ale zaraz potem znów ruszyły do zabawy.
Była to dla nas pierwsza wspólna wycieczka autobusowa, lecz na pewno nie ostatnia. Dzieci były bardzo grzeczne, ostrożne i bawiły się zgodnie na świeżym powietrzu. Dzień Dziecka był wyjątkowy, dobrego nastroju, wesołej zabawy, radosnego śmiechu dzieci nie jest w stanie nic zagłuszyć, nawet zgubiona czapka, czy brudne spodnie...
Dziękujemy właścicielowi Parku Miniatur za ciepłe przyjęcie i pomoc w organizacji ogniska, a także cierpliwość i wyrozumiałość wobec małych dzieci, prezenty z okazji Dnia Dziecka, a przede wszystkim za stworzenie tego wspaniałego miejsca - Parku Miniatur. Polecamy zwiedzanie wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli!

 

 

Bogusia Wołodkiewicz, Ula Raczkowska-Filinowicz

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information