Start Rok 2015/2016 Zawód strażaka a bezpieczeństwo pożarowe.

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zawód strażaka a bezpieczeństwo pożarowe. PDF Drukuj Email
środa, 01 czerwca 2016 21:38, odsłon: 2013

Strażakiem może zostać ten, kto lubi nieść pomoc innym, jest odważny, posiada odpowiednie wykształcenie do wykonywania tego zawodu i posiada bardzo dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Tego  dowiedziały się dzieci z grupy ,,Sarenek” podczas wycieczki w Straży Pożarnej i  nauczyły się jednocześnie jak dbać o bezpieczeństwo pożarowe.


Powiatowa Straż Pożarna w Hajnówce posiada salę edukacyjną, w której to dzieci nasze obejrzały film w ramach realizacji programu Ognik”. Utrwaliły zasady bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi, posługiwania się telefonami alarmowymi, przechodzenia przez tunel, przećwiczyły zasady prawidłowej ewakuacji  z zadymionego ,,sztucznie” pomieszczenia. Improwizowały akcję gaśniczą, rozwijały węże i posługiwały się gaśnicą. Podczas udzielania odpowiedzi na pytania - jak dbać o bezpieczeństwo pożarowe? Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpieczeństwa pożarowego za co otrzymały – Dyplom - Dzielny Mały Ognik.
Obejrzały wozy strażackie i ich wyposażenie. Z nieopisanym zainteresowaniem obejrzały prezentację torby medycznej, jako element wyposażenia wozu. Trzeba wiedzieć, iż każdy strażak jest przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w pożarze lub wypadku.
Sprzęt ratowniczy, urządzenia specjalistyczne piły, topory i inne, ogromna cysterna na wodę, wozy strażackie utrzymywane są w idealnej czystości i porządku co ułatwia zdecydowanie podejmowanie sprawnych akcji ratowniczych.
Powiatowa Straż Pożarna w Hajnówce jest perfekcyjnie przygotowana do prowadzenia  akcji ratowniczych i przeciwpożarowych, jak też edukacji małych dzieci w tym kierunku.

                          

  Krystyna Czurak
                        zdjęcia : Halina Pawluczuk

 

 

 

NASZE GRUPY 2015-2016

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information